Povežite se s nama

Vijesti

Na dražbi 165 vozila državnih institucija, početne cijene već od 100 eura

Sva zainteresirana fizička i pravna lica imaju pravo prisustvovati i sudjelovati u dražbi, pod uvjetom da prethodno uplate jamčevinu u iznosu od najmanje 10 % početne cijene za svako vozilo, odnosno minimalno 100 eura po vozilu.

Objavljeno

na

Foto: autoplin-cepelin.hr

Javna dražba rashodovanih vozila u vlasništvu državnih institucija održat će se u subotu, 10. svibnja 2025. godine, s početkom u 9:00 sati, na lokaciji skladišta vozila Cepelin, Velikopoljska 15a, 10010 Zagreb. Na prodaju će biti ponuđeno čak 165 vozila u vlasništvu Hrvatske pošte, Hrvatskih autocesta, Ministarstva unutarnjih poslova, Hrvatskih šuma, Ministarstva poljoprivrede i drugih državnih tijela.

Sva zainteresirana fizička i pravna lica imaju pravo prisustvovati i sudjelovati u dražbi, pod uvjetom da prethodno uplate jamčevinu u iznosu od najmanje 10 % početne cijene za svako vozilo, odnosno minimalno 100 eura po vozilu. Prilikom uplate obavezno je naznačiti za koje se vozilo jamčevina plaća. Osobe koje uplate jamčevinu, a ne pristupe licitaciji za konkretno vozilo, gube pravo na povrat uplaćenog iznosa.

Vozila se mogu pregledati dan prije dražbe, 9. svibnja, između 9:00 i 13:00 sati na adresi Velikopoljska 15a. Dodatno, tri vozila (licitacijski brojevi 162, 163 i 164) mogu se razgledati 8. svibnja od 9:00 do 14:00 sati na lokacijama Hrvatskih šuma. Popis svih vozila s fotografijama dostupan je ovdje.

Jamčevina se može uplatiti gotovinom na licu mjesta 9. svibnja ili virmanom na račun CEPELIN vl. Sandro i Anamarija Matić (Zagrebačka banka, IBAN: HR7123600001100942496) najkasnije do 13:00 sati istog dana. Kod uplate potrebno je navesti redne brojeve vozila, a ako se plaćanje vrši za više njih, brojevi se odvajaju crticom.

Tijekom javne dražbe početne cijene vozila mogu se povećavati u koracima od najmanje 50 eura. Ako konačna licitirana cijena premaši dvostruki iznos početne, kupac je obvezan odmah uplatiti dodatnih 10 % jamčevine. Kupci imaju rok od tri radna dana, najkasnije do 14. svibnja za uplatu cjelokupnog izlicitiranog iznosa. Uplate će se primati na adresi Autoservis Cepelin, Velikopoljska 2a, u razdoblju od 12. do 14. svibnja, između 9:00 i 14:00 sati.

Važno je napomenuti da se vozila prodaju po principu „viđeno – kupljeno.” Vozila su tehnički neispitana, mogu biti neispravna ili nekompletna, a prodavatelj ne jamči za točnost kilometraže. Reklamacije nakon kupnje nisu moguće.

Kupci koji ne preuzmu vozila do 16. svibnja bit će dužni plaćati ležarinu u iznosu od 15 eura po danu za svako vozilo. Povrat jamčevine uplaćene gotovinom za osobe koje nisu izlicitirale nijedno vozilo bit će omogućen odmah nakon završetka dražbe. Za one koji su jamčevinu uplatili putem banke, povrat će se izvršiti unutar deset dana, uz prethodnu dostavu broja računa.

Najave

Makrame radionica za Majčin dan – mame i djeca pozvani na zajedničko kreativno druženje

Objavljeno

na

Objavio/la

Povodom Majčinog dana, Dječji odjel Gradske knjižnice Velika Gorica u ponedjeljak, 12. svibnja 2026. godine, organizira makrame radionicu namijenjenu mamama i djeci, s početkom u 18 sati.

Radionicu će voditi Mateja Fanuko, a sav materijal potreban za rad je osiguran što znači da polaznici ne trebaju donositi ništa osim dobre volje.

Prijave su obavezne, a zainteresirani se mogu prijaviti putem telefona na broj 6260689.

Nastavite čitati

Najave

“Dajte stvarima drugu priliku” – proljetni buvljak stiže u Kuče

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: Udruga žena Kuče/FB

Udruga žena Kuče organizira proljetni buvljak koji će se održati u nedjelju, 17. svibnja, iza Društvenog doma u Kučama, od 14 do 18 sati.

Posjetitelji će moći razgledati ponudu, kupiti razne predmete po simboličnim cijenama ili jednostavno donijeti stvari koje im više ne trebaju i dati im novu priliku kroz razmjenu.

Organizatorice pozivaju sve zainteresirane da iskoriste proljetno poslijepodne za druženje i ugodnu šetnju među štandovima. Informacije i prijave dostupne su na broj 091 799 7074 (Zora).

Foto: Udruga žena Kuče/FB

Nastavite čitati

Najave

Patronažna služba Velika Gorica organizira nove trudničke tečaje i grupe za potporu u dojenju – poznati termini za svibanj

Prijave nisu potrebne.

Objavljeno

na

Objavio/la

Patronažna služba Velika Gorica nastavlja sa svojim redovnim trudničkim tečajevima i grupama za potporu u dojenju koji će se održati u svibnju u predavaonici Doma zdravlja Velika Gorica.

Prvi susret, grupa za potporu u dojenju, namijenjen roditeljima koji žele dobiti informacije i podršku vezanu uz dojenje te razmijeniti iskustva u sigurnom i stručnom okruženju, doržat će se 2. svibnja u 11 sati.

Dva dana kasnije, 14. svibnja u 15 sati održava se i trudnički tečaj, koji je namijenjen trudnicama i budućim roditeljima koji se žele pripremiti za dolazak djeteta te dobiti osnovne smjernice i savjete.

Oba događanja vodi Marica Čardžić, mag. med. tech., IBCLC savjetnica i patronažna sestra.

Iz Patronažne službe poručuju kako prijave nisu potrebne, a dodatne informacije građani mogu dobiti na brojeve 01/6379-703, 01/6379-704 i 01/6379-755 ili putem e-maila [email protected].

Nastavite čitati

Moja županija

Sisak osigurao sredstva za pokretnu knjižnicu: bibliokombi stiže u ruralna naselja

Posebna pažnja usmjerena je na djecu i mlade, starije osobe te osobe s invaliditetom, kako bi i njima knjiga bila što dostupnija te i oni uživali u čitanju, učenju i druženju uz knjigu.

Objavljeno

na

Objavio/la

Grad Sisak osigurao je bespovratna sredstva za projekt kojim prvi put uvodi bibliokombi, mobilnu knjižnicu namijenjenu stanovnicima ruralnih i slabije dostupnih dijelova grada. Time se knjižnične usluge proširuju i izvan središta Siska, prema naseljima u kojima je pristup knjizi dosad bio ograničen.

Ugovori o financiranju potpisani su u Ministarstvu kulture i medija u okviru poziva „Čitanjem do uključivog društva“, koji se provodi kroz Program Učinkoviti ljudski potencijali 2021. – 2027. Projekt se financira bespovratnim sredstvima, a ukupna vrijednost ugovora iznosi 385.613,98 eura.

Mobilna knjižnica trebala bi obuhvatiti više naselja i zajednica koje su dosad imale slabiji pristup knjižničnim sadržajima, uključujući Donju Posavinu, Komarevo, Blinjski Kut, Odransku Obrež, Pračno i druga okolna mjesta.

Projekt je predstavljen pod nazivom „EUreka za jednake mogućnosti“, a njegov je cilj približiti knjige, znanje i kulturne sadržaje svim građanima, bez obzira na dob, mjesto stanovanja ili mogućnost dolaska u gradsku knjižnicu.

Zamjenica gradonačelnika Sanja Mioković naglasila je kako se projekt posebno usmjerava na skupine kojima je pristup kulturi otežan.

– Posebna pažnja usmjerena je na djecu i mlade, starije osobe te osobe s invaliditetom, kako bi i njima knjiga bila što dostupnija te i oni uživali u čitanju, učenju i druženju uz knjigu  – istaknula je Sanja Mioković.

Nastavite čitati

Kultura

Tambura ponovno preuzima pozornicu Umjetničke škole Franje Lučića – besplatan ulaz

Nastupit će učenici i studenti tambure

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: Umjetnička škola Franje Lučića/FB

Velika Gorica će u srijedu, 13. svibnja 2026. godine, biti domaćin 3. Tambura instrumental festivala, koji će se održati u Koncertnoj dvorani Umjetničke škole Franje Lučića, s početkom u 19.30 sati. Festival organizira Umjetnička škola Franje Lučića, a publiku očekuje večer posvećena tamburaškoj glazbi uz nastupe učenika i studenata iz više gradova.

Uz domaćine, na pozornici će nastupiti učenici Glazbene škole Karlovac i Glazbene škole Frana Lhotke Sisak, kao i studenti tambure s Muzičke akademije Sveučilišta u Zagrebu.

Svi zainteresirani građani pozvani su na koncert, a ulaz je besplatan.

Foto: Umjetnička škola Franje Lučića/FB

 

Nastavite čitati

Reporter 459 - 30.04.2026.

Facebook

Izdvojeno