Povežite se s nama

Sport

Krenulo je! Košarkaši 30 minuta “uništavali” Split pa se – spašavali

Košarkaši Gorice pobijedili su Split 79-73 u prvoj utakmici nove košarkaške sezone. Briljirala je nova, nikad jača Gorica u prve tri četvrtine, povela čak 25 koševa razlike, no u posljednjih deset minuta Splićani su prišli na šest koševa zaostatka…

Objavljeno

na

Šest i pol mjeseci prošlo je od pobjede do Zadra, posljednje službene utakmice košarkaša Gorice, do otvaranja nove sezone, opet domaćim ogledom, opet protiv zvučnog protivnika. S druge strane je bio Split, tribine su bile prazne, ukrašene samo transparentima, utakmica u izravnom prijenosu, a Gorica – fenomenalna! Doduše, samo tri četvrtine, ali sasvim dovoljno za prvu pobjedu u sezoni koja obećava…

Budući da su samo četvorica igrača ostala iz prošle sezone, nije bilo posebno čudno što su u startnoj petorci krenula tri debitanta. Uz Mazalina i Majcunića tu su bili još i Kalajžić, Ljubičić i Batur, a ta petorka nametnula se Splićanima doslovno od prve sekunde. Niti u jednom trenutku Split nije vodio, odmah je Gorica preuzela kontrolu nad utakmicom i prednost je postepeno rasla.

– Kakvi smo? Nemam pojma! Niti jednu utakmicu nismo odigrali u kompletnom sastavu, a pogotovo niti jednu nismo igrali protiv ovako dobrog protivnika – govorio je trener Josip Sesar uoči utakmice.

Srećom po njega, ali i sve navijače Gorice, u prvih 30 minuta nove sezone mogao je – uživati. Vrtio je petorku, inzistirao na visokom ritmu, a gosti se s takvom Goricom nisu mogli nositi. Do poluvremena je Gorica otišla na velikih 12 razlike, da bi u trećoj dionici posao bio dovršen. U tih deset minuta Gorica je i više nego poduplala svoju prednost, otišla na ogromnih 68-43 uoči zadnje četvrtine i sve je upućivalo na pravu katastrofu ambicioznih Splićana. A onda je počelo i tih zadnjih deset minuta…

Ilija Đoković, srpski playmaker koji je u Split stigao iz FMP-a, povezao je tri trice, pridružio mu se s još jednom i Bruno Rebić, a Gorica je više od pet minuta čekala na svoj prvi koš! Serijom 16-0 Split se vratio u utakmicu, zakomplicirao stvari, a Sesar je odlučio prepustiti igračima da se sami izvlače iz te situacije. Nije pozvao niti jedan time-out, vjerovao je da njegovi momci mogu ovo izvući, što se na kraju i dogodilo. Iako je Split prišao i na samo šest koševa minusa u jednom trenutku, Ivan Batur je prvo tricom, a onda i košem uz dodatno slobodno bacanje otklonio bilo kakvu mogućnost da dođe do prave drame.

Tako je na kraju i završilo, pobjedom Gorice 79-73, bliže Split nije mogao prići.

– Prije svega, drago mi je što je sve nakonon opet počela, što se košarka vratila, jer već smo bili i nervozni u iščekivanju – priznao je trener Sesar za početak pa nastavio:

– Prve tri četvrtine smo igrali dobro i motivirano. Čini mi se da je cijela utakmica ovisila samo o nama – i prve tri četvrtine i ova posljednja gdje smo počeli igrati neki rukomet, mislili smo da je gotovo i stali smo u defanzivnom dijelu. Đoković je imao dva-tri šuta i dao krila svojim igračima koji nisu više imali što za izgubiti. Ipak, bez obzira što je završilo sa samo šest razlike, mislim da utakmica nije došla u pitanje.

Mate Kalajžić, Ivan Batur i Lovro Mazalin bili su najbolji gorički strijelci sa po 12 koševa, a Mazalin je tome dodao i deset skokova za prvi double-double sezone. S druge strane, Toni Perković je predvodio Splićane s 21 košem.

U drugom kolu domaćeg prvenstva Gorica sljedeće subote ide u goste Zaboku.

Sport

Kreće nova sezona Turopoljske lige cestovnog trčanja – od travnja ponovno na stazi

Sezona je podijeljena na proljetni i jesenski dio.

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: Atletski klub Turopolje/FB

Nova sezona Turopoljske lige cestovnog trčanja počinje u utorak, 7. travnja, a trkači će se i ove godine okupljati na pješačkoj stazi između Velike Gorice i Starog Čiča, odnosno Vukovine. Ligu organizira Atletski klub Turopolje, a natjecanja će se održavati utorkom u poslijepodnevnim satima s početkom u 18 sati.

Sezona je podijeljena na proljetni i jesenski dio, a svaki od njih donosi po deset kola. Sudionici mogu birati između utrke na četiri ili osam kilometara, dok je za najmlađe predviđena staza od 500 metara.

Za ulazak u službeni završni poredak potrebno je nastupiti najmanje šest puta u pojedinom dijelu sezone. Organizatori preporučuju dolazak najmanje pola sata prije početka utrke kako bi se obavila registracija i zagrijavanje. Više informacija možete pronaći ovdje.

Nastavite čitati

Sport

Sjajan vikend za goričke karatiste – Jukić i Huzjak brončani na Prvenstvu Hrvatske

Dvije medalje stigle su sa seniorskog prvenstva Hrvatske, a mladi borci donijeli su čak devet odličja s međunarodnog turnira.

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: Karate klub Velika Gorica/FB

Karate klub Velika Gorica osvojio je dvije brončane medalje na seniorskom Prvenstvu Hrvatske održanom u nedjelju, 8. ožujka u Zagrebu. Do odličja su stigli Ema Jukić u kategoriji do 50 kilograma i Nikola Huzjak u kategoriji do 75 kilograma, iako oboje još uvijek pripadaju juniorskom uzrastu.

Za klub su na prvenstvu nastupila četiri borca. Uz spomenute borce, nastupili su i Petar Orešković (-67 kg) te Luka Lukačić (-75 kg), koji su natjecanje završili u prvom kolu bez mogućnosti repasaža.

Uspješan vikend gorički karatisti započeli su dan ranije na međunarodnom turniru Grand Karate Fun, koji je u Zagrebu okupio 470 natjecatelja iz 54 kluba u kategorijama do juniora. Velikogorički klub nastupio je sa sedam boraca, a kući se vratio s devet medalja, tri zlata, četiri srebra i dvije bronce.

Najuspješniji pojedinac bio je Vito Miletović koji je osvojio zlato u uzrastima U12 i U14 u kategoriji do 40 kilograma, pritom pobijedivši u svih sedam svojih mečeva. Zlato je osvojio i Vito Hulina u juniorskoj kategoriji do 61 kilogram, a istom je turniru dodao i srebro u open kategoriji. Srebrne medalje osvojili su još Gabrijel Zagorac, Ena Lukačić i Nikola Krnjaja, dok su dvije bronce pripale Sari Banović u kategorijama mlađih kadetkinja i kadetkinja.

Nastavite čitati

Sport

Limači AK Maraton VG najbolji na kros prvenstvu u Donjoj Stubici

Zlato, srebro i bronca.

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: AK Maraton VG/FB

Mladi atletičari AK Maraton VG ostvarili su vrlo dobre rezultate na HALS ekipnom prvenstvu u krosu održanom u subotu, 7. ožujka u Donjoj Stubici. Najveći uspjeh za velikogorički klub ostvarili su najmlađi natjecatelji, limači rođeni 2017. godine, koji su na utrci dugoj 600 metara osvojili ekipno prvo mjesto.

Pobjedničku ekipu činili su Luka Nikšić, Maxim Šimek, Vid Šimičić i Albert Adamović, koji su svojim nastupima klubu donijeli maksimalnih 15 bodova.

Dobar rezultat ostvarila je i ekipa limača 2015 na dionici od jednog kilometra. Matej Marinčić, Noa Šimičić i Franjo Đuričić osvojili su ekipno drugo mjesto. U konkurenciji limačica 2016 na 800 metara nastupile su Nelli Komljenović, Eva Plepelić i Marta Marinčić, a njihova ekipa natjecanje je završila na četvrtom mjestu.

Velikogorički klub imao je predstavnicu i u utrci kadetkinja na 1,6 kilometara, gdje je Vita Plepelić zauzela sedmo mjesto s vremenom 7:29.

U seniorskoj utrci na tri kilometra nastupile su Iva Jurić, Nika Plepelić i Katarina Jurić. Najbolji pojedinačni rezultat ostvarila je Iva Jurić, koja je s vremenom 15:25 zauzela deveto mjesto, dok su seniorke ekipno osvojile treće mjesto.

U ukupnom poretku svih kategorija AK Maraton VG zauzeo je šesto mjesto među 16 klubova, s ukupno osvojenih 36 bodova.

Nastavite čitati

Sport

Mladi hrvači Velike Gorice osvojili četiri medalje u jakoj međunarodnoj konkurenciji

Četiri medalje za velikogoričke hrvače u konkurenciji 267 natjecatelja.

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: Hrvački Klub Velika Gorica 1991/FB

Hrvači Hrvačkog kluba Velika Gorica 1991 osvojili su četiri medalje na međunarodnom turniru Zlatni pijetao 2026 održanom u Koprivnici, na kojem je nastupilo 267 natjecatelja iz 31 kluba i šest država. Velikogoričani su na natjecanje stigli s 12 hrvača, a kući se vraćaju s jednim zlatom i tri brončane medalje.

Najuspješniji među njima bio je Marko Šoljić koji je u kategoriji do 44 kilograma (U11) osvojio prvo mjesto i donio klubu zlatnu medalju.

Bronce su izborili Mato Margit u kategoriji do 30 kilograma (U13), Vanja Grgić u kategoriji do 49 kilograma (U13) te Jakov Ključar u kategoriji do 34 kilograma (U15).ž

Blizu medalje bili su i Andrija Margit te Mihael Šoljić koji su poraženi u borbama za treće mjesto te su natjecanje završili na petoj poziciji. Za Hrvački klub Velika Gorica 1991 na turniru su još nastupili Egon Borilović, Marko Ivelj, Šimun Hranilović, Jakov Gašparac, Mark Grgić i Josip Kirinčić, dok su natjecatelje vodili treneri Anri Targuš, Fran Haramustek i Gabriel Đukić.

 

Nastavite čitati

Sport

FOTO Dinamo Hidrel i Velika Mlaka 1947 odigrali neodlučeno u prvom proljetnom kolu

Objavljeno

na

Objavio/la

Dinamo Hidrel i Velika Mlaka 1947 u prvom proljetnom kolu, 16. kolu Jedinstvene 1.ŽNL-e, odigrali su u Novom Čiču neodlučeno 2:2. Strijelci za domaće bili su Hrvoje Babić i Nebojša Jandrić, a za goste Antonio Jantol i Jan Đenđinović.

Novo Čiče, 08.03.2026. Jedinstvena 1.ŽŽNL-16.kolo: Dinamo Hidrel-Velika Mlaka 2:2. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Novo Čiče, 08.03.2026. Jedinstvena 1.ŽŽNL-16.kolo: Dinamo Hidrel-Velika Mlaka 2:2. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Mlaka je odlično otvorila utakmicu i došla u vodstvo pogotkom Jantola u 3. minuti. Gosti su u prvom poluvremenu bili bolji i sačuvali su minimalno vodstvo do kraja prvog poluvremena. Domaći su drugo poluvrijeme otvorili s dva igrača s klupe za pričuve i to je donijelo rezultatsku prevagu. Prvo je Babić bio najprisebniji u gužvi i poslao loptu u mrežu za izjednačenje.

Novo Čiče, 08.03.2026. Jedinstvena 1.ŽŽNL-16.kolo: Dinamo Hidrel-Velika Mlaka 2:2. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Novo Čiče, 08.03.2026. Jedinstvena 1.ŽŽNL-16.kolo: Dinamo Hidrel-Velika Mlaka 2:2. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Izjednačenje je ubrzalo igru, lopta se prenosila brzo s jedne na drugu stranu i nakon udarca Jandrića iz kuta u 70. minuti lopta je završila u maloj mrežici za vodstvo domaćih 2:1. Deset minuta kasnije i udarca iz kuta nastala je velika gužva u petercu domaće momčadi, najbrže je reagirao Jan Đenđinović i silovito zabio loptu u mrežu za izjednačenje – 2:2!

Novo Čiče, 08.03.2026. Jedinstvena 1.ŽŽNL-16.kolo: Dinamo Hidrel-Velika Mlaka 2:2. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Novo Čiče, 08.03.2026. Jedinstvena 1.ŽŽNL-16.kolo: Dinamo Hidrel-Velika Mlaka 2:2. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Dinamo Hidrel (16 2 3 11 18:48 9) je s 9 bodova na 15. mjestu, a Velika Mlaka (16 7 2 7 39:34 23) je s 23 boda na 8. mjestu u trenutačnom poretku.

Galerija fotografija

Jedinstvena 1.ŽNL NSZŽ 2025./2026., 16.kolo

NK Dinamo Hidrel – NK Velika Mlaka 1947 2:2 (0:1)

Novo Čiče. Stadion: ŠRC Novo Čiče. Gledatelja: 100. Nedjelja, 08.03.2026., 12:30 sati. Sudac: David Vrljić (Zagreb). Pomoćni suci: Danijel Zgurić (Kravarsko) i Katarina Ćulumović (Velika Gorica). Delegat: Velibor Miličević (Velika Gorica). Strijelci: 0:1 – Jantol (3), 1:1 – Babić (50), 2:1 – Jandrić (72), 2:2 – Đenđinović (82).

DINAMO HIDREL: Ogrič, Smilović, Varivoda, Maras, Minković (od 46. Mišura), Rebihić, Jandrić, Milanščak, Sečenj, Babić, Hemen (od 46. Budimir). Trener: Tomislav Posavec.

VELIKA MLAKA: Paver, Đenđinović, Batur (od 59. Cundeković), Rendulić (od 65. Lončarević), Zagorac, Božić, Milanović, Jantol (od 46. Gusak), Orešković, Merlić, Marđetko (od 68. Čolić). Trener: Stjepan Đuračić.

Nastavite čitati

Reporter 457 - 26.02.2026.

Facebook

Izdvojeno