Povežite se s nama

HOTNEWS

Napustio nas je Željko Domitrović – Beli legenda Udarnika i Radnika

Posljednji ispraćaj bit će u ponedjeljak 7. listopada na groblju u Kušancu u 13 satu. 

Objavljeno

na

Jutros je u 61. godini života, nakon duge i teške bolesti preminuo Željko Domitrović – Beli. Bio je legenda turopoljskog nogometa koja je ostavila neizbrisiv trag, a pod njegovim trenerskim vodstvom stasale su brojne generacije nogometaša.

Željko Domitrović rođen je 17. prosinca 1963. godine u Velikoj Gorici. A evo što je o njemu zapisano u ‘Leksikonu velikogoričkog športa’ autora Davora Štubana.

”Kurilovečki dečko breških korijena, počeo je igrati 1975. godine u matičnom Udarniku u selekciji pionira. Ubrzo prelazi u istu selekciju Nogometnog kluba u Zagrebu u Kranjčeviću i tamo se igrački školuje do 1979. godine kada se opet vraća kući.

Prvi seniorski iskorak na više i bolje uslijedio je 1984. godine kada potpisuje za NK Radnik gdje ostaje gotovo deset godina. U prvoj i povijesnoj prvoligaškoj sezoni velikogoričkog kluba, u sezoni 1992./1993., Domitrović zabija 2 gola u 11 nastupa, jedan od njih i Ladiću u Maksimiru. U nastavku karijere igrao je i za petrinjsku Mladost, NK Hrašće, kraće vrijeme i u Njemačkoj, zatim za Sesvete i Napredak iz Velike Mlake.

Uspješnu i prepoznatljivu karijeru priveo je kraju u Radniku, a definitivno završio u svom Kurilovcu. Po završetku karijere uspješan je bio i kao trener, a u trenerskom stažiranju prvo vodi kadete i juniore Radnika, dok je u dva navrata i trener seniorske momčadi, pri čemu se pamti ulazak (povratak) Radnika u Treću HNK u sezoni 2005./2006. ” – stoji u sportskoj publicistici.

Iza njega je ostala ožalošćena supruga Sanja, inače bivša rukometašica s kojom ima dvojicu sinova Tomislava i Krešimira. Svoj radni vijek proveo je kao djelatnike Zračne luke Zagreb, a spomenimo i kako je 2007. godine izabran za najboljeg nogometnog trenera Velike Gorice u izboru Zajednice športskih udruga grada Velike Gorice.

Posljednji ispraćaj bit će u ponedjeljak 7. listopada na groblju u Kušancu u 13 satu.

HOTNEWS

S gotovo 290 tisuća eura Županija sufinancira boravak djece u vrtićima

Maksimalan iznos potpore po djetetu je do 1.000 eura.

Objavljeno

na

Kako bi omogućila bolju kvalitetu predškolskog odgoja i obrazovanja na ruralnom području Zagrebačka županija iz godine u godinu pomaže svojim općinama u financiranju boravka djece u predškolskim ustanovama.

Za tu je namjenu ove godine osigurala iznos od 283.800 eura.

Pravo prijave na županijski natječaj imaju jedinice lokalne samouprave s područja Zagrebačke županije svrstane od I. do IV. skupine razvijenosti.

  • Intenzitet potpore:

– do 100% po polazniku programa predškolskog odgoja i  obrazovanja jedinici lokalne samouprave I. i II. skupine razvijenosti

– do 80% po polazniku programa predškolskog odgoja i obrazovanja jedinici lokalne samouprave III. skupine razvijenosti

– do 60% po polazniku programa predškolskog odgoja i obrazovanja jedinici lokalne samouprave IV. skupine razvijenosti

Javni natječaj za dodjelu sredstava otvoren je do 13. ožujka.

Nastavite čitati

HOTNEWS

Općina Orle: Imamo zeleno svjetlo za prijavu na stambeno zbrinjavanje

Broj zainteresiranih je zaista zadovoljavajući, kreće priprema za prijavu

Objavljeno

na

Objavio/la

Završila je anketa Općine Orle o interesu za stambeno zbrinjavanje mladih osoba i obitelji. Kako doznajemo u Općini, broj zainteresiranih zaista veseli, budući da je interes u anketi izrazilo 58 mladih, odnosno obitelji.

Inače, anketa je odredila količinu potrebe za stanovima i omogućila Općini Orle da pristupi programu Ministarstva prostornog uređenja, graditeljstva i državne imovine, koje pomaže u izgradnji i obnovi stambenih jedinica u državnom vlasništvu na potpomognutim područjima Republike Hrvatske.

– Riječ je o programu namijenjenom našim mladim zaposlenim stanovnicima do 45 godina, kao i mladim obiteljima koje će dobiti i posebne uvjete, poput povoljne cijene najma stana. Namjera nam je da zadržimo mlade ljude, omogućimo im razlog za ostanak ali i da potaknemo doseljavanje na područje općine – istaknuo je načelnik Ervin Vujica.

Foto: Igor Đuran

Nastavite čitati

HOTNEWS

Skije i čašu pod ruku i – na Sljeme

Na ispijanje vrhunske kapljice na 1000 metara nadmorske visine zove TZ Zagrebačke županije

Objavljeno

na

Opet nešto novo i inovativno iz Turističke zajednice Zagrebačke županije! Osmislila je zanimljiv vikend program na Vidikovcu, koji očarava panoramskim pogledom sa Sljemena.

Foto: Cityportal

Dakle, u subotu 23. veljače od 13 sati počinje Ski & Wine fest, a skijate li ili ne, možete uživati u dobrom društvu uz ispijanje vrhunskih vina poznath vinara poput obitelji Tomac,Šember, Dobra Berba, Philipecz, Jagunić i Kos, i to u ambijentu koji nije uobičajen za eno događanja.

Zato će uživanje u vinu dobiti sasvim novu dimenziju, ne samo zbog snježne destinacije nego i činjenice da  činite dobro djelo.

Foto: Bolnica Bistra

Naime ovaj event Zajednica organizira u suradnji s Hrvatskom udrugom ljubitelja skijanja i snowboardanja a posvećen je podršci Specijalnoj bolnici Bistra, koja brine o djeci s najtežim zdravstvenim stanjima iz cijele Hrvatske, a kojoj će prikupljena sredstva u humanitarnoj tomboli omogućiti bolju kvalitetu njege i skrbi.

Zbog specifičnosti lokacije, brojnih sadržaja od 13 do 16 sati, broj sudionika je ograničen, pa je dolazak potrebno unaprijed potvrditi putem [email protected]ili +385 (1) 4873 665.

Nastavite čitati

HOTNEWS

U pripremi mjera za pedijatre od 1200 eura mjesečno

Novi Program mjera naći će se pred Gradskim vijećem na sjednici idući tjedan.

Objavljeno

na

Objavio/la

Nedostatak liječnika specijalista dugogodišnji je problem u Hrvatskoj kojem ustanove u zdravstvu pokušavaju doskočiti na razne načine. Primjerice, na razini naše županije godinama postoje subvencije kamate na stambene kredite, zatim subvencije troškova stručnog usavršavanja i doškolovanja, pa čak i financiranje specijalizacija liječnicima od strane Zagrebačke županije.

No, proces je dug, a građani i dalje žele imati dostupnu zdravstvenu uslugu, posebice kada je riječ o specijalistima pedijatrije, čije su čekaonice i u Domu zdravlja u Velikoj Gorici prepune. Inače, velikogorička Ispostava doma zdravlja sada ima četiri preopterećene pedijatrijske ordinacije, a u njima tri doktorice rade kao umirovljenici od kojih jedna na pola radnog vremena.

Kako u travnju dolazi tek jedna nova pedijatrica sa specijalizacije, za očekivati je da sustav neće održati potrebnu zdravstvenu skrb najmlađih Velikogoričana, stoga je Grad preuzeo odgovornost i pripremio novi Program mjera osiguravanja specijalističke zdravstvene zaštite na području grada, a koji će se naći pred Gradskim vijećem na sjednici idući tjedan.

Gradske subvencije rada pedijatara iznosit će 1.200 eura neto mjesečno za puno radno vrijeme, a za nepuno radno vrijeme pedijatra subvencija će iznositi 600 eura. Ovo pravo moći će ostvariti postojeći i novi doktori medicine specijalisti pedijatrije koji rade u specijalističkim ordinacijama u sklopu Doma zdravlja u Velikoj Gorici te liječnici koji obavljanju privatnu praksu u pedijatrijskim ordinacijama u zakupu Doma zdravlja Velika Gorica.

– Ovo je iskorak kojim želimo osigurati kvalitetniju zdravstvenu skrb za naše najmlađe, a realnost je danas da bez ovakve potpore to u mnogim gradovima neće moći biti moguće. Vjerujemo da je potpora dovoljno poticajna da privučemo nove pedijatre, naročito iz Zagreba koji nam je toliko blizu, i da tako osiguramo kontinuitet dovoljnog broja – istaknuo je gradonačelnik Velike Gorice Krešimir Ačkar.

Prihvati li Gradsko vijeće ovaj prijedlog programa mjera, dat će priliku da naša djeca imaju adekvatnu zdravstvenu skrb i da se rasterete čekaonice postojećih pedijatara.

Dodajmo kako će pravo biti ostvarivo prijavom na Javni poziv, dok je optimalan broj za osiguravanje adekvatne zdravstvene zaštite u velikogoričkom Domu zdravlja – šest pedijatara.

Nastavite čitati

HOTNEWS

Velikogorički student Bono Šerić ambasador je Student Future Day-a

Bono: Nakon faksa vraćam se ostvariti karijeru u svoj grad koji ima visoku kvalitetu života

Objavljeno

na

Objavio/la

U posljednjih 20 godina održavanja, više od pet tisuća studenata sudjelovalo je na događaju Student Future Day, u organizaciji Zagrebačke škole ekonomije i managementa. Ovaj tradicionalni sajam karijera, koji će se ove godine održati u ožujku, pokrenut je na inicijativu studenata koji dobivaju priliku predstaviti se uspješnim poslodavcima.

Među njima je i 21-godišnji velikogorički student Bono Šerić, koji je ujedno i ambasador događaja, i po treći će puta biti dijelom dvodnevne razmjene iskustava i znanja te novih prilika za praksu i zapošljavanje s više od 30 vodećih hrvatskih i globalnih kompanija.

Bono se, kaže, nakon završenog fakulteta vraća u Veliku Goricu.

– Sretan sam da kao ambasador ovog događaja mogu predstavljati i svoj grad. Ja se definitivno vidim u Velikoj Gorici, tamo sam se rodio i planiram tamo živjeti. Gorica je u zadnjih par godina postala grad koji se brzo razvija, a kvaliteta života je visoka. Inače, na samom događaju vlada zdrava konkurencija među studentima, ali isto tako vlada i konkurencija među tvrtkama – kaže Bono.

Foto: ZSEM

Njegova uloga je da aktivno sudjeluje u organizaciji i promociji ovog sajma, radi na povezivanju studenata i poslodavaca, vodi Speed networking grupu i pomaže tvrtkama tijekom događaja. Također, ovo mu je prilika da izoštri svoje organizacijske i komunikacijske vještine, stekne iskustvo u suradnji s poslovnim sektorom, što mu u konačnici otvara vrata buduće karijere.

– Mnoge kompanije redovito se vraćaju, prepoznajući vrijednost ovog događanja u pronalasku kvalitetnih kandidata, dok nam se svake godine pridružuju i nove tvrtke koje žele uspostaviti suradnju sa studentima ZŠEM-a. Tvrtke dolaze iz različitih sektora, pružaju studentima širok spektar mogućnosti za stručne prakse i zapošljavanje – istaknula je koordinatorica događaja, Lucija Drmač.

Impresivan je podatak je da se 94% diplomiranih studenata zaposli unutar prve godine nakon završetka studija, što potvrđuje uspješnost ovog projekta u povezivanju studenata s poslodavcima. Odaziv poslodavaca na Student Future Day je svake godine iznimno velik, e riječ je o 30-ak vodećih kompanija koje aktivno traže mlade talente.

Foto: ZSEM

– Velika je prednost što se kao ambasador možeš povezati s jako puno kompanija, cijeli dan si s njima, pomažeš im i stvaraš networking. Također, imaš brzinske razgovore s gotovo svim kompanijama. Svatko dobije jednaku priliku da u jednakom vremenu odradi razgovor s svakom prisutnom kompanijom –dodao je Bono, koji je upravo na ovom događaju dobio praksu u Kauflandu u kojem je ostao dvije godine.

Studenti i predstavnici tvrtki pozvani su na Student Future Day, ove godine 06. i 11. ožujka u dvoranama Zagrebačke škole ekonomije i managementa.

Nastavite čitati

Reporter 444 - 19.12.2024.

Facebook

Izdvojeno

Sva prava pridržana © 2022 e-Radio d.o.o.