Povežite se s nama

Sport

Kraljevstvo za centra! Sezona počela, potraga za pojačanjima još nije završila

Košarkaši Gorice krenuli su u sezonu s puno problema, ali i s uvjerljivom pobjedom. Ruku je pružio nedovoljno oporavljeni Dino Cinac, protiv Zaboka je bilo dovoljno, ali za izazove koji slijede traži se pojačanje…

Objavljeno

na

Lijep broj ljubitelja košarke okupio se ove subote na otvaranju sezone u izvedbi KK Gorice, kojoj je u goste stigao Zabok. Debitirao je trener Vladimir Krstić, debitiralo je i nekoliko novih igrača, prvi put Goričani su zaigrali u novim dresovima, a konačan ishod svega toga bio je – plus 18! Sigurna i uvjerljiva pobjeda, svim problemima i poteškoćama unatoč.

Otvaranje sezone morali su propustiti kapetan Ante Mašić i povratnik iz Njemačke Karlo Mikšić, a dio igrača zaigrao je načet, svaki uz svoje probleme.

– Čestitam svojim igračima na ovoj pobjedi. Imali smo dosta problema u pripremi utakmice, dosta ozlijeđenih igrača, a za Dinu Cinca nismo uopće znali hoće li moći igrati. Bez njega ovu utakmicu ne bismo mogli dobiti. Srećom, Dino je igrao i puno nam je pomogao – pohvalio je svog iskusnog igrača trener Krstić.

I doista, herojski posao odradio je Cinac. Dva tjedna nije uopće trenirao, priključio se momčadi tek dan prije utakmice i zato je bilo očekivano da će ponestajati daha, da će biti problema sa snagom… Međutim, Dino je unatoč tome ubacio 14 koševa i skupio 12 skokova, odigrao ključnu rolu i zaslužio da ga trener istakne.

– Prvo je kolo i bilo je dosta nepoznanica. Što se tiče nas, bilo je tu nekoliko ozljeda, nismo znali u kojem ćemo sastavu istrčati i kako će to sve skupa izgledati, jer imali smo dosta oscilacija u prijateljskim utakmicama. Na kraju smo tražili samo energiju i borbu, što smo i dali. Mislim da je to ono što nas je konstantno držalo u prednosti i cijelo vrijeme nam davalo vjetar u leđa. Čestitam Zaboku na dobroj borbi, a mi idemo dalje dizati se iz utakmice u utakmicu i nadam se još jednoj dobroj sezoni – kazao je Cinac.

Njegova uloga bila je posebno važna i zato što problem centra, igrača koji će kontrolirati reket, već polako postaje kroničan. Dva metra visoki Cinac, uz zasad premladog Stipu Sokola, pokriva tu poziciju još od lani, kad je usred sezone otišao Tomislav Cvitković, ali tad je barem to radio u paru s Markom Bakovićem. Kako je i Baka otišao, ovog ljeta postao igrač Cibone, Cinac je ostao sam.

– Tražimo rješenje, stalno pratimo tržište, ali igrača takvog profila, koji ulazi u naše financijske okvire, doslovno nema. Tražit ćemo i dalje, igrač na toj poziciji nam je potreban – ističe trener Krstić.

Na probi je bio Senegalac Samba, ali nije zadovoljio. Spominjao se i dolazak neimenovanog Amerikanca, no i ta je opcija u posljednji trenutak propala, pa će Krstić još barem neko vrijeme morati kemijati. Korisnim se pod košem u debiju pokazao Ivan Nakić Vojnović, sin legendarnog igrača Cibone Mihovila Nakića, no dojam je da će se još neko vrijeme Gorica morati velikim dijelom oslanjati na vanjsku liniju.

A kad je o tom dijelu riječ, u iščekivanju oporavka Mikšića, uz starosjedioce Karla Uljarevića, Ivana Batura i Ivana Tvrtka Majića nametnuli su se mladi Vito Porobić i Toni Jelenković, prošle sezone MVP hrvatskog prvenstva u dresu Škrljeva. Odmah je Zadranin pokazao da će biti veliko pojačanje za ovu momčad i tako amortizirao žaljenje za odlaskom Borne Kapuste, igrača koji je u stanju podijeliti 15 asistencija protiv jednog Partizana…

– Bekovi su odigrali odličnu rolu u pobjedi protiv Zaboka, zapravo bih rekao da su svi koji su igrali dali svoj doprinos u pobjedi. Igrali smo odličnu obranu i primili samo 53 koša što je više nego dobro – zaključio je Krstić s pogledom unatrag, pa pogledao unaprijed.

– Treba rasti dalje, sezona je tek počela i još puno toga nam nedostaje u igri. To je normalno, ja nisam bio tu jer sam bio s reprezentacijom i skupa smo tek dva tjedna. Treba dosta vremena da sve to sjedne, sezona je duga i moramo nastaviti raditi.

Ove subote Gorica gostuje u Sinju kod Alkara, kojeg je Krstić napustio zbog poziva iz Gorice, a vikend potom u grad stiže Šibenka. Posebno intenzivno bit će od 19. do 23. listopada, kad će Gorica odraditi tri utakmice u pet dana – prvo protiv Vrijednosnica Osijek i sarajevskog Sparsa u okviru prvog balona ABA 2 lige, a potom i prvenstvenu protiv Bosca.

Sport

Erin Fridrih četvrta u Europi! Velikogorička hrvačica nadomak medalje u Poreču

Na Europskom prvenstvu u hrvanju na pijesku stigla do borbe za medalju i završila nadomak postolja u konkurenciji do 17 godina.

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: Hrvački Klub Velika Gorica 1991/FB

Velikogorička hrvačica Erin Fridrih osvojila je četvrto mjesto na Europskom prvenstvu u hrvanju na pijesku održanom u Poreču. Članica Hrvačkog kluba Velika Gorica 1991 nastupila je u kategoriji do 17 godina i kroz osam borbi tijekom natjecateljskog dana stigla do same završnice turnira.

Fridrih je u jakoj međunarodnoj konkurenciji izborila polufinale, gdje je poražena od predstavnice Srbije, dok je u borbi za brončanu medalju izgubila od hrvačice iz Njemačke.

“Iako je postolje izmaklo za dlaku, biti četvrta na kontinentu nakon ovakvog niza pobjeda je rezultat vrijedan svakog divljenja”, poručili su iz kluba.

Nastavite čitati

Sport

Duplo više HNL-a u gradu: Naš stadion u novoj sezoni će imati – podstanare!

U sljedećoj sezoni HNL-a, osim Gorice, svoje će domaće utakmice na našem Gradskom stadionu igrati i nogometaši Rudeša, koji se vraćaju u društvo najboljih. Dinamo i Hajduk dolazit će u naš grad po četiri puta…

Objavljeno

na

Objavio/la

Prolazi već prvi tjedan ljetne pauze za nogometaše Gorice, koji su sezonu u najvišem rangu hrvatskog nogometa završili na sedmome mjestu i time bez većih poteškoća osigurali i devet uzastopnu sezonu u elitnom društvu. Brzo će odmor i završiti, prvo okupljanje trener Mario Carević zakazao je za 22. lipnja na našem Gradskom stadionu, koji će se također morati jako dobro pripremiti, jer ono što slijedi je – dvostruko više nogometa!

Naime, u petak će NK Rudeš odigrati svoju posljednju utakmicu u sezoni SuperSport 1. NL, odnosno drugog ranga, u kojem je društvo sa zagrebačkog zapada osiguralo naslov prvaka kolo prije kraja, pobjedom u Dugopolju. Ovog će petka tako Rudešani odraditi i posljednji meč sezone sa Sesvetama na svom igralištu, a onda će krenuti pripreme za nastup u SuperSport HNL-u, kojeg na svom igralištu neće moći igrati.

Budući da je stadion u Kranjčevićevoj u izgradnji, budući da na Maksimiru igraju Dinamo i Lokomotiva, Rudeš je kao jedinu moguću opciju odabrao – Veliku Goricu. I naš Gradski stadion. Svi uvjeti već su dogovoreni, a kad sezona i definitivno završi, bit će potpisan ugovor o najmu stadiona za domaće utakmice Rudeša u HNL-u.

U tom će ugovoru stajati da NK Rudeš ima pravo koristiti glavni teren, svlačionice i dio uredskih prostorija potrebnih za organizaciju utakmice, dok upotreba semafora i pozicije za službenog spikera ulaze u posebnu kategoriju i o tome će Rudešani zasebno pregovarati s HNK Goricom. To će, naravno, značiti da će se igralište koristiti dvostruko više, da će travnjak toliko više patiti i biti na iskušenju, a dobra okolnost u svemu tome je što se radi o novom travnjaku, bitno kvalitetnijem od onog prethodnog.

Naravno da mu ni takvom, novom i kvalitetnom, neće biti lako, jer broj utakmica koje će biti odigrane ovdje će se udvostručiti, pa će biti vrlo zanimljivo vidjeti kako će se naš travnjak nositi s ovakvim izazovima tako u studenom i prosincu. Međutim, drugog rješenja nema, dogovor je pao, pa će se kroz prvenstvenu kampanju 2026/27. ozbiljno testirati stanje travnjaka…

U nogometnom smislu, za Velikogoričane će to značiti – duplo više HNL-a. To znači da će sljedeće sezone u našem gradu po četiri puta gostovati i Hajduk, i Dinamo, i Rijeka… Samim time, bit će i više posla za policiju, ali i više prilika za zaljubljenike u nogomet da uživo u svom gradu gledaju najbolji klupski nogomet u državi. S obzirom na raspored, nekoliko puta u sezoni dogodit će se i da u istom vikendu imamo dvije utakmice HNL-a na našem stadionnu.

Sretno, travnjače naš, drži se!

Nastavite čitati

Obrazovanje

Veliki uspjeh malih sportaša: Klinci iz Kvaternika prvaci države u graničaru!

Djevojčice i dječaci iz trećih i četvrtih razreda OŠ Eugena Kvaternika najbolji su u Hrvatskoj u graničaru, sportu koji sve više okupira djecu iz nižih razreda. Klinci su u Vinkovcima stvorili uspomene za cijeli život

Objavljeno

na

Lijepi su ovo dani, čak i prekrasni, za velikogorički školski sport. U okruženju u kojem rezultat možda i nije prioritet, u kojem je važnije aktivirati djecu nego pobijediti, konačna pobjeda dođe kao nagrada za sav uloženi trud i odvojeno vrijeme. A upravo to se dogodilo klincima iz najstarije velikogoričke škole na državnoj završnici u graničaru, sportu kojim se u ovom priči bave učenici nižih razreda.

Dakle, nakon osvajanja prvo gradskog, zatim županijskog, pa onda i poluzavršnog državnog natjecanja, učenici OŠ Eugena Kvaternika pobijedili su i na završnom državnom natjecanju i i postali prvaci Hrvatske! Čudesan je to uspjeh naših djevojčica i dječaka, pod vodstvom profesora Ivice Hercega, u sportu koji je sve zanimljiviji klincima iz trećih i četvrtih razreda.

Od utorka do četvrtka u Vinkovcima je održano završno državno natjecanje u graničaru, na koje su se plasirale četiri najbolje ekipe sa regionalnih natjecanja: OŠ Petra Preradovića iz Zagreba, OŠ Dr. Jure Turića iz Gospića, OŠ Retfala iz Osijeka i naša OŠ Eugena Kvaternika, koja nastupa pod imenom ŠŠD Tur.

U polufinalnim utakmicama ekipa iz Zagreba je pobijedila ekipu iz Osijeka, a naša škola na tom je prvom koraku pobijedila ekipu iz Gospića. Ekipa sastavljena od učenica i učenika OŠ Eugena Kvaternika tako je ušla u finale, gdje je pobjedom protiv Zagrepčana osvojila naslov prvaka Hrvatske. U borbi za treće mjesto Gospićani su pobijedili su Osječane, a sve skupa bilo je nezaboravno iskustvo za svu uključenu djecu. Ova naša, iz Kvaternika, imat će uspmenu za cijeli život…

Za osvajanje naslova prvaka zaslužni su:
Grgur Zuanović 4.a, Borna Piličić 4.a, Damjan Zrinski 4.a, Alan Mate Hadžić 4.b, Marko Budak 4.b, Ivan Prahir 4.a, Una Komosar 4.a, Dora Ćosić 4.a, Paula Juranović 4.a, Matea Pavunčec 4.b, Katja Čavar 4.b i Maya Orozović 4.a i njihov voditelj i trener ekipe profesor Ivica Herceg.

Nastavite čitati

Sport

Velikogorički osnovnoškolci osvojili broncu na državnom nogometnom prvenstvu

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: OŠ Eugena Kumičića Velika Gorica/FB

Na državnom prvenstvu u nogometu za učenike 5. i 6. razreda, održanom 26. svibnja u Vinkovcima, učenici OŠ Eugena Kumičića Velika Gorica osvojili su treće mjesto.

Mladi Velikogoričani tijekom turnira su prošli kroz niz zahtjevnih utakmica i na kraju stigli do bronce, iza ekipa iz Zadra i Osijeka, dok je četvrto mjesto pripalo Varaždinu.

Za školu su nastupili David Drobnjak, Patrik Katalinić, Jakov Halužan, Niko Jančić, Toni Drmić, Lukas Vrban, Mihael Halar, Mateo Magzan, Vito Bedek, David Karapandžić, Jura Klarić i Luka Safin.

Nastavite čitati

CityLIGHTS

FOTO Plamen Sportskih igara mladih stigao u Veliku Goricu

Suradnja Grada Velike Gorice i Sportskih igara mladih traje već godinama, a upravo se s državnih završnica gorički predstavnici redovito vraćaju s medaljama i vrijednim sportskim iskustvima.

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: Morena Martinović/Cityportal

Park dr. Franje Tuđmana danas je bio ispunjen dječjim smijehom, sportskim navijanjem i natjecateljskim duhom jer je Velika Gorica ponovno ugostila Telemach Dan sporta u sklopu Plazma Sportskih igara mladih, najveće amaterske sportske manifestacije u Europi koja ove godine obilježava 30. rođendan.

Mlade sportašice i sportaši natjecali su se u graničaru i atletici u dvije dobne kategorije – 2015. godište i mlađi te 2017. godište i mlađi – a najbolje ekipe i pojedinci izborili su plasman na Državnu završnicu Plazma Sportskih igara mladih koja će se krajem srpnja održati u Rijeci.

Posebno oduševljenje među djecom izazvao je dolazak Luke Lovre Klarice, hrvatskog rukometnog reprezentativca, dugogodišnjeg igrača RK Zagreb i bivšeg igrača HRK Gorica, koji je zajedno s djecom zapalio plamen Sportskih igara mladih. Na događanju je bio i Viktor Strašan Frajer, maskota Sportskih igara mladih, koji je dodatno podigao atmosferu među okupljenim sudionicima.

Suradnja Grada Velike Gorice i Sportskih igara mladih traje već godinama, a upravo se s državnih završnica gorički predstavnici redovito vraćaju s medaljama i vrijednim sportskim iskustvima.

– Hvala vam što ovo prijateljstvo Sportskih igara mladih i Velike Gorice traje već dugi niz godina. Danas igramo graničara, trčimo atletiku, igramo nogomet Coca-Cola Cup i igramo košarku Sprite, rekao je David Burburan, nekadašnji vaterpolist i današnji direktor razvoja Sportskih igara mladih.

Natjecatelji su tijekom dana pokazali sportski duh, zajedništvo i fair play, vrijednosti koje Sportske igre mladih kontinuirano promiču već tri desetljeća kroz besplatna sportska natjecanja za djecu osnovnoškolskog i srednjoškolskog uzrasta. Sudionicima se obratila i pročelnica za predškolski odgoj, školstvo i društvene djelatnosti Lana Krunić Lukinić.

– Dajte sve od sebe. Budite uporni, a najbolji će pobijediti! Samo tako budite u natjecanju i ja otvaram ove sportske igre. Sretno svima!, poručila je okupljenim natjecateljima.

Osim natjecanja u graničaru i atletici, Sportske igre mladih tijekom godine okupljaju djecu i mlade u brojnim disciplinama poput Coca-Cola Cupa u malom nogometu, HEP turnira u rukometu, 3×3 Sprite Cupa u košarci, odbojke, šaha, stolnog tenisa i tenisa.

Sudjelovanje na svim natjecanjima potpuno je besplatno, a Igre su otvorene za pojedince i slobodno formirane ekipe bez obzira na prethodno sportsko iskustvo. Organizatori očekuju kako će tijekom jubilarne 30. sezone u Hrvatskoj sudjelovati više od 140 tisuća djece i mladih.

Fotogalerija: Morena Martinović/Cityportal

Nastavite čitati

Reporter 460 - 28.05.2026.

Facebook

Izdvojeno