Povežite se s nama

Sport

Kapetan kadeta Hajduka došao u HNK Goricu!

Luka Kapulica (17) novi je igrač HNK Gorice, objavio je klub na svojim službenim kanalima. Riječ je o jednom od najvećih talenata iz Hajdukove škole nogometa, hrvatskom U-17 reprezentativcu…

Objavljeno

na

U sezoni u kojoj seniori HNK Gorice plove sredinom tablice, daleko od borbe za vrh i od one za ostanak, dakle relativno mirno, uzbudljive stvari događaju se dolje, u mlađim klupskim kategorijama. Juniori u svojoj debitantskoj prvoligaškoj sezoni doslovno blistaju, drže treće mjesto na tablici, a kadeti i pioniri zajedničkim snagama čvrsto drže vrh u lovu na plasman među prvoligaše sljedeće sezone.

Pogled u budućnost iz goričke perspektive oslikan je lijepim bojama, a da slika bude još raskošnija, pobrinula se vijest koja je službeno objavljena u srijedu prijepodne.

“Luka Kapulica, hrvatski U-17 reprezentativac, kapetan kadetske momčadi splitskog Hajduka i jedan od najdarovitijih igrača svoje generacije u Hrvatskoj, postao je novi igrač HNK Gorice!”, objavljeno je iz kluba.

– Jako sam sretan i zadovoljan što je sve dogovoreno, što sam postao član HNK Gorice. Predsjednik je izrazio snažnu želju da dođem ovdje, svidio mi se projekt koji su mi ljudi iz Gorice predstavili i zapravo je odluka bila lagana – prva je izjava mladog Kapulice nakon dolaska u Goricu.

Velika je to vijest, s velikom težinom, jer ovdje je riječ o jednom od najdarovitijih igrača iz Hajdukove omladinske škole. Međutim, za nastavak karijere odabrao je Veliku Goricu, razvojni put koji je ponudila HNK Gorica.

– Nogomet sam počeo igrati kao šestogodišnjak u NK Pomaku, jednom kvartovskom klubu u Splitu, a s 11 godina otišao sam u Hajduk, iz kojega sam dolazim u Goricu. Prošao sam u posljednje vrijeme reprezentacije od U-15 do U-17, a ako bih se opisivao kao igrača, rekao bih da mi se sviđa Marcela Brozovića, pogotovo njegova količina trke, budući da i ja mogu puno trčati. Uz to, sviđa mi se i kako je Brozović opušten dok igra, tome i ja težim. Evo, sad sam i došao u njegov kraj, u Turopolje… Želja mi je samo što bolje se razvijati kao igrač, dokazivati se i davati sve od sebe na svakom treningu, na svakoj utakmici – predstavio se Kapulica.

Okvirni plan za njega kaže da će već od ljeta biti u kadru prve momčadi, ali naravno da će biti i na raspolaganju juniorima, koji će, tko zna, možda iduće sezone igrati i Ligu prvaka…

Sport

Taekwondo klub Velika Gorica ne staje – dva vikenda, tri turnira i četiri zlata

Natjecatelji Taekwondo kluba Velika Gorica u dva su vikenda osvojili medalje na međunarodnim turnirima u Zagrebu i Nišu.

Objavljeno

na

Objavio/la

Taekwondo klub Velika Gorica iza sebe ima dva vrlo uspješna natjecateljska vikenda tijekom kojih su njihovi sportaši nastupili na međunarodnim turnirima u Zagrebu i Nišu te osvojili niz medalja i bodova za europsku rang listu.

Na turniru E2 Čigra Zagreb International Open, koji je okupio više od 300 natjecatelja iz više od 20 država, gorički klub predstavljalo je osmero boraca. Najbolji rezultat ostvario je Patrik Lončar koji je do zlata stigao sigurnim nastupima kroz cijeli turnir, dok je Matej Turković osvojio broncu.

Tjedan dana kasnije uslijedio je nastup na E3 Asteriks Cupu u Nišu, gdje se natjecalo oko 570 sportaša iz više od 20 zemalja. Ondje je najviše pokazala Lejla Lea Kajfeš koja je kao prva nositeljica svoje kategorije opravdala status favoritkinje i osvojila zlato pobjedama protiv predstavnica Cipra, Srbije i Grčke.

Uz njezin rezultat, korak do medalje bili su Paula i Patrik koji su završili na petom mjestu, dok su Lana, Meri i Matej natjecanje zaključili devetim pozicijama u svojim kategorijama.

Dok je dio ekipe bio u Nišu, mlađi članovi kluba nastupili su na Susedgrad Sokol pokalu u Zagrebu, gdje je sudjelovalo više od 450 natjecatelja iz šest država. Velikogoričani su ondje osvojili pet medalja iz pet nastupa. Lota Borić uzela je zlato, Borna Kralj i Katja Kajfeš srebro, a Osztap Hapchenko i Ivano Lucas Brnić broncu.

Nastavite čitati

HOTNEWS

FOTO Ban Jelačić i Sava odigrali neodlučeno

Objavljeno

na

Objavio/la

Ban Jelačić i Sava (Drenje) su u 30. kolu Premier lige NSZŽ-e odigrali neodlučeno rezultatom 2:2. Domaći su došli u vodstvo golom Marka Rovišana u 18. minuti. Taj pogodak nije izbacio goste iz ravnoteže i oni su strpljivom igrom izjednačili golom Matije Šoštarića u 31. minuti, nakon brze akcije kroz sredinu terena.

Vukovina, 20.05.2026. Premier liga-30.kolo: NK Ban Jelačić – NK Sava (Drenje) 2:2. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Vukovina, 20.05.2026. Premier liga-30.kolo: NK Ban Jelačić – NK Sava (Drenje) 2:2. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Nakon odmora momčadi nisu mijenjale način igre, jedino su gosti većinu svojih napada izvodili po bočnim pozicijama i u 60. minuti, nakon ubačaja s desne strane, Lovro Markuš je pogodio suprotni kut za – 1:2.

Vukovina, 20.05.2026. Premier liga-30.kolo: NK Ban Jelačić – NK Sava (Drenje) 2:2. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Vukovina, 20.05.2026. Premier liga-30.kolo: NK Ban Jelačić – NK Sava (Drenje) 2:2. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Jelačić je ekspresno odgovorio u 62. minuti kada je Ivan Smok brzi kontranapad kroz sredinu pretvorio u izjednačenje – 2:2!

Vukovina, 20.05.2026. Premier liga-30.kolo: NK Ban Jelačić – NK Sava (Drenje) 2:2. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Vukovina, 20.05.2026. Premier liga-30.kolo: NK Ban Jelačić – NK Sava (Drenje) 2:2. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Ban Jelačić (30 10 7 13 49:54 36) je sa 36 bodova na 11. mjestu u trenutačnom poretku, a Sava (30 13 6 11 47:41 45) je sa 45 bodova na 6. mjestu.

Galerija fotografija

Premier liga NSZŽ-e 2025./2026., 30.kolo

NK Ban Jelačić – NK Sava (Drenje) 2:2 (1:1)

Vukovina. Stadion: ŠRC Vukovina. Gedatelja: 40. Srijeda, 20.05.2026., 18 sati. Sudac: Mario Stanić. Pomoćni suci: Mihael Milin i Dario Pranjić (svi Dugo Selo). Delegatkinja: Tea Riđanec (Bapče). Strijelci: 1:0 – Rovišan (18), 1:1 – Šoštarić (31), 1:2 – Markuš (60), 2:2 – Smok (62).

BAN JELAČIĆ: Klepac, Rovišan (cap.), Landeka (od 79. Softić), Drezga, Markov, Smok, Grižić (od 79. Grgić), Pavlić, Prizmić (od 57. M.Nikić), Klasnić (od 57. Milatović), Kotrman (od 83. Rupčić). Trener: Tomislav Škrinjarić.

SAVA: Suljić, Pašalić, Šoštarić, Kunjas (od 57. Davunić), Lenić (od 84. Bašimamović), Brezni (od 46. Jurić), Markuš, Mazalović, Preskar, Dugonjić, Fistrić. Trener: Davor Bagarić.

Nastavite čitati

Sport

Završeno 7. kolo Lige cestovnog trčanja! Donosimo rezultate

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: Atletski klub Turopolje

Sedmo kolo Turopoljske lige cestovnog trčanja u Turopolju održano je po sunčanom vremenu, unatoč meteorološkim upozorenjima, a natjecatelji su odmjerili snage na dionicama od 4 i 8 kilometara.

Na najdužoj, 8-kilometarskoj utrci, najbrži je bio Martin Marčec koji je ciljem prošao u vremenu 30:24. Pratio ga je Vedran Planinšek s 30:33, dok je treće mjesto zauzeo Kruno Štriga (32:25).

U ženskoj konkurenciji na 8 kilometara slavila je Jasna Mikulić s rezultatom 38:33, druga je bila Luca Žagar (38:56), a treća Jasminka Zvonar (40:46).

Na kraćoj, 4-kilometarskoj stazi najbrži je bio Slavko Parlov koji je pobijedio s 15:08. Drugo i treće mjesto zauzeli su Darko Radić (16:23) i Zvonimir Brkić (16:34).

Kod žena, na 4 kilometra najbrža je bila Vedrana Janjić sa 17:54, ispred Matea Pokas (19:15) i Kristina Terzić (19:52).

Detaljni rezultati dostupni su ovdje.

Nastavite čitati

Sport

FOTO Odbojkaška proljetna liga – prvo okupljanje

Objavljeno

na

Objavio/la

Prvo okupljanje Odbojkaške proljetne lige za mlađe kadetkinje održano je u Petrinji, u nedjelju, 17. svibnja 2026. godine. Ovo je već peta godina održavanja ove lige, koja ima međužupanijski značaj, a zamišljena je kao razvojna liga za mlađe odbojkašice.

Kroz natjecanje i druženja stječu se nova prijateljstva, izgrađuje s timski duh i upoznaju se drugi gradovi, a ujedno se razvija i odbojkaški sport.

Ove godine u Ligi sudjeluje osam klubova sa 10 ekipa: OK Sunja, OK Petrinja, OK Velika Gorica, OK Kutina, OK Glina, HAOK Dubrava, OK Kelteks Karlovac, OK Feniks Sesvete, OK Velika Gorica 2 i OK Kutina 2.

Slijedeće okupljanje je u Glini (31.05.2026.), a završnica i podjela medalja je 14.06.2026. u Velikoj Gorici.

Galerija fotografija

Odbojkaška proljetna liga 2026., 1. okupljanje

REZULTATI  01.kolo: OK Kelteks – OK Petrinja 2:0 (25:18, 25:17), HAOK Dubrava – OK Feniks 2:0 (25:8, 25:11), OK Glina – OK Kutina 2 0:2 (15:25, 17:25), OK Velika Gorica 1 – OK Kutina 1 2:0, OK Velika Gorica 2 – OK Sunja 1:2 (4:25, 25:20, 7:25).

02.kolo: OK Kelteks – OK Feniks 2:0 (25:14, 25:9), OK Petrinja – OK Kutina 2 2:0 (25:21, 25:23), HAOK Dubrava – OK Kutina 1 2:0 (25:7, 25:17), OK Glina – OK Sunja 0:2 (6:25, 9:25), OK Velika Gorica 1 – OK Velika Gorica 2 2:0 (25:8, 25:17).

03.kolo: OK Kelteks – OK Kutina 2 2:0 (25:12, 25:11), OK Feniks – OK Kutina 1 2:1 (25:16, 24:26, 15:8), OK Petrinja – OK Sunja 1:2 (14:25, 25:19, 7:15), HAOK Dubrava – OK Velika Gorica 2 2:0 (25:10, 25:16), OK Glina – OK Velika Gorica 1 0:2 (8:25, 1:25).

04.kolo: OK Kelteks – OK Kutina 1 2:0 (25:21, 25:7), OK Kutina 2 – OK Sunja 0:2 (17:25, 12:25), OK Feniks – OK Velika Gorica 2 2:0 (25:13, 25:14).

Poredak: 1. OK Kelteks 8 (4 4 0 8:0), 2. OK Sunja 8 (4 4 0 8:2), 3. Velika Gorica 1 6 (3 3 0 6:0), 4. HAOK Dubrava 6 (3 3 0 6:0), 5. OK Feniks 4 (4 2 2 4:5), 6. OK Petrinja 2 (3 1 2 3:4), 7. OK Kutina 2 2 (4 1 3 2:6), 8. OK Velika Gorica 2 0 (4 0 4 1:8), 9. OK Kutina 1 0 (4 0 4 1:8), 10. OK Glina 0 (3 0 3 0:6).

Nastavite čitati

Sport

Stjepan Žugaj delegat na finalu Hrvatskog nogometnog kupa

Objavljeno

na

Objavio/la

Na finalu Hrvatskog nogometnog kupa na utakmici GNK Dinamo – HNK Rijeka odigranoj na Opus Areni u Osijeku (srijeda, 13.05.2026.) delegat je bio Stjepan Žugaj iz Velike Gorice!

Osijek, 13.05.2026. Finale Hrvatskog nogometnog kupa GNK Dinamo – HNK Rijeka. Foto: HNS

Žugaj (Nogometni savez Zagrebačke županije) već nekoliko godina obnaša dužnost delegata na utakmicama najviše razine (Super liga i Prva juniorska liga) te mu je uloga delegata na finalu u Osijeku posebno priznanje. Predsjednik Hrvatskog nogometnog saveza Marijan Kustić uručio mu je dar, koji će ga podsjećati na ovo finale.

Osijek, 13.05.2026. Finale Hrvatskog nogometnog kupa GNK Dinamo – HNK Rijeka. Foto: HNS

Željko Mihalj, predsjednik Nogometnog saveza Velika Gorica, bio je također među akterima finalnog događaja kao voditelj natjecanja Kupa Hrvatskog nogometnog saveza.

Galerija fotografija

Nastavite čitati

Reporter 459 - 30.04.2026.

Facebook

Izdvojeno