Povežite se s nama

HOTNEWS

“Mislio sam da sam ga samo piknuo!” istražiteljima je rekao Džemal Paloš Kobra

Tvrdi kako je tek iz novina saznao da je Ante Škember mrtav

Objavljeno

na

“Mislio sam da sam ga samo piknuo! I ne, nisam bježao! Nisam bio svjestan”, rekao je policajcima Džemal Paloš Kobra (60) na ispitivanju o ubojstvu Ante Škembera (29), piše Jutarnji. Da je mladić s kojim se sukobio u autobusu na liniji Glavni kolodvor – Velika Gorica na Uskrs oko 17.45 sati preminuo, Paloš je doznao kad je pročitao novine.

Sjeo je na autobus i otputovao prijatelju kraj Obrovca, gdje je i uhićen te prepraćen u Zagreb. Dok su ga policajci dovodili u prostorije Županijskog državnog odvjetništva u Velikoj Gorici, mladi prolaznik je vidjevši ulisičenog muškarca, doviknuo mu: “Marš, smrade!”. Paloš ga je začuđeno pogledao, prolaznik je otišao niz ulicu, a nakon detaljne ispovijedi u tužiteljstvu, prepraćen je sucu istrage velikogoričkog Županijskog suda koji mu je odredio jednomjesečni pritvor zbog opasnosti od ponavljanja djela.

Kako doznaje Jutarnji, Paloš je u tužiteljstvu iznio detaljnu obranu, no nije priznao sve za što ga se sumnjiči.

“Moj klijent žali zbog događaja. Pokajnički se držao na ispitivanju. Iznio je obranu i odgovarao na pitanja. Fizičko naguravanje nije negirao, no treba vidjeti porijeklo ozljeda. Nije bio svjestan da je mladića ubo niti je znao za njegovu smrt. Nije točno ni da je bježao kad je vidio medijske napise. DORH je tražio da ga se pritvori po dvije osnove, zbog mogućeg bijega i opasnosti od ponavljanja, no na kraju je pritvoren zbog ovog drugog. Svakako ćemo uložiti žalbu na tu odluku”, rekao je Željko Macan, Palošev odvjetnik.

Prije nego što mu je policija počela pretresati kuću na adresi u Velikoj Poljani predao im je nož skakavac kojim je ubo Škembera, kao i svoju odjeću. Potanko je opisao sve okolnosti okršaja, a policija je u četvrtak ujutro ispitala i vozača autobusa. Tijekom kriminalističkog istraživanja utvrđeno je da je Ante Škember pri ulasku u autobus htio poništiti voznu kartu koja je već prethodno desetak puta bila poništavana. Vozač autobusa od njega je tražio da plati novu voznu kartu, što je on odbijao, a odbijao je i napustiti autobus na zahtjev vozača ZET-a.

Izbio je verbalni sukob, pa je vozač ugasio motor autobusa i odbijao krenuti sa stajališta na Holjevčevoj aveniji, a počela je negodovati i jedna putnica, tako da se u sve umiješao i Paloš koji je stao na stranu vozača. Sukobio se sa Škemberom i na snimci se vidi kako ga ovaj i udara, a Paloš uzvraća i izlazi iz autobusa.

U rekonstrukciji ubojstva koje se dogodilo zbog Škemberove neplaćene karte u autobusu na liniji 268 policiji je od velike pomoći bilo nekoliko snimaka nadzornih kamera počevši od videonadzora na zgradi Tokića, kao i putnika koji su incident snimali mobitelom. Prva je policiju alarmirala prolaznica čim je uočila noge kako vire iz grmlja, a Škember je do dolaska Hitne imao tek tri udisaja u minuti. U početku se mislilo da je Škember uboden odvijačem jer je vanjsko krvarenje bilo vrlo malo, ali je obdukcijom utvrđeno da je ipak uboden nožem. Pomnom analizom snimke izdvojen je trenutak u kojem se vidi kako Paloš zamahuje desnom rukom i sprema nož u desni džep jakne. Nekoliko trenutaka Škember je ostao na nogama, ali je ubrzo pao te se rukom pokušavao uhvatiti za kontejner.

Vojno odlikovanje

Džemal Paloš, koji je za sebe tvrdio da je bio zapovjednik u Pakračkoj Poljani i da mu čak Tomislav Merčep nije bio nadređeni, kako je pisao Jutarnji, bio je svjedok na suđenju Merčepu na zagrebačkom Županijskom sudu. Paloša je Franjo Tuđman, 15. svibnja 1996., a na prijedlog Državnog povjerenstva za vojna odlikovanja, odlikovao Redom Hrvatskog pletera za osobit doprinos razvitku i ugledu Republike Hrvatske i dobrobiti njezinih građana. Paloš je 88. na listi 141. odlikovane osobe na kojoj su uglavnom bili pripadnici Ministarstva unutarnjih poslova.

Crna kronika

Policija stala na kraj pljačkašima kuća. Provalili u kuću u Buševcu, Rakarju, Kravarskom…

Riječ je o osobama starosti 19 i 22 godine, a koje nisu s velikogoričkog područja već iz Ličko-senjske županije.

Objavljeno

na

Gorička policija provela je kriminalističko istraživanje nad dvojcem koji je pokušao opljačkati kuću u Buševcu, ali su ih u tom činu spriječili susjedi.

Riječ je o osobama starosti 19 i 22 godine, a koje nisu s velikogoričkog područja već iz Ličko-senjske županije.

Kuća u Buševcu, nije im bila jedina meta. Krali su iz obiteljskih kuća u Rakarju, Ščitarjevu, Kravarskom, Vrbovu Posavskom…

– Ulazili bi u dvorišta obiteljskih kuća i tom prilikom iskoristili bi činjenicu da su vrata otključana, ulazili u kuću i tom prilikom krali nakit i novac – ističu iz goričke policije.

Protiv njih je podneseno posebno Izvješće nadležnom Općinskom državnom odvjetništvu u Velikoj Gorici.

Nastavite čitati

HOTNEWS

VIDEO Najpoznatiji Djedica otkrio tajnu: ‘Baka Mrazica mi uređuje loknice, a redovito idem u teretanu’

Nakratko je ostavio sobove da se odmore na “sobodromu” te stigao u studio City radija.

Objavljeno

na

Djed Božićnjak, najomiljeniji čovjek svijeta, posjetio je City Radio, izazvavši oduševljenje radijske ekipe i slušatelja. Iako je nakratko ostavio sobove da se odmore na “sobodromu”, nije zaboravio donijeti blagdanski duh u studio.

Radijska ekipa – Gianna, Marija i Matea – spremno su dočekale Djeda i obasule ga pitanjima, dok je njegov karakterističan smijeh “Ho Ho Ho” odjekivao studijem. Djedica je otkrio nešto više o svom životu u Laponiji, kako organizira posao, jesu li sobovi jedino prijevozno sredstvo koje koristi, kako se priprema za božićnu noć i ide li u teretanu.

Na pitanje kako je živjeti u Rovaniemi, selu blizu Sjevernog pola, Djed Božićnjak otkrio je čaroliju života na niskim temperaturama.

– Posebno je živjeti ispod nule, volim hladnoću, baš kao i moji vilenjaci. Najposebnije su Polarna noć i Ponoćno sunce. Od polovice prosinca do polovine siječnja sunce uopće ne izlazi, dok od lipnja do srpnja ne zalazi. A najljepši dio života ovdje je Aurora Borealis – Polarna svjetlost. Nebeski spektakl boja privlači tisuće turista svake godine – otkrio nam je i priznao da koristi razna prijevozna sredstva, i koje mu je najomiljenije.

– Najdraže su mi saonice koje vuku sobovi ili haskiji. Na kraća putovanja idu dva do četiri soba, a na dulja i do dvadeset! Zamislite samo koliko je to rogova – nasmijao se Djed.

Što se tiče njegovog imena, objasnio je kako “Djed Mraz” simbolizira hladnoću i zimu, a brigu o njegovom izgledu vodi baka Mrazica.

– Prije svakog puta napravi mi loknice i pobrine se da sve bude uredno. Brada i odijelo su dio mog opisa posla – dodao je.

Djed Božićnjak kazao je kako njegova svakodnevica nije samo rad na Božić. Tijekom godine dočekuje turiste, odgovara na pisma i e-mailove te organizira rad vilenjaka.

– Svaki ponedjeljak imam sastanak s vilenjacima. Planiramo izradu igračaka, čitamo pisma s dječjim željama i dogovaramo tekuće poslove – objašnjava omiljeni starac.

Kako bi ostao u formi za nošenje vreća s poklonima, Djed redovito vježba.

–  Imam svoju teretanu, trčim na pokretnoj traci i dižem utege. Nekad mi se ne da, ali moram zbog kondicije – dodaje.

Na pitanje kako uspijeva obići cijeli svijet u samo nekoliko sati, Djed je sa smiješkom odgovorio:

– Vilenjaci su moja tajna. Oni sve pripremaju, a tijekom podjele darova vrijeme se zaustavlja. Naravno, teleportacija je ključna, ali detalji ostaju tajna – naglasio je i na kraju uputio svima božićnu poruku:

– Božićno vrijeme donosi ljubav, radost i zajedništvo. Dijelite osmijehe, stvarajte uspomene i budite dobri jedni prema drugima. Sretan Božić! HO HO HO! – istaknuo je Djedica.

I tako je Djed Božićnjak, uz zvuk zvončića, napustio studio, ostavivši sve u blagdanskom duhu.

 

Gianna Kotroman

Nastavite čitati

Crna kronika

Iz obiteljske kuće u Suši ukrao vrijedan nakit

Ušao je kroz prozor u prizemlju kuće.

Objavljeno

na

Gorička policija izvijestila je o provali u obiteljsku kuću u Suši. Nepoznati počinitelj provalio je u kuću 20. prosinca koja je u vlasništvu 73-godišnjakinje.

Obavljenim očevidom utvrđeno je da je lopov prišao prozoru kuće, uklonio mrežicu za insekte potom obio i otvorio prozor. Ušao je u kuću kroz prozor u prizemlju i djelomično je ispremetao stvari u svim prostorijama pa ukrao zlatni i srebrni nakit.

Šteta je nekoliko stotina eura.

 

Nastavite čitati

HOTNEWS

Vozač iz Lukavca imao je više od 2 promila, prespavao je u policiji

Sedam kazni ispisano je zbog nedozvoljene količine alkohola u krvi, a dva su vozača uhićena.

Objavljeno

na

Policija je ovoga vikenda u trodnevnom pojačanom nadzoru prometa u večernjim satima od 22 do 6 sati provela akciju i utvrdila 36 prometnih prekršaja. Najviše je kažnjeno vozača koji su vozili pod utjecajem alkohola kao i bez pojasa.

Vozači koji su zatečeni pod utjecajem alkohola, a nisu zadržani do otrežnjenja, vozačka dozvola im je privremeno oduzeta na rok od 12 sati i isključeni su iz prometa. Uhićena su dva vozača i prepraćena na Općinski sud zbog koncentracije alkohola u krvi koja je vila viša od 1,50 promila.

Vikend rekorder po promilima zaustavljen je 21. prosinca u 00:25 sati u Lukavcu. Vozio se Trantinskom ulicom kada ga je zaustavila policija. Napuhao je 2,22 promila alkohola u krvi. Potom je 35-godišnjak smješten u prostorije policije na triježnjenje te je priveden na sud.

Nastavite čitati

HOTNEWS

Što se krije u malim glavama? Popričajte sa svojom djecom

Razgovor s djecom doprinosi njhovom mentalnom zdravlju.

Objavljeno

na

Objavio/la

Tragični događaji podsjećaju nas na važnost mentalnog zdravlja svih ljudi, a osobito djece. Ljudi su izloženi konstatnom stresu života, dok se djeca često nađu među pritiskom obitelji, vršnjačkih odnosa i društvenih mreža. Zanemarivanje njihovog mentalnog zdravlja može imati ozbiljne posljedice na odrastanje.

Mentalni problemi kod djece, poput anksioznosti, depresije ili problema s agresijom, često budu zanemarivani od strane roditelja I profesora, ili ne budu ni prepoznati.

Roditelji imaju najvažniju ulogu kod mentalnog zdravlja svoje djece te njihov odnos s djetetom može značajno utjecati na to kako se ono nosi s izazovima i emocijama. Razgovor s djecom, pokazivanje interesa za njihove misli i osjećaje, čak i kad se možda čine nevažnima, te podrška djeci može učiniti veliki napredak u njihovom mentalnom razvoju.

Djeca ne traže uvijek rješenja, često samo žele biti saslušana, a ako primijetimo da dijete postaje povučeno, nesmiju se ignorirati te promjene, jer baš to može biti znak da mu je potrebna podrška.

Ako dijete daje naznake da se bori s ozbiljnijim problemima, potrebno je obratiti se stručnjacima. Važno je imati u na umu da posjet psihologu ili savjetniku nije znak neuspjeha, nego pokazivanje odgovornosti i ljubavi prema djetetu.

A kad smo kod ponašanja djece, oni često uče iz ponašanja upravo onih ljudi kojima su okruženi. Ako sami rješavamo konflikte mirno i otvoreno pričamo o problemima, pokazujemo primjer djeci.

Nastavite čitati

Reporter 444 - 19.12.2024.

Facebook

Izdvojeno

Sva prava pridržana © 2022 e-Radio d.o.o.