U 18. kolu HT Premijer lige derbi sredine tablice odigrali su Adria Oil Škrljevo i Gorica, a bodovi su zasluženo pripali domaćoj ekipi. Gorica je nešto bolje otvorila utakmicu i uz 6 poena Uljarevića povela 5:9. No, bez obzira na bolji početak cijela prva četvrtina protekla je u izjednačenoj borbi i na mali odmor otišlo se s minimalnim vodstvom Bikova (22:23).
Drugu četvrtinu tricom je otvorio Kapusta, ali domaćini su bili u boljem ritmu. Poslije trice Jelenkovića u 15. poveli su 39:31. U 19. minuti isti igrač postiže još jednu tricu za prvo dvoznamenkasto vodstvo Adria Oila – 47:37 što je bio i konačni rezultat prvog poluvremena. Drugo poluvrijeme s tri slobodna bacanja otvorio je Mašić, ali poslije trice Vrgoča domaćini dolaze do još veće prednosti (52:40). U 28. minuti nakon polaganja Šajina igrači Damira Rajkovića još su povećali prednost i na semaforu je stajalo 65:48. U zadnju dionicu ušlo se rezultatom 68:53, a kako su je domaćini otvorili s 4:0 pobjednik je praktično bio odlučen. Igrači Bože Radoša do kraja su samo uspjeli kozmetički popraviti rezultat za konačnih 81:70.
Foto: KK Gorica
Zaslužena pobjeda Škrljeva jer Bikovi su promašili previše zicera iz reketa, a šut za tri ih nikako nije služio (6/29 ili 20%). Domaćine je predvodio Josip Barnjak sa 17 poena i 5 skokova. Toni Jelenković i Ivan Vrgoč pridodali su po 14 poena, a Stefan Šajin se zaustavio na 12 poena i 8 skokova. U redovima Gorice najefikasniji je bio Borna Kapusta s 14 poena i 8 skokova. Najbolje pomagače imao je u Karlu Uljareviću s 12 poena i Marku Bakoviću s 11 koševa.
– Mislim da smo utakmicu izgubili u 2. četvrtini kada smo dopustili da se rezultatski odvoje. Pogodili su par teških šuteva, mi se u obrani nismo posložili i do kraja su samo održavali prednost – rekao je Borna Kapusta.
– Čestitam Škrljevu na pobjedi. Bili su bolji u svakom segmentu igre. Željeli su više dobiti ovu utakmicu i to se očitovalo u većoj agresiji, a u tom kontaktu mi nismo danas parirali. S druge strane mislim da nikad lošiju utakmicu nismo odigrali što se tiče napadačkog dijela. Previše otvorenih šuteva smo promašili. Mi se trebamo zatvoriti u dvoranu, raditi i idemo dalje – zaljučio je trener Bože Radoš.
U dvoboju domaćeg Turopoljca i Mraclina, čija se momčad u natjecanje uključila u četvrtfinalu, gosti su slavili s 3:1 i izborili plasman u polufinale. Prvo poluvrijeme završilo je bez pobjednika. Mraclin je poveo u 20. minuti pogotkom Ivana Kosa, no samo osam minuta kasnije Filip Saraf poravnava rezultat. U nastavku susreta gosti su potvrdili kvalitetu i riješili pitanje pobjednika golovima Ivana Rajića u 53. te Igora Hajduka u 83. minuti.
Mraclin će u polufinalu 6. svibnja igrati protiv susjednog Poleta iz Buševca, koji je s 2:0 bio bolji od Lukavca. U drugom polufinalu sastaju se Kurilovec, koji se zbog ranga natjecanja tek sada uključuje u Kup, i Buna, koja je u Vukovini minimalno s 1:0 svladala Jelačić.
STRIJELCI: 0:1 – I. Kos (20), 1:1 – F. Saraf (28), 1:2 – Rajić (53), 1:3 – Hajduk (83).
TUROPOLJAC: Buđak, Domić, Gogić, Blažičko (od 61. J. Saraf), Bogović, F. Saraf, Jandriš, Matasić, Krasnić, Preradović (od 40. Horvat), Blažev. Trener: Romano Župetić.
MRACLIN: Zagorac, Smolković, J. Domitrović (od 58. Marjanović), Rajić, Matić (od 79. Tokić), Đurašić, Krilić (od 72. Jančić), Brdek, I. Kos (od 79. Godinić), Borovac, Hajduk. Trener: Marko Pancirov.
Unatoč laganoj kiši, na jučerašnjem drugom kolu Turopoljske lige cestovnog trčanja u organizaciji AK Turopolje startalo je više od sedamdeset natjecatelja.
Na kratkoj dionici od četiri kilometra najbrži muškarac bio je Slavko Parlov s vremenom 14:31, ispred Sanela Fazlića (16:03) i Zvonimira Brkića (16:21). Kod žena na istoj stazi slavila je Pia Teskera s vremenom 16:18, a pratile su je Kristina Terzić i Željka Kaurić, obje s vremenom 20:00 odnosno 20:29.
Na zahtjevnijoj, osmokliometarskoj dionici, pobjedu kod muškaraca odnio je Martin Marčec s odličnih 29:37, dok je kod žena najbrža bila Jasna Mikulić s 39:34.
U hodanju na četiri kilometra prva je stigla Antonija Marton s 41:43, ispred Martine Marton Fazlić (59:59). Najmlađi sudionici istrčali su 500 metara, a među njima najbrža je bila Roza Biškup s 2:15, ispred Marisa Štrige (2:16) i Eve Biškup (2:19).
Liga veteranskih momčadi Nogometnog saveza Velika Gorica (NSVG) nastavljena je utakmicama 16. kola. Iznenađenje je poraz VG Boysa u susretu s Gradićima te neodlučeno između Kurilovca i Lukavca. Vodeći Klas je i u susretu s Hruševcem demonstrirao svoju super efikasnost.
Kobilić, 13.04.2026. Liga veterana NSVG-a, 16.kolo: VG Boys-VNK Gradići 1:2. Foto: David Jolić/cityportal.hr
Kobilić, 13.04.2026. Liga veterana NSVG-a, 16.kolo: VG Boys-VNK Gradići 1:2. Foto: David Jolić/cityportal.hr
VG Boys su u prvom poluvremenu došli u vodstvo u 26. minuti pomalo sretnim golom Škrinjarića, ali to nije puno zasmetalo Gradiće, koji su nakon samo tri minute izjednačili.
Kobilić, 13.04.2026. Liga veterana NSVG-a, 16.kolo: VG Boys-VNK Gradići 1:2. Foto: David Jolić/cityportal.hr
Kobilić, 13.04.2026. Liga veterana NSVG-a, 16.kolo: VG Boys-VNK Gradići 1:2. Foto: David Jolić/cityportal.hr
Igra je i u drugom poluvremenu bila izjednačena, ali dojam je da su Gradići željeli nešto više od neodlučenog rezultata. Drugi pogodak za Gradiće postigao je Beg, koji je s dvadesetak metara silovito zabio loptu pod gredu.
Kobilić, 13.04.2026. Liga veterana NSVG-a, 16.kolo: VG Boys-VNK Gradići 1:2. Foto: David Jolić/cityportal.hr
Kobilić, 13.04.2026. Liga veterana NSVG-a, 16.kolo: VG Boys-VNK Gradići 1:2. Foto: David Jolić/cityportal.hr
Nakon toga uslijedila je nešto življa napadačka igra Boysa, ali nije bilo dovoljno da izbjegnu svoj četvrti poraz i skliznu na 4. mjesto u trenutačnom poretku. Utakmice 17. kola igraju se u petak (17. travnja) i u ponedjeljak (20. travnja).
Galerija fotografija
Liga veteranskih momčadi NSVG-a 2025./2026., 16. kolo
Rezultati 16. kola (10./13.04.2026.): Buna – Vatrogasac 1:2, Dinamo – Polet 4:3, Posavec – Velika Mlaka 1947 0:3, Klas – Hruševec 9:4, VG Boys – Gradići 1:2, Kurilovec – Lukavec 2:2, Lekenik slobodni.
Rezultati15. kola (03./06.04.2026.): Polet – Posavec 1:1, Vatrogasac – Dinamo 4:1, Lukavec – Buna 0:1, Kurilovec – Gradići 5:0, Lekenik – Klas 1:1, Hruševec – VG Boys odgođeno, Velika Mlaka 1947 slobodni.
Mladi karatisti iz Karate Kluba Centar Velika Gorica nastupili su na Kupu Hrvatske, održanom u nedjelju, 12. travnja u Zagrebu.
Lara Dugonjić Dugonjić je u kategoriji djevojčica rođenih 2013. godine, do 49 kilograma, izborila broncu. Uz nju su na turniru nastupili i Patrik Jeromić, Sara Brletić te Kim Kumic. Nažalost, svi oni su ostali tik do medalje. Poraženi su u borbama za broncu te su natjecanje završili na petim mjestima.
“Klub nastavlja s kvalitetnim i sustavnim rado. Fokus ostaje na strpljivom razvoju mladih natjecatelja. Upravo iz ove generacije očekuju se vrlo dobri rezultati u skoroj budućnosti, kako na nacionalnoj razini, tako i na međunarodnim natjecanjima koja slijede, a ističemo Svjetsku ligu mladih u Poreču na kojoj će karate klub Centar nastupiti po prvi put i okušati se sa najboljima”, rekla je glavna trenerica Ines Grdenić.
Utakmica 14. kola Druge županijske lige-Istok u Kobiliću između NK Vatrogasac i NK Gaj (Gaj) prekinuta je u 58. minuti nakon prekršaja i izazvane žestoke reakcije.
Kobilić, 12.04.2026. Druga ŽNL-Istok, 14.kolo: NK Vatrogasac – NK Gaj 3:0, prekid u 58. minuti. Foto: David Jolić/cityportal.hr
Kobilić, 12.04.2026. Druga ŽNL-Istok, 14.kolo: NK Vatrogasac – NK Gaj 3:0, prekid u 58. minuti. Foto: David Jolić/cityportal.hr
Kobilić, 12.04.2026. Druga ŽNL-Istok, 14.kolo: NK Vatrogasac – NK Gaj 3:0, prekid u 58. minuti. Foto: David Jolić/cityportal.hr
U službenom zapisniku, između ostalog, stoji: ”…U 58. minuti domaći igrač br.19, nakon opravdano dosuđenog prekršaja nad njim, snažno je udario nogom u predjelu stražnjice gostujućeg igrača koji je napravio prekršaj i koji je nakon istog završio na travi u poluležećem položaju. Odmah nakon toga nastao je stampedo u šprintu po terenu svih igrača i vratara obje momčadi, a naročito gostujućih igrača prema domaćem igraču br.19. U par sekundi, na malom prostoru su se našli gotovo svi igrači obje momčadi te su na kraju završili na ogradi središnjeg zapadnog dijela terena gdje je došlo do generalnog međusobnog guranja, navlačenja za dresove, razdvajanja te vjerojatno i nekog međusobnog udaranja igrača u toj masi. Na navedeni dio terena su došli i redari domaćeg kluba s oznakama te i dio publike koja prema navodima sudaca nije ulazila u teren već je bila na ogradi s vanjske strane…U tom događanju najviše je stradao gostujući igrač br.9, kojem je kasnije pozlilo i kolima Hitne odvezen je na daljnje pretrage u KB Dubrava. Gostujući igrači su se međusobno konzultirali te definirali da ne mogu nastaviti utakmicu, jer su u stanju šoka zbog gore navedenih događanja i povukli se u svlačionicu.”
Galerija fotografija
Druga ŽNL – Istok 2025./2026., 14. kolo
NK Vatrogasac – NK Gaj (Gaj) 3:0 (2:0), prekid u 58. minuti