Povežite se s nama

Sport

Klinci dobili ruksake koji govore “Rukomet svima”… A sad – na derbi!

Rukometaši Gorice u nedjelju u 19 sati započinju važnu utakmicu protiv Dubrave, s kojom su izjednačeni na prvome mjestu tablice Premijer lige. Sve je u klubu već danima usmjereno prema toj utakmici, ali bilo je vremena i za razveseliti djecu u školi rukometa…

Objavljeno

na

Sve misli ovog su tjedna svima u rukometnom klubu Gorica bile usmjerene prema utakmici protiv Dubrave, velikom derbiju koji će odlučiti tko će preuzeti vrh tablice u Premijer ligi (nedjelja, 19 sati). Utakmica je to koja će pokazati gdje je točno mlada momčad Gorice u ovom trenutku, u ovih će 60 minuta naši rukometaši pokazali koliko ozbiljno mogu pucati na prvo mjesto na kraju regularne sezone. Kako se dosad činilo, itekako mogu, što će sasvim sigurno pokazati i u najjačoj utakmici dosadašnjeg dijela prvenstva.

Zdravstveno stanje u momčadi je odlično, trener Andrija Nikolić ima sve nositelje igre na raspolaganju, i sad će trebati rasporediti snage na najbolji mogući način. Dubrava je momčad koja igra rukomet u kojem je “run&gun” osnovna postavka, brza tranzicija temeljna ideja, a Gorica će utakmicu pokušati usporiti. Što se više bude igralo šest na šest, goričke šanse trebale bi rasti. Uz pomoć publike, naravno, svih onih koji će tu nedjelju navečer provesti u Gradskoj sportskoj dvorani.

Termin je jako dobar, utakmica će također biti takva, isplati se doći i pogledati kako to rukomet igraju domaći dečki Laljek i Ceković, kako brani veliki Tompa Sladoljev, kako ide goričkom Ćavaru s lijevog krila, kako mreže paraju klinci koji su budućnost hrvatskog rukometa, kao što su Šafranko, Ljubić i društvo… Kao što kaže reklama, isplati se.

A dok su seniori tražili koncentraciju na ono što slijedi, u mlađim kategorijama su se – dijelili darovi. Dječji osmijesi na sve strane, pregledavanje onoga što su dobili…

– U sklopu projekta ‘Rukomet svima’ podijeljeni su ruksaci za sve igrače kluba. Ruksaci su označeni elementima vidljivosti projekta, Europske unije i Europskog socijalnog fonda, koji je sufinancirao projekt. Da bi se osigurala promocija i vidljivost projekta i ukazalo na potrebu socijalne ravnopravnosti, igrači će nositi ruksake na treninge i utakmice diljem Hrvatske i na turnire u inozemstvu – kaže neumorni Hrvoje Pekera, voditelj projekta.

Sredstvima koja su stigla iz europskih fondova i ministarstva klub je podigao na višu razinu rad s mladima, iako u osnovnoj ideji to nije primarno.

– Cilj projekta je omogućiti svima bavljenje sportom, ravnopravno, bez obzira na socijalne mogućnosti. Jer kako kaže latinska poslovica ‘Mens sana in corpore sano’, odnosno ‘U zdravom tijelu, zdrav duh’… A osmijesi malih i velikih rukometaša dovoljno govore o tome, kao i koristi ovog projekta i pozitivnom djelovanju koje ima na sport, sportaše i širu društvenu zajednicu – ističe Pekera.

Sport

PTSK USPON organizira Velikogorički KUP! Evo do kada se natjecatelji mogu prijaviti

Objavljeno

na

Objavio/la

U subotu, 7. veljače, PTSK Uspon Velika Gorica organizira Velikogorički KUP u Gradskoj sportskoj dvorani na Rakarskoj, s početkom u 10 sati, uz pokroviteljstvo Parasportskog saveza Zagrebačke županije.

Natjecanje će se odvijati u dvije kategorije. Prva je rezervirana za sportaše u kolicima (kategorija 1 – 5), dok je druga otvorena za stojeće igrače i igrače u kolicima (kategorija 1 – 11) do navršene 23. godine. Mečevi će se igrati na tri dobivena seta, a sustav natjecanja bit će prilagođen broju prijavljenih sudionika kako bi se osigurala što kvalitetnija i pravednija borba za medalje.

Organizatori najavljuju prigodne nagrade za najbolje, a klubovi svoje natjecatelje mogu prijaviti najkasnije do 5. veljače putem e-maila na [email protected] ili na broj telefona 098/9802956.

Nastavite čitati

Sport

FOTO Gorica dominira u konkurenciji mlađih pionira, kod pionira Ban Jelačić 1 u vodstvu ispred Kurilovca

Objavljeno

na

Objavio/la

Natjecanje 19.velikogoričke malonogometne lige 2025./2026. u organizaciji Zajednice sportskih udruga Velike Gorice i pokroviteljstva Nogometnog saveza Velika Gorica nastavljeno je utakmicama 07. kola na terenu s umjetnom travom u SC Panadić Sport prošle subote (17.01.2026.).

Velika Gorica, 17.01.2026. 19.velikogorièka malonogometna liga-07.kolo. Foto: David Joliæ/cityportal.hr

Velika Gorica, 17.01.2026. 19.velikogorièka malonogometna liga-07.kolo. Foto: David Joliæ/cityportal.hr

Nije bilo iznenađujućih rezultata u konkurenciji mlađih pionira odnosno pionira, jer su vodeće ekipe izborile nove pobjede. Gorica je u konkurenciji mlađih pionira izborila i sedmu pobjedu za vodstvo, na 2. mjestu prati je Buna s pobjedom manje. Vodeći dvojac u konkurenciji pionira, Ban Jelačić 1 i Kurilovec , novim pobjedama su dodatno potvrdili svoju nadmoć u ovoj kategoriji.

Velika Gorica, 17.01.2026. 19.velikogorička malonogometna liga-07.kolo. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 17.01.2026. 19.velikogorička malonogometna liga-07.kolo. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Liga je organizirana za četiri dobna uzrasta: prstići, početnici, mlađi pioniri i pioniri. Prijavljene su ukupno 44 ekipe: prstići 12, početnici 14 (7+7), mlađi pioniri 10 i pioniri 8 ekipa. Utakmice se igraju sa sastavima 5+1 igrač na terenu, u trajanju od 1×30 minuta. Voditelji Lige: Zlatko Petrac i Stjepan Petrac.

Velika Gorica, 17.01.2026. 19.velikogorička malonogometna liga-07.kolo. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 17.01.2026. 19.velikogorička malonogometna liga-07.kolo. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Liga se nastavlja u uobičajenim terminima, u subotu, 24. siječnja 2026. godine.

Galerija fotografija

19.velikogorička malonogometna liga 2025./2026., 07. kolo

Mlađi pioniri07.kolo (17.01.2026.):  Gradići – Velika Mlaka 1947 2:4, Kurilovec – Gorica 0:2, Mraclin – Ban Jelačić 7:1, Polet – Vatrogasac 0:4, Mladost – Buna 0:2. Poredak: 1. Gorica (7 7 0 0 41:5 21), 2. Buna (7 6 0 1 19:6 18), 3. Mraclin (7 5 0 2 32:12 15), 4. Velika Mlaka 1947 (7 5 0 2 21:11 15), 5. Vatrogasac (7 3 1 3 17:24 10), 6. Gradići (7 3 0 4 11:16 9), 7. Polet (7 2 0 5 12:27 6), 8. Kurilovec (7 1 1 5 8:24 4), 9. Ban Jelačić 7 1 0 6 8:27 3), 10. Mladost (7 0 2 5 4:14 2).

Pioniri07. kolo (17.01.2026.): Vatrogasac – Ban Jelačić 1 1:5, Lomnica – Ban Jelačić 2 2:1, Mladost – Kurilovec 0:1, Mraclin – Buna 1:1. Poredak: 1. Ban Jelačić 1 (7 6 1 0 21:3 19), 2. Kurilovec (7 6 0 1 25:4 18), 3. Mraclin (7 4 1 2 9:5 13), 4. Vatrogasac (7 4 0 3 18:14 12), 5. Buna (7 2 3 2 8:9 9), 6. Mladost (7 1 0 6 5:13 3), 7. Lomnica (7 2 0 5 7:29 3), 8. Ban Jelačić 2 (7 0 1 6 2:18 1).

Prstići – 07. kolo (17.01.2026.): Gradići – Velika Mlaka 1947 0:2, Klas – Gorica 0:8, Kurilovec – Dinamo Hidrel 1:5, Lukavec – Buna 0:9, Mladost –Vatrogasac 1:12, Polet – Turopolje 0:1. Početnici B07. kolo (17.01.2026.): Lukavec – Klas 2:1, Mraclin – Gorica 03 5:0, Vatrogasac – Buna 1:4, Kurilovec slobodni. Početnici A – 07.kolo (17.01.2026.): Mladost – Gorica 0:1, Polet – Dinamo Hidrel 1:0, Velika Mlaka 1947 – Ban Jelačić 0:3, Gradići slobodni.

Nastavite čitati

Sport

Uspješan početak sezone za AK Maraton Velika Gorica – Dva zlata i dva srebra

U prvom kolu Premier atletske lige Maraton VG je pokazao širinu i kvalitetu kroz odlične rezultate u gotovo svim kategorijama.

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: AK Maraton VG/FB

Atletičari AK Maraton Velika Gorica uspješno su započeli novu sezonu Premier atletske lige nastupom na prvom kolu održanom u Zagrebu u nedjelju, 18. siječnja 2026. godine. Gorički klub kući se vratio s dvije pobjede, dva druga mjesta i nizom osobnih rekorda.

Najistaknutiji rezultat ostvarila je limačica Neli Komljenović (2016.), koja je slavila na 800 metara s vremenom 2:39,16, ujedno i najboljim rezultatom te discipline u ukupnom poretku natjecanja. U kategoriji mlađih limača pobjedu je upisao Patrik Buntak (2017.), koji je bio najbrži na 60 metara s 9,64 sekunde. Na postolje su se još popeli Marta Marinčić (2017.), druga u skoku u dalj (3,00 m) među mladim limačicama, te Luka Nikšić (2017.), koji je zauzeo drugo mjesto na 60 metara u istoj dobnoj skupini s vremenom 10,05 sekundi.

Uz medalje, zapažene su i brojne druge izvedbe članova kluba. U konkurenciji limača na 60 metara nastupili su Rafael Mirenić (9,96 s), Luka Đurić (10,37 s), Emanuel Žagar (10,59 s) i Noa Šimičić (10,83 s), dok je Matej Marinčić (2015.) bio peti na 800 metara (3:04,63). U mlađim kategorijama nastupili su i Maxim Šimek (60 m), Ana Bedeković i Mihaela Mirenić (60 m), pri čemu je Bedeković istrčala osobni rekord. Kod mlađih kadeta Mateo Đurić zauzeo je peto mjesto u bacanju kugle (5,63 m, PB), dok su kadeti Leo Žagar i Denis Kujundžić istrčali osobne rekorde na 300 metara.

Među kadetkinjama je osobni rekord ostvarila Vita Pilerlić na 1500 metara, a u seniorskoj konkurenciji dobre nastupe upisale su Tea Stojaković (60 m) te Nika, Katarina i Iva Jurić na 400 metara, pri čemu su prve dvije također postavile osobne rekorde.

Nastavite čitati

Sport

FOTO HAOK Mladost u finalu pobijedila OK Veli Vrh i osvojila 8. memorijalni turnir ‘Antun Azenić Deda’

Objavljeno

na

Objavio/la

Osmi memorijalni turnir Antun Azenić Deda u organizaciji Hrvatskog odbojkaškog kluba (HOK) Gorica završen je jučer (nedjelja, 18. siječnja 2026.) u Gradskoj sportskoj dvorani u Velikoj Gorici. Pobjednik memorijala je HAOK Mladost koja je u finalu s 2:0 u setovima pobijedila OK Veli Vrh iz Pule.

Velika Gorica, 18.01.2026. 8. memorijalni turnir ‘Antun Azenić Deda’. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 18.01.2026. 8. memorijalni turnir ‘Antun Azenić Deda’. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Na 3. mjesto plasirao se OK Dubrovnik, koji je s 2:1 u setovima pobijedio OK Vodnjan, najugodnije iznenađenje turnira.

Velika Gorica, 18.01.2026. 8. memorijalni turnir ‘Antun Azenić Deda’. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 18.01.2026. 8. memorijalni turnir ‘Antun Azenić Deda’. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 18.01.2026. 8. memorijalni turnir ‘Antun Azenić Deda’. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Tri prvoplasirane ekipe nagrađene su peharima, a uručene su i pojedinačne nagrade: Najbolja igračica – Nikoleta Vujas (ŽOK Dubrovnik), najbolji libero – Ema Kelbashi (OK Vodnjan), najbolja tehničarka – Sonja Bobić (HAOK Mladost). Sve ekipe su dobile zahvalnice za sudjelovanje na memorijalu.

Velika Gorica, 18.01.2026. 8. memorijalni turnir ‘Antun Azenić Deda’. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 18.01.2026. 8. memorijalni turnir ‘Antun Azenić Deda’. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Natjecalo se 10 klubova podijeljeni u dvije skupine, koji su odigrali ukupno 20 utakmica. S utakmicama za konačni plasman (7) u dva dana odigrano je ukupno 27 utakmica.

Galerija fotografija

8.memorijalni turnir Antun Azenić Deda 2026. – mlađe kadetkinje

Konačni plasman: 1. HAOK Mladost, 2. OK Veli Vrh (Pula), 3. ŽOK Dubrovnik, 4. OK Vodnjan, 5. ŽOK Ivanec, 6. ŽOK Našice, 7. HOK Gorica, 8. ŽOK Sinj, 9. ŽOK Krk, 10. HOK Gorica 2.

Nastavite čitati

Sport

Gorica voli dramu! Preko slobodnjaka do nove pobjede u gostima

Košarkaši Gorice pobijedili su Novi Zagreb 84-79 i došli do osmog trijumfa ove sezone, do čega su povukla četvorica “dvocifrenih” igrača. U sljedećem kolu na redu je novi težak izazov, još zahtjevnije gostovanje…

Objavljeno

na

Objavio/la

Pokošeni virozama, izmučeni izostancima, košarkaši Gorice zatvorili su prošlu godinu u lošem ritmu, s dva poraza u prvenstvu, no to je trener Damir Cici Miljković iskoristio da bi učinio jedino što je mogao učiniti. Ajmo se zatvoriti u dvoranu i raditi… Tako to nekako kod njega ide, tako je išlo i ovoga puta, a kad je već tako, red je da se uloženo vrati i na parketu.

Upravo to dogodilo se u zagrebačkom Trnskom u subotu navečer, u dvorani koja nosi ime legendarnog Pepsija Božića, na mjestu na kojem je košarkaški, ali i životno, pod Pepsijevom palicom rastao i sam Cici. Nakon velike, vrijedne i u dramatičnim okolnostima izborene pobjede protiv vodećeg Škrljeva vikend ranije, ovoga puta Goričani su išli u goste Novom Zagrebu, momčad iz donje polovice tablice.

Bez obzira na to, bilo je jasno da ovdje neće biti lako doći do osme pobjede, koja je na kraju ipak izboreno. Završilo je 84-79, ponovno je završnica bila tijesna i uzbudljiva, a pobjeda je ponovno otišla na stranu “bikova” iz Turopolja.

Prva četvrtina i pol protekla je u izjednačenoj košarkaškoj predstavi, da bi u završnici prvog poluvremena domaćin ipak uspio izgraditi prednost od sedam koševa. Gorica je imala problema u igri, a nije puno toga išlo po guštu trenera Miljkovića ni u trećoj četvrtini, tijekom koje je Novi Zagreb nekoliko puta imao i rekordnih deset koševa prednosti.

Pravo lice Goričani su tako pokazali tek na ulasku u zadnju četvrtinu. Prvih pet minuta iskoristili su da bi se iz minusa vratili u potpuni egal, a u preostalom vremenu trebalo je napraviti i onaj ključni korak. Potrajalo je to, jer Gorica ni u jednom trenutku nije vodila više od pet razlike, ali to malo poena prednosti sačuvala je do samoga kraja. U posljednje tri minute Goričani nisu ubacili niti jedan koš iz igre, ali zato su pogodili četiri od pet slobodnih bacanja i – proslavili pobjedu.

– Čestitke objema momčadima na trudu, volji i želji, jer mislim da je ovo bila jedna dobra, zanimljiva utakmica. Novi Zagreb je bio bolji u prvom poluvremenu, no mi smo se uspjeli vratiti kroz treću četvrtinu i uz pametnu igru, strpljivo i uz malo sreće, na kraju smo završili utakmicu na pravi način – rekao je trener Miljković.

Goricu je predvodio Niko Rimac sa 19 koševa, Kristijan Validžić ubacio je pet trica za svojih 15 poena, koliko je dodao i Roko Ivanković, dok je Filip Kalajdžić dao svoj doprinos sa 13 koševa i devet skokova.

U sljedećem kolu košarkaši gostuju kod četvrtoplasiranih Kaštela, koja imaju pobjedu više (9-4) od šestoplasirane Gorice (8-5). U prijevodu, bit će to još teže gostovanje od ovoga.

Nastavite čitati

Reporter 456 - 18.12.2025.

Facebook

Izdvojeno