ktc
Povežite se s nama

Sport

‘Moramo uložiti više truda, prvi ja, pa svi ostali. A neki će morati i otići…’

Trener HNK Gorice Mario Carević poveo je momčad u svoje prve pripreme i najavio promjene u momčadi. Kao sportski direktor, u suradnji s ljudima iz kluba radi na pojačanjima, ali i na građenju drukčijeg mentaliteta…

Objavljeno

na

Prolazi i treći dan zimskih priprema HNK Gorice, priprema za povratak na pozicije na kojima želimo gledati naš klub. U mir i stabilnost prvenstvene ljestvice, na čijem začelju zimuju upravo Goričani…

– Nemamo puno vremena, u tom smislu ovo su dosta specifične pripreme, ali tako je možda i bolje. Jedva čekamo da se nastavi prvenstvo, da krenemo kako treba odmah od početka – ambiciozno kaže trener Mario Carević.

Plan priprema podijeljen je u dva dijela, na dvije lokacije.

– Do srijede ćemo biti tu u Gorici, a onda idemo u Medulin na deset dana. Bit ćemo sudionici Arena Cupa, s nama u skupini su slovenski prvoligaš Primorje Ajdovščina i Lokomotiva. Uz taj turnir, odigrat ćemo još jednu utakmicu, pa se 18. siječnja vratiti kući – kazao je Carević, kojem se na početku priprema pojavilo 27 igrača.

Neki su kasnili dan, drugi dva, ali do kraja ovoga tjedna svi će biti na okupu. I nastaviti raditi kao da se pauza nije ni dogodila.

– Nismo imali veliku pauzu, igrači nisu puno izgubili u fizičkom smislu, a imali su i individualni program, kojeg su se pridržavali. Važno je da je većina igrača zdrava i orna za rad. Halilović i Pajaziti su se priključili treninzima, ali ne u puno obujmu, jer s njima ćemo morati biti oprezni i postupno ih uvoditi u režim rada – ističe Carević.

U subotu je u Veliku Goricu doputovao i Ante Erceg, priključuje se i on svojim novim suigračima, među kojima je posljednjih nekoliko dana i povratnik Slavko Bralić.

– Njihove karijere govore same za sebe. Oni imaju iskustvo i kvalitetu, sasvim sigurno će nam dobro doći. Moramo dovesti još nekoliko igrača, da pojačamo konkurenciju, ali to moraju biti igrači s kvalitetom, karakterom i mentalitetom. Na tome ćemo raditi puno, a ja ću ponoviti da ova momčad zna igrati nogomet i siguran sam da ćemo biti puno bolji nego što smo bili jesenas – optimističan je Carević.

Uz dolaske, u planu su i neki odlasci.

– Radimo na tome. Ne znam kad će biti i što će biti, ali neminovno je da će biti nekih odlazaka, jer moramo napraviti malo drukčiju selekciju… Radimo na tome da dovedemo još poneko pojačanje, znamo da ulog velik. Svi zajedno moramo uložiti puno više truda, biti puno više posvećeni, prvo ja, zatim svi u stožeru, a na kraju i igrači. To se vrati. Dugoročno, sport uvijek vrati koliko uložiš – vjeruje Carević.

Sport

FOTO Meštrica nastavila seriju od 6 uzastopnih pobjeda

Objavljeno

na

Objavio/la

Meštrica je u 22. kolu Jedinstvene 1.ŽNL pobijedila momčad Graničara iz Tučenika rezultatom 2:1 golovima Marka Tolja i Marca Bana, strijelac za goste Borna Pršlja.

Gornja Lomnica, 17.04.2026. Jedinstvena 1.ŽŽNL – 22. kolo: Meštrica – Graničar 2:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Gornja Lomnica, 17.04.2026. Jedinstvena 1.ŽŽNL – 22. kolo: Meštrica – Graničar 2:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Momčad domaćih je od početka susreta otvorenom igrom pritiskala obranu gostiju i u 8. minuti došla u vodstvo. Tolj se izborio za poziciju na lijevoj strani kaznenog prostora i dijagonalom pogodio suprotni kut, parada Kosovca samo je uljepšala pogodak. Uslijedila je obostrano otvorena igra s nekoliko povoljnih prigoda, ali zbog nepreciznosti mreže su mirovale.

Gornja Lomnica, 17.04.2026. Jedinstvena 1.ŽŽNL – 22. kolo: Meštrica – Graničar 2:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Gornja Lomnica, 17.04.2026. Jedinstvena 1.ŽŽNL – 22. kolo: Meštrica – Graničar 2:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Drugo poluvrijeme Meštrica je otvorila bez igrača-trenera Maria Metera (čini se zbog ozljede), a njegovu poziciju stopera preuzeo je iskusni Bartolović. Graničar se posve otvorio, ali nije uspio izjednačiti rezultat. Domaći su iskoristili neopreznost gostiju u 78. minuti i Ban je povisio vodstvo na 2:0.

Gornja Lomnica, 17.04.2026. Jedinstvena 1.ŽŽNL – 22. kolo: Meštrica – Graničar 2:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Gornja Lomnica, 17.04.2026. Jedinstvena 1.ŽŽNL – 22. kolo: Meštrica – Graničar 2:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Gornja Lomnica, 17.04.2026. Jedinstvena 1.ŽŽNL – 22. kolo: Meštrica – Graničar 2:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Graničar je tek u sudačkoj nadoknadi pogodio mrežu domaćih za konačni rezultat 2:1 jedne vrlo dobre i dinamične utakmice. Meštrica je tako nastavila proljetnu seriju od šest uzastopnih pobjeda.

Galerija fotografija

Jedinstvena 1.ŽNL NSZŽ-e 2025./2026., 22. kolo

NK Meštrica – NK Graničar Tučenik 2:1 (1:0)

Gornja Lomnica. Stadion: ŠRC Gornja Lomnica. Gledatelja: 40. Petak, 17.04.2026., 18 sati. Sudac: Tihomir Sopić. Pomoćni suci: Dejan Kupres i Albert Trstenjak (svi iz Samobora). Delegat: Krunoslav Kos (Mraclin). Strijelci: 1:0 – Tolj (8), 2:0 – Ban (78), 2:1 – Pršlja (90+1).

MEŠTRICA: Budimir, Tolj (od 62. Jeftić), Ban (od 82. Krajina), Puntarić, Šebek (od 82. Božić), Štuban, Karamatić, Rukavina, Kovačević (od 82. Radovanac), Meter (cap.)(od 46. Bartolović), Zorić (od 70. Kalisar). Trener: Mario Meter.

GRANIČAR: Kosovec (cap.), Hmelina, Čerkez, Huff, Gašparac (od 46. Babok), Ivančin, Karačić, Kokot (od 73. Sabljić), Sučić (od 46. Komes), Zlomislić (od 62. Pršlja), Miklečić (od 38. Očić). Trener: Bojan Čerkez.

Nastavite čitati

Sport

Karate klub Velika Gorica osvojio tri medalje na Kupu Hrvatske

Najbliže zlatu bio je Vito Miletović, koji je finale izgubio nakon preglasavanja.

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: Karate klub Velika Gorica

Mladi članovi Karate kluba Velika Gorica osvojili su tri medalje na Kupu Hrvatske za mlađe uzraste, održanom u nedjelju, 12. travnja, u Zagrebu. Velikogorički klub nastupio je sa šest natjecatelja, a natjecanje je završio s  jednim srebrom i dvije bronce.

Najuspješniji među njima bio je Vito Miletović, koji je u kategoriji 2014. godišta do 42 kilograma izborio finale. U odlučujućem meču za zlato poražen je nakon preglasavanja, nakon što je borba završila rezultatom 3:3, pa je kući ipak ponio srebrnu medalju.

Brončana odličja osvojili su Gabrijel Zagorac u kategoriji 2013. godišta do 45 kilograma te Nikola Krnjaja u kategoriji do 55 kilograma.

Uz osvajače medalja, za Karate klub Velika Gorica nastupili su i Ena Lukačić, Borna Miletović i Ema Žagrović. Lukačić i Borna Miletović ostali su nadomak postolja, ali su poraženi u borbama za broncu te su natjecanje završili na petom mjestu.

Nastavite čitati

Sport

VIDEO Lokomotiva stiže u grad: U lov na pobjedu bez četvorice

Nogometaši Gorice u petak u 15.30 sati na svom stadionu otvaraju 30. kolo HNL-a sudarom s Lokomotivom. Problema u kadru itekako ima, ali ima i dovoljno spremnih za lov na sva tri boda…

Objavljeno

na

Najvećim dijelom u petak, a u cijelosti u subotu, odigrat će se 30. runda HNL-a, koju će otvoriti – Gorica! Nogometni krešendo odradit će Goričani protiv Lokomotive, protivnika s kojim ima i neke neraščišćene račune iz posljednjeg ogleda, kad su “lokosi” ni krivi ni dužni pobijedili 3-0…

Bit će to treća utakmica u osam dana za Goricu, u idući tjedan smjestit će se još jedno kolo, a sve to objašnjava probleme koje trener Mario Carević ima uoči dolaska Lokomotive.

– Ograničeni smo u pripremi utakmica. Fokusirani smo na osvježenje momčadi jer smo igrali svaka tri ili četiri dana i ključ je da budemo svježi u budućim utakmicama – rekao je Carević.

Suparnici su ovo koji se jako dobro poznaju, nema tu nikakvih tajni, i za očekivati je da će odlučivati nijanse, trenuci inspiracije.

– Čeka nas fizički jako zahtjevna utakmica s obzirom na to da su oni jako dobri u pritisku pri otvaranju igre. Imaju dosta visokih igrača i tu ćemo trebati pripaziti – upozorio je Carević, koji ni ovoga puta neće moći računati na nekoliko iznimno važnih igrača.

– Neće biti Pavičića, on ima kartone, a Erceg, Pozo i Vrzić su ozlijeđeni. Da, imamo malo problema u kadru, ali svi ostali su spremni, željni i svjesni važnosti utakmice – istaknuo je trener Gorice i poručio:

– Vjerujem u svoju momčad, jer smo puno puta ove sezoni ponudili dobre izvedbe – zaključio je Carević.

MOGUĆIH PRVIH 11
Matijaš – Perić, Filipović, Čabraja – Trontelj, Kavelj, Bakić, Bogojević – Pršir, Epailly – Sule

Nastavite čitati

Sport

Pojačanje u travnju: Kamerunac Issa pojačao goričku obranu

Moustapha Hadji Issa, 22-godišnji kamerunski stoper, novi je igrač našeg prvoligaša. U Europu je stigao sa 19, igrao za armenski Ararat i belgijskog drugoligaša Beveren, a u Goricu je stigao kao slobodan igrač

Objavljeno

na

Objavio/la

HNK Gorica nastavlja s jačanjem momčadi. Novi član Turopoljaca postao je stoper Moustapha Hadji Issa, koji u klub dolazi s ciljem dodatnog učvršćivanja obrambene linije, objavili su iz HNK Gorice dolazak pojačanja u neobičnom terminu.

Kamerunski branič stigao je polovicom travnja, sedam kola prije kraja aktualne sezone, što samo po sebi znači da se njegov puni doprinos očekuje u sljedećoj sezoni. Kako je istaknuto u objavi, riječ je o “snažnom i fizički dominantnom braniču koji pokriva poziciju centralnog stopera, a krasi ga dobra igra u zraku, čvrst duel i sigurnost u iznošenju lopte.”

– Doveli smo igrača koji se profilom savršeno uklapa u naše potrebe. Vjerujemo da će Moustapha brzo uhvatiti ritam i biti važan dio naše obrane – poručili su iz sportskog sektora HNK Gorice.

Hadji Issa se već priključio treninzima prve momčadi, njegov debi očekuje se u nadolazećim utakmicama, nakon čega ćemo moći dobiti i nešto konkretniji dojam o njegovim kvalitetama.

Zasad znamo da se radi o igraču rođenom 2003. godine u gradu Garoua, na sjeveru Kameruna, a svoju nogometnu priču započeo je u lokalnom klubu Gazelle Garoua. U veljači 2023. godine, kao 19-godišnjak, otišao je prema Europi, odnosno Armeniji. Do ljeta 2024. bio je član Ararata iz Jerevana, iz kojeg je otišao na posudbu u belgijski Beveren. Potom se vratio u Ararat, s kojim je prvog dana ove godine raskinuo ugovor, pa je u Goricu stigao kao slobodan igrač.

Nastavite čitati

Sport

FOTO Buna iznenadila u Vukovini i plasirala se u polufinale Kupa Grada

Objavljeno

na

Objavio/la

Buna je ugodno iznenadila svoje navijače minimalnom 1:0 pobjedom protiv Bana Jelačića u Vukovini. Strijelac jedinog pogotka za plasman u polufinale Kupa Grada Velike Gorice bio je Fran Stipaničić u 78. minuti.

Vukovina, 15.04.2026. Kup Grada Velika Gorica 2026.: NK Ban Jelačić – NK Buna 0:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Vukovina, 15.04.2026. Kup Grada Velika Gorica 2026.: NK Ban Jelačić – NK Buna 0:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Susret je od početka obilježila otvorena igra, gosti su se bez suvišnog respekta nadigravali s domaćom momčadi. Nekoliko izglednih šansi i na jednoj i na drugoj strani nije realizirano zbog nepreciznosti odnosno brzopletosti.

Vukovina, 15.04.2026. Kup Grada Velika Gorica 2026.: NK Ban Jelačić – NK Buna 0:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr

 

Vukovina, 15.04.2026. Kup Grada Velika Gorica 2026.: NK Ban Jelačić – NK Buna 0:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Vukovina, 15.04.2026. Kup Grada Velika Gorica 2026.: NK Ban Jelačić – NK Buna 0:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Drugo poluvrijeme Buna je otvorila s četiri izmjene, ali to nije narušilo njenu igru otvorenog garda. Gosti su ipak ”naplatili” svoju igru pogotkom Stipaničića u 78. minuti. Svi pokušaji domaćih u završnici susreta nisu bili dovoljni za izjednačenje.

Galerija fotografija

Kup Grada Velike Gorice 2026., 1/4 finale

NK Ban Jelačić – NK Buna 0:1 (0:0)

Vukovina. Stadion: ŠRC Vukovina. Gledatelja: 50. Srijeda, 15.04.2026., 18 sati. Sudac: Luka Kelihar. Pomoćni suci: Mateo Mikulčić i Tihomir Čunčić (svi iz Velike Gorice). Delegat: Igor Kunić (Obrezina). Strijelac: 0:1 – Stipaničić (78).

BAN JELAČIĆ: Klepac, Rovišan, Landeka, Drezga, Markov, Smok (od 46. Prizmić), Hrženjak (od 72. Softić), Pušić, Nikić (cap.), Grižić (od od 72. Pavlić), Harambašić (od 57. Miletić). Trener: Tomislav Škrinjarić.

BUNA: Vidović, Yetna, Mrkonjić (cap.), Šandor (od 46. Vukašinec), Jukić, Zlodi (od 74. Zagorac), Gorenc (od 81. Lučan), Forjan (od 46. Stipaničić), Čumpek (od 46. Ngangue), Kalisar (od 46. Đurašin), Đurašić (od 65. Jerleković). Trener: Mario Đuretić.

Nastavite čitati

Reporter 458 - 31.03.2026.

Facebook

Izdvojeno