Povežite se s nama

Sport

Ludo niželigaško proljeće: Stiže jedinstvena 1. ŽNL, strah od ispadanja u svim ligama!

Niželigaši se u akciju vraćaju početkom ožujka, tako da i dalje odmaraju i – računaju. Iz 3. NL moglo bi ispasti čak sedam klubova, najniži rang mijenja sustav natjecanja, vraća se osma liga… Puno promjena, puno strepnje za mnoge

Objavljeno

na

Već u prvim danima nove godine s akcijom su krenuli nogometaši Gorice, vremena za predah bilo je minimalno za društvo iz elitnog razreda hrvatskog nogometa, a za to vrijeme niželigaši – odmaraju. Više ili manje, jer svaki klub ima neki svoj film, ali iz nogometnog Turopolja vijesti ima na kapaljku. I nije to ni posebno čudno, blagdansko vrijeme i dalje traje, a i puno je još vremena do početka proljetnog dijela sezone; društvo iz 1. ŽNL kreće tek 17. ožujka, klubovi iz JŽNL-a i 4. NL vikend prije toga, a Kurilovec i Lukavec će u akciju najranije, od 3. ožujka.

– Što ima novo? Zapravo, ništa. S pripremama krećemo 18. siječnja, a trener Stjepan Bašić imat će na raspolaganju isti kadar s kojim smo završili jesen. Nema ni dolazaka ni odlazaka, nema ni najava da će ih biti. Ako svi igrači ostanu na okupu, vjerujemo da nam pojačanja nisu potrebna, imamo zadovoljavajući roster na raspolaganju – kaže predsjednik Kurilovca Dražen Vujnović.

Jesen su Kurilovčani okončali na desetome mjestu, s 24 boda, dok su prijatelji i rivali iz Lukavca skupili sedam bodova više i dijele treće mjesto s Lučkim trenera Perice Vidaka.

– Mi s pripremama krećemo 15. siječnja, a igrački kadar je zasad nepromijenjen. Promjena će biti, planiramo neka dovođenja igrača, ali zasad vijesti po tom pitanju nema. U svakom slučaju, napravit ćemo sve da rezultatski ostanemo na najvišoj razini i da, ako možemo to biti, budemo i prvi na kraju! – ambiciozan je sportski direktor Lukavca Tomislav Gligora, koji najavljuje i jake protivnike u pripremama, od Hrvatskog dragovoljca i Dugog Sela, preko slovenskih Krke i Brežica, sve do Radnika iz Križevaca i Vrapča za kraj.

I dok na Lukavellu sanjaju šampionske snove, na Udarniku će tražiti samo stabilnost. Mjesto u miru sredine tablice, daleko od borbe za opstanak, koja bi mogla biti opaka; po najcrnjem scenariju, u najgorem mogućem raspletu, iz lige bi moglo ispasti čak sedam klubova!

Kako se iduće sezone ide u smanjenje lige sa 18 na 16 klubova, dva kluba automatski otpadaju. Kako iz dvije četvrte lige ulaze dva prvaka, otpadaju još dva. Ispadnu li iz 2. NL “naši” klubovi, a teoretski je moguće da to budu Dugo Selo, Hrvatski dragovoljac i Trnje, još tri kluba će morati u niži rang. Dođe li do toga, poklopi li se sve baš kako ne treba, iz lige će ispasti i 12. momčad na tablici. U ovom trenutku to je HAŠK, kojem Kurilovec bježi pet bodova…

Dođe li doista do toga, potres će se osjetiti i u 4. NL. Tu će svakako trebati izbjeći jedno od posljednja četiri mjesta u svakoj od podskupina, no problem se sastoji u tome što je na tim nižim pozicijama gotovo isključivo društvo iz naše županije. Croatia Hrastje i Gradići trenutačno najlošije stoje, a predaleko nisu odmaknuli ni Jelačić, Stupnik i TOP iz Kerestinca. Svima njima zajednička želja bit će barem 12. mjesto, na kojem je trenutačno naš Jelačić.

I dalje će se ići s dvije 4. NL, odnosno s dvije podskupine u ovom rangu, a sve ostaje isto i u šestom stupnju natjecanja, u Jedinstvenoj županijskoj ligi. Rang u kojem je sedam naših klubova neće doživjeti promjene u sustavu natjecanja, pa će se jedina promjena odnositi na rasplet situacije u dvije lige iznad. Kupa je gotovo siguran putnik u niži rang, predzadnja je Mladost iz Obrezine, samo tri boda iznad je Meštrica, ne mogu potpuno spokojni biti ni u Klasu i Poletu…

Do značajnih promjena zato će doći u 1. Županijskoj ligi, koja postaje jedinstvena. Od tri aktualne 1. ŽNL stvara se jedna, u kojoj će igrati 16 klubova.

– Želja nam je bila kroz ovu sezonu vidjeti razinu kvalitete, prepoznati klubove koji to mogu pratiti na pravi način, pa će u jedinstvenu 1. ŽNL ići po pet-šest najboljih klubova iz svake lige. Ostali će igrati u dvije 2. ŽNL, Istok i Zapad, u osmom rangu natjecanja – pojasnio nam je Željko Mihalj.

Gledajući tablicu, dolazimo do spoznaje da su u ovom trenutku “unutra” Posavec i Buna, da su Turopolje i Vatrogasac na polovici sezone na bod od šestoga mjesta, te da Dinamo-Hidrel najlošije stoji sa svojih 17 bodova, šest manje od željene pozicije broj 6.

Sve u svemu, čeka nas uzbudljivo niželigaško proljeće, no zasad će glavni junaci ove priče ipak još malo odmarati. I skupljati snagu za sve što slijedi, jer mnoge od njih čeka – borba!

Sport

FOTO Učenice Gimnazije pobjednice gradskog natjecanja srednjih škola u košarci

Objavljeno

na

Objavio/la

Gradsko natjecanje školskih sportskih društava (ŠSD) srednjih škola u košarci za djevojke u organizaciji Gimnazije Velika Gorica održano je prije dva dana (srijeda, 18.02.2026.) u dvorani Srednje strukovne škole.

Velika Gorica, 18.02.2026. Gradsko natjecanje srednjih škola u košarci za djevojke. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 18.02.2026. Gradsko natjecanje srednjih škola u košarci za djevojke. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Za naslov najboljeg natjecala su se samo dva ŠSD-a: ŠSD GVG (Gimnazija, voditelj Gordan Polan, prof. viši savjetnik) i ŠSD Gorek (Ekonomska škola, voditeljica Ana Tihi Prajdić, prof.).

Velika Gorica, 18.02.2026. Gradsko natjecanje srednjih škola u košarci za djevojke. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 18.02.2026. Gradsko natjecanje srednjih škola u košarci za djevojke. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Utakmica je odigrana u trajanju 4×5 minuta, sudio je Ivan Crnković. Djevojke iz Gimnazije bile su bolje i pobijedile su rezultatom 27:19. Odlučujuća je bila prva četvrtina koju su gimnazijalke dobile s 10:0.

Velika Gorica, 18.02.2026. Gradsko natjecanje srednjih škola u košarci za djevojke. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 18.02.2026. Gradsko natjecanje srednjih škola u košarci za djevojke. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 18.02.2026. Gradsko natjecanje srednjih škola u košarci za djevojke. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Obje ekipe nagrađene su odgovarajućim medaljama, a pobjednice su se plasirale na županijsko natjecanje u košarci.

Galerija fotografija

Gradsko natjecanje srednjih škola u košarci za djevojke 2025./2026.

ŠSD GVG – ŠSD Gorek 27:19

GVG: Borna Benković, Antea Meštrović, Ema Duspara, Nika Jukić, Nika Krišto, Ana Mirenić, Magdalena Dalić, Lucija Drezga, Ema Rogić, Lana Buhin, Lana Derbuc, Nika Baričić. Voditelj: Gordan Polan, prof.

Nastavite čitati

Sport

ŽRK Udarnik dobio 145 tisuća eura iz EU fonda za projekt „Rukom podrške za Rukomet“

Velikogorički klub pokreće dvogodišnji projekt kojim će omogućiti uključivanje djece i mladih iz ranjivih skupina u organizirane sportske aktivnosti.

Objavljeno

na

Objavio/la

ŽRK Udarnik Velika Gorica osigurao je bespovratna sredstva za provedbu projekta „Rukom podrške za Rukomet“. Projekt je odobren na natječaju ESF+, trajat će od 10. veljače 2026. do 10. veljače 2028. godine, a ukupna mu je vrijednost 148.257,50 eura, od čega je 145.292,35 eura osigurano kroz bespovratna sredstva.

Projekt predviđa besplatno sudjelovanje u programima rukometa za djecu i mlade u riziku od socijalne isključenosti, djecu s teškoćama u razvoju, mlade s invaliditetom te djecu i mlade iz jednoroditeljskih i višečlanih obitelji. Cilj je potaknuti njihovo uključivanje u sport, razvijati socijalne i motoričke vještine, jačati samopouzdanje i timski duh te im pružiti kontinuiranu podršku kroz strukturirane sportske aktivnosti.

Partner na projektu je Hrvatski rukometni klub Gorica Velika Gorica.

Dokumentacija za prijavu dostupna je ovdje. Prijave se zaprimaju prema redoslijedu te ih se može poslati na [email protected]

“Ovo je potvrda da se trud, godine rada, odricanja, volontiranja i ljubavi prema rukometu isplate. Ovo je naša prilika da svakom djetetu damo šansu. Da netko dobije svoj prvi trening. Svoj prvi osjećaj pripadnosti. Hvala svima koji su vjerovali u nas. Ovo je tek početak naše nove priče”, poručuju iz kluba.

Nastavite čitati

Sport

Dramatično finale, povijesna pobjeda: I cure iz Šćitarjeva najbolje u odbojci

Odbojkašice OŠ Šćitarjeva prvi put su postale prvakinje grada, a to tog su uspjeha došle na natjecanju na koje je sudjelovalo osam ekipa iz velikogoričkih osnovnih škola

Objavljeno

na

Velikogorička Gradska sportska dvorana ugostila je ovogodišnje gradsko natjecanje u odbojci za djevojčice iz sedmih i osmih razreda naših osnovnih škola, na kojem se pojavilo čak osam naših škola. Zavidna je to brojka, ali i pokazatelj da u Velikoj Gorici ima zaista značajan broj mladih odbojkašica, raspoređenih u praktički sve naše škole, na čemu treba zahvaliti i naših odbojkaškim klubovima…

Dakle, osam ekipa ovoga je puta podijeljeno u dvije skupine, a zbog većeg broja utakmica određeno je kako će pobjednice svake od skupina u finalu odlučivati o prvaku grada. U skupini A tako su završile OŠ Eugena Kumičića, OŠ Novo Čiče, OŠ Velika Mlaka i OŠ Nikole Hribara. U toj su se konkurenciji najboljima pokazale djevojke iz Kumičića, koje su na taj način vratile uspomene na nekadašnju poveznicu te škole i ženske odbojke, jer upravo se iz Kumičića rodila ona slavna i čuvena generacija Azene.

U skupinu B smjestile su se OŠ Šćitarjevo, OŠ Slavka Kolara iz Kravarskog, OŠ Eugena Kvaternika i OŠ Vukovina. S obzirom na sve što znamo o odbojci u Šćitarjevu, i nije preveliko iznenađenje što je u ovom društvu do plasmana u finale došla upravo ova ekipa, pod vodstvom profesora Matije Ribića. Prošlih godina to se u većoj mjeri odnosilo na odbojkaše, ali sad se očito nešto slično događa s odbojkašicama.

Finale je, nakon cijelog tog uvodnog djela, bilo fenomenalno. Uzbudljivo, napeto, kvalitetno, u tri dramatična seta, da bi na kraju za nijansu sretnije i spretnije bile učenice iz OŠ Šćitarjevo. Bila je to prva titula prvaka grada za odbojkašice iz ove škole, pa je i slavlje nakon pobjede 2-1 u setovima bilo emotivno i razigrano.

Prvakinje grada, odnosno predstavnice Velike Gorice na županijskom natjecanju, sljedeće su djevojke:
Lana Špiljar, Lorena Jozić, Iva Marić, Dorotea Vukadin, Magdalena Sviličić, Nikolina Križić, Mia Križić, Marija Malec, Lana Caganić, Iva Caganić, Katja Bedeković i Tea Polančec.

Nastavite čitati

HOTNEWS

FOTO Učenici Ekonomske škole Velika Gorica pobjednici Županijskog natjecanja u futsalu

Objavljeno

na

Objavio/la

Županijsko natjecanje Školskih sportskih društava (ŠSD) srednjih škola Zagrebačke županije u futsalu za mladiće u organizaciji Ekonomske škole Velika Gorica održano je jučer (četvrtak, 19. veljače 2026.) u Sportskoj dvorani Srednje strukovne škole Velika Gorica i Gradskoj sportskoj dvorani u Velikoj Gorici.

Velika Gorica, 19.02.2026. ŽŽupanijsko natjecanje srednjih škola u futsalu za mladiće. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 19.02.2026. ŽŽupanijsko natjecanje srednjih škola u futsalu za mladiće. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 19.02.2026. ŽŽupanijsko natjecanje srednjih škola u futsalu za mladiće. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Natjecalo se osam Društava: ŠSD Martin (Srednja škola Dugo Selo), ŠSD Mladen Dananić (SŠ Dragutina Stražimira, Sveti Ivan Zelina), ŠSD Jastreb (SŠ Jastrebarsko), ŠSD Mladost (SŠ Ivan Švear, Ivanić Grad), ŠSD Sokol (SŠ Vrbovec), ŠSD Samoborec (Ekonomska, trgovačka i ugostiteljska škola, Samobor), ŠSD Ban (SŠ Zaprešić) i ŠSD Gorek (Ekonomska škola Velika Gorica).

Velika Gorica, 19.02.2026. ŽŽupanijsko natjecanje srednjih škola u futsalu za mladiće. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 19.02.2026. ŽŽupanijsko natjecanje srednjih škola u futsalu za mladiće. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 19.02.2026. ŽŽupanijsko natjecanje srednjih škola u futsalu za mladiće. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Ekipe su bile podijeljene u dvije skupine: A – ŠSD Samoborec, SŠD Gorek, ŠSD Mladen Dananić, ŠSD Ban; B – ŠSD Jastreb, ŠSD Mladost, ŠSD Martin, ŠSD Sokol. U svakoj skupini odigrano je 6 međusobnih utakmica, a trajanje utakmice 2×15 minuta. Odigrano je ukupno 14 utakmica. Drugoplasirani u skupinama odigrali su susret za 3. mjesto, a u finalu su igrali pobjednici skupina.

Velika Gorica, 19.02.2026. ŽŽupanijsko natjecanje srednjih škola u futsalu za mladiće. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 19.02.2026. ŽŽupanijsko natjecanje srednjih škola u futsalu za mladiće. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 19.02.2026. ŽŽupanijsko natjecanje srednjih škola u futsalu za mladiće. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Finalni susret bolje su otvorili mladići iz Jastrebarskog i u 3. minuti pogotkom Dominika Matića došli u vodstvo. Ipak, bolju igru su igrači Ekonomske škole realizirali s dva gola u završnici prvog poluvremena. Junak preokreta s dva pogotka bio je Filip Ferenček.

Velika Gorica, 19.02.2026. ŽŽupanijsko natjecanje srednjih škola u futsalu za mladiće. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 19.02.2026. ŽŽupanijsko natjecanje srednjih škola u futsalu za mladiće. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 19.02.2026. ŽŽupanijsko natjecanje srednjih škola u futsalu za mladiće. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 19.02.2026. ŽŽupanijsko natjecanje srednjih škola u futsalu za mladiće. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 19.02.2026. ŽŽupanijsko natjecanje srednjih škola u futsalu za mladiće. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Tri prvoplasirana Društva nagrađena su peharima i medaljama, a pobjednik se plasirao na Državno natjecanje u futsalu za mladiće.

Galerija fotografija

Županijsko natjecanje srednjih škola u futsalu za mladiće 2025./2026.

POREDAK (u skupinama) Skupina A: 1. ŠSD Gorek, 2. ŠSD Ban, 3. ŠSD Samoborec, 4. ŠSD Mladen Dananić. Skupina B: 1. ŠSD Jastreb, 2. ŠSD Martin, 3. ŠSD Mladost, 4. ŠSD Sokol.

Finale: ŠSD Gorek – ŠSD Jastreb 2:1 (Filip Ferenček 2 / Dominik Matić). Utakmica za 3. mjesto: ŠSD Ban – ŠSD Martin 8:0.

KONAČNI POREDAK 1. mjesto: ŠSD Gorek, 2. mjesto: ŠSD Jastreb, 3. mjesto: ŠSD Ban, 4. mjesto: ŠSD Martin.

ŠSD Gorek: Luka Klafurić, Luka Barišić, Noa Petrović, Niko Herak, Ivan Maljković, Jakov Mihael Bagarić, Sebastijan Munđer, Dario Župetić, Jurica Trčak, Filip Lučić, Filip Ferenček. Voditelj: Kristijan Ban, prof.

Nastavite čitati

Sport

Kamp raste velikom brzinom: ‘Radovi sjajno napreduju, iznimno smo zadovoljni!’

Manje od godinu dana nakon otvaranja gradilišta, budući kamp Hrvatskog nogometnog saveza u Velikoj Gorici poprimio je jasne obrise zahvaljujući odličnoj dinamici izvođenja radova.

Objavljeno

na

U travnju 2025. godine svečano je otvoreno gradilište kampa Hrvatskog nogometnog saveza, a nakon deset mjeseci intenzivnih radova vidljiv je veliki do sada odrađeni posao.

– Iznimno smo zadovoljni dosadašnjom dinamikom radova jer smo ispoštovali sve rokove koji su bili postavljeni. Bez obzira koliko često obiđem gradilište, uvijek se ugodno iznenadim napretkom koji je iz mjeseca u mjesec vidljiv golim okom. Uvjeren sam da će se istim tempom i nastaviti, kako bismo ispunili postavljeni cilj da do ljeta 2027. godine otvorimo toliko željeni kamp. Zahvaljujem našem izvođaču Kamgradu i svim vrijednim djelatnicima, kao i našem odjelu infrastrukture, nadzornim inženjerima i svima zaslužnima za ovako uspješno provođenje ovog kompleksnog projekta. Naravno, velika zahvala ide i Vladi RH te Uefi na značajnoj podršci izgradnji kampa, kao i našem domaćinu, gradu Velikoj Gorici – poručio je predsjednik HNS-a Marijan Kustić.

Na budućem stadionu dovršeni su gotovo svi armiranobetonski radovi, dok je u tijeku izvedba armiranobetonske konstrukcije sjedećeg dijela tribina. Izvedena je većina armiranobetonskih stupova za prihvat čelične krovne konstrukcije natkrivanja tribina, kao i trakasti temelji prilaznog pješačkog mosta za pristup stadionu, dok su radovi na njegovim nadzemnim elementima u tijeku.

Istovremeno, na upravnoj zgradi koja će postati novo sjedište HNS-a, dovršeni su svi armiranobetonski radovi konstrukcije. U tijeku je izvođenje radova na unutarnjim elektrotehničkim instalacijama, radovima vodovoda i odvodnje, grijanja, hlađenja i ventilacije objekta kao i izrada pregradnih zidova. Započelo se sa radovima na aluminijskoj ostakljenoj fasadi sa sjeverne strane objekta.

Na prometnim površinama i pripadajućoj infrastrukturi završeni su ključni podzemni instalacijski radovi, uključujući sustave odvodnje i drenaže, kabelsku kanalizaciju, energetske kanale i magistralne vodove grijanja objekta i glavnog terena. Također su definirane prometne i parkirališne površine sa zapadne strane stadiona, te su u tijeku radovi na izvođenju vanjske rasvjete, fekalne odvodnje i magistralnim cjevovodima oko nogometnih terena. Izvedeni su i građevinski radovi na novoj trafostanici.

– Raduje me što imamo odličnu komunikaciju, koordinaciju i suradnju s izvođačem radova i nadzorom, čemu možemo zahvaliti uspješno poštivanje terminskog plana koji smo si postavili. Zahvaljujem predsjedniku Kustiću i rukovodstvu Saveza na iznimnoj podršci u radu – svjesni smo da je ovo strateški važan projekt za razvoj hrvatskog nogometa i zato smo potpuno usredotočeni da svaki detalj bude dobro i pravovremeno riješen. Sve dosadašnje izazove, kakvih u ovakvom projektu uvijek ima, uspješno smo zajednički riješili te sam sigurna da ćemo istim tempom nastaviti sve do konačnog cilja, a to je otvaranje nacionalnog nogometnog centra i novog sjedišta Saveza – izjavila je Andrea Dokuš, voditeljica HNS-ovog odjela infrastrukture.

Nastavite čitati

Reporter 456 - 18.12.2025.

Facebook

Izdvojeno