ktc
Povežite se s nama

Sport

Kurilovečki niz ide dalje: Domaći Pribić u kupu “nestao” u šest minuta…

Nakon dvije vezane pobjede na početku prvenstva, nogometaši Kurilovca su u županijskom Kupu pobijedili 4-1 Pribić na gostovanju, uz dva gola Davida Pršira, starije od dvojice braće Pršir u rosteru Senada Harambašića

Objavljeno

na

Dok su nogometaši Gorice, našeg prvoligaša, muku mučili u gostima kod tri razreda niže rangiranoga kluba iz Đakova u hrvatskom Kupu, njihovi “sugrađani” s Udarnika, smješteni također u četvrti rang, u županijskom Kupu gostovali su kod Pribića, koji je još tri lige niže, na sedmoj stepenici hrvatskog nogometa. Trener Senad Harambašić imao je tako prostora dati priliku i nekim igračima koji su u prva dva kola prvenstva imali manju minutažu, a dečki su posao odradili s kudikamo manje poteškoća od kolega iz Gorice.

Završilo je 4-1, rezultatski jednostavno i uvjerljivo, ali neizvjesnost je trajala sve do posljednjih 20-ak minuta. Momčad u kojoj su bili golman Crnolatec, pa još i Caganić, Šarić, Banić, Završki, Radočaj, Ožanić, Ferina, Mateo Pršir, Žlebečić i Novak, do vodstva je uspjela doći u 42. minuti. Kurilovčane je u vodstvo doveo Jakov Caganić, 20-godišnjak koji se ovog ljeta vratio na Udarnik nakon jedne sezone u dresu mićevečkog Klasa, i moglo se u tom trenutku učiniti da stvari idu prema svom rješenju.

Novaka je na poluvremenu zamijenio David Pršir, umjesto Žlebečića ušao je Banić, za očekivati je bilo podizanje tempa i rješavanje utakmice, ali umjesto toga su – domaćini izjednačili. Tomić je u 53. minuti pogodio za 1-1 i Kurilovčani su opet bili na početku. Sljedećih 15-ak minuta gosti s Udarnika tražili su način kako doći do novog vodstva, a onda je došlo njihovih pet minuta. Točnije, šest…

U glavnim ulogama bili su igrači s klupe, jer u 69. minuti svoj je prvi gol u dresu Kurilovca zabio David Pršir. Samo dvije minute poslije, a točno četiri minute nakon što je ušao u igru, pogodio je i 19-godišnji Borna Cindrić, a u 75. minuti stariji brat Pršir, 21-godišnji David, kompletirao je šestominutni “blitzkrieg” svojim drugim golom za konačnih 4-1.

Nakon dvije minimalne (1-0) u prvenstvu, bila je to treća uzastopna pobjeda Kurilovca na otvaranju sezone, a niz će igrači trenera Harambašića pokušati nastaviti već u subotu, na gostovanju kod zagrebačkog HAŠK-a.

I juniori zablistali u Kupu!

Uspjehu iz kupa treba svakako dodati i uspjeh juniorske momčadi, pod vodstvom Zvonka Radoša i Hrvoja Jančetića. Golovima Forjana i Čumpeka, juniori Kurilovca pobijedili su 2-0 vršnjake iz zaprešićkog Inkera i plasirali su se u polufinale županijskog kupa. Momčad je to koja od ove sezone nastupa u drugom rangu hrvatskog juniorskog nogometa, čak i “oslabljena” neigranjem nekih igrača koji su u prvoj momčadi, ali očito dovoljno kvalitetna da se obračuna i s ovako ozbiljnim protivnikom.

Sport

FOTO Meštrica nastavila seriju od 6 uzastopnih pobjeda

Objavljeno

na

Objavio/la

Meštrica je u 22. kolu Jedinstvene 1.ŽNL pobijedila momčad Graničara iz Tučenika rezultatom 2:1 golovima Marka Tolja i Marca Bana, strijelac za goste Borna Pršlja.

Gornja Lomnica, 17.04.2026. Jedinstvena 1.ŽŽNL – 22. kolo: Meštrica – Graničar 2:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Gornja Lomnica, 17.04.2026. Jedinstvena 1.ŽŽNL – 22. kolo: Meštrica – Graničar 2:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Momčad domaćih je od početka susreta otvorenom igrom pritiskala obranu gostiju i u 8. minuti došla u vodstvo. Tolj se izborio za poziciju na lijevoj strani kaznenog prostora i dijagonalom pogodio suprotni kut, parada Kosovca samo je uljepšala pogodak. Uslijedila je obostrano otvorena igra s nekoliko povoljnih prigoda, ali zbog nepreciznosti mreže su mirovale.

Gornja Lomnica, 17.04.2026. Jedinstvena 1.ŽŽNL – 22. kolo: Meštrica – Graničar 2:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Gornja Lomnica, 17.04.2026. Jedinstvena 1.ŽŽNL – 22. kolo: Meštrica – Graničar 2:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Drugo poluvrijeme Meštrica je otvorila bez igrača-trenera Maria Metera (čini se zbog ozljede), a njegovu poziciju stopera preuzeo je iskusni Bartolović. Graničar se posve otvorio, ali nije uspio izjednačiti rezultat. Domaći su iskoristili neopreznost gostiju u 78. minuti i Ban je povisio vodstvo na 2:0.

Gornja Lomnica, 17.04.2026. Jedinstvena 1.ŽŽNL – 22. kolo: Meštrica – Graničar 2:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Gornja Lomnica, 17.04.2026. Jedinstvena 1.ŽŽNL – 22. kolo: Meštrica – Graničar 2:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Gornja Lomnica, 17.04.2026. Jedinstvena 1.ŽŽNL – 22. kolo: Meštrica – Graničar 2:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Graničar je tek u sudačkoj nadoknadi pogodio mrežu domaćih za konačni rezultat 2:1 jedne vrlo dobre i dinamične utakmice. Meštrica je tako nastavila proljetnu seriju od šest uzastopnih pobjeda.

Galerija fotografija

Jedinstvena 1.ŽNL NSZŽ-e 2025./2026., 22. kolo

NK Meštrica – NK Graničar Tučenik 2:1 (1:0)

Gornja Lomnica. Stadion: ŠRC Gornja Lomnica. Gledatelja: 40. Petak, 17.04.2026., 18 sati. Sudac: Tihomir Sopić. Pomoćni suci: Dejan Kupres i Albert Trstenjak (svi iz Samobora). Delegat: Krunoslav Kos (Mraclin). Strijelci: 1:0 – Tolj (8), 2:0 – Ban (78), 2:1 – Pršlja (90+1).

MEŠTRICA: Budimir, Tolj (od 62. Jeftić), Ban (od 82. Krajina), Puntarić, Šebek (od 82. Božić), Štuban, Karamatić, Rukavina, Kovačević (od 82. Radovanac), Meter (cap.)(od 46. Bartolović), Zorić (od 70. Kalisar). Trener: Mario Meter.

GRANIČAR: Kosovec (cap.), Hmelina, Čerkez, Huff, Gašparac (od 46. Babok), Ivančin, Karačić, Kokot (od 73. Sabljić), Sučić (od 46. Komes), Zlomislić (od 62. Pršlja), Miklečić (od 38. Očić). Trener: Bojan Čerkez.

Nastavite čitati

Sport

Karate klub Velika Gorica osvojio tri medalje na Kupu Hrvatske

Najbliže zlatu bio je Vito Miletović, koji je finale izgubio nakon preglasavanja.

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: Karate klub Velika Gorica

Mladi članovi Karate kluba Velika Gorica osvojili su tri medalje na Kupu Hrvatske za mlađe uzraste, održanom u nedjelju, 12. travnja, u Zagrebu. Velikogorički klub nastupio je sa šest natjecatelja, a natjecanje je završio s  jednim srebrom i dvije bronce.

Najuspješniji među njima bio je Vito Miletović, koji je u kategoriji 2014. godišta do 42 kilograma izborio finale. U odlučujućem meču za zlato poražen je nakon preglasavanja, nakon što je borba završila rezultatom 3:3, pa je kući ipak ponio srebrnu medalju.

Brončana odličja osvojili su Gabrijel Zagorac u kategoriji 2013. godišta do 45 kilograma te Nikola Krnjaja u kategoriji do 55 kilograma.

Uz osvajače medalja, za Karate klub Velika Gorica nastupili su i Ena Lukačić, Borna Miletović i Ema Žagrović. Lukačić i Borna Miletović ostali su nadomak postolja, ali su poraženi u borbama za broncu te su natjecanje završili na petom mjestu.

Nastavite čitati

Sport

VIDEO Lokomotiva stiže u grad: U lov na pobjedu bez četvorice

Nogometaši Gorice u petak u 15.30 sati na svom stadionu otvaraju 30. kolo HNL-a sudarom s Lokomotivom. Problema u kadru itekako ima, ali ima i dovoljno spremnih za lov na sva tri boda…

Objavljeno

na

Najvećim dijelom u petak, a u cijelosti u subotu, odigrat će se 30. runda HNL-a, koju će otvoriti – Gorica! Nogometni krešendo odradit će Goričani protiv Lokomotive, protivnika s kojim ima i neke neraščišćene račune iz posljednjeg ogleda, kad su “lokosi” ni krivi ni dužni pobijedili 3-0…

Bit će to treća utakmica u osam dana za Goricu, u idući tjedan smjestit će se još jedno kolo, a sve to objašnjava probleme koje trener Mario Carević ima uoči dolaska Lokomotive.

– Ograničeni smo u pripremi utakmica. Fokusirani smo na osvježenje momčadi jer smo igrali svaka tri ili četiri dana i ključ je da budemo svježi u budućim utakmicama – rekao je Carević.

Suparnici su ovo koji se jako dobro poznaju, nema tu nikakvih tajni, i za očekivati je da će odlučivati nijanse, trenuci inspiracije.

– Čeka nas fizički jako zahtjevna utakmica s obzirom na to da su oni jako dobri u pritisku pri otvaranju igre. Imaju dosta visokih igrača i tu ćemo trebati pripaziti – upozorio je Carević, koji ni ovoga puta neće moći računati na nekoliko iznimno važnih igrača.

– Neće biti Pavičića, on ima kartone, a Erceg, Pozo i Vrzić su ozlijeđeni. Da, imamo malo problema u kadru, ali svi ostali su spremni, željni i svjesni važnosti utakmice – istaknuo je trener Gorice i poručio:

– Vjerujem u svoju momčad, jer smo puno puta ove sezoni ponudili dobre izvedbe – zaključio je Carević.

MOGUĆIH PRVIH 11
Matijaš – Perić, Filipović, Čabraja – Trontelj, Kavelj, Bakić, Bogojević – Pršir, Epailly – Sule

Nastavite čitati

Sport

Pojačanje u travnju: Kamerunac Issa pojačao goričku obranu

Moustapha Hadji Issa, 22-godišnji kamerunski stoper, novi je igrač našeg prvoligaša. U Europu je stigao sa 19, igrao za armenski Ararat i belgijskog drugoligaša Beveren, a u Goricu je stigao kao slobodan igrač

Objavljeno

na

Objavio/la

HNK Gorica nastavlja s jačanjem momčadi. Novi član Turopoljaca postao je stoper Moustapha Hadji Issa, koji u klub dolazi s ciljem dodatnog učvršćivanja obrambene linije, objavili su iz HNK Gorice dolazak pojačanja u neobičnom terminu.

Kamerunski branič stigao je polovicom travnja, sedam kola prije kraja aktualne sezone, što samo po sebi znači da se njegov puni doprinos očekuje u sljedećoj sezoni. Kako je istaknuto u objavi, riječ je o “snažnom i fizički dominantnom braniču koji pokriva poziciju centralnog stopera, a krasi ga dobra igra u zraku, čvrst duel i sigurnost u iznošenju lopte.”

– Doveli smo igrača koji se profilom savršeno uklapa u naše potrebe. Vjerujemo da će Moustapha brzo uhvatiti ritam i biti važan dio naše obrane – poručili su iz sportskog sektora HNK Gorice.

Hadji Issa se već priključio treninzima prve momčadi, njegov debi očekuje se u nadolazećim utakmicama, nakon čega ćemo moći dobiti i nešto konkretniji dojam o njegovim kvalitetama.

Zasad znamo da se radi o igraču rođenom 2003. godine u gradu Garoua, na sjeveru Kameruna, a svoju nogometnu priču započeo je u lokalnom klubu Gazelle Garoua. U veljači 2023. godine, kao 19-godišnjak, otišao je prema Europi, odnosno Armeniji. Do ljeta 2024. bio je član Ararata iz Jerevana, iz kojeg je otišao na posudbu u belgijski Beveren. Potom se vratio u Ararat, s kojim je prvog dana ove godine raskinuo ugovor, pa je u Goricu stigao kao slobodan igrač.

Nastavite čitati

Sport

FOTO Buna iznenadila u Vukovini i plasirala se u polufinale Kupa Grada

Objavljeno

na

Objavio/la

Buna je ugodno iznenadila svoje navijače minimalnom 1:0 pobjedom protiv Bana Jelačića u Vukovini. Strijelac jedinog pogotka za plasman u polufinale Kupa Grada Velike Gorice bio je Fran Stipaničić u 78. minuti.

Vukovina, 15.04.2026. Kup Grada Velika Gorica 2026.: NK Ban Jelačić – NK Buna 0:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Vukovina, 15.04.2026. Kup Grada Velika Gorica 2026.: NK Ban Jelačić – NK Buna 0:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Susret je od početka obilježila otvorena igra, gosti su se bez suvišnog respekta nadigravali s domaćom momčadi. Nekoliko izglednih šansi i na jednoj i na drugoj strani nije realizirano zbog nepreciznosti odnosno brzopletosti.

Vukovina, 15.04.2026. Kup Grada Velika Gorica 2026.: NK Ban Jelačić – NK Buna 0:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr

 

Vukovina, 15.04.2026. Kup Grada Velika Gorica 2026.: NK Ban Jelačić – NK Buna 0:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Vukovina, 15.04.2026. Kup Grada Velika Gorica 2026.: NK Ban Jelačić – NK Buna 0:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Drugo poluvrijeme Buna je otvorila s četiri izmjene, ali to nije narušilo njenu igru otvorenog garda. Gosti su ipak ”naplatili” svoju igru pogotkom Stipaničića u 78. minuti. Svi pokušaji domaćih u završnici susreta nisu bili dovoljni za izjednačenje.

Galerija fotografija

Kup Grada Velike Gorice 2026., 1/4 finale

NK Ban Jelačić – NK Buna 0:1 (0:0)

Vukovina. Stadion: ŠRC Vukovina. Gledatelja: 50. Srijeda, 15.04.2026., 18 sati. Sudac: Luka Kelihar. Pomoćni suci: Mateo Mikulčić i Tihomir Čunčić (svi iz Velike Gorice). Delegat: Igor Kunić (Obrezina). Strijelac: 0:1 – Stipaničić (78).

BAN JELAČIĆ: Klepac, Rovišan, Landeka, Drezga, Markov, Smok (od 46. Prizmić), Hrženjak (od 72. Softić), Pušić, Nikić (cap.), Grižić (od od 72. Pavlić), Harambašić (od 57. Miletić). Trener: Tomislav Škrinjarić.

BUNA: Vidović, Yetna, Mrkonjić (cap.), Šandor (od 46. Vukašinec), Jukić, Zlodi (od 74. Zagorac), Gorenc (od 81. Lučan), Forjan (od 46. Stipaničić), Čumpek (od 46. Ngangue), Kalisar (od 46. Đurašin), Đurašić (od 65. Jerleković). Trener: Mario Đuretić.

Nastavite čitati

Reporter 458 - 31.03.2026.

Facebook

Izdvojeno