ktc
Povežite se s nama

Sport

Kovačić i Blažinčić i dalje vode VG sport, obitelji se pridružili golf i jiu-jitsu

Uz prisustvo predstavnika 51 od ukupno 53 članice, održana je skupština Zajednice sportskih udruga Grada Velike Gorice

Objavljeno

na

Održana je redovna godišnja izvještajno-izborna skupština Zajednice sportskih udruga u nazočnosti 51 od 53 članice skupštine, članova Nadzornog i Etičkog odbora te gradonačelnika Krešimira Ačkara njegova zamjenika Nevena Karasa. Na dnevnom Skupštine redu bilo je Usvajanje zapisnika sa 8. sjednice Skupštine, Izvješće o radu i Financijsko izvješće za 2024. godinu, Izvješće Nadzornog odbora, status Aquabetta sinkro kluba i prijem novih klubova u članstvo Zajednice, razrješenje dosadašnjih predstavnika u Skupštini Zajednice i verifikacija mandata novih predstavnika u Skupštini ZŠUGVG te izbori za mandatno razdoblje 2025-2029. predsjednika Zajednice, dva potpredsjednika, članova Izvršnog, Nadzornog i Etičkog odbora.

Dan prije održavanja Skupštine održana je i sjednica Izvršnog odbora na kojoj se raspravljalo o navedenim dokumentima koji su predloženi na usvajanje Skupštini.

U izvješću o radu istaknuto je kako u sastavu Zajednice športskih udruga Grada Velike Gorice djeluju 53 sportske udruge kroz koje se organiziranim sportom bavi 6.773 sportaša od čega u 5.202 mlađa od 18. godina dok je 1.571 sportaša starije od 18. godina. U ukupnom broju sportaša, mlađih od 18. godina je 76,8 % (podaci su iz listopada 2023.). Sportaši se bave nekim od preko 20 natjecateljskih sportova kategoriziranih pravilnikom HOO, a to su: nogomet, rukomet, odbojka, košarka, atletika, triatlon, streljaštvo, karate, judo, boks, hrvanje, taekwondo, plivanje, šah, akrobatski rock roll i sportski ples, stolni tenis, tenis, badminton, kuglanje, tenis, sportovi u univerzalnoj školi.

Sa sportašima rade ukupno 272 trenera, od čega su 43 trenera u stalnom radnom odnosu, u honorarnom odnosu je 135 trenera dok je 94 volontera. Stručna kvalifikacija trenera je : 56 magistra i profesora kineziologije te stručnih prvostupnika trenerske struke, 169 je trenera sa završenom akademija nacionalnog saveza, HOO ili nogometnom akademijom HNS-a i stručno osposobljenih trenera po granskim sportovima dok je 47 trenera u ostalom statusu (studenti KiF, plesni i šahovski majstori, nastavnici letenja…).

Tijekom 2024. godine najznačajnije dodatne aktivnosti bile su Olimpijski festival dječjih vrtića, Obilježavanje Hrvatskog olimpijskog dana, 18. malonogometna liga za mladež, 13. ljetni nogometni kamp i dodjela stipendija nadarenim sportašima.

U Financijskom izvješću za 2024. godinu istaknuto je kako je Zajednica proračunska sredstva za program javnih potreba po programima članica za redovne djelatnosti realizirala u iznosu od 100 % dok je kroz dodatne programe sufinancirano 37 različitih programa u iznosu od 44 676,40 eura.

Jednoglasno je usvojeno Izvješće o radu i Financijsko izvješće za 2024. godinu a istaknuto je zadovoljstvo povećanjem sredstava za rad sportskih klubova u proračunu u 2025. godini u iznosu od 10 % što će značajno doprinijeti daljnjem razvoju velikogoričkog sporta.

Zajednica sportskih udruga zaprimila je od Aquabeta sinkro kluba dopis u kojem nas obavještavaju da su u postupku premještaja sjedišta kluba u Zagreb i upućuju zamolbu predmetnim dopisom za izlazak iz članstva Zajednice sportova kao i svih udruga vezanih za sport u VG u kojima smo sudjelovali. U skladu s navedenim Izvršni odbor je na sjednici održanoj 12. ožujkA raspravljao o ovom pitanju i predložio Skupštini donošenje odluke o prekidu članstva Aquabeta sinkro kluba u Zajednici športskih udruga.

Primljene dvije nove članice u privremeno članstvo – Zajednica je zaprimila zamolbe Golf klub Eagles i Jitsu klub Bushido za prijem u članstvo.

Jednoglasno je potvrđen novi četverogodišnji mandat Goranu Kovačiću kao predsjedniku Zajednice koji je ujedno bio i jedini kandidat dok je Darku Blažinčiću jednoglasnom odlukom Izvršnog odbora potvrđen novi četverogodišnji mandat kao tajniku Zajednice. Potpredsjednici Zajednice su Mario Karapandžić i Anri Targuš a ostali članovi Izvršnog odbora jesu Davor Gmižić, Branko Kaurić, Ines Grdenić, Domagoj Zajec, Filip Gabelica i Vladimir Malbašić.

Za članove Nadzornog odbora izabrani su Nenad Črnko, Darko Čopić i Igor Đuran a za članove Etičkog odbora Josip Mučnjak, Ranko Dobrić i Diana Breko.

Krešimir Ačkar, gradonačelnik Velike Gorice uputio je čestitke za dosadašnji rad i dao punu potporu novoizabranom predsjedniku i tijelima Zajednice u narednom mandatu. Uputio je čestitke svima na postignutim rezultatima i odao priznanje i zahvalu svim pojedincima u klubovima i Zajednici, posebno svim volonterima i onima koji nesebično daju sebe za boljitak velikogoričkog sporta.

– Napravili smo puno, nastavite tim putem i zahvaljujem vam na radu i svim postignutim rezultatima i svemu što činite za boljitak velikogoričkog sporta. Želimo da čim više mladih bude uključeno u sport jer je to najbolja preventiva za njihovo sigurno odrastanje i zdravi život – istaknuo je Krešimir Ačkar.

Neven Karas, zamjenik gradonačelnika također je uputio čestitke svima na ukupnim rezultatima koji su postignuti u proteklom razdoblju u radu Zajednice i za dobrobit velikogoričkog sporta. Napomenuo je kako Grad prepoznaje dobar rad Zajednice i svih klubova te će i nadalje ulagati u poboljšanje materijalnih i infrastrukturnih uvjeta za sve velikogoričke sportaše i klubove. Grad je pratio i prati sve aktivnosti Zajednice ali i velikogoričkog sporta i izdvaja znatna sredstva za sport. Za 2025. godinu Grad je povećao sredstva u proračunu za 10% i na taj način još jednom pokazao koliko skrbimo za sport i koliko nam je stalo da sport i nadalje ostvaruje dobre rezultate. Za 2025. planira se završetak izgradnje balona, u planu su dvije dvorane u novim osnovnim školama što će sve zajedno znatno poboljšati rad velikogoričkih sportaša.

Po završetku skupštine nastavljeno je druženje uz prigodni domjenak.

Sport

FOTO HSTK Velika Gorica izgubila u četvrtfinalu Hrvatskog kupa od viceprvaka Superlige

Objavljeno

na

Objavio/la

Stolnotenisači Velike Gorice izgubili su u četvrtfinalu Hrvatskog kupa od STK Zagreb rezultatom 2:3 nakon vodstva 2:0.

Velika Gorica, 08.04.2026. Hrvatski kup 1/4 finale: HSTK Velika Gorica – STK Zagreb 2:3. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 08.04.2026. Hrvatski kup 1/4 finale: HSTK Velika Gorica – STK Zagreb 2:3. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Goričani, prvaci 1.HL zapad, protiv Zagrepčana, viceprvaka Super lige, bili su od plasmana u polufinale Hrvatskog kupa udaljeni samo jedan set.

Velika Gorica, 08.04.2026. Hrvatski kup 1/4 finale: HSTK Velika Gorica – STK Zagreb 2:3. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 08.04.2026. Hrvatski kup 1/4 finale: HSTK Velika Gorica – STK Zagreb 2:3. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 08.04.2026. Hrvatski kup 1/4 finale: HSTK Velika Gorica – STK Zagreb 2:3. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Naime, Elger je u meču s Petekom imao vodstvo 2:0 u setovima i trebao je dobiti samo još jedan set za pobjedu i time konačnu pobjedu u ovom susretu. Međutim, nije uspio, Petek je okrenuo rezultat u svoju korist – 2:3! U zadnjem odlučujućem meču Mustapić je bio bolji od Habijanca s 3:0.

Galerija fotografija

Hrvatski kup – muški, 2026., 1/4 finale

HSTK Velika Gorica – STK Zagreb 2:3

Velika Gorica. Gradska sportska dvorana. Srijeda, 08.04.2026., 17 sati. Sudac: Goran Miljak.

Elger – Mustapić 3:2 (8:11, 11:7, 11:5, 7:11, 11:8), Habijanec – Marjanović 3:2 (6:11, 8:11, 12:10, 11:5, 11:9), Vračan – Kolarek 1:3 (11:8, 2:11, 8:11, 5:11) Elger- Petek 2:3 (11:8, 11:7, 6:11, 8:11, 8:11),Habijanec – Mustapić 0:3 (9:11, 7:11, 8:11).

Nastavite čitati

Sport

FOTO Veterani Klasa usporili, Kurilovac ubrzao, VG Boys odgodili

Objavljeno

na

Objavio/la

Liga veteranskih momčadi Nogometnog saveza Velika Gorica (NSVG) odigrala je u blagdansko vrijeme Uskrsa skoro kompletno 15. kolo. Iznenađenje je neodlučen rezultat između Lekenika i vodećeg Klasa te pobjeda Bune u Lukavcu.

Velika Gorica, 09.04.2026. Liga veterana NSVG-a, 15.kolo. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 09.04.2026. Liga veterana NSVG-a, 15.kolo. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Utakmice 16. kola igraju se sutra (petak, 10. travnja) i u ponedjeljak (13. travnja).

Galerija fotografija

Liga veteranskih momčadi NSVG-a 2025./2026., 15. kolo

Rezultati 15. kola (03./06.04.2026.): Polet – Posavec 1:1, Vatrogasac – Dinamo 4:1, Lukavec – Buna 0:1, Kurilovec – Gradići 5:0, Lekenik – Klas 1:1, Hruševec – VG Boys odgođeno, Velika Mlaka 1947 slobodni.

Rezultati 14. kola (27./30.03.2026.): Kurilovec – Hruševec 4:1, Buna – Gradići 1:1, Dinamo – Lukavec 2:1, Posavec – Vatrogasac 0:0, Velika Mlaka 1947 – Polet 3:1, VG Boys – Lekenik 2:0. Klas slobodni.

Raspored 16. kola (10./13.04.2026.): Buna – Vatrogasac, Dinamo – Polet, Posavec – Velika Mlaka 1947, Klas – Hruševec, VG Boys – Gradići, Kurilovec – Lukavec, Lekenik slobodni.

Poredak nakon 15. kola: 1. Klas 33 (13 10 3 0 59:14), 2. Kurilovec 33 (14 11 0 3 48:14), 3. VG Boys 30 (13 10 0 3 45:14), 4. Dinamo 28 (14 9 1 4 46:24) 5. Vatrogasac 25 (14 8 1 5 29:21), 6. Velika Mlaka 1947 22 (13 7 1 5 32:26), 7. Lekenik 20 (14 6 2 6 29:34), 8. Buna 17 (14 5 2 7 19:25), 9. Lukavec 14 (14 4 2 8 19:23), 10. Polet 10 (14 3 1 10 16:32), 11. Hruševec 8 (12 2 2 8 14:49), 12. Gradići 8 (14 2 2 10 10:49), 13. Posavec 8 (14 1 5 8 9:50).

Nastavite čitati

Sport

Spektakularna utakmica i “teniski” poraz: Dinamo preko Gorice do finala

Nogometaši Gorice i Dinama odigrali su nesvakidašnju utakmicu u polufinalu Kupa. Na kraju ludila od nogometnog doživljaja završilo je 6-3 za Dinamo, dok će jedan igrač Gorice ovu utakmicu posebno pamtiti…

Objavljeno

na

Objavio/la

Konačan rezultat kaže da je nemoguća misija takva doista i bila, senzacija se nije dogodila, ali zato se barem dogodio – spektakl! Utakmicu za pamćenje odigrali su Gorica i Dinamo u polufinalu Kupa Hrvatske, utakmicu koja bi lako mogla poslužiti kao reklama za hrvatski klupski nogomet, utakmicu s devet golova, među kojima su i neki vrijedni najvećih nogometnih pozornica…

Prisjećali smo se ovih dana onog prethodnog polufinala između Dinama i Gorice, prisjetili se da je tad Gorica povela već u trećoj minuti, a isto to se dogodilo i ovoga puta. Wisdom Sule je pobjegao desno i poslao loptu na drugu stativu, a tamo je spreman čekao ovih dana neumoljivi Bruno Bogojević. Gorica vodi, stadion pun Dinamovih navijača je utihnuo, ali samo na kratko. Već u šestoj minuti Bakrar je sjajno pogodio nakon ubacivanja i propao je drugi dio plana u kojem je pisalo “brzo povedi i čuvaj to što duže”.

Pokušala je Gorica opet, jer i povela Gorica opet sredinom poluvremena. Sad je Nigerijac Sule strijelac, nakon što je još jedanput pobjegao McKenni, a drugi dio plana ovoga je puta funkcionirao samo za nijansu bolje. Dinamo je pritiskao, a Gorica se uspješno branila sve do 43. minuti i gola od kojeg se nije bilo moguće obraniti…

Kombinacija Mihe Zajca i Diona Drene Belje možda je i najljepši gol koji je ikao pao na Gradskom stadionu u Velikoj Gorici, jer ne viđa se baš svaki dan dupli pas petom i zakucavanje u rašlje sa 20 metara iz prve… Brutalno, neobranjivo, za novo izjednačenje.

Nije bilo lako pratiti Dinamov ritam u nastavku, jer “modri” su izgledali otprilike onako kako su izgledali u pobjedama 5-0 protiv Lokomotive i 7-0 protiv Osijeka u posljednja dva kola. Mašina koja melje probila je gorički blok u 58. minuti, nakon sjajnog ubacivanja Galešića i još bolje realizacije Belje, da bi šest minuta poslije Dinamo otišao i na 4-2, i to drugim golom Zajca, ponovno fantastičnim.

Još šest minuta poslije, u sedamdesetoj, zabio je i Bruno Goda, inače jako dobri Muhamed Šahinović u toj situaciji nije najbolje reagirao, a u 75. minuti opet je zabila i Gorica. I opet je to učinio Bruno Bogojević, kojem je ovoga puta gol “ukralo” milimetarsko zaleđe, baš kao i pet dana ranije u Varaždinu.

Poseban trenutak dogodio se zato u 89. minuti, kad je svoje prezime na semafor ispisao 19-godišnji Stjepan Kučiš. Domaći dečko, dijete kluba, fenomenalno je okrenuo Godu i ljevicom naciljao suprotni kut za svoj spektakularni prvijenac u dresu prve momčad Gorice. Gol je to koji će Štef pamtiti do kraja života, a bila je to i utakmicu koju će mnogi još dugo pamtiti…

Teniskih 6-3, apsolutno nesvakidašnji nogometni rezultat, zaokruženo je u 94. minuti, kad je Lisica dodao, a Fran Topić pogodio, pa je ispalo da se Dinamu baš sviđa na ovom stadionu u Kupu pobjeđivati tim rezultatom. Tu se igralo i finale 2021. godine, Dinamo je igrao protiv Istre 1961 pa Rabuzinovo sunce izborio rezultatom 6-3…

Ovom prilikom “modri” su ušli u svoje 25. finale Kupa, a Gorica nije uspjela ni iz trećeg pokušaja. Realno, nije bila ni blizu, ovaj i ovakav Dinamo apsolutno je nedodirljiv za konkurenciju, a za Goričane sad slijedi potpuni fokus na prvenstvo.

Nastavite čitati

Sport

Turopoljska liga trčanja krenula snažno – 77 natjecatelja otvorilo prvu utrku

Nova utrka stiže sljedeći tjedan.

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: Zvonimir Bradić/Atletski klub Turopolje

Turopoljska liga trčanja i cestovnog trčanja ponovno je krenula, a prvo kolo održano je na cestovnoj stazi od radara prema Vukovini i Starom Čiču. U organizaciji Atletskog kluba Turopolje, natjecanje se održava svakog utorka u 18 sati, a već na otvaranju sezone zabilježeno je ukupno 77 rezultata na tri različite staze.

Najviše interesa bilo je za dugu stazu od 8 kilometara, gdje je u muškoj konkurenciji najbrže vrijeme istrčao Martin Marčec (30:07), ispred Josipa Martinovića (32:55) i Tomislava Borošića (33:08). U ženskoj konkurenciji na istoj dionici slavila je Jasna Mikulić s vremenom 39:42, druga je bila Luca Žagar (40:26), a treća Martina Mataković Barun (43:57).

Na kraćoj stazi od 4 kilometra pobjedu u muškoj konkurenciji odnio je Svan Relac s vremenom 14:26, ispred Slavka Parlova (14:49) i Sanela Fazlića (16:02). U ženskoj konkurenciji najbrža je bila Veronika Šipušić (17:50), dok su drugo i treće mjesto osvojile Jasminka Zvonar (19:23) i Matea Pokas (19:27).

Osim trčanja, održana je i disciplina hodanja na 4 kilometra, gdje su Iva Tisanić Vilček i Zvonimir Vilček ostvarili identično vrijeme , 35:49. U dječjoj utrci na 500 metara najbrži je bio Marko Terzić (2:09), ispred Roze Biškup (2:19) i Marte Rak (2:20).

Liga se nastavlja u utorak, 14. travnja, ponovno u 18 sati.

Nastavite čitati

Sport

Kad je već sezona za povijest…

Nogometaši Gorice u srijedu od 18.30 sati na Gradskom stadionu dočekuju Dinamo u borbi za ulazak u finale Kupa Hrvatske. Misija je to koju će mnogi nazvati nemogućom, ali bijelih zastava ovdje nema…

Objavljeno

na

Objavio/la

Ova će srijeda biti poseban nogometni dan u Velikoj Gorici. Dan koji nudi priliku za povijest. Nije baš da velikogorički nogomet ove sezone već nije ispisivao povijest u Kupu Hrvatske, jer ovo je sezona u kojoj je naš grad imao dva predstavnika u četvrtfinalu, što se vjerojatno neće više nikad dogoditi, ali šteta bi bilo da priča na tome stane… I da, recimo, nogometaši Gorice ne ostave sve što imaju na terenu, u misiji koju će mnogi nazvati – nemogućom.

Dinamo izgleda zaista impresivno u svakom smislu, znaju ponešto o tome i igrači Osijeka, koji su nekidan iz Maksimira otišli sedmicom, ali i mnogi prije njih. Je, dobra je i Gorica u posljednje vrijeme, Mario Carević sve je bliže onome što želi od svoje momčadi, ali naravno da je kvaliteta debelo na strani gostiju iz Maksimira. I da će Gorici, kako i sam trener kaže, trebati i izrazito dobar dan, i doza sreće, i nešto slabiji dan protivnika, kako bi izbjegla poraz.

Naravno, nitko u goričkom taboru ne razmišlja o nekakvim bijelim zastavama, daleko od toga, jer ovo je prilika koju vrijedi iskoristiti. Ima u goričkom kadru cijeli niz igrača koji su ranije tijekom karijere osvajali Kup (Pavičić četiri puta, Čabraja dvaput, Bogojević jedanput…), a ovoga će puta na favoriziranog protivnika izaći s jasnim planom – pokušati iskoristiti svaki, i najmanji komadić prostora… Kako će taj plan funkcionirati, tek ćemo vidjeti, ali iskustva nas uče da nije nemoguće.

Dinamo je dobio posljednje dvije utakmice protiv Gorice, po jednu u Velikoj Gorici i Maksimiru, ali one dvije prije toga dobila je Gorica. Na kraju prošle i na početku ove sezone Goričani su znali pronaći način, a nadu nudi i malo dalji pogled u prošlost. Na proljeće 2021. godine, na taj prethodni polufinalni ogled ovih dviju momčadi.

Igralo se na Maksimiru, pod vodstvom trenera Damira Krznara i Siniše Oreščanina, a odluka je padala u produžecima. Gorica i Dinamo izgledali su ovako:

Gorica je tom prilikom kreirala otvaranje iz snova, povela je u trećoj minuti golom Darija Špikića i držala vodstvo do 48. sekunde drugog poluvremena. Na poluvremenu su ušli Majer i Ademi, a za 1-1 je odmah zabio Mišić. Samo tri minute poslije Francuz Cheick Keita dobio je “labav” drugi žuti karton, odnosno crveni, no Dinamo do isteka devedesete nije mogao savladati Banića.

U produžecima ipak nije bilo dovoljno snage ni koncentracije, pa su Jakić, Majer i Ademi pogađali za konačnih 4-1, što je “modre” odvelo u finale, koje su protiv Istre igrali u – Velikoj Gorici.

Pet godina poslije u kadru Gorica nema više nikoga osim Jurice Pršira, koji je onomad ušao u 81. minuti umjesto Babeca, dok su kod Dinama i dalje aktualni već spomenuti Mišić i golman Zagorac. Sve ostalo se, naravno, potpuno promijenilo, uključujući i klupske strukture. U Maksimiru je danas šef Zvone Boban, a u Gorici je gazda Ilija Karamatić, kojem bi eventualni uspjeh u srijedu značio bajkovitu završnicu prve sezone na čelu kluba.

Ajmo, Gorica, nastavimo s ispisivanjem povijesti!

Nastavite čitati

Reporter 458 - 31.03.2026.

Facebook

Izdvojeno