Povežite se s nama

HOTNEWS

Lekenik-Hajduk 1:5 (1:2)

Objavljeno

na

Vodeća momčad 1. HNL nije dopustila iznenađenje u 1/8 finala Kupa Hrvatske na gostovanju u Lekeniku. Lijep sunčan dan i ugodnih petnaestak stupnjeva popunilo je tribine u Lekeniku, gdje se od ove godine igra 5 rang natjecanja, a na utakmici se prema slobodnoj procjeni skupilo otprilike 1500 gledatelja. Torcida je danas slavila 65. godina postojanja, a domaćin je prigodnim poklonima prije početka utakmice čestitao splitskim navijačima rođendan. Krenuli su „Bili“ (ovaj put u gostujućoj boji) odlučni da već na početku riješe pitanja pobjednika. Vrlo izgledne prilike Maglice u 4. min. iz slobodnog udarca i Caktaša iz blizine sjajno je ukrotio odlični vratar domaćih Luka Radošević. Nakon 10-tak minuta pritiska gostiju, Lekenik je zaprijetio sa dvije vrlo izgledne prilike, ali su Golić u 11. i Alapić u 15. bili neprecizni. A potom u 21. min. erupcija oduševljenja za brojne domaće poklonike i miris senzacije. Lekenik je poveo pogotkom Dejana Živčića!  Alapić je probio lijevi bok gostiju i ubacio pred gol Stipice, obrana Hajduka je loptu izbila nakratko, baš pred Živčića koji je lijepo naciljao sa 15-tak metara i savladao Stipicu Dantea. Na kratko je utihnula i slavljenička pjesma Torcide. Slavlje domaćih trajalo je samo deset minuta. Balen je u duelu uklizao na jednu loptu u svom šesnaestercu po sucu Pejinu nepropisno i preoštro pa je Hajduk dobio priliku sa bijele točke doći do izjednačenja. Caktaš je vrlo preciznim udarcem u gornji desni kut Radoševića gola vratio sve na početak. Samo par minuta kasnije, obrana domaćih nije dobro izbila loptu, iza njihovih leđe ubacio se Anton Maglica i lijepo lobao Radoševića. Sa 1:2 otišlo se na odmor. Nova nesmotrenost u obrani domaćih nakon 10 minuta nastavka donijela je povećanje vodstva drugim pogotkom Maglice i tu je pitanje pobjednika bilo riješeno. U 65. min Torcida je na kratko prekinula utakmicu sa nekoliko“rođendanskih“ baklji. Hajduk je potom imao još dvije izgledne prilike ali je Radošević bio ponovo sjajan. Posljednjih desetak minuta dosta uzbuđenja. Prvo je Balen u 84.  pao u šesnaestercu Hajduka nakon uklizavanja hajdukovog braniča s dvije noge, i kad su svi domaći navijači očekivali kazneni udarac, sudac je drugim žutim „nagradio“ Balena zbog simuliranja uz veliko negodovanje publike. Dvije minuta kasnije, Caktaš je postigao svoj drugi pogodak.

U sljedećem napadu domaćini su opet protestirali jer je na centru, u duelu nakon udarca u lice na zemlji ostao ležati Golić, sudac nije ništa dosudio i Hajduk je u nastavku akcije preko Roguljića postavio konačnih 1:5. Čestitka Hajduka za Torcidin rođendan nije mogla biti ljepša, a domaćini su zaradile velike pohvale za sjajnu organizaciju ovako velike utakmice.

Lekenik-Hajduk (2)Službene osobe: Glavni sudac Tihomi Pejin (D. Miholjac), pomoćnici Bojan Zobenica (Vinkovci) i Dejan Berger (Osijek).

Strijelci: 1:0 Živčić (21.), 1:1 Caktaš (11m – 31.), 1:2 Maglica (34.), 1:3 Maglica (55.), 1:4 Caktaš (86.), 1:5 Roguljić (87).

Lekenik: Radošević, Poljak, Golić, Korečić, Živčić, Alapić (od 71. Celjak -), Cerjak, Balen, Marović, Gajdek T. (od 64. Gajdek I.), Kovačević (od 77. Grgić).  Trener: Zoran Buinac

Hajduk: Stipica, Milić (od 65. Maloku), Bilyy (od 67. Bašić), Milović, De Jesus Santos Jefferson, Maglica, Juranović, Caktaš, Bencun, Sušić (od 55. Tudor), Roguljić. Trener: Damir Burić

Isključenje: Josip Balen (NK Lekenik) – dva žuta kartona

CityLIGHTS

Produljen rok za podnošenje zahtjeva za uskrsnicu

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: Cityportal.hr

Grad je produljio rok za podnošenje zahtjeva za ostvarivanje prava na isplatu uskrsnice. Novi rok za predaju zahtjeva je 27. ožujka 2026. godine.

Pravo na podnošenje zahtjeva imaju:

  • umirovljenici čija su ukupna mirovinska primanja do 750 eura,

  • korisnici inkluzivnog dodatka,

  • nezaposleni hrvatski branitelji.

Ispunjen i potpisan zahtjev s potrebnim prilozima može se predati u Grad Veliku Goricu ili poslati putem e-pošte na adrese [email protected] ili [email protected].

Više informacija pročitajte ovdje.

Nastavite čitati

CityLIGHTS

Ačkar označio početak nove ere gradskog prometovanja

e-Autobusi imaju kapacitet 92 putnika i potpuno su prilagođeni osobama s invaliditetom

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: Morena Martinović

Velika Gorica je službeno zakoračila u novu eru gradskog prijevoza. Danas s početkom u 10 sati, gradonačelnik Krešimir Ačkar i predsjednik Uprave Arriva Hrvatska, Dražen Divjak, sudjelovali su u prvoj vožnji potpuno novih električnih autobusa.

Ovi moderni autobusi, kapaciteta 92 putnika i potpuno prilagođeni osobama s invaliditetom, od sada voze na lokalnim gradskim linijama, donoseći tišu, čišću i ekološki prihvatljiviju vožnju građanima Velike Gorice.

Polazak prve vožnje bio je s autobusnog kolodvora u Velikoj Gorici, a ukupno pet novih električnih autobusa će od sada prometovati gradskim ulicama.

U suradnji s Arrivom Hrvatska u promet smo uveli pet električnih autobusa koji prometuju na ključnim gradskim linijama. Riječ je o modernim, niskopodnim autobusima prilagođenima osobama s invaliditetom, kapaciteta do 92 putnika. Ovi autobusi tiši su i ekološki prihvatljiviji te doprinose smanjenju buke i emisija štetnih plinova u našem gradu, posebno u najužem centru. Današnja vožnja prilika je da još jednom pokažemo kako ovaj sustav funkcionira u praksi i koliko nam je važno da Velika Gorica ima moderan, održiv i kvalitetan javni prijevoz”,  poručio je gradonačelnik Krešimir Ačkar.

Korak prema čišćem i održivijem javnom prijevozu

Grad Velika Gorica sklopio je sedmogodišnji ugovor s tvrtkom Arriva Hrvatska za obavljanje usluge komunalnog linijskog prijevoza. Samim time, predsjednik Uprave Arriva Hrvatska – Dražen Divjak, poručio je da od danas počinje djelomično uvođenje električnih autobusa u gradski prijevoz Velike Gorice čime će to činiti važan korak prema čišćem i održivijem javnom prijevozu.

Radi se o električnim autobusima VDL Citea SLF 120 Electric, niskopodnim vozilima prilagođenima osobama s invaliditetom. Svaki autobus može prevesti do 92 putnika te je opremljen USB priključcima, sustavom za validaciju karata i audio-vizualnim sustavom za najavu stanica. Baterija snage 180 kW omogućuje doseg od približno 150 km. 

Novi električni autobusi vozit će na linijama 1, 2 i 3, a to je kružna gradska linija, linija prema željezničkom kolodvoru te linija koja vozi od željezničkog kolodvora do poslovne zone Meridian 16.

Nastavite čitati

HOTNEWS

VIDEO Mali vatrogasci na zadatku

Objavljeno

na

Objavio/la

Javna vatrogasna postrojba Velika Gorica u suradnji sa školama djeci približava rad vatrogasaca, ali ih i uči kako pravilno reagirati u kriznim situacijama.

Pogledajte kako je protekao njihov posjet i što su sve mališani naučili.

Nastavite čitati

HOTNEWS

Grad podupire rad udruga: raspisan natječaj težak 80.000 eura

Najmanji iznos potpore koji se može dodijeliti za pojedini program ili projekt iznosi 300 eura, dok je najveći mogući iznos 13.000 eura.

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: Cityportal.hr

Grad Velika Gorica raspisao je javni natječaj za dodjelu financijskih potpora udrugama koje provode programe i projekte iz područja poljoprivrede, lovstva i zaštite životinja u 2026. godini.

Kome je namijenjen natječaj?

Riječ je o jednokratnim potporama namijenjenima udrugama i organizacijama  koje svojim radom doprinose razvoju poljoprivrede, očuvanju ruralne tradicije, zaštiti životinja te razvoju lovstva i pčelarstva na području Velike Gorice. Najmanji iznos potpore koji se može dodijeliti za pojedini program ili projekt iznosi 300 eura, dok je najveći mogući iznos 13.000 eura.

Cilj natječaja je, između ostalog, unaprijediti i promicati poljoprivredu, potaknuti povezivanje poljoprivrednih proizvođača, očuvati tradicijske vrijednosti ruralnog prostora te jačati svijest javnosti o važnosti lokalne proizvodnje hrane.

Tko se može prijaviti?

Na natječaj se mogu prijaviti udruge i druge neprofitne organizacije registrirane na području Velike Gorice, koje djeluju u navedenim područjima i uredno ispunjavaju obveze prema državnom i gradskom proračunu.

Prijedlozi programa i projekata podnose se na propisanim obrascima dostupnima na mrežnim stranicama Grada Velike Gorice, rok za podnošenje prijava je 14. travnja 2026. godine. 

Više informacija dostupno je ovdje.

Nastavite čitati

HOTNEWS

Grad brine za obnovu turopoljske tradicijske baštine! Financijska potpora do 9.150,00 eura

Najveći iznos financijske potpore iznosi 9.150,00 eura

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: Mario Žilec

Jučer je gradonačelnik Grada Velike Gorice raspisao Javni poziv za dodjelu bespovratnih financijskih potpora iz gradskog proračuna za obnovu tradicijske graditeljske baštine Turopolja.

Pozivaju se svi vlasnici tradicijskih objekata na području Grada Velike Gorice da podnesu prijave za dodjelu financijske potpore iz gradskog proračuna za obnovu tradicijske graditeljske baštine Turopolja.

Obnova će se sufinancirati iz gradskog proračuna za obnovu tradicijske graditeljske baštine Turopolja. Grad Velika Gorica dodijelit će financijske potpore za obnovu tradicijskih objekata u maksimalnom iznosu do 80% od traženog iznosa navedenog u prijavnom obrascu, a najviše do 9.150,00 EURA.

Sredstva će Grad isplatiti u roku od 30 dana, a Javni poziv je otvoren do 20. travnja 2026. godine.

Više informacija je dostupno ovdje.

 

Nastavite čitati

Reporter 457 - 26.02.2026.

Facebook

Izdvojeno