U 5. kolu HT Premijer lige košarkaši Gorice dočekuju ekipu Sonik Puntamike. Bikovi su se vratili s dva teška gostovanja na kojima su ubilježili dva poraza i sada će tražiti priliku za povratak na pobjedničke staze. Međutim, protivnik je vrlo neugodan.
Igrači Stipe Kuliša su u prošla tri kola izborili dvije pobjede, a trebali su i treću protiv Cibone.
Na stručnom stožeru je da ispravi obrambene greške, a da napadačka igra vrati svoju raznovrsnost i atraktivnost. Josipu Sesaru u tome će zasigurno najviše pomoćni njegova desna ruka Bože Radoš koji je najavio utakmicu: „Nakon dva gostujuća poraza od Cibone i Splita stiže nam domaća utakmica protiv Sonik Puntamike. To je ekipa koja je dobila Šibenku kući i Alkara u gostima. Isto tako držala se do samoga kraja protiv Cibone, čak i vodila do posljednje sekunde što zaslužuje svaki respekt. Ekipa su koja igra agresivno na obje strane terena i svakako ćemo morati pronaći rješenje za njihovu agresivnost. Mi smo ipak više fokusirani na sebe i radimo na ispravljanju grešaka iz prošle dvije utakmice. Ukoliko budemo na pravom nivou i uspješno odgovorimo na njihovu agresivnost možemo očekivati još jednu domaću pobjedu” – riječi su pomoćnog trenera Gorice.
Davor Konjević jedan je od novih igrača u rosteru Gorice. Polako i sigurno lovi konce u prepoznatljivom sustavu koji krasi igru Bikova proteklih sezona. Međutim, prava eksplozija ovog vrsnog igrača tek se očekuje, a susret protiv Sonika idealna je prilika da pokaže svoje umijeće: „Mislim da nas očekuje jedna teška utakmica protiv dobre ekipe kao što je Sonik. Dobro su izbalansirani, ali mislim da na domaćem terenu nikome ne možemo priznati da ima šanse protiv nas. Nadam se da ćemo našom timskom igrom i požrtvovnošću doći do novih bodova. To ne smijemo dovoditi u pitanje i na neki način imamo imperativ pobjede budući da smo u zadnje dvije utakmice slabije igrali. Nadam se da ćemo baš u ovoj utakmici izaći iz male krize i ponovo doći na razinu na kojoj želimo biti” – zaključio je Konjević.
Utakmica je na rasporedu u srijedu 13. listopada s početkom u 18 sati. Igra se u Gradskoj sportskoj dvorani, a prijenos je na HKS TV-u.
Dolazak na utakmicu dozvoljen je navijačima s važećim digitalnim COVID potvrdama. Zabranjen je ulaz osobama s povišenom tjelesnom temperaturom (37,2°).
Ulaznice su besplatne te iz kluba pozivaju sve navijače koji ispunjavaju epidemiološke uvjete da im nakon dugo vremena daju podršku s tribina i vode ih do pobjede.
Gradonačelnik Velike Gorice Krešimir Ačkar i Tomislav Bolotin, direktor tvrtke Magnum Supra potpisali su ugovor o izvođenju radova, čime kreće realizacija jednog od najvažnijih socijalnih projekata – Centra za starije osobe.
Centar za starije osobe bit će moderno opremljen objekt namijenjen pružanju socijalnih i zdravstvenih usluga starijim sugrađanima te će značajno unaprijediti kvalitetu života osoba treće životne dobi.
Korisnicima će omogućiti ostanak u vlastitom domu, uz sveobuhvatnu podršku kroz izvaninstitucijske usluge, a za one kojima takav oblik skrbi nije dovoljan, predviđen je i smještaj unutar samog objekta.
– Izgradnja Centra za starije osobe jedan je od najvažnijih projekata u povijesti Velike Gorice kada je riječ o socijalnoj skrbi. Riječ je o strateškoj investiciji kojom podižemo standarde brige za starije osobe. Bit će to jedan suvremen centar kojim našim starijim sugrađanima osiguravamo dostojanstvenu starost, kvalitetnu njegu i podršku. On je ujedno izraz poštovanja i zahvalnosti generacijama koje su svojim radom, trudom i predanošću stvarale grad kakav danas poznajemo – poručio je gradonačelnik.
Ukupna vrijednost projekta izgradnje i opremanja Centra koji će se nalaziti pored Poduzetničkog inkubatora, iznosi 14,6 milijuna eura, a financira se iz NPOO-a, te sredstvima Zagrebačke županije i Grada Velike Gorice.
Velika Mlaka je i u 02. kolu Jedinstvene 1.županijske lige na svom terenu bila uvjerljiva te rezultatom 4:0 pobijedila Meštricu, strijelac tri gola bio je Fran Krsto Lukavečki, jedan je postigao Stjepan Jurić (trostruki strijelac u prvom kolu u susretu s Dinamo Hidrelom).
Velika Mlaka, 03.09.2025. Jedinstvena 1.ŽNL-02.kolo: Velika Mlaka 1947 – Metrica 4:0. Foto: David Jolić/cityportal.hr
Domaći su došli u vodstvo u 16. minuti pogotkom Lukavečkog iz kaznenog udarca. Svoju nadmoćniju igru Mlaka je potvrdila u 37. golom Jurića, a samo dvije minute kasnije Lukavečki je povisio na 3:0 i tako već u prvom poluvremenu prelomio rezultat u korist domaće momčadi.
Velika Mlaka, 03.09.2025. Jedinstvena 1.ŽNL-02.kolo: Velika Mlaka 1947 – Metrica 4:0. Foto: David Jolić/cityportal.hr
Nakon odmora trener Stjepan Đuračić uveo je u igru četiri igrača s klupe za pričuve. Promjene su se dobro uklopile, igra je bila tečna i Lukavečki je u 54. minuti kompletirao hattrick za 4:0.
Velika Mlaka, 03.09.2025. Jedinstvena 1.ŽNL-02.kolo: Velika Mlaka 1947 – Metrica 4:0. Foto: David Jolić/cityportal.hr
Zadovoljni rezultatom domaći su i dalje stvarali izgledne šanse, ali golova više nije bilo. Gosti su svoje akcije uspijevali dovesti do kaznenog prostora, ali je realizacija izostala.
Velika Mlaka, 03.09.2025. Jedinstvena 1.ŽNL-02.kolo: Velika Mlaka 1947 – Metrica 4:0. Foto: David Jolić/cityportal.hr
Velika Mlaka, 03.09.2025. Jedinstvena 1.ŽNL-02.kolo: Velika Mlaka 1947 – Metrica 4:0. Foto: David Jolić/cityportal.hr
Nakon dva kola samo su dvije momčadi u trenutačnom poretku izdvojile s dvije pobjede odnosno šest bodova: 1. Velika Mlaka 1947 (2 2 0 0 10:1 6) i 2. Mladost Okić Klinča Sela (2 2 0 0 7:0 6).
Galerija fotografija
Jedinstvena 1.ŽNL 2025./2026., 02. kolo
NK Velika Mlaka 1947 – NK Meštrica (Gornja Lomnica) 4:0 (3:0)
VELIKA MLAKA: Marić, Đuđić (cap.)(od 59. Batur), Krilić, Knežević (od 46. A.Bagarić), Maloku (od 46. Kolak), Božić (od 78. Plepelić), Cerovski, Lukavečki (od 78. Čizmadija), Milanović (od 46. Milanović), L.Bagarić, Jurić (od 46. Radoš). Trener: Stjepan Đuračić.
MEŠTRICA: Đivanović, Stojanoski (od 46. Puljiz), Baković (od 26. Tretinjak), Krajina, Sabljak, N.Šebek, Krovinović (od 73. Vlahović), Štuban, S.Šebek (od 82. Šimunović), Ergović, Ban (od 17. Jurina). Trener: Romano Župetić.
Turopoljac je u 03.kolu Premier lige pobijedio u gostima Lomnicu rezultatom 2:0 golovima Ivana Domića i Jakova Sarafa. Pobjeda je još zanimljivija ako se uzme u obzir činjenica da je momčad iz Kuča sve do 56. minute igrala bez izučenog vratara!
Donja Lomnica, 03.09.2025. Premier liga-03.kolo: Lomnica-Turopoljac 0:2. Foto: David Jolić/cityportal.hr
Donja Lomnica, 03.09.2025. Premier liga-03.kolo: Lomnica-Turopoljac 0:2. Foto: David Jolić/cityportal.hr
Naime, kako je vratar Buđak kasnio na utakmicu trener Goran Banović je dobacio marker Stjepanu Martiniću i poslao ga među vratnice?! Pouzdani branič odlično je odradio novu ulogu uz pomoć sigurne obrane i sačuvao svoju mrežu čistom.
Donja Lomnica, 03.09.2025. Premier liga-03.kolo: Lomnica-Turopoljac 0:2. Foto: David Jolić/cityportal.hr
Donja Lomnica, 03.09.2025. Premier liga-03.kolo: Lomnica-Turopoljac 0:2. Foto: David Jolić/cityportal.hr
Sredinom prvog poluvremena brza kontra Turopoljca, pobjegao je Domić i sigurno pored vratara pogodio mrežu za vodstvo – 0:1! Povećanje vodstva u 35. minuti spriječio je sjajnom intervencijom vratar Luter obranom zicera.
Donja Lomnica, 03.09.2025. Premier liga-03.kolo: Lomnica-Turopoljac 0:2. Foto: David Jolić/cityportal.hr
Donja Lomnica, 03.09.2025. Premier liga-03.kolo: Lomnica-Turopoljac 0:2. Foto: David Jolić/cityportal.hr
Taktički odlično vođena utakmica potvrđena je golom J.Sarafa u 60. minuti za konačni rezultat – 0:2!
Galerija fotografija
Premier liga NSZŽ-e 2025./2026., 03.kolo
NK Lomnica – NK Turopoljac 0:2 (0:1)
Donja Lomnica. Stadion ŠRC Lomnica. Gledatelja: 80. Srijeda, 03.09.2025., 17:30 sati. Sudac: Matija Spudić (Ivanić Grad). Pomoćni suci: Marko Šokec (Bunjani) i Hrvoje Tišljar (Križ). Delegat: Dubravko Poje (Novoselec). Strijelci: 0:1 – Domić (22), 0:2 – J.Saraf (60).
Uoči početka nove školske godine gradonačelnik Krešimir Ačkar i pročelnica za predškolski odgoj, školstvo i društvene djelatnosti Lana Krunić Lukinić obratili su se medijima, u društvu ravnatelja i ravnateljica goričkih osnovnih škola, u novoj učionici Osnovne škole Nikole Hribara.
Riječ je o učionici koju će koristiti učenici 4. razreda ali i oni koji nakon nastave ostaju u produženom boravku, čime Grad osigurava svakom djetetu pravo i mogućnost korištenja produženog boravka u školama.
–Kako bi opravdali titulu najboljeg grada po ulaganju u obrazovanje i mlade tijekom školskih praznika intenzivno su se odvijali radovi u i oko školskih objekata, a zahvaljujući Vladi Republike Hrvatske i ove godine učenici osnovnih škola imaju besplatne udžbenike, dok je Grad Velika Gorica osigurao radne bilježnice, likovne mape i tehnički pribor, čime uvelike pomažemo kućnom budžetu roditelja, koji će jedino morati kupiti bilježnice i pernice – naglasio je gradonačelnik i dodao kako je i prehrana besplatna od lani, što također osigurava naša Vlada.
–Za sve navedeno i za stipendiranje učenika iz proračuna smo osigurali 1,5 milijuna eura. Zahvaljujem svim ravnateljima i ravnateljicama škola, nastavnicima, spremačicama…koji su svi zajedno ispoštovali proceduru, da uoči početka nastave, učenike sve dočeka na školskim klupama – poručio je Ačkar.
Inače, većina radova odnosila se na osiguravanje prostora za produženi boravak, uređenje kuhinja i osiguravanje sigurnosti učenika u neposrednoj blizini školskih zgrada.
–Ukupno je uloženo 227 tisuća eura za tu namjenu, a riječ je o izgradnji ograde oko Područne škole Lukavec i uređenju poda, zatim u OŠ Eugena Kvaternika je saniran sanitarni čvor koji koriste učenici nižih razreda, u OŠ Jurja Habdelića je u tijeku klimatizacija škole, Područna škola Buševec je uredila školsku kuhinju, novim, modernim uređajima i inox kuhinjskim elementima, OŠ Vukovina sanirala je parket. Također, OŠ Nikole Hribara u kojoj se trenutačno nalazimo uredila je novu učionicu za učenike 4. razreda i za učenike koji koriste produženi boravak, čiji smo broj povećali. Postavljene su klime i dvorišna rampa te odrađena sanacija grijanja, a u Područnoj školi Gradići sanirana je fasada. OŠ Eugen Kumičić dobila je dodatnu učionicu za produženi boravak, saniran je sanitarni čvor i parketi. OŠ Velika Mlaka dobiva novu stolariju, a OŠ Ščitarjevo, OŠ Novo Čiče i Područna škola Veleševec klima uređaje – nabrojala je pročelnica Krunić Lukinić.
Veseli i činjenica da će ove godine po prvi puta u školske klupe sjesti i više od 660 prvašića, dok je svim srednjoškolcima Grad i ove godine osigurao jednokratne stipendije ukupne vrijednosti 322 tisuće eura.
Dodajmo kako su osigurani i pomoćnici u nastavi, a riječ je o 118 učenika koji ove školske godine imaju potrebu za takvim vidom podrške na nastavi. Podsjetimo, taj broj je 2015. godine bio oko 60.
95 posto pomoćnika je trenutačno osigurano, a ostatak pristiže još ovaj tjedan putem natječaja škola.
Plesni klub Barbara (Velika Mlaka – Velika Gorica) krajem prošlog tjedna uspješno je završio svoju 4. besplatnu radionicu i igraonicu, održanoj u maloj sportskoj dvorani Srednje strukovne škole odnosno Gradskom bazenu Velike Gorice. Sada slijede upisi u novu natjecateljsku sezonu 2025./2026.
Velika Gorica, 02.09.2025. PK Barbara – upisi u novu natjecateljsku sezonu. Foto: David Jolić/cityportal.hr
Sve zainteresirane djevojčice za mažoret ples mogu doći pogledati treninge mažoretkinja na nekoliko lokacija (bez obveza) i pridružiti se klubu. Početak vježbanja odnosno treninga kadetkinja (7-11 godina) je u ponedjeljak (08.09.2025.), kada počinje i nova školska godina.
Velika Gorica, 02.09.2025. PK Barbara – upisi u novu natjecateljsku sezonu. Foto: David Jolić/cityportal.hr
Lokacije su: Velika Gorica – OŠ Jurja Habdelića (ponedjeljak i srijeda, 19:30 – 21:00 sat); OŠ Šćitarjevo (ponedjeljak i četvrtak, 19:00 -20:30); OŠ Odra (utorak i četvrtak, 19:00 – 21:00); OŠ Velika Mlaka (termin će biti naknadno objavljen).
Velika Gorica, 02.09.2025. PK Barbara – upisi u novu natjecateljsku sezonu. Foto: David Jolić/cityportal.hr
Prijave na mail kluba: [email protected]; društvene mreže ili na telefon: Lucija o98 414 548, Mateja 092 372 1952.
Velika Gorica, 02.09.2025. PK Barbara – upisi u novu natjecateljsku sezonu. Foto: David Jolić/cityportal.hr
Obavijest za djevojčice odnosno djevojke (starije od 12 godina), koje su već plesale: mogu doći i pogledati vježbanje odnosno trening mažoretkinja, u holu Srednje strukovne škole Velika Gorica, ponedjeljkom od 19:30 odnosno u OŠ Nikole Hribara, srijedom od 20:30 i petkom od 19:30 sati.