Povežite se s nama

Mraclin pobjednički kroz Mičevec

na

Susret dva posljednjeplasirana kluba privukao je upola veći broj gledatelja od uobičajenog, sastavi su bili kompletni, klupe s pričuvnim igračima jednako tako. Iskusnija momčad Mraclina od početka se postavila bez respekta prema domaćinu i kroz prevlast na sredini terena diktirala igru, a Klas je prigode tražio preko individualnih akcija hirovitog Kljajića i hitrog Bedekovića.

Gosti dolaze u vodstvo tako što je Prelec perfektnom parabolom ”preveslao” kompletnu obranu domaćina, Hrženjak je pobjegao Marinčeviću i malo iskosa s lijeve strane dijagonalom pogodio suprotnu malu mrežicu. Bila je to akcija iz klasičnih nogometnih udžbenika. Hrženjak je i u 36. opasno zaprijetio, ali je Kundih klizećim startom spriječio pogodak. Pokušaji Mičevčana da izjednače urodili su plodom u završnici prvog poluvremena iz kaznenog udarca dosuđenog nakon igranja rukom, Kljajić je Dražića poslao na jednu, a loptu na drugu stranu.

Nakon odmora Japec je snažno opalio s 25m lopta je fijuknula mimo rašlji. Na suprotnoj strani Bedekovoć je u 59. projurio desnom stranom kao brzi vlak i idealno centrirao za Kljajića koji glavom šalje loptu iznad grede i tako propušta veliku prigodu za vodstvo. Minutu kasnije Prelec iz prekida šalje okomitu loptu na drugu vratnicu za A. Domitrovića koji kasni i propušta zicer. Odmah iza toga Celčić u sjajnom prodoru dolazi u blizinu vrata Mraclina koja spašava Debijađi.

Mraclinci ponovo dolaze u vodstvo u 68. preko Konjevića, koji je deset minuta prije toga ušao u igru. Ubačaj Preleca iz kuta u peterac Filipović je ispustio na noge Konjevića i ovaj iz blizine pogađa mrežu. Klas je pojačao pritisak i obrana gostiju u 74. ruši Kljajića za kazneni udarac, koji daje Celčiću prigodu da izjednači. To se nije pokazalo dobrom odlukom, jer je Celčić s bijele točke silovito pucao povisoko iznad grede?! Inače, Celčić je do te situacije bio jedan od najboljih igrača na terenu.

Gosti su prednost sačuvali pojačanom obranom i nisu paničarili u nekoliko ozbiljnih situacija pred njihovim vratima. Na kraju su igrači Mraclina radost zbog važne pobjede u borbi za ostanak podijelili sa svojom navijačkom skupinom.

Jedinstvena županijska nogometna liga – 23. kolo
NK Klas – NK Mraclin 1:2 (1:1)

Mičevec. Igralište Klasa. Gledatelja 120. Subota, 23.04.2016., 17 sati. Sudac: Antonio Vukadin (Dugo Selo). Pomoćnici: Nikola Kamenarić (Zagreb) i Marko Vuković (Zelina). Strijelci: 0:1 – Hrženjak (10), 1:1 – Kljajić (40-11m), 1:2 – Konjević (68).

KLAS: Bruno Filipović, Gentjan Ahmeti, Antonio Kundih, Mihael Celčić, Stjepan Marinčević, Josip Tadić (od 46. Sven Butković), Mateo Kljajić, Filip Bedeković, Denis Okić, Ivan Bojčić, Luka Bubalo (od 68. Ivan Vuković). Trener: Zvonimir Franjković.

MRACLIN: Sonnyboy Dražić, Matej Čičak, Luka Krklješ, Kristijan Japec, Josip Domitrović (od 90. Filip Onić), Anđelko Domitrović (od 74. Domagoj Pastuović), Josip Hrženjak (od 80. Nebojša Cetić), Ivan Kos (od 46. Željko Cvetnić), Nino Košković (od 59. Boris Konjević), Dejan Debijađi, Ivan Prelec. . Trener-igrač: Boris Konjević.

Igrač utakmice: Ivan Prelec.

Velikogorički PSTK Uspon treći najbolji parastolnoteniski klub u Hrvatskoj

Na 30. Državnom prvenstvu u Osijeku osvojili su osam medalja.

na

Gorički Parastolnoteniski klub Uspon ponovno niže odlične rezultate. Nakon prvenstva koje se od 12. do 14. travanja održalo u Osijeku svrstali su se među najbolje klubove u Hrvatskoj.

Na 30. Državnom prvenstvu u parastolnom tenisu osvojili su osam medalja i ekipno treće mjesto. Zlato je osvojio Antonio Plepelić, dok su srebrni bili Sara Điković, Mario Jelekovac, Boris Đuračić i Marko Vračan. Medalju brončanog sjaja osvojili su Lorena Rinčić, Ruža Šolić i Ivan Puljko.

– Nakon prvenstva, vraćamo se našim treninzima i nadamo se da ćemo sljedeće godine biti još bolji i brojniji – istaknuli su iz PSTK Uspon.

Nastavite čitati

FOTO Pobjeda OK Velika Gorica 3 protiv dobre ekipe Kravarskog

na

Objavio/la

Velika Gorica, 13.04.2024. 3.liga OK Velika Gorica 3 – OK Kravarsko 3:0. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Igračice OK Velika Gorca 3 pobijedile su u 14. kolu 3.lige Regija Sjever skupina Jug 2023./2024. rezultatom 3:0 (25:22, 26:24, 25:23) ekipu Kravarskog. Iako je pobjeda maksimalna, broj osvojenih poena (76:69) pokazuje da se radilo o izjednačenom susretu.

Igračice Kravarskog propustile su prigodu osvojiti 2.set, iako su tijekom cijelog seta imale znatnu prednost (10:3, 15:8, 22:15). Nisu uspjele realizirati ni tri set lopte pri vodstvu 24:21. Domaća ekipa je serijom 5:0 riješila drugi set u svoju korist – 26:24!

3.liga Regija Sjever skupina Jug 2023./2024., 14. kolo

OK Velika Gorica 3 – OK Kravarsko 3:0 (25:22, 26:24, 25:23)

Velika Gorica. Sportska dvorana OŠ Eugena Kumičića. Subota, 13.04.2024., 14 sati. Suci: Marko Antolić i Đeni Radeka (oboje iz Zagreba).

Velika Gorica 3: Eva Josić, Leona Zgodić, Jana Matijević, Ana Patljak (L), Paula Babić, Matea Barić, Helena Šoštarec (L), Dora Piletić, Nika Sever, Leona Stijaković (cap.), Ela Mahin, Gita Butković. Trenerica: Marija Uzelac.

Kravarsko: Elizabeta Stošić, Marija Blažinčić (cap.), Lana Godinić, Nika Forjan, Ema Posavec, Gabrijela Tolić, Lili Šandor, Josipa Šandor (L), Kristina Kaurić. Trener: Nikola Boić.

Redoslijed: 1. OK Sunja (13 13 0 39:1 26), 2. OK Velika Gorica 3 (14 11 3 34:15 22), 3. HOK Gorica 2 (13 7 6 24:24 14), 4. OK Kravarsko (13 6 7 22:23 12), 5. OK Petrinja 2 (14 5 9 21:29 10), 6. HOK Gorica 3 (11 4 7 14:22 8), 7. OK Glina 2 (12 4 8 13:27 8), 8. OK Velika Gorica 4 (14 2 12 11:37 4).

HOTNEWS

FOTO OK Gorica osvojila 2. mjesto na Regionalnom natjecanju U13 mala odbojka

na

Objavio/la

Velika Gorica, 13.04.2024. Regionalno natjecanje U13 mala odbojka. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Drugo okupljanje natjecanja ‘Regije – Sjever U13 mala odbojka sezona 2023./2024.’ održano je u organizaciji OK Gorica u Gradskoj sportskoj dvorani u Velikoj Gorici, u subotu, 13. travnja 2024. godine.

Natjecalo se 6 ekipa, utakmice su igrane na dva dobivena seta. Sve ekipe nagrađene su medaljama, a tri prvoplasirane ekipe su dobile i pehare. Najboljim igračem, MVP, proglašen je Niko Kanoti iz pobjedničke ekipe i dobio je posebno priznanje.

REZULTATI  OK Daruvar – OK Gorica 0:2 (19:25, 9:25), MOK Čazma – OKM Centrometal 2:0 (25.21, 25:14), OK Čazma 2 – OK Cratis Varaždin 0:2 (2:25, 2:25), MOK Čazma – OK Gorica 0:2 (10:25, 22:25), OK Cratis Varaždin – OK Daruvar 2:0 (25:8), 25:5), OK Centrometal – OK Čazma 2 2:0 (25:12, 25:16).

Za 5. mjesto OK Daruvar – OK Čazma 2 2:1 (25:14, 23:25, 15:12).  Za 3. mjesto MOK Čazma – OKM Centrometal 2:1 (23:25, „5:15, 15:8).  Finale OK Cratis Varaždin – OK Gorica 2:0 (25:17, 25:23).

FOTO Vatrogasac i Posavec odigrali neodlučeno u drami sudačke nadoknade

na

Objavio/la

Kobilić, 14.04.2024. 1.ŽNL Skupina Jug-18.kolo: Vatrogasac – Posavec 3:3. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Vatrogasac i Posavec su odigrali neodlučeno 3:3 u 18. kolu 1.ŽNL Skupina Jug, nakon početnog vodstva Posavca (0:1), rezultatskog obrata domaćih u prvom poluvremenu (3:1) i dramatične završnice koja je pripala gostujućoj momčadi za konačni ishod 3:3!

Bolji početak susreta imali su gosti koji su rano došli u vodstvo pogotkom Ivana Lucina u 5. minuti na ubačaj Pere Milatovića. Domaći su se do polovice prvog poluvremena uspjeli dobro posložiti i u samo pet minuta okrenuti rezultat u svoju korist.

Barišić je iz okreta izjednačio (22.), a na visoki ubačaj Josipa Grilca u 27. odlično je reagirao Marko Paradžik i glavom proslijedio loptu pod gredu za 2:1. Na sličan način je Ivan Paradžik u 39. efektno pogodio za 3:1!

Zadovoljan vodstvom Vatrogasac je u drugom poluvremenu prepustio inicijativu Posavcu i samo je sporadično napadao suparnička vrata. Gosti su u 85. smanjili golom Domagoja Desputa na 3:2, a u dugoj sudačkoj nadoknadi dosuđen je kazneni udarac za Posavec. Šok za domaće igrače i njihove navijače, pritisak na suca, jurnjava po terenu. Kazneni udarac je ipak izveden, Karlo Lihtar zabio je loptu pod gredu za konačnih – 3:3.

Prva županijska nogometna liga Skupina Jug 2023./2024., 18. kolo

NK Vatrogasac – NK Posavec (Orle) 3:3 (3:1)

Velika Gorica, Kobilić. Stadion: ŠRC Kobilić. Gledatelja: 80. Nedjelja, 14.04.2024., 17 sati. Sudac: Antonio Kokot (Vrbovec). Pomoćni suci: Katarina Ćulumović (Velika Gorica) i Ivan Smolčić (Odranski Obrež). Delegat: Bojan Stanilović (Lukavec). Strijelci: 0:1 – Lucin (5), 1:1 – Barišić (22), 2:1 – M.Paradžik (27), 3:1 – I.Paradžik (39), 3:2 – Desput (85), 3:3 – Lihtar (90.+5 KU).

VATROGASAC: B.Grilec, Šošić (cap.), M.Paradžik, I.Paradžik, Krasnić, Matanović, Antunović, Kirinić (od 55. Sambol), Haraminčić (od 75. Hrženjak), J.Grilec, Barišić (od 75. Andrišević). Trener: Vjekoslav Čavar.

POSAVEC: Zagorac, A.Breščaković (cap.), M.Breščaković, Lucin (od 46. Bencek), Lihtar, Milatović, Joveš, Curić (od 85. Koljević), Desput, Škrtić (od 46. Musolli), Đurašić. Trener: Nino Matković.

HOTNEWS

Udarnik se vratio pobjedama: Karlovac pao kao uvertira za Trešnjevku

Rukometašice Udarnika pobijedile su Karlovac 28-27 na domaćem parketu, uz osam golova Magdalene Jurić i pet Bernarde Mostarlić. Do kraja sezone još su preostale dvije utakmice

na

Objavio/la

Nakon dva vezana poraza, domaćeg od Lokomotive II i gostujućeg kod opatijske Liburnije, rukometašice Udarnika su povratak u pobjednički ritam tražile u drugoj polovici rukometne nedjelje. S druge strane bio je neugodni Karlovac, a kao takve su se gostujuće igračice predstavile i ovoga puta.

Teškom mukom uspio je Udarnik izboriti novu pobjedu, trebalo je “orati i kopati” za nova dva boda, ali cure koje vodi Martina Vugrinović na to su bile spremne. Iako stvari nisu funkcionirale idealno od prve minute, jer Udarnik je već u startu upao i minus i sve do završnice prvog poluvremena lovio zaostatak za gošćama. Minimalan, doduše, ali tek u 27. minuti, golom Nere Butković, konačno su domaće rukometašice prvi put povele.

Na predah se na kraju otišlo “na nuli”, s izjednačenih 18-18, što je značilo da će se u nastavak krenuti praktički ispočetka. I nije se puno toga mijenjalo u prvih desetak minuta, tek nakon toga uspio se Udarnik prvi put značajnije odvojiti, na “čak” tri gola razlike, ali u 55. minuti opet se sve vratilo na početak: 25-25!

I tu je krenula dramatična završnica, u kojoj su Diana Vincek i Magdalena Jurić vraćale Udarniku minimalnu prednost, no Karlovčanke su se oba puta uspjele vratiti. Kad je Bernarda Mostarlić zabila za 28-27 minutu i 50 sekundi prije kraja, teško je bilo naslutiti da je to i posljednji gol na utakmici. S igračicom manje, u sljedećem napadu golmanica Stela Hrnčić zaustavila je pokušaj Karlovčanki, nakon čega su “udarnice” uspjele sačuvati loptu, pobjedu, bodove…

I zadržale odlično četvrto mjesto na tablici, vratile se pobjedama uoči ogleda koji se dugo iščekuje. U sljedećem kolu, naime, slijedi gostovanje kod prvaka Trešnjevke, za koju igraju tri dojučerašnje igračice Udarnika, koje su zimus promijenile dres, Lena Durđenović, Nikolina Laco i Ella Bajkuša.