Povežite se s nama

Sport

Kvar na trafostanici zaustavio rukomet! ‘A taman smo trebali početi…’

Rukometaši Gorice trebali su u nedjelju od 17.30 sati započeti prvu utakmicu drugog dijela prvenstva protiv gostiju iz Ruda, ali nekoliko minuta prije zakazanog početka dvorana je utonula u mrak

Objavljeno

na

Dugo je trajala zimska prvenstvena pauza u životima rukometaša Gorice, duže nego što se itko nadao, a sad se – još malo produžila. Prvotni termin nastavka prvenstva bio je 3. veljače, pa je to pomaknuto za dva tjedna, a kad je i to konačno prošlo, ispriječila se struja. Odnosno, nestanak iste.

Upravo je trebalo započeti predstavljanje igrača uoči utakmice prvoga kola Lige za ostanak između Gorice i Rudara iz Ruda pokraj Samobora. Početak je bio zakazan za 17.30 sati, ali točno u 17:26 nastupio je – mrak! U sekundi su se sva svjetla pogasila, dvorana je ostala u potpunom mraku na nekoliko sekundi, dok nije proradio agregat sa malo svjetla u kutu, i bilo je jasno da je nestalo struje.

U jednom trenutku svjetla su se upalila, ali odmah potom i opet ugasila, što je jasno ukazivalo na mogućnost da od utakmice ove nedjelje neće biti ništa. Takve su se pretpostavke ubrzo pokazale i točnima i definitnima, jer struja se uporno nije vraćala, a ni vijesti koje su stizale nisu bile dobre.

– Rekli su nam da je nešto eksplodiralo u trafostanici koja napaja dvoranu, a to nije bilo moguće tako brzo popraviti i morali smo odgoditi utakmicu – kaže jutro poslije trener naših rukometaša Tomo Mesarov.

Jutro poslije stigla je i naredba iz saveza da se utakmica mora odigrati u sljedećih 15 dana, pa je odmah krenula i potraga za novim termin. Prvi prijedlog bila je ova srijeda, tri dana nakon predviđenog datuma, ali gosti se s time nisu složili, pa je termin novog ogleda Gorice i Rudara zasad nepoznat.

Klub neće pred savezom odgovarati za ovaj događaj, budući da je riječ o incidentu koji ne spada u nadležnost organizatora utakmice, ali svakako donosi nove probleme. Dobro je u svemu tome što gosti nisu stigli, primjerice, iz Metkovića, nego iz Samobora, pa će lako i navratiti opet, kad god se za to odredi termin.

Naslovna fotografija: Igor Đuran/o1portal

Sport

Radovi na rosteru u tijeku: Promjene u najavi, klinci spremni za veliku priliku

Nogometaši Gorice krenut će s pripremama 22. lipnja, a nakon uvodna tri tjedna otići će na Kranjsku Goru i loviti zalet za novu sezonu. Momčad će se mijenjati, razgovori su u tijeku, ali potrebno je i strpljenje…

Objavljeno

na

Objavio/la

Odmor je u tijeku u svijetu klupskog nogometa, sve oči nogometnog svijeta uperene su prema Kanadi, SAD-u i Meksiku, prema svemu onome što nas čeka na najvećem Mundijalu ikad, ali u pozadini je itekako živahno. U svim klubovima, pa tako i u HNK Gorici. Približava se početak priprema, sve je više aktivnosti na tržištu, i to u oba smjera, pa u danima pred nama možemo očekivati i poneku novost iz “ponosa grada” po pitanju igračkoga kadra za sljedeću sezonu.

Start priprema zakazan je za 22. lipnja, trener Mario Carević nastavlja sa svojim poslom, zajedno sa svojim stožerom, koji će nakon odlaska Mensura Mujdže doživjeti i određene promjene. Na raspolaganju će imati momčad koja se ne bi trebala mijenjati ni približno onoliko kao prošloga ljeta, kad je građena potpuno nova momčad, a to je svakako dobra okolnost. Baza igrača postoji, ima se na čemu graditi, ali naravno da će promjena biti. I odlazaka, i dolazaka, i posudbi…

Zasad se zna da dio goričke svlačionice više neće biti Mateo Leš, kojem je istekao ugovor i nakon tri godine u Velikoj Gorici krenut će nekim drugim putem. To će najkasnije posljednjeg dana kolovoza učiniti i dosadašnji kapetan Jurica Pršir, kojeg su brojni mediji već smjestili u poljsku Wislu Plock, no kamen spoticanja i dalje je ugovor koji, potpuno netipično, traje do 31. kolovoza. Kako sad stvari stoje, Pršir će krenuti u pripreme s Goricom, po slovu ugovora bit će igrač Gorice i u nekoliko prvih kola, no vremena je još dovoljno i mogući su i drugi scenariji.

Od novih igrača zasad je stigao Ivan Cvijanović. Lijevi bek koji je stigao iz portugalske Vizele svoj je autogram na ugovor s Goricom stavio još i prije posljednjega kola prošle sezone, nešto ranije stigao je i kamerunski stoper Hadji Issa Moustapha, a pojačanja će sigurno biti još.

– Promjena u momčadi sigurno će biti, očekujemo i dolaske i odlaske, ali u nogometu je teško predvidjeti što će se sve od planiranog i realizirati. Mi imamo svoje želje, vodimo razgovore i tražimo najbolja moguća rješenja, a s druge strane ima i ozbiljnog interesa za naše igrače. Naravno da će dolasci ovisiti i o eventualnim odlascima, ali svakako će ovo za sve nas, kao i svako drugo, biti radno ljeto. U svakom slučaju, pokušat ćemo što veći dio razgovora koje vodimo dovršiti do početka priprema – kaže sportski direktor Gorice Boštjan Blažinčič.

Tog 22. lipnja na pripremama bi se trebali pojaviti i igrači koji se vraćaju s posudbi – Fran Stunja odradio je sezonu u slovenskom Dekaniju, Lovro Dukić u Kustošiji, a Tin Došen u petrinjskoj Mladosti. U tom društvu nisu Vinko Skrbin i Patrik Jug, kojima su ugovori istekli. Vinko je sa slovenskim klubom Brinje Grosuplje ušao u prvu ligu i igrao finale kupa, Patrik je s Jarunom ispao iz našeg drugog ranga, a obojica su svoje goričke epizode završili… Baš kao i Luka Kapulica, koji je prošlu sezonu proveo na posudbi u drugoligašu Karlovcu, nakon čega je raskinuo ugovor s Goricom.

Kad smo već kod posudbi, u takvom su aranžmanu u Gorici bili Žan Trontelj i Wisdom Sule, a uskoro ćemo doznati hoće li netko od njih dvojice i ostati u našem klubu. Kako doznajemo, u Tronteljevu slučaju odluka je na Gorici, koja ima opciju zadržati sjajnog Slovenca u svom kadru, a to je važan detalj. Trontelj je pokazao jako puno u sezoni za nama i nema dvojbe da će biti u fokusu brojnih klubova, jednako kao i Iker Pozo, Ante Kavelj i još neki igrači.

Puno je, dakle, nepoznanica, situacija koje su na čekanju, ali zato je jasno da će priliku kroz pripreme dobiti brojni mladi igrači iz goričkog pogona. Neki od njih tražit će minutažu kroz posudbe, neki će i dalje ostati dio juniorske momčadi, ali priliku će dobiti njih čak 13-14 koji su došli iz omladinske škole.

Nakon uvodna tri tjedna na Gradskom stadionu, Goričani će 11. srpnja otići na središnji dio priprema u Kranjsku Goru, a sezona kreće na prijelazu sa srpnja na kolovoz. A do tad će trebati odraditi veliki posao, i na terenu i u uredima…

Nastavite čitati

Sport

FOTO Veterani NK Klas novi prvaci Lige veterana NSVG-a

Objavljeno

na

Objavio/la

Liga veteranskih momčadi Nogometnog saveza Velika Gorica (NSVG) u sezoni 2025./2026. završena je utakmicama 26. kola. Novi prvak lige su veterani Nogometnog kluba Klas iz Mičevca, apsolutno zasluženo. Bili su konstantni u svojoj prezentaciji, sa 104 gola uvjerljivo su najefikasniji, jedini poraz se desio u završnici kod drugoplasiranog Kurilovca.

Mičevec, 08.06.2026. Liga veterana NSVG-a 2025./2026. 26.kolo: Klas – VG Boys 2:2. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Mičevec, 08.06.2026. Liga veterana NSVG-a 2025./2026. 26.kolo: Klas – VG Boys 2:2. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Mičevec, 08.06.2026. Liga veterana NSVG-a 2025./2026. 26.kolo: Klas – VG Boys 2:2. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Utakmica posljednjeg kola između Klasa i VG Boysa bila je prava veteranska poslastica, prezentiran je široki spektar atraktivnih poteza i efektnih pogodaka.

Mičevec, 08.06.2026. Liga veterana NSVG-a 2025./2026. 26.kolo: Klas – VG Boys 2:2. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Mičevec, 08.06.2026. Liga veterana NSVG-a 2025./2026. 26.kolo: Klas – VG Boys 2:2. Foto: David Jolić/cityportal.hr

VG Boys su golovima Škrinjarica imali 2:0 vodstvo, ali domaći su u uzbudljivoj završnici ipak uspjeli izjednačiti – 2:2!

Mičevec, 08.06.2026. Liga veterana NSVG-a 2025./2026. 26.kolo: Klas – VG Boys 2:2. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Mičevec, 08.06.2026. Liga veterana NSVG-a 2025./2026. 26.kolo: Klas – VG Boys 2:2. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Voditelj Lige i sudac Zlatko Petrac zajedno s tajnikom Stjepanom Petracom podijelili su medalje prvacima, a onda im je uručen i veliki pobjednički pehar.

Galerija fotografija

Liga veteranskih momčadi NSVG-a 2025./2026., 26. kolo

Rezultati 26. kola (05.06./08.06.2026.): Lukavec – Posavec 0:3, Hruševec – Buna 3:4, Kurilovec – Lekenik 2:0, Gradići – Dinamo 3:1, Velika Mlaka 1947 – Vatrogasac 4:1, Klas – VG Boys 2:2, Polet slobodni. 20. kolo: Kurilovec – Posavec 7:0. 19. kolo: Vatrogasac – Klas 3:5.

Konačni poredak: 1. Klas 59 (24 18 5 1 104:33), 2. Kurilovec 56 (24 18 2 4 72:20), 3. VG Boys 51 (24 16 3 5 73:26), 4. Velika Mlaka 1947 44 (24 14 2 8 68:49), 5. Lekenik 35 (24 10 5 9 59:48), 6. Dinamo 35 (24 11 2 11 64:57), 7. Vatrogasac 33 (24 10 3 11 40:38), 8. Gradići 26 (24 7 5 12 33:72), 9. Polet 25 (24 7 4 13 36:50), 10. Buna 25 (24 7 4 13  35:49), 11. Lukavec 22 (24 6 4 14 31:49), 12. Hruševec 18 (24 5 3 16 37:91), 13. Posavec 15 (24 3 6 15 19:89).

Nastavite čitati

Najave

FOTO Start 12. MNL Turopolja i Posavine u Mraclinu

Objavljeno

na

Objavio/la

Ovogodišnja 12. Malonogometna liga Turopolja i Posavine starta utakmicama prvog kola u Mraclinu, u subotu, 13.06.2026. u 16 sati.

Velika Gorica, 09.06.2026. Start 12.Malonogometne lige Turopolja i Posavine. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Tihomir Čunčić, voditelj i sudac Lige, saopćio je da ovogodišnja liga ima samo 10 momčadi. Od prošlogodišnjih 12 ekipa ove godine u natjecanju nema Okuja i Rakitovca.

Velika Gorica, 09.06.2026. Start 12.Malonogometne lige Turopolja i Posavine. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Prošlogodišnji pobjednik MNL Turopolja i Posavine je momčad Kuča, kojoj je to bio deseti naslov u 11 odigranih liga. Finalni dan prošle godine održan je na igralištu u Ribnici.

Velika Gorica, 09.06.2026. Start 12.Malonogometne lige Turopolja i Posavine. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Mraclin, 13.06.2026. 01. kolo: 16:00 Novo Čiče – Turopolje, 16:40 Kuče – Ribnica, 17:20 Lazina Čička – Poljana Čička, 18:00 Drnek – Jagodno, 18:40 Pešćenica – Mraclin.

Galerija fotografija

11.Malonogometna liga Turopolja i Posavine 2025.

Konačni redoslijed: 1. Kuče 30 (11 10 0 1 39:9), 2. Pešćenica 27 (11 9 0 2 23:9), 3. Lazina 26 (11 8 2 1 36:12), 4. Poljana Čička 22 (11 7 1 3 34:11), 5. Mraclin 19 (11 6 1 4 18:23), 6. Drnek 16 (11 5 1 5 17:16), 7. Okuje 16 (11 5 1 5 19:26), 8. Ribnica 10 (11 3 1 7 24:30), 9. Novo Čiče 8 (11 2 2 7 13:21), 10. Jagodno 8 (11 2 2 7 16:26), 11. Turopolje 7 (11 2 1 8 17:22), 12. Rakitovec 3 (11 1 0 10 11:59).

Nastavite čitati

Sport

VIDEO Kamp raste iz dana u dan: ‘Jedva čekamo početi dolaziti ovdje…’

Hrvatski reprezentativci obišli su gradilište na kojem se rađa nacionalni kamp hrvatskog nogometa, nakon čega su izrazili zadovoljstvo viđenim. U obilazak kampa krenula je i naša kamera…

Objavljeno

na

Jedno od stajanja na putu od Rijeke do Zagreba, svojih dviju pripremnih destinacija uoči Svjetskog prvenstva u Kanadi, SAD-u i Meksiku, hrvatski nogometaši imali su u Velikoj Gorici. Povod je bio razgledavanje gradilišta kampa HNS-a u našem gradu, a na mjestu događaja dočekali su ih predsjednik HNS-a Marijan Kustić, Andrea Dokuš iz Odjela za infrastrukturu, projektanti i drugi zainnteresirani.

Igrači su prošetali po kampu i otkrili kako im se sviđa sve ono što se događa na Aveniji Pape Ivana Pavla II…

Nastavite čitati

Sport

FOTO Mladost Obrezina pobjedom osigurala ostanak u Jedinstvenoj 1.županijskoj nogometnoj ligi

Objavljeno

na

Objavio/la

Mladost Obrezina je u posljednjem 30. kolu Jedinstvene 1.ŽNL pobijedila Pribić rezultatom 2:0 golovima Noa Šalkovića i Ivana Lucina. Bila je to ukupno 11 prvenstvena pobjeda koja je potvrdila i ostanak u ovoj ligi. Domaći su odlučujuću utakmicu za očuvanje ligaškog statusa odigrali bez nekoliko standardnih igrača (Ćurić, Lacković, Kunić, Budin), ali nekompletnost je nadoknađena većim zalaganjem i borbenošću.

Obrezina, 06.06.2026. Jedinstvena 1.ŽŽNL-30.kolo: NK Mladost Obrezina – NK Pribić 2:0. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Obrezina, 06.06.2026. Jedinstvena 1.ŽŽNL-30.kolo: NK Mladost Obrezina – NK Pribić 2:0. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Za vrata domaćih bilo je vrlo kritično sredinom prvog poluvremena, jer je Pribić imao dvije velike prigode za pogodak. Odlično je u tim kritičnim situacijama reagirao vratar Kerkez i paradama sačuvao svoju mrežu. Nakon toga domaći su opet napadali po bočnim pozicijama i izveli su nekoliko udaraca iz kuta, ali su se gosti obranili.

Obrezina, 06.06.2026. Jedinstvena 1.ŽŽNL-30.kolo: NK Mladost Obrezina – NK Pribić 2:0. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Obrezina, 06.06.2026. Jedinstvena 1.ŽŽNL-30.kolo: NK Mladost Obrezina – NK Pribić 2:0. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Obrezina, 06.06.2026. Jedinstvena 1.ŽNL-30.kolo: NK Mladost Obrezina – NK Pribiæ 2:0. Foto: David Joliæ/cityportal.hr

Ipak, Mladost je u 42. minuti došla u vodstvo golom Šalkovića, koji se najbolje snašao u gužvi i u padu zabio loptu u mrežu za – 1:0! Pogodak je bio veliko olakšanje za momčad domaćina i zasluženo vodstvo.

Obrezina, 06.06.2026. Jedinstvena 1.ŽŽNL-30.kolo: NK Mladost Obrezina – NK Pribić 2:0. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Obrezina, 06.06.2026. Jedinstvena 1.ŽŽNL-30.kolo: NK Mladost Obrezina – NK Pribić 2:0. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Domaći su u drugom poluvremenu igrali sa pojačanom obranom i tražili šanse u brzim kontranapadima. Uspjeli su sačuvati minimalno vodstvo, a u završnici je Lucin poentirao za 2:0 i pobjedu, koja je značila ostanak u ovom rangu natjecanja.

Obrezina, 06.06.2026. Jedinstvena 1.ŽŽNL-30.kolo: NK Mladost Obrezina – NK Pribić 2:0. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Obrezina, 06.06.2026. Jedinstvena 1.ŽŽNL-30.kolo: NK Mladost Obrezina – NK Pribić 2:0. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Mladost (30 11 3 16 47:66 36) se s 36 bodova plasirala na 12. mjesto u konačnom poretku, a Pribić (30 15 3 12 73:78 48) je s 48 bodova zauzeo 4. mjesto na prvenstvenoj ljestvici.

Galerija fotografija

 

Jedinstvena 1.ŽNL NSZŽ, 30. kolo

NK Mladost Obrezina – NK Pribić 2:0 (1:0)

Obrezina. Stadion: ŠRC Obrezina. Gledatelja: 60. Subota, 06.06.2026., 18 sati. Sudac: Ivan Vuković (Donji Laduč). Pomoćni suci: Eugen Novak i Danijel Horvatić (oba Zaprešić). Delegat: Tomislav Brebrić (Markuševec Turopoljski). Strijelci: 1:0 – Šalković (42), 2:0 – Lucin (88).

MLADOST: Kerkez, Caganić, Jurišić, Matić, Đurašin, Smajić (cap.), Bekavac, Šalković, Lucin, Geljić, Filipčić. Trener: Goran Klipa.

PRIBIĆ: T.Bucković, B.Bucković, Novosel, Špoljar, Grgetić (cap.), Beketić, Martin Jarnečić, Novosel, Matija Jarnečić, Celić, Serdar. Trener: Stjepan Kosić

Nastavite čitati

Reporter 460 - 28.05.2026.

Facebook

Izdvojeno