Kad ako ne sad?! Gorica je bez pobjede u Osijeku već 2401 dan!
Nogometaši Gorice u subotu od 16 sati gostuju na Opus Areni kod Osijeka, u gradu u kojem nisu uspjeli pobijediti još od rujna 2018. godine, od svog prvog prvoligaškog dolaska u grad na Dravi…
Bio je to lijep dan, drugi dan kalendarske jeseni, kad je Sergej Jakirović prvi put u prvoligaškoj povijesti kluba doveo Goricu u Osijek. Kahlina je počeo na golu, ispred njega zadnja linija u sastavu Mtchedlishvili, Oboabona, Jovičić, Musa, ispred njih postavili su se Suk i Marina, a iza leđa najisturenijeg Lukasza Zwolinskog smjestili su se Lovrić, Miya i Atiemwen. Trenutak odluke dogodio se u 57. minuti, Zwolinski je zabio prekrasan gol i donio Gorici prvu pobjedu u Osijeku.
Prvu i – posljednju!
Od tad je prošao točno 2401 dan, cijela jedna vječnost u životu nogometaša, više od šest i pol godina, a Gorica nikad više nije uspjela ponoviti takvo nešto. Nikad više nije pobijedila u Osijeku. Promijenili su Osječani u međuvremenu i stadion, i vlasnika, i stotinjak igrača, a Gorica je u cijelom tom procesu najbliže prvoj sljedećoj pobjedi bila iste te sezone, ali u njezinom proljetnom dijelu. Pamtimo i dalje gol Muzafera Ejupija za konačnih 2-2 iz zaleđa od najmanje metra, koje nije označeno. Zbog toga gola, zbog tog nedosuđenog zaleđa, Gorica te sezone nije završila u Europi, četvrto mjesto uzeo je upravo Osijek.
Ukupno je 13 puta Gorica gostovala kod Osijeka, uz tu jednu pobjedu još je tri puta uspjela remizirati, a doživjela je i čak devet poraza. I ne ide to nabolje u zadnje vrijeme, jer posljednji put neki je igrač Gorice u Osijeku zabio gol još u rujnu 2021. (?!), prije 1308 dana. Fran Brodić glavom je pogodio u 81. minuti za 2-1, ali do kraja su Daku i Lončar zabijali za preokret i konačnih 3-2.
U sljedećih šest odlazaka u Osijek jedini gol Gorice bio je djelo domaćeg braniča Lončara, nakon čega je Gorica doživjela četiri poraza uz gol-razliku 0-8. Ni boda, ni gola…
Sve te crne serije, svi ti loši nizovi, nadaju se u Gorici, mogli bi pasti baš ove subote. Velike subote, u blagdanskom kolu, jer kad će ako ne sad, u trenutku kad Osijek igra očajno, kad je bez pobjede gotovo dva mjeseca…
– Osijek nije u najboljoj formi, nemaju rezultat u zadnje vrijeme, ali unatioč ome, naravno da očekujem tešku utakmicu. Znamo da imaju zbilja veliku koncentraciju kvalitete u momčadi i sigurno neće biti lako. Međutim, mislim da možemo ponuditi dobru igru i na kraju ostvariti dobar rezultat – optimističan je trener Mario Carević uoči novog odlaska na Opus Arenu.
Iza Goričana je tjedna s jednim velikim preokretom, dva raskida ugovora, nekoliko dobrih treninga i jednim teambuildingom.
– Bilo je nužno da se malo opustimo. Sezona je stvarno stresna i ovakva pobjeda nam puno znači. Mislim da smo dobili dozu samopouzdanja nakon Istre i idemo u Osijek puni vjere u sebe – poručuje Carević.
Gorica već četiri utakmice nije osvojila ni bod ni postigla gol u Osijeku… Foto: Davor Javorović/PIXSELL
Dobra je vijest što se kartonirani vraćaju, vraća se i dio ozlijeđenih, pa ovoga puta neće biti cijelo proljeće odsutnoga kapetana Pršira i ozlijeđenog braniča Krešića. Upitni su i Mikanović te Majstorović, no i bez svih njih Gorica ima dovoljno kvalitete za ozbiljnu borbu. I za pokušaj napada na osmo mjesto, jer u posljednje vrijeme očajni Osijek ima samo dva boda više.
– Mi gledamo isključivo svaku utakmicu za sebe. I uvijek pokušavamo pobijediti. Nekad je to moguće, nekad nije, ali i prošli tjedan smo rekli da ne gledamo ni Osijek ispred sebe ni Šibenik iza sebe. Moramo biti fokusirani na svaku sljedeću utakmicu, jer nema ih još puno pred nama, svaka će nam do kraja biti kao finale. Tri boda iz prošle utakmice puno nam znače, ali nema gledanja unatrag. Prebrzo se događaju promjene na tablici, iz kola u kolo, toga smo svjesni i idemo pokušati izvući najviše što se može – zaključio je Carević.
U sudaru s Istrom uspio je i proširiti kadar, nametnuli su se i Šlogar, i Steenvoorden, i Leš, i Kolar, prve minute upisao je Bašić, novi nastup upisao je Jojić, možda se steknu uvjeti i za doprinos Ante Ercega… Prvih 11 moglo bi izgledati ovako nekako:
Sedmo kolo Turopoljske lige cestovnog trčanja u Turopolju održano je po sunčanom vremenu, unatoč meteorološkim upozorenjima, a natjecatelji su odmjerili snage na dionicama od 4 i 8 kilometara.
Na najdužoj, 8-kilometarskoj utrci, najbrži je bio Martin Marčec koji je ciljem prošao u vremenu 30:24. Pratio ga je Vedran Planinšek s 30:33, dok je treće mjesto zauzeo Kruno Štriga (32:25).
U ženskoj konkurenciji na 8 kilometara slavila je Jasna Mikulić s rezultatom 38:33, druga je bila Luca Žagar (38:56), a treća Jasminka Zvonar (40:46).
Na kraćoj, 4-kilometarskoj stazi najbrži je bio Slavko Parlov koji je pobijedio s 15:08. Drugo i treće mjesto zauzeli su Darko Radić (16:23) i Zvonimir Brkić (16:34).
Kod žena, na 4 kilometra najbrža je bila Vedrana Janjić sa 17:54, ispred Matea Pokas (19:15) i Kristina Terzić (19:52).
Prvo okupljanje Odbojkaške proljetne lige za mlađe kadetkinje održano je u Petrinji, u nedjelju, 17. svibnja 2026. godine. Ovo je već peta godina održavanja ove lige, koja ima međužupanijski značaj, a zamišljena je kao razvojna liga za mlađe odbojkašice.
Kroz natjecanje i druženja stječu se nova prijateljstva, izgrađuje s timski duh i upoznaju se drugi gradovi, a ujedno se razvija i odbojkaški sport.
Ove godine u Ligi sudjeluje osam klubova sa 10 ekipa: OK Sunja, OK Petrinja, OK Velika Gorica, OK Kutina, OK Glina, HAOK Dubrava, OK Kelteks Karlovac, OK Feniks Sesvete, OK Velika Gorica 2 i OK Kutina 2.
Slijedeće okupljanje je u Glini (31.05.2026.), a završnica i podjela medalja je 14.06.2026. u Velikoj Gorici.
Galerija fotografija
Odbojkaška proljetna liga 2026., 1. okupljanje
REZULTATI 01.kolo: OK Kelteks – OK Petrinja 2:0 (25:18, 25:17), HAOK Dubrava – OK Feniks 2:0 (25:8, 25:11), OK Glina – OK Kutina 2 0:2 (15:25, 17:25), OK Velika Gorica 1 – OK Kutina 1 2:0, OK Velika Gorica 2 – OK Sunja 1:2 (4:25, 25:20, 7:25).
02.kolo: OK Kelteks – OK Feniks 2:0 (25:14, 25:9), OK Petrinja – OK Kutina 2 2:0 (25:21, 25:23), HAOK Dubrava – OK Kutina 1 2:0 (25:7, 25:17), OK Glina – OK Sunja 0:2 (6:25, 9:25), OK Velika Gorica 1 – OK Velika Gorica 2 2:0 (25:8, 25:17).
03.kolo: OK Kelteks – OK Kutina 2 2:0 (25:12, 25:11), OK Feniks – OK Kutina 1 2:1 (25:16, 24:26, 15:8), OK Petrinja – OK Sunja 1:2 (14:25, 25:19, 7:15), HAOK Dubrava – OK Velika Gorica 2 2:0 (25:10, 25:16), OK Glina – OK Velika Gorica 1 0:2 (8:25, 1:25).
04.kolo: OK Kelteks – OK Kutina 1 2:0 (25:21, 25:7), OK Kutina 2 – OK Sunja 0:2 (17:25, 12:25), OK Feniks – OK Velika Gorica 2 2:0 (25:13, 25:14).
Poredak: 1. OK Kelteks 8 (4 4 0 8:0), 2. OK Sunja 8 (4 4 0 8:2), 3. Velika Gorica 1 6 (3 3 0 6:0), 4. HAOK Dubrava 6 (3 3 0 6:0), 5. OK Feniks 4 (4 2 2 4:5), 6. OK Petrinja 2 (3 1 2 3:4), 7. OK Kutina 2 2 (4 1 3 2:6), 8. OK Velika Gorica 2 0 (4 0 4 1:8), 9. OK Kutina 1 0 (4 0 4 1:8), 10. OK Glina 0 (3 0 3 0:6).
Na finalu Hrvatskog nogometnog kupa na utakmici GNK Dinamo – HNK Rijeka odigranoj na Opus Areni u Osijeku (srijeda, 13.05.2026.) delegat je bio Stjepan Žugaj iz Velike Gorice!
Osijek, 13.05.2026. Finale Hrvatskog nogometnog kupa GNK Dinamo – HNK Rijeka. Foto: HNS
Žugaj (Nogometni savez Zagrebačke županije) već nekoliko godina obnaša dužnost delegata na utakmicama najviše razine (Super liga i Prva juniorska liga) te mu je uloga delegata na finalu u Osijeku posebno priznanje. Predsjednik Hrvatskog nogometnog saveza Marijan Kustić uručio mu je dar, koji će ga podsjećati na ovo finale.
Osijek, 13.05.2026. Finale Hrvatskog nogometnog kupa GNK Dinamo – HNK Rijeka. Foto: HNS
Željko Mihalj, predsjednik Nogometnog saveza Velika Gorica, bio je također među akterima finalnog događaja kao voditelj natjecanja Kupa Hrvatskog nogometnog saveza.
Gorica se slaže: Lijevi bek stigao iz Portugala, Car ima sve informacije
I prije nego što je završila ova, stiglo je prvo pojačanje Gorice za sljedeću sezonu. Bivši igrač Lokomotive, Osijeka i Šibenika, 22-godišnji Ivan Cvijanović, stigao je iz portugalske Vizele
Nismo baš naviknuti na takav ritam, ali u sportskom sektoru HNK Gorice očito nemaju vremena za čekanje. Tijekom travnja tako je stigao kamerunski stoper Hadji Issa Moustapha, očito predviđen za puni doprinos u sljedećoj sezoni, a sad je napravljen i drugi korak u pripremi za ono što slijedi. Novi igrač Gorice postao je 22-godišnji Ivan Cvijanović, koji je stigao iz portugalskog prvoligaša Vizele.
Ljubiteljima nogometa u Hrvatskoj ovaj je dečko poznato lice, budući da je nosio dres Osijeka, ali i Šibenika, u kojem mu je trener bio Mario Carević. Zajedno su njih dvojica sa Šibenikom izborila plasman u HNL s klubom iz Krešimirova grada, bila je to sezona u kojoj je Cvijanović imao puno trenerovo povjerenje na poziciji uz lijevu aut liniju. Novi igrač Gorice u toj je sezoni pokazao da ima i talent i kvalitetu, vratio se zahvaljujući tome u Osijek, iz kojega je u Šibenik otišao na posudbu, da bi prošlog ljeta ostvario transfer u Portugal.
Nažalost po njega, nije se naigrao u dresu Vizele, skupio je svega nekoliko nastupa za drugu momčad, kao i za U-23 sastav, pa su u Gorici odlučili reagirati. I to odmah, i prije nego što je ova sezona završila. Pokazuje to da su se planovi za budućnost počeli slagati na vrijeme, pa imamo pravo nadati se da će Gorica ranije nego što je to možda običaj biti posložena za novu sezonu.
Cvijanović će biti u domaćem okruženju, jer riječ je o dečku koji je na svoj nogometni put krenuo iz Ivanić Grada, odakle je prvo otišao u Lokomotivu, a zatim u Osijek. Nova postaja na njegovu putu bit će Gorica, nadamo se i vjerujemo na obostrano zadovoljstvo.
Velika Gorica će u utorak, 26. svibnja, ponovno postati pozornica dječjeg sporta i olimpijskog duha. Na Gradskom stadionu održat će se 22. Olimpijski festival dječjih vrtića, koji će okupiti najmlađe natjecatelje i kroz igru promiče sport, zajedništvo i fair play.
Festival počinje okupljanjem u 16:30 sati, dok je svečani mimohod najavljen za 17 sati, nakon čega slijedi ceremonija otvaranja i početak natjecanja.
Ove godine očekuje se oko 300 mališana iz šest velikogoričkih vrtića, Ciciban, Čarobna šuma, Koraci, Lojtrica, Velika Gorica i Žirek. Djeca će se natjecati u četiri atletske discipline, trčanju na 50 metara, skoku u dalj, bacanju loptice i štafeti 4 x 25 metara te u malom nogometu, odvojeno u konkurenciji djevojčica i dječaka.
Olimpijadu organizira Zajednica športskih udruga grada Velike Gorice, koja festival treću godinu zaredom provodi u suradnji s Hrvatskim olimpijskim odborom. Predviđen je i svečani protokol s podizanjem zastave, himnom te nošenjem olimpijske baklje.
Otvaranje igara predviđeno je uz obraćanje predsjednika Zajednice športskih udruga Gorana Kovačića, predstavnika HOO-a Hrvoja Balena, dok će festival službeno otvoriti gradonačelnik Krešimir Ačkar.
Osim sportskog dijela, naglasak je i na olimpijskim vrijednostima, svi sudionici dobit će diplome i medalje, a najuspješniji pojedinci i ekipe i pehare. Posebno priznanje bit će dodijeljeno vrtiću koji se istakne po poštivanju pravila i sportskom ponašanju, kroz nagradu za fair play.
Dodjela nagrada predviđena je oko 18:40 sati, a program završava u 19 sati.