Povežite se s nama

HOTNEWS

Kockasta Gorica: Prširu za rođendan poziv na Euro, u Rumunjsku ide i Fruk!

Nema odmora za dio igrača Gorice, ali razlog je jako dobar: dvojica naših prvotimaca na popisu su izbornika Dragana Skočića, a preostala mjesta mogli bi popuniti dečki iz U-20 selekcije, u kojoj su također dvojica Goričana…

Objavljeno

na

Kulise su na još jednu sezonu HNL-a spuštene u nedjelju navečer, spektaklom na lijepo popunjenom Maksimiru, a to znači da je gotovo i ova dramatična epizoda u životu HNK Gorice. Možda i najteža sezona od pokretanja kluba 2009. godine, prepuna bolnih padova, ali završena proljetnim ludilom, ostala je iza igrača, stožera i klupskog vodstva, pa nakon nedjelje navečer u revijalnom izdanju slijedi – odmor!

Ne predug, jer već za 15. lipnja zakazan je početak priprema za novu sezonu, ali neophodan nakon svega što se događalo. Međutim, neki nisu te sreće… Iako su, paradoksalno, sretniji od ostalih.

Na dodatno skraćenu verziju ionako kratkog odmora ići će Jurica Pršir i Toni Fruk. Obojica su uvrštena na preliminarni popis izbornika U-21 reprezentacije Dragana Skočića za Europsko prvenstvo, koje se igra od 21. lipnja do 8. srpnja u Rumunjskoj i Gruziji. Pripreme za Euro počet će već ove subote, 6. lipnja, a to znači da će Fruk i Pršir imati točno pet dana predaha nakon naporne sezone.

Naravno, toj činjenici unatoč, ovo su za njih dvojicu fantastične vijesti, jer dobit će priliku na velikoj sceni, na kontinentalnoj smotri, među najboljim vršnjacima iz cijele Europe, među kojima su mnogi već sad ozbiljne nogometne zvijezde. Ozljede će se već zaliječiti, uspjet će se nešto i odmoriti, jer motiv je ovdje neizbježno najveći mogući.

Da stvar bude još bolja, izbornik Skočić svoj je popis objavio baš na 23. rođendan Jurice Pršira. Uz njega i Fruka, na nepotpunom popisu je još 19 imena, među kojima su i neka jako dobro poznata lica.

Novi izbornik, nasljednik Igora Bišćana, na svoj je prvi popis tako uvrstio Dominika Kotarskog, bivšega golmana Gorice, danas u grčkom PAOK-u, a među pozvanima je i Velikogoričanin David Čolina, lijevi bek koji je ove zime iz Hajduka otišao u njemački Augsburg. Tu su i Dion Drena Beljo, i Martin Baturina, i Marko Bulat, i Roko Šimić, i Stipe Biuk, i Matija Frigan, i Lukas Kačavenda… Sjajna momčad.

– Imali smo u proteklom razdoblju dosta posla, a u situaciji smo u kojoj imamo puno ozlijeđenih igrača, neke koji su pozvani u A reprezentaciju… Neki od njih su na popisu jer imaju kvalitetu i zaslužuju biti ovdje. Popis nije konačan i podložan je promjenama. Kažem to jer imamo dosta problema na nekim pozicijama, pogotovo u obrani. Htio sam pogledati zadnje kolo, imamo i utakmice U-20 reprezentacije. Pogledat ćemo te utakmice i ne moramo žuriti jer konačan popis predajemo 15. lipnja – najavio je izbornik i time otvorio novu priliku za Goričane.

Naime, nisu samo Fruk i Pršir ovih dana reprezentativci. Poziv Ognjena Vukojevića, izbornika U-20 reprezentacije, te koju će Skočić gledati, dobili su Krešimir Krizmanić i Josip Mitrović. Budući da problemi postoje u obrani, Krizma u ovoj priči ima pravo na nadu, baš kao i Mitar u kombinacijama prema naprijed… Iako, postoji opcija da ova preostala mjesta popune ozbiljna imena.

– Naravno da bih ja volio da za nas igraju Gvardiol, Josip Šutalo, Stanišić i Beljo, jer cilj nam je plasirati se na Olimpijske igre. To je moj cilj, nije me vodio novac koji sam mogao zaraditi, nego plasman na Olimpijske igre. Međutim, prioriteti se znaju, A reprezentacija mora biti na prvom mjestu, a drago mi je da mlada reprezentacija producira igrače za A reprezentaciju – zaključio je izbornik Skočić

Hrvatska U-21 reprezentacija igrat će na Europskom prvenstvu u skupini s Ukrajinom, Španjolskom i Rumunjskom. Euro će otvoriti utakmicom protiv Ukrajine 21. lipnja od 18 sati u Bukureštu na stadionu Giulesti, u drugom kolu je na istom stadionu 24. lipnja od 20.45 sati čeka dvoboj protiv Španjolske, a u trećem 27. lipnja od 20.45 sati susret s Rumunjskom na stadionu Steaue, također u Bukureštu.

Usput rečeno, poziv za U-23 reprezentaciju dobio je Kristian Fućak, peti u ovom goričkom kockastom društvu, pa svemu tome možemo pridodati i Josipa Cundekovića, koji je aktivno sudjelova na Euru reprezentacija U-17… Lijep završetak sezone!

HOTNEWS

VIDEO Mali vatrogasci na zadatku

Objavljeno

na

Objavio/la

Javna vatrogasna postrojba Velika Gorica u suradnji sa školama djeci približava rad vatrogasaca, ali ih i uči kako pravilno reagirati u kriznim situacijama.

Pogledajte kako je protekao njihov posjet i što su sve mališani naučili.

Nastavite čitati

HOTNEWS

Grad podupire rad udruga: raspisan natječaj težak 80.000 eura

Najmanji iznos potpore koji se može dodijeliti za pojedini program ili projekt iznosi 300 eura, dok je najveći mogući iznos 13.000 eura.

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: Cityportal.hr

Grad Velika Gorica raspisao je javni natječaj za dodjelu financijskih potpora udrugama koje provode programe i projekte iz područja poljoprivrede, lovstva i zaštite životinja u 2026. godini.

Kome je namijenjen natječaj?

Riječ je o jednokratnim potporama namijenjenima udrugama i organizacijama  koje svojim radom doprinose razvoju poljoprivrede, očuvanju ruralne tradicije, zaštiti životinja te razvoju lovstva i pčelarstva na području Velike Gorice. Najmanji iznos potpore koji se može dodijeliti za pojedini program ili projekt iznosi 300 eura, dok je najveći mogući iznos 13.000 eura.

Cilj natječaja je, između ostalog, unaprijediti i promicati poljoprivredu, potaknuti povezivanje poljoprivrednih proizvođača, očuvati tradicijske vrijednosti ruralnog prostora te jačati svijest javnosti o važnosti lokalne proizvodnje hrane.

Tko se može prijaviti?

Na natječaj se mogu prijaviti udruge i druge neprofitne organizacije registrirane na području Velike Gorice, koje djeluju u navedenim područjima i uredno ispunjavaju obveze prema državnom i gradskom proračunu.

Prijedlozi programa i projekata podnose se na propisanim obrascima dostupnima na mrežnim stranicama Grada Velike Gorice, rok za podnošenje prijava je 14. travnja 2026. godine. 

Više informacija dostupno je ovdje.

Nastavite čitati

HOTNEWS

Grad brine za obnovu turopoljske tradicijske baštine! Financijska potpora do 9.150,00 eura

Najveći iznos financijske potpore iznosi 9.150,00 eura

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: Mario Žilec

Jučer je gradonačelnik Grada Velike Gorice raspisao Javni poziv za dodjelu bespovratnih financijskih potpora iz gradskog proračuna za obnovu tradicijske graditeljske baštine Turopolja.

Pozivaju se svi vlasnici tradicijskih objekata na području Grada Velike Gorice da podnesu prijave za dodjelu financijske potpore iz gradskog proračuna za obnovu tradicijske graditeljske baštine Turopolja.

Obnova će se sufinancirati iz gradskog proračuna za obnovu tradicijske graditeljske baštine Turopolja. Grad Velika Gorica dodijelit će financijske potpore za obnovu tradicijskih objekata u maksimalnom iznosu do 80% od traženog iznosa navedenog u prijavnom obrascu, a najviše do 9.150,00 EURA.

Sredstva će Grad isplatiti u roku od 30 dana, a Javni poziv je otvoren do 20. travnja 2026. godine.

Više informacija je dostupno ovdje.

 

Nastavite čitati

HOTNEWS

Plenković otkrio nove cijene goriva

Objavljeno

na

Objavio/la

Vlada je na današnjoj sjednici donijela model i opseg državne intervencije u cijene goriva, nakon što je rast cijena energenata na svjetskom tržištu potaknut novim poremećajima na Bliskom istoku.

Do poremećaja na tržištu došlo je nakon zatvaranja Hormuškog tjesnaca, jednog od ključnih svjetskih energetskih pravaca, objasnio je premijer Andrej Plenković. Također, nadodao je kako “cijene nafte na svjetskom tržištu danas iznose između 107, 106 i 105 dolara po barelu, a barel sirove nafte, prije izbijanja sukoba, iznosio je 71 dolar.” Samim time, na izvanrednoj sjednici Vlade izmijenjene su Uredba o utvrđivanju najviših maloprodajnih cijena naftnih derivata te Uredba o visini trošarine na energente i električnu energiju.

Način na koji će se to izvesti, prema riječima premijera, je sljedeći:

Prvo će se odrediti baza za utvrđivanje cijena goriva po dvotjednom obračunskom razdoblju, zatim će se u određenoj mjeri sniziti iznos premije energetskih subjekata koji se bave trgovinom naftnih derivata te će se sniziti trošarine za dizelsko gorivo.

Cijena plavoga dizela je trenutno 0,80 eura po litri. Da nema mjere Vlade, ta cijena bi sutra bila 1,06 eura po litri. Zbog mjera Vlade cijena će biti 0,89 eura po litri.

Trenutna cijena dizela bez aditiva je 1,48 eura po litri. Da nema intervencije, ta cijena bi sutra bila 1,72 eura po litri. Zbog mjera Vlade cijena će biti 1,55 eura po litri. 

Eurosuper po litri iznosi 1,46 eura. Da nema mjere Vlade, ta cijena bi sutra bila 1,55 eura. Zbog Vladinog poteza, cijena će biti 1,50 eura. 

Nastavite čitati

HOTNEWS

CITY ANKETA Dan žena na goričkim ulicama

Objavljeno

na

Objavio/la

Za ljubav je potrebno dvoje, ali ovaj je vikend u fokusu – žena.

Zašto je važno obilježavati Dan žena, kako to čine naši Velikogoričani i koji su njihovi savjeti – pogledajte u videu:

Nastavite čitati

Reporter 457 - 26.02.2026.

Facebook

Izdvojeno