Povežite se s nama

Sport

Kvarner u Gorici: Jedan ružan rastanak, jedna tučnjava i jedinica na tablici!

Košarkaši Gorice u posljednjoj domaćoj utakmici regularnog dijela sezone u Prvoj ligi dočekuju vodeću momčad prvenstva, riječki Kvarner. Bit će s druge strane zanimljivih imena, a košarka koja će se igrati u četvrtak od 19.15 sati bit će – zabavna

Objavljeno

na

Dvije su utakmice do kraja regularnog dijela sezone, dvije pobjede manje od Gorice ima petoplasirani Zagreb, prvi ispod crte za ulazak u Final Four. U prijevodu, Gorica ima dvije meč-lopte za osiguravanje mjesta među četiri najbolje momčadi Prve lige, a prva je na redu u četvrtak navečer. I to protiv – lidera!

U našu Gradsku dvoranu stiže riječki Kvarner, vodeća momčad prvenstva, koja u 25. utakmicu sezone ulazi sa samo dva poraza. Oba su Riječani doživjeli u sudarima s Vrijednosnicama Osijek, drugog sastava prvenstva, koji je jedan od svoja tri poraza, daleko najuvjerljiviji, doživio upravo u Velikoj Gorici.

Gorica, s druge strane, na trećemu mjestu ima sedam poraza, ali i 15 pobjeda, uključujući i onu kod Omiša proteklog vikenda. Upravo je taj trijumf značajno smanjio pritisak na Goričane uoči utakmice u kojoj mogu uživati i pokazati što znaju. A onda u posljednjem kolu, trebalo ili ne, odraditi posao protiv Podstrane, koja je već ispala iz lige.

– Nakon jako bitne pobjede u Omišu rasterećeni dočekujemo Kvarner. Znamo da je Kvarner jako kvalitetna momčad, dobro popunjena na svim pozicijama, tako da očekujemo tvrdu i jaku utakmicu. Mi ćemo se dobro pripremiti i dat ćemo sve od sebe da s barem jednom pobjedom u zadnja dva kola i teoretski osiguramo doigravanje – kaže Vito Porobić, prvi gorički strijelac ove sezone s 15 koševa u prosjeku.

Imao je nedavno posla s 38-godišnjim Krunom Simonom, u posljednjoj domaćoj utakmici, a ovoga puta čekat će ga obračuni s igračem za kojeg je Simon – klinac. Siniša Štemberger ima 45 godina, iza njega je bogata i uspješna karijera, a mnogi će ga se možda sjetiti iz ružne epizode u vrijeme kad je igrao za Split, onog obračuna s Rawlejem Marshallom, Amerikancem koji je u to doba nosio dres Cibone.

Uz Štembergera, u rosteru Kvarnera ima još ponešto zvučnih imena, kao što su 33-godišnji Marjan Čakarun, iza kojeg je inozemna karijera, ali i Toni Jelenković, lani igrač Gorice, koji se s klubom nije rastao u osobitim odnosima. U najmanju ruku… Sve u svemu, kvalitetna i iskusna momčad koja će biti veliki izazov za Goričane.

– Kvarner od početka sezone ima izraženu ambiciju ulaska u Premijer ligu, posložili su jako dobru i iskusnu momčad i trenutno su vodeća momčad na tablici. Međutim, mi igramo pred našom publikom i dat ćemo sve od sebe da odigramo što bolju utakmicu. Zato bih ovim putem pozvao naše navijače da nam s tribina Gradske sportske dvorane pruže maksimalnu podršku – pozvao je trener Gorice Miron Češkić, jedan od glavnih potpisnika svih ovosezonskih lijepih trenutaka seniorske momčadi.

I nije slučajno da je pozvao ljude na tribine, jer ovdje se radi o oproštaju od regularnog dijela sezone. Ovo je posljednja domaća utakmica, uz to još i derbi, a na terenu će biti dečki koji su ovom sezonom zaslužili barem komadić pozornosti. I ako išta možemo garantirati, to bi bilo: igrat će se zabavna košarka!

Zato, vidimo se na tribinama…

Sport

FOTO Košarkaši Gorice uvjerljivo nadigrali momčad Crikvenice

Objavljeno

na

Objavio/la

Košarkaši Gorice su u 20. kolu Prve lige pobijedili momčadi Crikvenice rezultatom 87:60 (34:11, 20:15, 16:24, 17:10). Domaći su prvu četvrtinu odigrali bez pogreške, napadački efikasni, u obrani neprelazni za 34:11.

Velika Gorica, 08.03.2025. Prva liga-20.kolo KK Gorica-KK Crikvenica. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 08.03.2025. Prva liga-20.kolo KK Gorica-KK Crikvenica. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Taj rezultat je bio jasan pokazatelj da će Gorica biti uvjerljivi pobjednik. U drugoj četvrtini domaći su odigrali mirnije i bez suvišne agresivnosti, ali na poluvremenu su imali prednost od 28 poena (54:26).

Velika Gorica, 08.03.2025. Prva liga-20.kolo KK Gorica-KK Crikvenica. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 08.03.2025. Prva liga-20.kolo KK Gorica-KK Crikvenica. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Crikvenica je u trećoj četvrtini pokazala da ipak zna i češće pogađati a ne promašivati te se u zaključno četvrtinu ušlo s 20 poena viška na strani domaće ekipe. Na kraju visokih 87:60 za Goricu.

Velika Gorica, 08.03.2025. Prva liga-20.kolo KK Gorica-KK Crikvenica. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 08.03.2025. Prva liga-20.kolo KK Gorica-KK Crikvenica. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Kod Gorice najefikasniji Borna Dramalija sa 17 poena (4 asistencije), Leon Kalinić 16 poena (9 skokova), Kristijan Šutalo 13 (6 skokova) i Kristijan Validžić 10 poena (5 skokova, 3 asistencije).

Velika Gorica, 08.03.2025. Prva liga-20.kolo KK Gorica-KK Crikvenica. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 08.03.2025. Prva liga-20.kolo KK Gorica-KK Crikvenica. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Dvoznamenkasti kod Crikvenice bili su Petar Šarić 18 poena, Edi Bešić 13 i Dario Cvitković 10 poena i 6 skokova.

Galerija fotografija

Nastavite čitati

Sport

Gorica na Poljudu: ‘Nema im Livaje, bit će lakše, ali neće biti lagano…’

Nogometaši Gorice u nedjelju u 15 sati istrčat će na Poljud i pokušati iskoristiti činjenicu što će Hajduk biti bez svog najboljeg igrača. Carević se vraća na klupu, a kapetan Pršir vratio se na listu ozlijeđenih

Objavljeno

na

Objavio/la

Četiri dana nakon ispadanja iz Kupa, poraza u gostima kod Slaven Belupa nakon produžetaka, nogometaši Gorice ponovno su u akciji. I nastavljaju seriju teških i zahtjevnih utakmica, među kakve po svim mogućim kriterijima spada gostovanje kod Hajduka na Poljudu.

– Nažalost, četvrtfinale Kupa rasplelo se najgore po nas, igrali smo produžetke i na kraju ispali. Došlo je do velike energetske potrošnje, pogotovo kod ovih koji su igrali svih 120 minuta, ali to je nogomet. Željeli smo proći, imali smo živu utakmicu do par minuta prije kraja, imali smo i 1-0, a onda nažalost pokleknuli na račun ta dva eurogola. Sad ostaje okrenuti se prvenstvu, u kojem moramo skupljati bodove, jer borimo se za ostanak, i maksimalan je fokus na Hajduk – kazao je trener Mario Carević.

Vratit će se Car na klupu nakon dvije i pol utakmice provedene na tribinama, a nada se kako se se u konkurenciju vratiti i gotovo svi igrači.

– Nadam se da će svi biti spremni, iako smo imali problema zbog kojih nismo željeli riskirati s nekim igračima u Kupu. Dugo je još prvenstvo… Neće nam biti Fiolića i Pršira, koji je imao reakciju nakon prošle utakmice i moramo biti oprezni s njegovim povratkom, jer zdravlje je ipak najvažnije – kaže Carević.

Izostanaka će biti i kod Hajduka, a onaj najzvučniji je suspenzija Marka Livaje zbog tri žuta kartona. Tog trećeg dobio je u završnici utakmice s Dinamom, možda i namjerno, u želji da se “očisti” upravo protiv Gorice doma. Gorice koja će taj detalj pokušati iskoristiti…

– Znamo da Livaja puno znači Hajduku, ali ima Hajduk puno dobrih napadača i morat ćemo biti fokusirani tko god zaigra. Sigurno je priprema drukčija kad Livaja igra ili kad ne igra. Zanima me samo tko će igrati, Mlakar ili netko drugi, ali u svakom slučaju je to drukčiji profil igrača. Livaji moraš spriječiti dotok lopti, držati gustu formaciju u centrali, a sad se to ipak mijenja. I da, sigurno će biti nešto lakše, jer Livaja je majstor, napravi ti problem ni iz čega, zabije gol ni iz čega, i u tom smislu će biti lakše, ali to ne znači da će biti lagano. Tko god ga zamijeni, ima kvalitetu i neće biti nimalo lako. Hajduk je doma jako dobar, dominantan, morat ćemo malo patiti, morat će i Bane nešto obraniti, a svi zajedno moramo biti na top nivou ako želimo pozitivan rezultat – svjestan je trener Gorice.

Priprema će biti specifična, ali za Carevića će i sama ova utakmica biti specifična.

– Naravno da će osjećaj biti drukčiji. Hajduk je moj klub, proveo sam dolje pola života i sigurno će to biti nešto posebno, ali sad sam u ulozi trenera Gorice i učinit ću sve da napravimo pozitivan rezultat – nema dvojbi Carević.

U prvom redu će defenziva morati biti na visokoj razini, što je dosad i bio slučaj.

– Imamo širinu, pogotovo na stoperskim pozicijama, a momci koji su dobili priliku odradili su posao. Mi u četiri od šest utakmica nismo primili gol, imamo stabilnost i to se treba poštivati. Svi su dobili priliku, svi će je i dobiti, a meni je slatka briga to što mogu birati. S druge strane, otegotna okolnost je što su Bralić i Krizmanić odigrali jako puno minuta u srijedu – zaključio je strateg Gorice.

Bude li sve po planovima, početnih 11 Gorice na Poljudu moglo bi izgledati ovako nekako:

Banić – Bralić, Krizmanić, Leš – Mikanović, Halilović, Pajaziti, Sikošek – Ndockyt, Elezi – Erceg

Nastavite čitati

Sport

FOTO Turopoljac glatko prošao kroz Vukovinu i odnio tri boda

Objavljeno

na

Objavio/la

Turopoljac je u prvom proljetnom kolu pobijedio momčad Bana Jelačića u Vukovini rezultatom 2:0 golovima Emanuela Krište i Ivana Domića te tako na skoro istovjetan način uzvratio susjedu za jesenski poraz (1:3) u Kučama.

Vukovina, 08.03.2025. Premier liga-18.kolo: Ban Jelačić-Turopoljac 0:2. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Vukovina, 08.03.2025. Premier liga-18.kolo: Ban Jelačić-Turopoljac 0:2. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Gosti su bolje otvorili utakmicu, igrali su povezanije, a domaći su rijetko prelazili na suparničku polovicu terena. Obrana Turopoljca bila je sigurna, srednji red je funkcionirao dobro i napadačke akcije su bile obećavajuće. Gosti su došli u vodstvo u 18. minuti golom Krište, koji je iskosa s desne strane zabio loptu u suprotne rašlje za 0:1.

Vukovina, 08.03.2025. Premier liga-18.kolo: Ban Jelačić-Turopoljac 0:2. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Vukovina, 08.03.2025. Premier liga-18.kolo: Ban Jelačić-Turopoljac 0:2. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Vukovina, 08.03.2025. Premier liga-18.kolo: Ban Jelačić-Turopoljac 0:2. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Nakon ovoga uslijedio je novi udarac za domaće, isključen je Marko Rovišan u 22. minuti, zbog ”prekršaja u izglednoj situaciji za pogodak” (tako je zapisano u Izvješću o utakmici).

Vukovina, 08.03.2025. Premier liga-18.kolo: Ban Jelačić-Turopoljac 0:2. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Vukovina, 08.03.2025. Premier liga-18.kolo: Ban Jelačić-Turopoljac 0:2. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Vukovina, 08.03.2025. Premier liga-18.kolo: Ban Jelačić-Turopoljac 0:2. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Turopoljac je u drugom poluvremenu ‘ovjerio’ pobjedu pogotkom Ivana Domića, koji je na asistenciju Krište pogodio nebranjeni dio mreže za povećanje vodstva – 0:2!

Vukovina, 08.03.2025. Premier liga-18.kolo: Ban Jelačić-Turopoljac 0:2. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Prije početka utakmice Filipu Harambašiću i Ivanu Landeki uručena su klupska priznanja za odigranih 100 utakmica u dresu Bana Jelačića.

Galerija fotografija

Premier liga NSZŽ 2024./2025., 18. kolo

NK Ban Jelačić – NK Turopoljac (Kuče) 0:2 (0:1)

Vukovina. Stadion: ŠRC Vukovina. Gledatelja 150. Subota, 08.03.2025., 15 sati. Glavni sudac: Jurica Huzjak (Velika Gorica). Pomoćni suci: Ivan Smolčić (Odranski Obrež) i Marko Kovač (Velika Gorica). Delegat: Zlatko Petrac (Velika Buna). Strijelci: 0:1 – Krišto (18), 0:2 – Domić (58). Isključenje: Marko Rovišan (22.min.).

BAN JELAČIĆ: Klepac, Rovišan, Landeka (od 80. Klenović), Drezga, Markov, Harambašić (od 65. Pavlić), Pušić (od 80. Panižić), Nikić (cap.)(od 80.Đurašić), Milatović (od 64. Kotrman), Klasnić (od 46. Hrženjak), Matić (od 64. Memić). Trener: Hrvoje Šiptar.

TUROPOLJAC: Bolšec, Martinić, J.Saraf, Čunčić, Škarec, Perić, Gogić (od 51. Domić), Krišto (od 90.+3 Antolčić), Matasić (od 89. Veljačić), Horvat, Čurek (od 46. Majstorović). Trener: Dean Vraneš.

Nastavite čitati

HOTNEWS

Bruno Škrinjarić postavio novi rekord 8 kilometara duge staze na Ključiću

Pobjednici druge sezone Turopoljske lige trail trčanja na Ključić brdu su Bruno Škrinjarić, Jasna Mikulić, Matej Janjić i Vedrana Janjić!

Objavljeno

na

Jedanaesto kolo lige održano je na dvije staze, od 4 i 8 kilometara, a lijep sunčan dan na Ključić brdo je privukao rekordan broj natjecatelja po kolu – njih 65.

Na dugoj stazi bilo je 32 trkača i trkačica, a za zatvaranje sezone Bruno Škrinjarić ponovo je potvrdio trkački talent postavljanjem novog rekorda staze s vremenom od 30 minuta i 27 sekundi čime je zasluženo osvojio titulu ukupnog pobjednika lige.

Drugo mjesto osvojio je Slavko Parlov dok je Vedran Planinšek trećeplasirani u ligi.

Foto:Turopoljska trail liga trčanja

U ženskoj konkurenciji dominantno je na dugoj stazi pobijedila Jasna Mikulić, ispred Jasminke Zvonar i Luce Žagar.

Na kratkoj stazi najbrža je bila Vedrana Janjić, druga je bila Pia Teskera dok je treće mjesto u ligi osvojila Emili Čučuković.

Na kratkoj stazi od muškaraca najbrži je bio Matej Janjić, drugo mjesto osigurao je Ivan Zvonar, a treći je Danijel Dikšić.

Kako je kolo održano na Međunarodni dan žena, sve trkačice na poklon su dobile – ruže!

Foto:Turopoljska trail liga trčanja

Osim toga, trkači su se uključili u fundraising kampanju za Studentsku udrugu Fiking, u kojoj je i mladi trkač Luka Čučuković, a koja pomaže mladim fizičarima da kao predstavnici Hrvatske odu na međunarodni turnir fizičara u Poljskoj.

Tako je dio startnina otišao upravu u tu svrhu, a uključiti se možete i vi uplatom donatorske svote na linku.

Nastavite čitati

Sport

Zlato, srebro i bronca za mlađe goričke hrvače

Grgić, Balaj i Čaušić rasturili na Prvanstvu Zagreba i Zagrebačke županije!

Objavljeno

na

Nakon što su prošlog vikenda seniori i kadeti s Prvanstva Zagreba i Zagrebačke županije donijeli doma zlato i dva srebra, danas su juniori i stariji dječaci Hrvačkog kluba Velika Gorica 1991 na prvenstvu osvojili tri medalje.

S 4 uzastopne pobjede Emanuel Grgić okitio se zlatom i ponio naslov prvaka!

Amar Baljaj kući se vraća sa srebrnom medaljom a Luka Čaušić sa brončanom. Borbenošću i zasluženim uspjesima njihovi treneri Anri Targuš i Dario Dašić i više su nego zadovoljni.

-Uz njih, hrabro su nastupili i naši borci Filip Đukić, Jakov Noršić, Tomislav Vukadin i Leon Radaić, stekavši vrijedno iskustvo za buduća natjecanja i moramo pohvaliti sve današnje borbe. Naravno da smo ponosni na medalje, a time potvrđuju kvalitetu kluba ali i osobni angažman, na čemu im treba čestitati – rekao je trener Anri Targuš.

Nastavite čitati

Reporter 445 - 27.02.2025.

Facebook

Izdvojeno

Sva prava pridržana © 2022 e-Radio d.o.o.