Povežite se s nama

Sport

Kraj jedne ere VG-rukometa? I posljednji igrač Zagreba na odlasku iz Gorice

Prije nešto više od pet godina HRK Gorica ušla je u suradnju sa Zagrebom, koji je cijelo to vrijeme “hranio” seniorsku momčad našega kluba svojim mladim igračima. Posljednji u tom nizu je Niko Franković (19), no veliko je pitanje hoće li to i ostati…

Objavljeno

na

Mjesec rukometa je iza nas, jer siječanj je jedini mjesec u godini u kojoj rukomet dolazi u prvi plan, a sad slijedi povratak u stvarnost. I nastavak klupskih borbi, poput onih koje cijele ove sezone vode rukometaši Gorice. Sezona nije ispala onakva kakva se planirala, rezultati nisu u skladu s očekivanjima, pa Goričanima slijedi proljeće u Ligi za ostanak.

– Na kraju je, unatoč svemu što se događalo, jako malo nedostajalo da se ipak uguramo u Ligu za prvaka. Nismo uspjeli, šteta zbog toga, ali sad nam preostaje jedino okrenuti se onome što nas čeka i što prije riješiti sve dvojbe oko ostanka u ligi – kaže Tomislav Mesarov, trener koji je u završnici prvog dijela prvenstva na klupi Gorice naslijedio Ivana Dragića, pod kojim se krenulo u sezonu.

S pripremama za proljeće, tijekom kojeg će biti odigrano samo deset utakmica, Goričani su krenuli 8. siječnja, i to s kadrom koji je i završio jesen. Budući da dolazaka za sad nema, a prema svemu sudeći neće ih ni biti, kao ni odlazaka, za očekivati je da ćemo u borbi za ostanak gledati isključivo dobro poznata lica. A to bi, kažu sve procjene, trebalo biti dovoljno dobro za ono što je pred našim rukometašima…

Nadali su se u Gorici da će se već tijekom prvog dijela sezone od ozljede oporaviti Niko Franković, mladi igrač Zagreba na posudbi u Gorici, no to se dogodilo tek početkom ove godine. I odmah je talentirani lijevi vanjski dobio poziv Zagreba da se priključi pripremama, budući da je dio momčadi bio na Europskom prvenstvu, a posljednje informacije, iako neslužbene, govore da je prilično mala vjerojatnost da se Niko vrati u Goricu.

S jedne strane, to je loša vijest za trenera Mesarova, jer igrača takvog profila nema, a i općenito je rotacija prilično sužena, a s druge strane bi taj Frankovićev povratak u Zagreb označio i kraj jedne ere. Prije nešto više od pet godina potpisana je suradnja između našega kluba i jedinog prvaka države, u sklopu tog projekta cijeli niz mladih igrača Zagreba dolazio je na posudbu u Goricu, a sad tome očito dolazi kraj. Ne bude li Frankovića u kadru, prvi put u zadnjih pet godina neće biti niti jednog Zagrebova igrača u goričkom rosteru, a veliko je pitanje i hoće li ih biti u sljedećem razdoblju.

I time ćemo doći situacije u kojoj ponovno postoje dvije strane medalje. Na jednoj strani pojavljuje se problem prve momčadi, kojoj su igrači iz Zagreba bili značajna pojačanja, ali na drugoj strani se otvara više prostora za domaće mlade igrače, koje je suradnja sa Zagrebom u velikoj mjeri kočila, otežavala im mogućnost ulaska u prvu momčad, dobivanja značajnije minutaže…

Trener Tomislav Mesarov u nastavak sezone ulazi s optimizmom, ali i s problemima u kadru… Foto: David Jolić/cityportal.hr

Sad kad se taj prostor otvorio, pojavio se problem što domaćih mladih igrača baš i nema, pa se klince poput 19-godišnjih Zvonimira Turkalja i Frana Solaričeka čuvao kao malo vode na dlanu.

– Obojica rade jako dobro, napreduju, pokazuju da imaju potencijal, ali općenito moram reći da svi dečki odrađuju svoje na vrlo visokoj razini. Preuzeo sam momčad koja je željela igrati Ligu za prvaka, vidi se u svemu tome i malo razočaranje što se nije uspjelo, ali vidi se i da ova momčad ima tu kvalitetu. S obzirom na to, ne sumnjam da nas čeka uspješan nastavak sezone u konkurenciji klubova iz donjeg doma Premijer lige – optimističan je trener Mesarov.

Malo će ga pritom poljuljati lakše ozljede nekih igrača, što je samo dodatni problem u situaciji kad nedostaje širine u kadru, ali to su stvari na koje se ne može utjecati. S raspoloživim snagama Gorica je tijekom pripremnog razdoblja izgubila od kutinske Moslavine, pobijedila Metalac, Dubovac i Sisak, pa izgubila od Zagreba, a u četvrtak će igrati i protiv Sesveta na gostujućem parketu.

Natjecateljski dio proljeća kreće utakmicom osmine finala Kupa protiv riječkog Zameta, a prva utakmica Lige za ostanak na rasporedu je 18. veljače. Pred kamerama Sportske televizije Gorica će na svom terenu dočekati Rude.

Sport

FOTO VG Boys u derbi susretu bolji od Kurilovca

Objavljeno

na

Objavio/la

Liga veteranskih momčadi Nogometnog saveza Velika Gorica (NSVG) nastavljena je utakmicama 23. i 24. kola u kojima je na 12 odigranih utakmica postignuto 53 pogotka (23+ 30). Do kraja prvenstva za odigrati su još utakmice dva kompletna kola i nekoliko odgođenih utakmica.

Utakmice 25. kola igraju se u petak, 29. svibnja, odnosno u ponedjeljak 01. lipnja 2026. godine.

Galerija fotografija

Liga veteranskih momčadi NSVG-a 2025./2026., 23.-24. kolo

Rezultati 23. kola (petak, 22.05.2026.): Buna – VG Boys 1:3, Dinamo – Klas 1:2, Posavec – Lekenik 0:0, Velika Mlaka 1947 – Hruševec 7:2, Polet – Gradići 2:2, Vatrogasac – Lukavec 3:0, Kurilovec slobodni.

Rezultati 24. kola (ponedjeljak, 25.05.2026.): Lukavec – Polet 1:3, Gradići –Velika Mlaka 1947 4:4, Hruševec – Posavec 5:1, Lekenik – Dinamo 6:0, Klas – Buna 3:0, VG Boys – Kurilovec 2:1 (Škrinjarić, Zorić / Šporčić), Vatrogasac slobodni.

Poredak nakon 24. kola: 1. Klas 55 (21 17 4 0 97:26), 2. VG Boys 50 (23 16 2 5 71:24), 3. Kurilovec 47 (21 15 2 4 61:20), 4. Velika Mlaka 1947 38 (22 12 2 8 61:48), 5. Dinamo 35 (22 11 2 9 63:51), 6. Lekenik 34 (22 10 4 8 57:44), 7. Vatrogasac 33 (20 10 3 7 36:26), 8. Gradići 22 (21 6 5 11 30:66), 9. Lukavec 22 (22 6 4 12 31:43), 10. Polet 22 (23 6 4 13 34:50), 11. Buna 22 (20 6 3 13 29:44), 12. Hruševec 12 (20 3 3 14 30:87), 13. Posavec 9 (21 1 6 14 11:82).

Nastavite čitati

Sport

FOTO Šahovsko natjecanje Zagrebačke županije i tečaj za šahovske suce u Buševcu

Objavljeno

na

Objavio/la

Sportske igre mladih Šahovsko natjecanje Zagrebačke županije održano je u Buševcu za plasman na završno natjecanje Sportske igre mladih, koje će biti održano u Rijeci. Natjecanje je održano u dvije skupine: za uzrast do 11 godina i za uzrast do 15 godina.

Buševec, svibanj 2026. Natjecanje za plasman na Sportske igre mladih i seminar za šahovske suce. Foto: ŠK Polet

Buševec, svibanj 2026. Natjecanje za plasman na Sportske igre mladih i seminar za šahovske suce. Foto: ŠK Polet

Zajedno su igrali djevojčice i dječaci, a tri prvoplasirane djevojčice i tri prvoplasirana dječaka u svom uzrastu dobili su medalje. Prvaci su izborili plasman na završno natjecanje Sportske igre mladih.

Buševec, svibanj 2026. Natjecanje za plasman na Sportske igre mladih i seminar za šahovske suce. Foto: ŠK Polet

Buševec, svibanj 2026. Natjecanje za plasman na Sportske igre mladih i seminar za šahovske suce. Foto: ŠK Polet

Poredak U15: 1. Larisa Živčić, 2. Melani Đurašin, 3. Maja Kos; 1. Vid Karan, 2. Marin Doko, 3. Juraj Ilić.  Poredak U11: 1. Maša Šuligoj, 2. Marta Rožić, 3. Paula Kovačević; 1. Borna Križanić, 2. Matija Pek, 3. Viktor Heinrich.

Tečaj za šahovske suce  Seminar za klupske i županijske šahovske suce u organizaciji ogranka Centar Hrvatske udruge šahovskih sudaca (HUŠS) i ŠK Polet Buševec održan je u prostorijama ŠK Polet Buševec, od 23 do 24. svibnja 2026, godine.. Predavači na seminaru bili su međunarodni sudac Siniša Režek i drzavni sudac Maroje Portada.

Buševec, svibanj 2026. Natjecanje za plasman na Sportske igre mladih i seminar za šahovske suce. Foto: ŠK Polet

Seminar je uspješno završilo ukupno 24 kandidata.  Nakon položenog teorijskog i praktičnog dijela ispita njih 14 steklo je zvanje klupskog, a 10 zvanje županijskog šahovskog suca.

Prema izjavi predavača seminar je po brojnosti i komponentama tečaja bio jedan od najvećih i najkvalitetnijih u RH, od osamostaljenja. Predsjednik Ogranka Centar HUŠS Robert Kupek, nakon razgovora sa sudionicima, istaknuo je veliko zadovoljstvo organizacijom i kvalitetom seminara: ”Izvrstan tečaj, ljudi iznimno zadovoljni, metodički savršeno osmišljeno!” (Tekst: Zlatko Rožić)

Galerija fotografija

Nastavite čitati

Sport

Završeno ekipno Finale Kupa Hrvatske u šahu

Objavljeno

na

Objavio/la

Cityportal.hr                                           Utorak, 26.05.2026.

Završeno ekipno Finale Kupa Hrvatske u šahu

Ovogodišnje ekipno Finale kupa Hrvatske odigrano je u mjestu Brela. Završeno je u nedjelju, 17. svibnja 2026. godine. Natjecale su se 32 ekipe, a među tih 32 plasman je izborila i ekipa ŠK Polet. Prvo mjesto osvojila je ekipa ŠK Petar Sedlar-Pepe (Kaštel Novi), a slijedili su GŠK Solin-Cemex (Solin) i ŠK Stridon (Štrigova). Natjecanje se moglo pratiti na 48 ploča uživo, što je bilo vrlo zanimljivo za ljubitelje šaha.

Brela, svibanj 2026. Finale Kupa Hrvatske u šahu. Foto: ŠK Polet

Brela, svibanj 2026. Finale Kupa Hrvatske u šahu. Foto: ŠK Polet

Ekipa Poleta nastupila je u sastavu: Filip Radenić, koji je ovih dana ispunio normu FIDE majstora, Željko Jukić NM, Goran Radić MK i Tereza Dejanović NM. Radenić je na prvoj ploči pokazao da može i dalje napredovati. Od 6 partija osvojio je 4,5 boda i osvojio 33 nova rejting boda. Poraz je doživio od velemajstora Ante Brkića, ali je pobijedio velemajstora Aleksandra Kovačevića iz Srbije. Odlično je igrala i Tereza Dejanović, koja također u zadnje vrijeme dobro napreduje i prešla je granicu od 2000 rejting bodova. Polet je podijelio 13.mjesto zajedno s prvoligašima ŠK Mihovljan, ŠK Dugo Selo i još 4 kuba iz 2.lige.

Galerija fotografija

Nastavite čitati

HOTNEWS

FOTO Plesni klub Barbara dvostruki osvajač Kupa Hrvatske na 13. Državnom prvenstvu

U gradu na tri rijeke imale dupli uspjeh!

Objavljeno

na

Objavio/la

Trodnevno 13. Državno prvenstvo mažoret timova završeno je jučer (nedjelja, 24.05.2026.) u organizaciji Hrvatske udruge mažoret timova (HUMT-a, predsjednik Vlado Palac) i suorganizaciji Grada Siska odnosno Plesačke udruge Stardance Sisak. Prvenstvo je održano u Sportskoj dvorani Brezovica u Sisku (22. do 24. svibnja 2026. godine).

Sisak, 24.05.2026. 13.Držžavno prvenstvo mažžoret timova HUMT-a. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Sisak, 24.05.2026. 13.Držžavno prvenstvo mažžoret timova HUMT-a. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Sisak, 24.05.2026. 13.Držžavno prvenstvo mažžoret timova HUMT-a. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Trećeg dana na prvenstvu sudjelovalo je 14 timova: Belečke mažoretkinje (Belec), Halubajke Viškovo (Viškovo), Jelačićke – Zaprešićke mažoretkinje, Mažoretkinje DND-a Budinščina, Mažoretkinje Dubrovčan (Dubrovčan), Mažoretkinje Grada Kutine, Mažoretkinje Grada Svetog Ivana Zeline, Plesna udruga Magi (Graberje Ivaničko – Ivanić Grad), Plesna udruga Ritmokracija (Brdovec), Plesna udruga Stardance Sisak, Plesni klub Barbara (Velika Mlaka – Velika Gorica), Stankovačke mažoretkinje (Stankovci), Tribunjske mažoretkinje (Tribunj) i Vodiške mažoretkinje (Vodice).

Sisak, 24.05.2026. 13.Držžavno prvenstvo mažžoret timova HUMT-a. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Sisak, 24.05.2026. 13.Držžavno prvenstvo mažžoret timova HUMT-a. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Sisak, 24.05.2026. 13.Držžavno prvenstvo mažžoret timova HUMT-a. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Trećeg dana natjecanja izvedeno je više od stotinu koreografija (uračunat i show program) u konkurenciji sva tri dobna uzrasta: kadetkinja, juniorki i seniorki. Izvedbe je ocjenjivao sudački žiri u sastavu: Vlado Palac – delegat natjecanja, Lucija Palac, Ivana Mišević (svi iz Velike Gorice), Sara Bogović (Veliko Trgovišće), Ana Marija Benčić (Kutina), Josipa Razum (Ivanić Grad), Petra Kocman  (Budinščina) i Katarina Ahel.

Sisak, 24.05.2026. 13.Držžavno prvenstvo mažžoret timova HUMT-a. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Sisak, 24.05.2026. 13.Držžavno prvenstvo mažžoret timova HUMT-a. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Sisak, 24.05.2026. 13.Držžavno prvenstvo mažžoret timova HUMT-a. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Sisak, 24.05.2026. 13.Držžavno prvenstvo mažžoret timova HUMT-a. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Dvostruke osvajačice Kupa Hrvatske 2026. su mažoretkinje Plesnog kluba Barbara (juniorke i kadetkinje) i Mažoretkinje Dubrovčan u konkurenciji seniorki.

Galerija fotografija

Nastavite čitati

Moja županija

Mraclin uvjerljiv protiv Metalca, Ivan Kos – Čapa proslavio jubilej asistencijom i pogotkom

Objavljeno

na

Objavio/la

Prije početka susreta domaća uprava prigodnim je dresom s brojem 200 nagradila Ivana Kosa za dvjestoti nastup u dresu Mraclina, a iskusni napadač jubilej je obilježio asistencijom i pogotkom. Nogometaši Mraclina ostvarili su važnu pobjedu u borbi za bijeg iz donjeg dijela tablice svladavši na Novoj grabi Metalac iz Siska rezultatom 3:0.

Domaćini su do prednosti stigli u 34. minuti kada je nakon ubačaja Frana Krilića s desne strane glavom precizan bio Dominik Smolković. Mraclin je i u nastavku bio bolja momčad, a vodstvo je povećano u 52. minuti. Ivan Kos probio je desni bok gostiju i ubacio u peterac gdje je Igor Hajduk na drugoj vratnici pospremio loptu u mrežu za 2:0.

Točku na zasluženu pobjedu stavio je upravo slavljenik Ivan Kos u 70. minuti. Nakon kornera i nekoliko odbijanaca lopta je stigla do domaćeg napadača koji je s četrnaest metara preciznim prizemnim udarcem pogodio iza leđa vratara Blagojevića. Ovom pobjedom Mraclin je dva kola prije kraja napravio važan korak prema očuvanju četvrtoligaškog statusa.

IV. NL SREDIŠTE ZAGREB – B, 28. kolo

MRACLIN – METALAC (S) 3:0

Stadion Nova graba. Gledatelja 70.
Sudac: Juraj Mikšec (Vrbovec). Pomoćnici: Luka Bradašić (Novska) i Veronika Muraja (Rajić).

STRIJELCI: 1:0 – Smolković (34), 2:0 – Hajduk (52), 3:0 – I. Kos (70).

MRACLIN: Matejčić (od 78. Zagorac), Marjanović, J. Domitrović, Rajić, Brdek, Smolković (od 60. Matić), Borovac, Tokić, Krilić, Hajduk, I. Kos (od 83. Hodalin). Trener: Marko Pancirov.

METALAC (S): Blagojević, Čajani, Acel, Matić (od 53. Pupić), Bičanić, Ayuba, Kesse (od 53. Perić), Brlečić, Krištopović, Knežević (od 57. Bekonjić), Vincelj (od 53. Brlić). Trener: Dalibor Sanader.

*Tekst je dio programskog sadržaja ‘Moja županija’ nastao u suradnji sa Zagrebačkom županijom.

Nastavite čitati

Reporter 459 - 30.04.2026.

Facebook

Izdvojeno