ktc
Povežite se s nama

HOTNEWS

Kreće četverodnevno zaprašivanje letećih krvopija na području Velike Gorice i okolice

Evo rasporeda po naseljima, a akcija će se provesti u ranim jutarnjim satima.

Objavljeno

na

Naredna četiri dana, od sutra pa sve do 22. lipnja djelatnici Eko deratizacije provest će dezinsekciju komaraca na području Velike Gorice i okolice.

Zamagljivanje će sutra od 5 do 7 sati biti u ovim naseljima:

I. Velika Gorica (omeđeno ulicama: Zadarska, Ulica kneza Ljudevita Posavskog, Kolodvorska ul., Ul. Bratstvo I., Matice Hrvatske, Ul. kralja Zvonimira (do Zagrebačke ul.), Kurilovečka ul. (do Zagrebačke ul.), Trg kralja Tomislava, Sisačka, Ul. Seljine brigade, Vjekoslava Majera, Zagrebačka, Jurja Dobrile, Šetalište Franje Lučića, 2 Ul. kralja Zvonimira, Rakarska ul. do Av. Pape Ivana Pavla II., Pleška ulica do Av. Pape Ivana Pavla II., Hrvatske bratske zajednice)

II. Velika Gorica (omeđeno: Ul. bana Josipa Jelačića, Josipovićeva, Lomnička, Kurilovečka ul., Nikole Tesle, Ruđera Boškovića, Andrije Kačića Miošića, Kolodvorska, Ruđera Boškovića, kneza Porina, Slavka Kolara, Ljudevita Gaja, Horvatova, Stjepana Fabijančića Jape, Braće Radić odv., Emilija Laszowskog (do Ul. Matice Hrvatske))

III. Gradići (omeđeno: Ul. kralja Tomislava, Vukovarska, Silvija Strahimira Kranjčevića, Vladimira Nazora, Drniška, Kijevska, Prigorska, Zagrebačka, Primorska, Gradićka, Braće Radića, Ljudevita Gaja, Matije Gupca (oko igrališta i park), Hercegovačka, Dalmatinska, Slavonska (do crkve), Baranjska, Augusta Šenoe)
IV. Velika Mlaka (omeđeno ulicama: Sv. Barbare, Kovači, Prilaz Kovačima, Smendrovićeva, Dobriše Cesarića, Tina Ujevića, Turopoljska, Školska, Pažuli, Bradašićeva, Vlatka Mačeka, Nikole Tesle, Fra Grge Martića, Ivana Gorana Kovačića, Nikole Kramarića, Pavlinska, Vladimira Nazora, Antuna Grahovara, Napredak, Munđeri, Karla Weingärtnera (do kraja), Jocina, Dolenec, Ivana Lackovića V. Naselje Velika Gorica Omeđeno: Pleso (Vladimira Nazora, Mikulićeva, Pleška do Av. Pape Ivana Pavle II.), Klarići, Ilovnjak, Rakarska do Av. Pape Ivana Pavla II.)

U četvrtak 20. lipnja od 4 do 7 sati na redu su Mičevec, Velika Kosnica, Petina, Mala Kosnica, Selnica Ščitarjevska, Lazina Čička 2, Ščitarjevo, Drenje Ščitarjevsko, Obrezina, Sasi, Novaki Ščitarjevski, Lekneno, Trnje, Strmec Bukevski, Zablatje Posavsko, Sop Bukevska, Črnkovec, Bapča i Kobilić.

U petak 21. lipnja, u isto vrijeme, akcija će se provoditi u Novom Čiču, Jagodnom, Donjem Podotočju, Ribnici, Poljani Čičkoj, Gornjem Podotočju, Starom Čiču, Vukovini, Kučama, Okuju, Kušancu, Mraclinu, Lazima Turopoljskim, Ogulincu, Turopolju, Rakitovcu i Buševcu.

Posljednji dan akcije, u subotu 22. lipnja, od 4 do 7 sati, na red će doći Gornja Lomnica, Lukavec, Donja Lomnica, Petrovina Turopojska, Šiljakovina, Kozjača, Ključić Brdo, Velika Buna, Mala Buna, Gudci, Markuševec Turopoljski, Dubranec, Bukovčak, Vukomerić, Petravec, Prvonožina, Jerbić, Cerovski Vrh, Cvetković Brdo i Gustelnica.

Iz tvrtke upozoravaju građane, posebno one osjetljivije osobe, da za vrijeme tretmana bez potrebe ne izlaze na ulice. Upozorenje se odnosi i na pčelare, odnosno preporuka je da na dan suzbijanja komaraca onemoguće pčelama izlaz iz košnica.

Suzbijanje krilatica obavljat će se u naseljenim područjima hladnim zamagljivanjem, a nakon svake akcije pratit će se brojnosti krilatica kako bi se procijenila njihova uspješnost.

Ilustracija: Pexels/Jimmy Chan

CityLIGHTS

BIRAJTE MUDRO Novi KTC trgovački centar u Velikoj Gorici otvara se 10. travnja

Povodom otvorenja organiziran je prigodan program za sve posjetitelje – torta i pjenušac dobrodošlice!

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: Morena Martinović/Cityportal.hr

U Velikoj Gorici 10. travnja 2026. godine otvara se novi trgovački centar KTC na adresi Ulica Franje Kuharića 4, čime grad dobiva dodatnu ponudu za svakodnevnu kupnju i usluge na jednoj lokaciji.

Novi centar okuplja više sadržaja prilagođenih potrebama kupaca, uključujući supermarket, restoran, poljoljekarnu te benzinsku postaju. Time se stanovnicima Velike Gorice i okolice omogućuje brza i praktična usluga na jednom mjestu.

Program otvorenja uz pogodnosti za posjetitelje

Povodom otvorenja organiziran je prigodan program za sve posjetitelje. Među najavljenim sadržajima su torta i pjenušac dobrodošlice, druženje s prepoznatljivom KTC sovom, tombola, degustacije te različita iznenađenja i pokloni.

U restoranu će posjetitelji moći kušati ćevapčiće u lepinji po promotivnoj cijeni, što je dodatni poticaj za dolazak na dan otvorenja.

Aktivnosti se nastavljaju i dan kasnije

Program se ne završava prvog dana – u subotu, 11. travnja, za članove KTC kluba vjernosti osigurani su dupli bodovi u svim poslovnicama novog centra u Velikoj Gorici.

Otvorenjem ovog centra KTC dodatno širi svoju maloprodajnu mrežu, a Velika Gorica dobiva novo mjesto za kupnju, druženje i svakodnevne potrebe.

Supermarket KTC Velika Gorica

Radno vrijeme: od ponedjeljka do subote od 7 do 21 sat a nedjeljama, praznicima i blagdanima ne radi.

Prostire se na na 1700 metara kvadratnih maloprodajnog prostora. Moderno je uređen, prilagođen najvišim trgovačkim standardima i u njemu se može obaviti kupnja svega potrebnog za domaćinstvo na jednom mjestu.

U ponudi supermarketa je dnevno svježe voće i povrće, svježe meso s pulta (mesnica), suhomesnati i mliječni proizvodi, kruh i pecivo, bezalkoholna i alkoholnih pića, tekstil, igračke, čistila, kozmetika, kućne potrepštine, audio-video oprema, bijela tehnika, mali kućanski aparati, računala, informatička oprema, auto kozmetika i ponuda za kućne ljubimce.

Restoran KTC Velika Gorica

Radno vrijeme: od ponedjeljka do petka od 7 do 18, subotom od 7 do 17 sati a nedjeljama, praznicima i blagdanima ne radi.

Restoran uz a la carte ponudu svakodnevno nudi 5 vrsta gotovih toplih obroka (gableca). Restoran može primiti do 350 gostiju a pogodan je za organizaciju svadbenih svečanosti, raznih domjenaka i proslava ( dvije sale). Restoran nudi i uslugu cateringa i dostava. Kod organizacije svadbenih svečanosti mladenci će moći koristiti apartman koji je u sastavu restorana. Interijer restorana i apartmana je moderno uređen a kuhinja je opremljena prema svim najsuvremenijim standardima.

Poljoljekarna KTC Dugo Selo

radno vrijeme: od ponedjejlka do petka od 8 do 17 sati, subotom od 8 do 13 sati a nedjeljama, blagdanima i praznicima ne radi.

Poljoljekarna nudi široku paletu proizvoda, kako za hobiste koji žele urediti vrt i okućnicu, tako i za profesionalne poljoprivredne proizvođače. Prodajno osoblje je educirano za savjetnike i distributere u prodaji sredstava za zaštitu bilja, kako bi svojim kupcima prenijeli što više novih znanja.

Benzinska postaja

Radno vrijem:od ponedjeljka do nedjelje od 06-23 sata.

Benzinska postaja je otovrena krajem prošle godine i posluje već nekoliko mjeseci.

Nastavite čitati

CityLIGHTS

FOTO Započeli radovi na novom autobusnom ugibalištu u blizini Tržnog centra

Zbog izvođenja radova uvedena je privremena regulacija prometa s ciljem osiguravanja sigurnog odvijanja prometa i potrebnog prostora za radove.

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: Morena Martinović/Cityportal.hr

Na Trgu kralja Petra Krešimira IV. u Velikoj Gorici započeli su radovi na izgradnji autobusnog ugibališta, projekta koji prati širenje i jačanje sustava javnog prijevoza u gradu.

Uvođenje besplatnog lokalnog prijevoza te povećanje broja autobusnih linija s 11 na 16 dodatno su opteretili postojeću prometnu infrastrukturu zbog čega je, ističu iz grada, bilo nužno pristupiti njezinu unaprjeđenju.

Novo ugibalište bit će dugačko 70 metara i široko tri metra, a vrijednost investicije iznosi nešto više od 90.000 eura bez Završetak radova planiran je do kraja svibnja.

Privremena regulacija prometa

Zbog izvođenja radova uvedena je privremena regulacija prometa s ciljem osiguravanja sigurnog odvijanja prometa i potrebnog prostora za radove.

Na jugozapadnom privozu Trga kralja Petra Krešimira IV. zatvoren je desni prometni trak uz koji se izvodi ugibalište, dok se promet odvija lijevim trakom koji privremeno služi za skretanje ulijevo prema Trgu kralja Tomislava.

Istodobno, na jugoistočnom privozu iz smjera Trga kralja Tomislava zatvoren je trak za lijevo skretanje prema Trgu kralja Petra Krešimira IV., pa sva vozila nastavljaju ravno. Vozači koji inače koriste to skretanje preusmjeravaju se na obilazni pravac preko Kurilovečke ulice s nastavkom prema Ulici Matice hrvatske i Ulici Stjepana Fabijačnića Jape.

Bez utjecaja na vozni red

Unatoč izmjenama u prometu, privremena regulacija neće utjecati na vozni red javnog linijskog prijevoza.

Po završetku radova, promet će se u zoni zahvata vratiti u prvobitno stanje. Iz Grada apeliraju na građane za strpljenje, a vozače pozivaju na dodatni oprez i poštivanje privremene signalizacije tijekom trajanja radova.

Nastavite čitati

CityLIGHTS

Petek na Gorice donosi humanitarni buvljak i val održive solidarnosti

Sav prihod prikupljen donacijama bit će usmjeren za pomoć u organizaciji kampa za djecu oboljelu od dijabetesa, koji provodi Hrvatsko dijabetičko društvo.

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: Turistička zajednica Velike Gorice

Ovog petka, 10. travnja od 13 do 15 sati, u sklopu manifestacije Petek na Gorice održat će se inicijativa „Second Chance”, koja spaja temu održivosti s humanitarnim djelovanjem.

Riječ je o projektu koji skreće pozornost na problem tekstilnog otpada te potiče građane na odgovorniji odnos prema odjeći kroz recikliranje i ponovnu upotrebu. Središnji dio događanja bit će donatorski buvljak, na kojem će posjetitelji imati priliku dati staroj odjeći novu svrhu, istovremeno sudjelujući u humanitarnoj akciji.

Podaci pokazuju razmjere problema – prosječan građanin godišnje odbaci oko 12 kilograma tekstila. U Velikoj Gorici je tijekom 2024. godine prikupljeno čak 102 tone otpadnog tekstila, što dodatno naglašava potrebu za promjenom navika.

Organizatori ističu kako je cilj pokazati da održivost ne mora biti složena, već može biti praktična i dostupna svima, uz pozitivan utjecaj na zajednicu.

Sav prihod prikupljen donacijama bit će usmjeren za pomoć u organizaciji kampa za djecu oboljelu od dijabetesa, koji provodi Hrvatsko dijabetičko društvo.

Nastavite čitati

CityLIGHTS

Od Plešivice do Moslavine: pjenušci Zagrebačke županije oduševili svjetske stručnjake

Ovakva događanja dodatno potvrđuju rastući ugled Zagrebačke županije kao regije koja sve snažnije gradi identitet na vrhunskim vinima i autentičnom turističkom doživljaju.

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: Zagrebačka županija

Uoči početka prestižnog ocjenjivanja Sauvignon Selection by Concours Mondial de Bruxelles, dio programa preselio se u Veliku Goricu gdje su se okupili vodeći vinski stručnjaci iz cijelog svijeta. Ukupno 55 sudaca iz 23 zemlje stiglo je u Hrvatsku kako bi sudjelovalo u natjecanju koje se od 7. do 9. travnja održava u Varaždinu.

Susret s domaćom vinskom scenom organiziran je u prostoru InterWine, novom mjestu koje spaja vinsku kulturu, turizam i baštinu. Upravo ondje Zagrebačka županija predstavila se kao sve prepoznatljivija eno-gastronomska destinacija.

Osim degustacije, program je uključivao i stručna predstavljanja. O autohtonoj sorti škrlet govorio je Vlado Mikulčić, čija je radionica izazvala velik interes među međunarodnim gostima. Turistički potencijal regije predstavila je Ivana Alilović, istaknuvši raznolikost vinskih područja i ponude Zagrebačke županije.

Ipak, glavnu riječ imali su pjenušci. Upravo su oni ostavili najjači dojam na kušače, koji su kroz odabranu selekciju mogli steći uvid u stilsku raznolikost i napredak kvalitete posljednjih godina. Na kušanju je predstavljeno 17 pjenušavih vina 14 proizvođača iz Zagrebačke županije – Bedekovich, Braje, Coletti, Ivančić Griffin, Jagunić, Korak, Kos, Kurtalj, Majcenović, Puhelek Purek, Šember, Tomac & Bajda, Voštinić Klasnić i Žnidarić.

„Baš nam je drago vidjeti ovakav interes za naše vinare i pjenušce. Nije mala stvar kada vam u Veliku Goricu dođe 55 vinskih stručnjaka iz 23 države i imaju priliku kušati ono što radimo ovdje u Zagrebačkoj županiji. To je za nas velika potvrda, ali i dobra prilika da ljudi iz struke iz prve ruke dožive našu regiju i kvalitetu koju imamo. Vjerujem da će mnogi od njih otići s jako dobrim dojmovima“, rekla je direktorica Turističke zajednice Zagrebačke županije Ivana Alilović.

Međunarodni suci oduševljeni, Zagrebačka županija sve vidljivija

Uzorci s Plešivice, iz Prigorja i Moslavine dali su reprezentativan uvid u proizvodnju Zagrebačke županije i Bregovite Hrvatske, a mnogi suci priznali su kako su upravo ovdje prvi put ozbiljnije upoznali ovu vinsku scenu.

Posebnu pažnju privukli su pjenušci vinarije Jagunić, Braje, Šember i Korak, dok su etikete vinarije Kos iz Zeline također ostavile snažan dojam. Među najuspješnijima istaknuo se Jagunić Blanc de Blancs s osvojenih 94 od mogućih 100 bodova.

Važan aspekt ovog susreta leži i u činjenici da su brojni sudionici ujedno i vinski novinari te autori, što znači da će dojmove iz Hrvatske prenijeti i međunarodnoj publici.

Ovogodišnji uvodni program dio je međunarodnog natjecanja Sauvignon Selection by CMB, koje će okupiti oko tisuću uzoraka sauvignona iz 25 zemalja, a organizirano je u suradnji više institucija, među kojima su Hrvatska turistička zajednica i Hrvatska gospodarska komora, uz podršku regionalnih turističkih zajednica i strukovnih udruga.

Ovakva događanja dodatno potvrđuju rastući ugled Zagrebačke županije kao regije koja sve snažnije gradi identitet na vrhunskim vinima i autentičnom turističkom doživljaju.

*Tekst je dio programskog sadržaja ‘Moja županija’ nastao u suradnji sa Zagrebačkom županijom.

Nastavite čitati

HOTNEWS

FOTO Dinamo Hidrel i Milka Trnina odigrali neodlučeno bez pogodaka

Objavljeno

na

Objavio/la

Dinamo Hidrel i Milka Trnina (Vezišće) u 20. kolu Jedinstvene 1.ŽNL-e, odigrali su u Novom Čiču neodlučeno bez pogodaka. Napadački dio obje momčadi posve je zakazao, jer nisu uspjeli realizirati niti jednu od nekoliko velikih prigoda za pogodak.

Novo Čiče, 06.04.2026. Jedinstvena 1.ŽŽNL-20.kolo: Dinamo Hidrel – Milka Trnina 0:0. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Novo Čiče, 06.04.2026. Jedinstvena 1.ŽŽNL-20.kolo: Dinamo Hidrel – Milka Trnina 0:0. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Gosti su sredinom prvog poluvremena nakon ubačaja iz kuta i gužve u šesnaestercu bili najbliže golu, ali domaći su odbili tri uzastopna udarca, a četvrti pokušaj je završio na vratnici.

Novo Čiče, 06.04.2026. Jedinstvena 1.ŽŽNL-20.kolo: Dinamo Hidrel – Milka Trnina 0:0. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Novo Čiče, 06.04.2026. Jedinstvena 1.ŽŽNL-20.kolo: Dinamo Hidrel – Milka Trnina 0:0. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Domaći su dva puta imali situaciju ‘jedan na jedan’ i oba puta su reagirali brzopleto tako da vratar nije morao niti intervenirati.

Novo Čiče, 06.04.2026. Jedinstvena 1.ŽŽNL-20.kolo: Dinamo Hidrel – Milka Trnina 0:0. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Novo Čiče, 06.04.2026. Jedinstvena 1.ŽŽNL-20.kolo: Dinamo Hidrel – Milka Trnina 0:0. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Dinamo Hidrel (20 3 4 13 24:54 13) je s 13 bodova na posljednjem 16. mjestu u trenutačnom poretku.

Galerija fotografija

Jedinstvena 1.ŽNL NSZŽ 2025./2026., 20. kolo

NK Dinamo Hidrel – NK Milka Trnina (Vezišće) 0:0

Novo Čiče. Stadion: ŠRC Novo Čiče. Gledatelja: 80. Uskrsni ponedjeljak, 06.04.2026., 17 sati. Sudac: Ivan Družanović. Pomoćni suci: Eugen Novak i Josip Žiljak (svi Zaprešić). Delegat: Velibor Miličević (Velika Gorica). Strijelci:–.

DINAMO HIDREL: Ogrič, Smilović, Varivoda (cap.), Maras (od 75. Rus), Budimir, Minković, Rebihić, Milanščak, Štivić, Babić, Mišura. Trener: Tomislav Posavec.

MILKA TRNINA: Moguljak (cap.), Kipson, Dumbović (od 80. Hmorinski), Košutić, Kanceljak, Čičević, Bilać, Fešta (od 80. Felix), Radman, Woidella (od 35. Avelar), Podgorski. Trener: Marijo Moštak.

Nastavite čitati

Reporter 458 - 31.03.2026.

Facebook

Izdvojeno