Košarkaši žele nastaviti niz: ‘Trebalo nam je samo malo vremena…’
U četvrtoj utakmici u 2025. godini košarkaši Gorice na svom parketu dočekuju protivnika koji ih je “razbio” u uvodnom dijelu sezone, nanio im najteži poraz do sad. Međutim, ovo danas je neka malo drukčija Gorica…
Pred košarkašima Gorice nova je zahtjevna utakmica. Nakon sjajne pobjede protiv Škrljeva (111-104), koja je izborena nakon dva produžetka, u goste im dolaze Jazine, koje trenutačno drže drugo mjesto. Prethodne dvije drugoplasirane momčadi (Ribola Kaštela i Škrljevo) igrači trenera Damira Miljkovića iznenadili su, a istom scenariju svi se nadaju i u subotnjoj utakmici.
– Dečki su pokazali jedan veliki karakter, volju i želju, tako da sve čestitke mojim igračima na velikoj pobjedi. Nakon što smo pobijedili u Kaštelima, pribojavao sam se malo utakmice sa Škrljevom, da dečki ne polete, no oni su pokazali da sve ovo zaslužuju, jer imaju kvalitetu – vratio se na susret protiv Škrljeva trener Damir Miljković, čiji su igrači kvalitetno radili tijekom cijeloga tjedna.
I žele nastaviti niz pobjeda, koje se protegnuo na tri utakmice, budući da je prije Kaštela i Škrljeva pao i fenjaraš Bosco.
– Teren je jedino mjerilo i to je jedino bitno. Dečki su prihvatili tu filozofiju i za sada nam ide jako dobro. Ja sam od početka vjerovao u svoj rad i u ove momke. Trebalo je samo malo strpljenja i da se neke stvari poklope, što se nama i dogodilo – ističe Miljković.
Novi izazov za njega i njegove izabranike su Jazine, koje su Gorici na startu sezone nanijele težak poraz (113-71).
– Želimo i dalje ostati ponizni. U svima nama postoji sportska ambicija da idemo prema vrhu i da se pokušamo ugurati među četiri najbolje ekipe. Hoćemo li u tome i uspjeti, vidjet ćemo. Nastavimo li ovako, vjerojatno ćemo doći u tu poziciju. Prva prepreka na tome putu su nam Jazine, za koje smo se dobro spremili – najavio je subotnju utakmicu trener goričkih košarkaša.
Utakmica u Gradskoj sportskoj dvorani igra se s početkom u 18 sati.
OK Velika Gorica je u 21. kolu, pretposljednjem kolu ‘Prve B lige Skupina Sjever’, pobijedila ekipu ŽOK Vrbovec rezultatom 3:2 te tako zabilježila osmu prvenstvenu pobjedu za 9. mjesto u trenutačnom poretku.
Velika Gorica, 29.03.2026. Prva B liga-21.kolo: OK Velika Gorica – ŽOK Vrbovec 3:2. Foto: David Jolić/cityportal.hr
Velika Gorica, 29.03.2026. Prva B liga-21.kolo: OK Velika Gorica – ŽOK Vrbovec 3:2. Foto: David Jolić/cityportal.hr
Nakon što je iznenađujuće izgubila prvi set, ekipa domaćih je dobila sljedeća dva i izgledalo je da će utakmicu riješiti u četiri seta. Međutim, Vrbovec je u četvrtom setu iz izgubljene pozicije dobio set i odveo susret u peti set.
Velika Gorica, 29.03.2026. Prva B liga-21.kolo: OK Velika Gorica – ŽOK Vrbovec 3:2. Foto: David Jolić/cityportal.hr
Velika Gorica, 29.03.2026. Prva B liga-21.kolo: OK Velika Gorica – ŽOK Vrbovec 3:2. Foto: David Jolić/cityportal.hr
U petom setu gostujuća ekipa je nakon promjene strana, imala vodstvo 6:9, ali domaće su izjednačile na 11:11. Uslijedila su izjednačenja (13:13, 13:14 14:14, 14:15, 15:15), Vrbovec nije realizirao dvije set-meč lopte i izgubio. Gorica je iskoristila prvu set meč loptu za svoju osmu pobjedu.
Velika Gorica, 29.03.2026. Prva B liga-21.kolo: OK Velika Gorica – ŽOK Vrbovec 3:2. Foto: David Jolić/cityportal.hr
Velika Gorica, 29.03.2026. Prva B liga-21.kolo: OK Velika Gorica – ŽOK Vrbovec 3:2. Foto: David Jolić/cityportal.hr
Ukupno trajanje utakmice 2 sata i 16 minuta, poeni 117:109.
Velika Gorica, 29.03.2026. Prva B liga-21.kolo: OK Velika Gorica – ŽOK Vrbovec 3:2. Foto: David Jolić/cityportal.hr
Velika Gorica, 29.03.2026. Prva B liga-21.kolo: OK Velika Gorica – ŽOK Vrbovec 3:2. Foto: David Jolić/cityportal.hr
Gorica (21 8 13 33:40 16) je sa 16 bodova na 9. mjestu prije posljednjeg kola.
Galerija fotografija
Prva B liga Skupina Sjever 2025./2026., 21. kolo
OK Velika Gorica – ŽOK Vrbovec 3:2 (23:25, 25:18, 25:22, 27:29, 17:15)
Velika Gorica. Gradska sportska dvorana. Gledatelja: 60. Nedjelja, 29.03.2026., 14:30 sati. Sutkinje: Nika Novak-Stanko i Josipa Jugo. Zapisničarka: Dora Ivanković. Delegat: Predrag Dilberović.
VELIKA GORICA: Vita Pavlović (L1), Eleonora Sapunar, Petra Predrijevac, Paulina Mašek (L2), Mia Rebić, Ena Milišić, Dorotea Cestarić, Antonija Jozepović (cap.), Nina Butina, Nika Ban, Dea Bradić, Dora Radočaj, Viktorija Levak, Marta Prskalo. Trener: Dražen Uzelac. Pomoćni trener: Vinko Ivelj.
VRBOVEC: Marta Klemeš, Ana Marija Štimac Mostovac, Antonija Ožanić, Sara Remenarić, Iva Diabalo, Marija Popović, Dora Klemeš (cap.), Nina Margetić, Iva Ožanić, Irena Jakić, Paola Tomanovski (L). Trener: Žarko Popović.
Poredak nakon 21. kola: … 8. OK Kelteks II (21 9 12 33:45 18), 9. OK Velika Gorica (21 8 13 38:45 16), 10. HAOK Mladost III (20 7 13 29:49 14), 11. HAOK Dubrava (21 5 16 33:50 10), 12. ŽOK Vrbovec (21 3 18 22:57 6).
Susret na Novoj Grabi započeo je u ritmu koji je više odgovarao gostima. Mraclin je djelovao oprezno i teško dolazio do posjeda u opasnijim zonama terena, dok je Naftaš od početka nametnuo inicijativu. Takav odnos snaga konkretiziran je u 22. minuti kada je nakon prodora Ćalića po desnoj strani i oštre lopte u peterac, Belavić iskoristio neodlučnost domaće obrane i doveo goste u vodstvo. Primljeni pogodak dodatno je otežao situaciju za Mraclin, koji je do kraja prvog dijela ostao bez ozbiljnije prilike za izjednačenje.
Nedostajalo je protočnosti u veznom redu i konkretnosti u završnici, pa gostujući vratar nije bio pod većim pritiskom. U nastavku susreta domaći trener Pancirov pokušao je promijeniti tijek utakmice izmjenama, no slika na terenu nije se bitnije promijenila. Mraclin je imao više inicijative nego u prvom dijelu, ali bez jasnih i izrađenih prilika.
S druge strane, Naftaš je kontrolirao igru i čekao priliku za potvrdu pobjede. Najveća šansa za goste stigla je u 80. minuti kada je dosuđen kazneni udarac, no vratar Zagorac pročitao je namjeru Džolana i obranio udarac s bijele točke, zadržavši nadu domaćinu. Ipak, do kraja susreta Mraclin nije uspio ozbiljnije zaprijetiti, pa su gosti mirno priveli utakmicu kraju. Mraclin tako ostaje bez bodova u susretu u kojem je nedostajalo ideje i konkretnosti u napadu, dok će u sljedećim kolima morati pronaći bolja rješenja kako bi se vratio na bodovni učinak.
IV. NL SREDIŠTE ZAGREB – B , 19. kolo
MRACLIN – NAFTAŠ IVANIĆ 0:1
Stadion Nova graba. Gledatelja 100.
Sudac: Šoufek (Novska). Pomoćnici: Lalić i Križe.
STRIJELAC: 0:1 – Belavić (22).
MRACLIN: Zagorac, Marjanović, J. Domitrović, Smolković (od 46. Borovac), Rajić, Brdek, Tokić (od 65. Đurašić), Rakas (od 87. Jančić), Krilić (od 75. I. Kos), N. Kos (od 46. Kaurin), Hajduk. TRENER: Marko Pancirov.
NAFTAŠ IVANIĆ: Platužić, Petković, Ivanković (od 68. Šepak), Marić, Starčić, Džolan (od 90. Spudić), Krsnik (od 68. Hadaš), Belavić, Ćalić, Čuni, Vrdoljak (od 88. Kirin). TRENER: Ivica Blažević.
*Tekst je dio programskog sadržaja ‘Sport Zagrebačke županije’ nastao u suradnji sa Zagrebačkom županijom.
Judo klub osoba s invaliditetom “Fuji” iz Velike Gorice imao je vrlo uspješan nastup na Ishi adapted kupu održanom u Samoboru.
Na turniru su zlatne medalje osvojili Leon Vlašić, Milena Vujević, Ivano Rajković, Dorotea Margetić i Gabrijela Briševac.
Srebro je pripalo Miji Mićanović, Mateju Maleševiću, Toniju Pemperu, Ivanu Pejiću, Josipu Novoselcu i Sari Pereković, koja je medalju osvojila nastupajući u muškoj konkurenciji.
Brončane medalje osvojili su Lana Mićanović, Tvrtko Matanović i Nikola Nestorović.
Osim pojedinačnih uspjeha, ekipa Fujija ostvarila je i odličan rezultat u ukupnom ekipnom poretku klubova, gdje je zauzela drugo mjesto.
Hrvački klub Velika Gorica 1991 sudjelovao je na Regionalnom prvenstvu Središnje regije održanom u subotu u Petrinji, pod vodstvom trenera Anrija Targuša, Frana Haramusteka i Gabriela Đukića. U konkurenciji 166 natjecatelja iz sedam klubova, gorički klub nastupio je s 25 hrvačica i hrvača te osvojio ukupno 18 medalja, kao i pehar za najuspješniju ekipu u kategoriji djevojčica početnica.
Zlatne medalje osvojili su Mihael Šoljić (33 kg), Jakov Gašparac (65 kg), Gabriel Ivatović (59 kg), Fran Josić (48 kg), Jakov Noršić (85 kg), Katarina Ivatović (40 kg) i Ema Šestak (36 kg).
Srebrna odličja pripala su Egonu Boriloviću (36 kg), Marku Šoljiću (44 kg), Mati Margitu (30 kg) i Mateju Turkoviću (100 kg).
Brončane medalje oko vrata su stavili Šimun Hranilović (30 kg), Jurica Dvorneković (49 kg), Tin Počuća (65 kg), Matej Ivelj (59 kg), Vanja Grgić (49 kg), Alexandar Hrženjak (60 kg) i Josip Kirinčić (54 kg).
Osim osvajača medalja, klub ističe i nastupe Marka Ivelja, Jana Petkovića, Tonija Vidaka, Josipa Orlovca, Marka Šumanovića, Vite Rucića i Marka Grgića, koji su u Petrinji odradili zapažene borbe i prikupili važno natjecateljsko iskustvo.
Na stadionu u Zagrebu, u subotu 28. ožujka, održano je Pojedinačno prvenstvo Hrvatske u hodanju na 10.000 metara, na kojem su nastupili i članovi Atletskog kluba Maraton Velika Gorica.
Najbolji rezultat ostvario je Berislav Devčić, koji je u seniorskoj konkurenciji osvojio treće mjesto i brončanu medalju s vremenom 1:08:49,8.
Vrlo blizu medalje bila je i Jasminka Zvonar, koja je utrku završila na četvrtoj poziciji s rezultatom 1:07:45,7. Do postolja joj je nedostajalo malo, no njezin nastup pokazao je da se ravnopravno nosi s najboljim hrvatskim hodačicama.