ktc
Povežite se s nama

Sport

MC je stigao u grad! ‘Vjerujem u ovu momčad, jedva čekam da krenemo’

Mario Carević (42) novi je trener HNK Gorice, jubilarni deseti u prvoligaškoj povijesti Ponosa grada. Dolazi nakon prekida suradnje sa Šibenikom, sa sobom je doveo dvojicu suradnika, a prvi trening poveo je u utorak od 15 sati

Objavljeno

na

Cijela stvar se, realno, malo previše otegnula. Ne traže se u toj priči krivci, jer samo su raznorazne okolnosti krive što je Mario Carević predstavljen kao trener Gorice tek ovog utorka, točno tjedan dana nakon što je objavljeno da Rajko Vidović nije trener. Trebalo je “popeglati” cijeli niz detalja, sve skupa se odužilo, ali bitno je da je Car stigao. I potpisao ugovor do ljeta 2026. godine.

– Zahvaljujem predsjedniku na ukazanom povjerenju. Kad mi je predstavio dugoročni plan, odmah sam prihvatio jer mi se sviđa način na koji razmišlja – rekao je Carević nakon što je preuzeo uzde.

Praktički od prvog trenutka 42-godišnjak iz Makarske, igrač s iskustvom iz Hajduka, Stuttgarta, Belgije, Saudijske Arabije i Slovenije, bio je prvi izbor predsjednika/sportskog direktora Nenada Črnka, svi drugi mogli su u najboljem slučaju biti opcija B. Koja se, eto, nije pokazala potrebnom, jer gorička potraga za trenerom poklopila se s trenutkom rastanka Marija Carevića sa Šibenikom. Situacija pomalo neobična, nije često da treneri odmah iz jednog HNL kluba odu u drugi, ali Črnko je dobio ono što je želio.

Nenad Črnko od prvog je trenutka odlučio čekati Marija Carevića… Foto: Larisa Trošić/HNK Gorica

Dobio je trenera koji nedvojbeno donosi energiju, ali i nogometno znanje. Jako dobro kotira Mario Carević u trenerskim krugovima, kolege ga odreda cijene kao jako talentiranog mladog trenera, a to je zaslužio dosadašnjim radom u Varaždinu i Rudešu, ali posebice u slovenskoj Krki i Šibeniku. Nova doza borbe za dokazivanjem slijedi mu u Gorici, u sezoni koja po svemu dosad djeluje kao jako zahtjevna…

– Svjestan sam da nas čeka puno posla. Do zime moramo biti stabilni i skupiti što više bodova kako bismo izbjegli opasnu zonu. Vjerujem u ovu momčad i jedva čekam započeti s radom i upoznati igrače i karakterno – kazao je Carević.

Nakon što je odradio potpisivanje ugovora i poziranje pred objektivom, Carević je u utorak od 15 sati poveo prvi trening u ulozi trenera Gorice. Na službenoj trenirci lijepo piše “MC”, to valjda znači da će baš od određivati ritam. Počevši od ove nedjelje, u u gostima kod Varaždina.

– Nećemo mi raditi nikakvu revoluciju, nešto drastično mijenjati, jer za tako nešto treba puno više vremena. Najvažnije da je izvučemo maksimum iz svakog pojedinca i uklopimo to u kolektiv. Nadam se da ćemo osvajati bodove – dodao je novi trener Gorice.

Posljednji put na ovom je stadionu bio kao gostujući trener, doživio je poraz 2-1 kao trener Šibenika.

– Gorica je iskoristila svoje šanse u toj utakmici, drugo poluvrijeme su se jako dobro branili i to mi se sviđa. Također, iskoristio bih priliku da se zahvalim i Rajku Vidoviću na svemu što je napravio ranije, znamo se osobno i riječ je o vrhunskoj osobi i treneru – poželio je istaknuti Carević.

Sa sobom je doveo i dvoje novih ljudi u stožer. Uz Mensura Mujdžu, pomoćni trener bit će mu Slovenac Denis Mojstrovič, a u radu stožera sudjelovat e analitičar Ivan Matovina.

Sport

Mraclin slavio protiv Turopoljca i izborio polufinale Kupa NSVG

Objavljeno

na

Objavio/la

U dvoboju domaćeg Turopoljca i Mraclina, čija se momčad u natjecanje uključila u četvrtfinalu, gosti su slavili s 3:1 i izborili plasman u polufinale. Prvo poluvrijeme završilo je bez pobjednika. Mraclin je poveo u 20. minuti pogotkom Ivana Kosa, no samo osam minuta kasnije Filip Saraf poravnava rezultat. U nastavku susreta gosti su potvrdili kvalitetu i riješili pitanje pobjednika golovima Ivana Rajića u 53. te Igora Hajduka u 83. minuti.
Mraclin će u polufinalu 6. svibnja igrati protiv susjednog Poleta iz Buševca, koji je s 2:0 bio bolji od Lukavca. U drugom polufinalu sastaju se Kurilovec, koji se zbog ranga natjecanja tek sada uključuje u Kup, i Buna, koja je u Vukovini minimalno s 1:0 svladala Jelačić.

KUP NS VELIKA GORICA – četvrtfinale

TUROPOLJAC – MRACLIN 1:3

KUČE. Igralište Kneje. Gledatelja 80.
Sudac: Sučić. Pomoćnici: Prpić i Mirenić.

STRIJELCI: 0:1 – I. Kos (20), 1:1 – F. Saraf (28), 1:2 – Rajić (53), 1:3 – Hajduk (83).

TUROPOLJAC: Buđak, Domić, Gogić, Blažičko (od 61. J. Saraf), Bogović, F. Saraf, Jandriš, Matasić, Krasnić, Preradović (od 40. Horvat), Blažev. Trener: Romano Župetić.

MRACLIN: Zagorac, Smolković, J. Domitrović (od 58. Marjanović), Rajić, Matić (od 79. Tokić), Đurašić, Krilić (od 72. Jančić), Brdek, I. Kos (od 79. Godinić), Borovac, Hajduk. Trener: Marko Pancirov.

Nastavite čitati

Sport

Kiša nije spriječila sedamdeset trkača – održano drugo kolo Turopoljske lige cestovnog trčanja

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: AK Turopolje/FB

Unatoč laganoj kiši, na jučerašnjem drugom kolu Turopoljske lige cestovnog trčanja u organizaciji AK Turopolje startalo je više od sedamdeset natjecatelja.

Na kratkoj dionici od četiri kilometra najbrži muškarac bio je Slavko Parlov s vremenom 14:31, ispred Sanela Fazlića (16:03) i Zvonimira Brkića (16:21). Kod žena na istoj stazi slavila je Pia Teskera s vremenom 16:18, a pratile su je Kristina Terzić i Željka Kaurić, obje s vremenom 20:00 odnosno 20:29.

Na zahtjevnijoj, osmokliometarskoj dionici, pobjedu kod muškaraca odnio je Martin Marčec s odličnih 29:37, dok je kod žena najbrža bila Jasna Mikulić s 39:34.

U hodanju na četiri kilometra prva je stigla Antonija Marton s 41:43, ispred Martine Marton Fazlić (59:59). Najmlađi sudionici istrčali su 500 metara, a među njima najbrža je bila Roza Biškup s 2:15, ispred Marisa Štrige (2:16) i Eve Biškup (2:19).

Nastavite čitati

Sport

FOTO Visoka pobjeda Klasa, VG Boys izgubili od Gradića

Objavljeno

na

Objavio/la

Liga veteranskih momčadi Nogometnog saveza Velika Gorica (NSVG) nastavljena je utakmicama 16. kola. Iznenađenje je poraz VG Boysa u susretu s Gradićima te neodlučeno između Kurilovca i Lukavca. Vodeći Klas je i u susretu s Hruševcem demonstrirao svoju super efikasnost.

Kobilić, 13.04.2026. Liga veterana NSVG-a, 16.kolo: VG Boys-VNK Gradići 1:2. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Kobilić, 13.04.2026. Liga veterana NSVG-a, 16.kolo: VG Boys-VNK Gradići 1:2. Foto: David Jolić/cityportal.hr

VG Boys su u prvom poluvremenu došli u vodstvo u 26. minuti pomalo sretnim golom Škrinjarića, ali to nije puno zasmetalo Gradiće, koji su nakon samo tri minute izjednačili.

Kobilić, 13.04.2026. Liga veterana NSVG-a, 16.kolo: VG Boys-VNK Gradići 1:2. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Kobilić, 13.04.2026. Liga veterana NSVG-a, 16.kolo: VG Boys-VNK Gradići 1:2. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Igra je i u drugom poluvremenu bila izjednačena, ali dojam je da su Gradići željeli nešto više od neodlučenog rezultata. Drugi pogodak za Gradiće postigao je Beg, koji je s dvadesetak metara silovito zabio loptu pod gredu.

Kobilić, 13.04.2026. Liga veterana NSVG-a, 16.kolo: VG Boys-VNK Gradići 1:2. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Kobilić, 13.04.2026. Liga veterana NSVG-a, 16.kolo: VG Boys-VNK Gradići 1:2. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Nakon toga uslijedila je nešto življa napadačka igra Boysa, ali nije bilo dovoljno da izbjegnu svoj četvrti poraz i skliznu na 4. mjesto u trenutačnom poretku. Utakmice 17. kola igraju se u petak (17. travnja) i u ponedjeljak (20. travnja).

Galerija fotografija

Liga veteranskih momčadi NSVG-a 2025./2026., 16. kolo

Rezultati 16. kola (10./13.04.2026.): Buna – Vatrogasac 1:2, Dinamo – Polet 4:3, Posavec – Velika Mlaka 1947 0:3, Klas – Hruševec 9:4, VG Boys – Gradići 1:2, Kurilovec – Lukavec 2:2, Lekenik slobodni.

Rezultati 15. kola (03./06.04.2026.): Polet – Posavec 1:1, Vatrogasac – Dinamo 4:1, Lukavec – Buna 0:1, Kurilovec – Gradići 5:0, Lekenik – Klas 1:1, Hruševec – VG Boys odgođeno, Velika Mlaka 1947 slobodni.

Poredak nakon 16. kola: 1. Klas 36 (14 11 3 0 68:18), 2. Kurilovec 34 (15 11 1 3 50:16), 3. Dinamo 31 (15 10 1 4 50:27), 4. VG Boys 30 (14 10 0 4 46:16), 5. Vatrogasac 28 (15 9 1 5 31:22), 6. Velika Mlaka 1947 25 (14 8 1 5 35:26), 7. Lekenik 20 (14 6 2 6 29:34), 8. Buna 17 (15 5 2 8 20:27), 9. Lukavec 15 (15 4 3 9 21:25), 10. Gradići 11 (15 3 2 10 12:50), 11. Polet 10 (15 3 1 11 19:36), 12. Hruševec 8 (13 2 2 9 18:58), 13. Posavec 8 (15 1 5 9 9:53).

Nastavite čitati

Sport

Karate klub Centar se vraća s broncom i tri peta mjesta s Kupa Hrvatske

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: Karate klub Centar Velika Gorica

Mladi karatisti iz Karate Kluba Centar Velika Gorica nastupili su na Kupu Hrvatske, održanom u nedjelju, 12. travnja u Zagrebu.

Lara Dugonjić Dugonjić je u kategoriji djevojčica rođenih 2013. godine, do 49 kilograma, izborila broncu. Uz nju su na turniru nastupili i Patrik Jeromić, Sara Brletić te Kim Kumic. Nažalost, svi oni su ostali tik do medalje. Poraženi su u borbama za broncu te su natjecanje završili na petim mjestima.

“Klub nastavlja s kvalitetnim i sustavnim rado. Fokus ostaje na strpljivom razvoju mladih natjecatelja. Upravo iz ove generacije očekuju se vrlo dobri rezultati u skoroj budućnosti, kako na nacionalnoj razini, tako i na međunarodnim natjecanjima koja slijede, a ističemo Svjetsku ligu mladih u Poreču na kojoj će karate klub Centar nastupiti po prvi put i okušati se sa najboljima”, rekla je glavna trenerica Ines Grdenić.

Nastavite čitati

Sport

FOTO Prekid nogometne utakmice u Kobiliću

Objavljeno

na

Objavio/la

Utakmica 14. kola Druge županijske lige-Istok u Kobiliću između NK Vatrogasac i NK Gaj (Gaj) prekinuta je u 58. minuti nakon prekršaja i izazvane žestoke reakcije.

Kobilić, 12.04.2026. Druga ŽŽNL-Istok, 14.kolo: NK Vatrogasac – NK Gaj 3:0, prekid u 58. minuti. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Kobilić, 12.04.2026. Druga ŽŽNL-Istok, 14.kolo: NK Vatrogasac – NK Gaj 3:0, prekid u 58. minuti. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Kobilić, 12.04.2026. Druga ŽŽNL-Istok, 14.kolo: NK Vatrogasac – NK Gaj 3:0, prekid u 58. minuti. Foto: David Jolić/cityportal.hr

U službenom zapisniku, između ostalog, stoji: ”…U 58. minuti domaći igrač br.19, nakon opravdano dosuđenog prekršaja nad njim, snažno je udario nogom u predjelu stražnjice gostujućeg igrača koji je napravio prekršaj i koji je nakon istog završio na travi u poluležećem položaju. Odmah nakon toga nastao je stampedo u šprintu po terenu svih igrača i vratara obje momčadi, a naročito gostujućih igrača prema domaćem igraču br.19. U par sekundi, na malom prostoru su se našli gotovo svi igrači obje momčadi te su na kraju završili na ogradi središnjeg zapadnog dijela terena gdje je došlo do generalnog međusobnog guranja, navlačenja za dresove, razdvajanja te vjerojatno i nekog međusobnog udaranja igrača u toj masi. Na navedeni dio terena su došli i redari domaćeg kluba s oznakama te i dio publike koja prema navodima sudaca nije ulazila u teren već je bila na ogradi s vanjske strane…U tom događanju najviše je stradao gostujući igrač br.9, kojem je kasnije pozlilo i kolima Hitne odvezen je na daljnje pretrage u KB Dubrava. Gostujući igrači su se međusobno konzultirali te definirali da ne mogu nastaviti utakmicu, jer su u stanju šoka zbog gore navedenih događanja i povukli se u svlačionicu.”

Galerija fotografija

Druga ŽNL – Istok 2025./2026., 14. kolo

NK Vatrogasac – NK Gaj (Gaj) 3:0 (2:0), prekid u 58. minuti

Kobilić. Stadion: ŠRC Kobilić. Gledatelja: 60. Nedjelja, 12.04.2026., 17 sati. Sudac: Tihomir Čunčić. Pomoćni suci: Davor Merkaš i Tihomir Bratković (svi Velika Gorica). Delegat: Zdenko Hrešć (Velika Gorica). Strijelac: 1:0 – Mijatović (15), 2:0 – Mijatović (37), 3:0 – Mijatović (49).

VATROGASAC: Grabović, Hrženjak (od 46. Jovanić), Haraminčić, Kovačević (od 46. Sukser), Lihtar, Vukadin, Berišić, Mijatović, Kirinić, Vodelšek, Wesseh. Trener: Kristijan Golub.

GAJ: Kuten (od 12. Medverec), Berko, F.Hren, Špekuljak, Benko, Gregoran, Čulina, Ma.Suša, Jovanović, Mi.Suša, M.Hren. Trener: Tomislav Biškupec.

Nastavite čitati

Reporter 458 - 31.03.2026.

Facebook

Izdvojeno