Povežite se s nama

Sport

Jeličić nakon Rijeke: Razmišljam o pokretanju biznisa sa samoljepljivim majicama…

Osjećam se frustrirano…, rekao je trener Gorice Dinko Jeličić nakon poraza od Rijeke (0-2), koji su obilježili kišom potpuno natopljen teren, ali i tri penala dosuđena za protivnika

Objavljeno

na

Trener Gorice Dinko Jeličić miran je i staložen čovjek, ali po ulasku u dvoranu za press konferencije lako je bilo prepoznati drukčiji govor tijela. Novi poraz od Rijeke i nova tri dosuđena penala protiv njegove momčadi doveli su do ozbiljnih frustracija.

– Nemam puno komentara. Čestitke Rijeci, a mi idemo dalje. Još jednom je kroz neke detalje otišlo na stranu Rijeke – rekao je uvodno Jeličić pa dodao rečenicu koja je posebno znakovita:

– Ozbiljno razmišljam o pokretanju biznisa za proizvodnju samoljepljivih majica.

Prema svemu sudeći, mislio je pritom na situaciju kod drugoga penala, kad je Leša lopta ni krivog ni dužnog pogodila u ruku iz velike blizine, nakon što je loptom igrao igrač Rijeke. Vrlo slična bila je i situacija s Mrzljakom u prošlom međusobnom ogledu, i zato…

– Osjećam se frustrirano – rekao je Jeličić i nastavio:

– Momci su se na glavu bacali. Razgovarati o nogometu jako je teško nakon utakmice po ovakvom terenu. Dok je teren bio stabilan, pokazali smo neke dobre stvari, možda smo mogli i iznenaditi Rijeku u napadačkom smislu, ali kiša je sve promijenila. Oni su se tu bolje snašli.

Stiglo je za trenera Gorice i pitanje o malom broju goričkih udaraca na riječki gol.

– Imali smo dovoljan broj udaraca, nije Rijeka imala puno više od nas. U ovim okolnostima udarce nije lako ni pripremiti, sve se svodi na preskakanje igre i prekide. Isprovocirali smo jedan jedanaesterac, oni tri i tako su došli do pobjede. Mi imamo svoje probleme koje imamo, sve radimo na tome da ispravljamo te stvari. Teško je svima u svlačionici, svima u klubu, ali uvjeren sam da jednom mora doći i kraj ovakvoj seriji – kazao je Jeličić, kojeg su pitali i je li mu se ikad u karijeri dogodilo da poveže četiri poraza zaredom.

– Morao bih jako dobro razmisliti, dugo sam trener, moguće je da se dogodilo… Krize se događaju, nekad je ona igračka, nekad rezultatska, a moj dojam je da je ova naša više rezultatska nego igračka. S druge strane, raspored je takav kakav je i jedina utakmica u kojoj smo po rejtingu bili ‘al pari’ bila je Lokomotiva, koju smo i najlošije odigrali. Prošle jeseni dosta je toga išlo na našu ruku, uspjevali smo iznenaditi favorite, a sad smo u situaciji da nikome ne možemo uzeti ni boda – završio je Jeličić.

Trener Rijeke Željko Sopić, s druge strane, nije spominjao suđenje ni sporne situacije. Govorio je o navijačima, karakteru svoje momčadi, pobjedničkom gardu…

– Jako teško mi je pričati o utakmici, ovo je više sličilo na vaterpolo. Pokazali smo želju, kvalitetu i gard pobjednika, zato smo i pobijedili utakmicu. Ali ništa se posebno nije dogodilo, dobili smo samo jednu utakmicu, tri boda jednako vrijede protiv Gorice ili bilo koga drugoga. Imali smo svoj plan, ali u ovoj močvari nema plana. Tko nabije, taj dobije, tako to ispada – rekao je Sopić.

Sport

Hajduk u Gorici: ‘Bit ćemo pod pritiskom, ali bit će i situacija kakve mi volimo…’

Nogometaši Gorice u subotu u 15 sati na svom stadionu dočekuju Hajduk, koji će ponovno napuniti tribine, a igrači trenera Carevića u takvom će okruženju pokušati doći do prve pobjede nakon pet utakmica

Objavljeno

na

Nakon što je potpisao novi ugovor s HNK Goricom i tako dobio punu podršku da nastavi raditi najbolje što može, trener Mario Carević posvetio se posljednjim pripremama za dolazak Hajduka u Veliku Goricu. Prošle sezone Goričani su Splićanima “uzeli” pet bodova u srcu Turopolja, ispalo je na kraju da su remijem 1-1 u završnici prvenstva doslovno bili kobni za Hajdukove šampionske ambicije, no ove sezone bijeli s Poljuda dvaput su bili bolji od Gorice, u drugom kolu na Poljudu, u desetom na Gradskom stadionu.

Novi sudar s Hajdukom stiže u nezgodnom trenutku, jer Splićani moraju nadoknađivati propušteno u porazu od Istre u prvom kolu proljeća, a ni Goričani nisu u dobrom ritmu što se tiče rezultata. Poraz od Varaždina (1-2) bio je peta uzastopna prvenstvena utakmica bez pobjede, Gorica je u tih pet utakmica uzela samo jedan bod.

– Izgubili smo utakmicu s Varaždinom, iako bih čak rekao da smo u dobrom dijelu igrali odlično. To je ono što jako boli jer način na koji smo izgubili mi najviše smeta. No, nema vremena za plakanje i dobro je da sljedeća utakmica dolazi brzo – kaže trener Carević i nastavlja:

– Nadam se kako ćemo zadržati dobre stvari iz dvoboja protiv Varaždina, a treba nam i bolja realizacija, pa i da nas malo poljubi sreća da situacije koje imamo bolje koristimo. U obrani moramo minimalizirati individualne pogreške, a pogotovo protiv Hajduka, koji će to kažnjavati. Igrači su svjesni situacija koje nisu bile dobre i koje moramo ispraviti da bismo došli do pozitivnog rezultata.

Između Varaždina i Hajduka dobio je Car i dva nova igrača, no teško je vjerovati da će Francuz Theo Epailly i Nigerijac Wisdom Aondowase Sule u ovakvoj utakmici značajniju priliku, budući da su se tek priključili momčadi.

– Theo Epailly igra krilne pozicije, izuzetno je dobar ‘jedan na jedan‘, hitar je i dobar u tranziciji. Nadam se kako će nam donijeti ono što nam je nedostajalo u prvom dijelu sezone, ali nije spreman još za prve minute u dresu Gorice. Sule je igrač koji zna zadržati loptu, zna napasti dubinu i on je dobar u tranziciji. Bio je u ritmu utakmica u Sloveniji i njemu će trebati manje vremena za prilagodbu – vjeruje Carević.

Na ogledu s Varaždinom u ponedjeljak na tribinama Gradskog stadiona skupilo se tek nešto više od stotinjak gledatelja, no u subotu u 15 sati atmosfera će biti potpuno drukčija. I ponovno gostujuća…

– Iz naše perspektive ovakve utakmice su najlakše za igrati, u smislu da ne treba posebna motivacija. Bit će pun stadion, igraš protiv dobrog protivnika i ide se do kraja. Ono što moramo popraviti su te nekakve generalne, banalne stvari u igri. Moramo biti dosta čvršći, pogotovo protiv Hajduka i njegove prednje linije, koja je stalno u presingu, od Rebića i Šege do Pukštasa i Almene. Morat ćemo imati brža rješenja u izlasku, biti aktivniji na ‘druge lopte‘, koristiti puno više tijelo i dobivati više duela. Čeka nas takva utakmica u kojoj će nas Hajduk staviti pod pritisak, ali moramo u tim situacijama znati reagirati – ističe Carević i dodaje:

– Bit će sigurno i situacija kakve ja volim. Kad smo mirni u organizaciji, imamo stvarno dobre mehanizme igre. Iz takve organizacije smo protiv Varaždina ulazili u konkretne šanse i to želimo zadržati i pokušati biti još bolji. Nadam se da ćemo biti odlučniji u tim situacijama i tako napraviti željeni rezultat.

MOGUĆIH PRVIH 11 ZA HAJDUK
Matijaš – Perić, Filipović, Čabraja, Duraković – Pozo, Kavelj – Trontelj, Pršir, Bakić – Čuić

Dan uoči utakmice iz kluba su objavili i nekoliko uputa za navijače:

Nastavite čitati

Sport

Careviću novi ugovor: ‘Kontinuitet na klupi ključan je za razvoj momčadi’

Produženje ugovora dolazi kao potvrda povjerenja u stručni stožer i smjer u kojem se razvija momčad, objasnili su iz HNK Gorice odluku da produže ugovor s trenerom do ljeta 2027. godine

Objavljeno

na

HNK Gorica i glavni trener Mario Carević dogovorili su produženje suradnje do kraja sezone 2026./27., čime Klub potvrđuje kontinuitet rada i jasno definiranu sportsku viziju za nadolazeće razdoblje, objavili su iz našeg prvoligaša dan uoči utakmice protiv Hajduka na Gradskom stadionu.

Carević je na klupi Gorice od sredine listopada 2024. godine i do sad je vodio naš klub 48 puta, upisavši pritom 15 pobjeda, 11 remija i 22 poraza, što daje prosjek od 1,17 bodova po utakmici. Novi ugovor potpisao je nakon serije od pet utakmica u kojima je osvojen jedan bod, pa se ovaj čin može protumačiti i kao poruka da klub maksimalno stoji iza trenera.

“Produženje ugovora dolazi kao potvrda povjerenja u stručni stožer i smjer u kojem se razvija momčad. U zahtjevnom natjecateljskom razdoblju ekipa je pokazala karakter, radnu etiku i jasnu želju za napretkom, a Uprava kluba prepoznala je važnost stabilnosti i dugoročnog planiranja. Vjerujemo u proces koji smo započeli i smatramo da je kontinuitet na klupi ključan za daljnji razvoj momčadi. Carević i njegov stožer svakodnevno rade na podizanju razine igre i izgradnji čvrstog identiteta Gorice“, poručili su iz kluba.

Produženjem suradnje, dodaje se u priopćenju, Gorica nastavlja graditi projekt usmjeren na razvoj igrača, stabilizaciju rezultata i stvaranje konkurentne momčadi koja će iz kola u kolo rasti.

Nastavite čitati

Sport

Trail liga stiže na Ključić Brdo! Sutra slijedi 7. kolo Turopoljskih liga trčanja

Objavljeno

na

Objavio/la

Na izletištu Ključić Brdo sutra se nastavlja Turopoljska liga trail trčanja, kao dio programa Turopoljskih liga trčanja u organizaciji Atletskog kluba Turopolje. Sedmo kolo donosi utrke na dvije staze, kraćoj od 4,3 kilometra i dužoj od osam kilometara.

Start utrka predviđen je za 10 sati, a Atletski klub Turopolje poziva sve zainteresirane trkače da se prijave putem službene web stranice, gdje su dostupne i sve dodatne informacije.

“Prognoza je za sutra povoljna, nema na vidiku ni kiše ni snijega, ni magle ni vjetra, idealno za trčanje i druženje”, poručuju iz kluba.

Nastavite čitati

Sport

Taekwondo klub Velika Gorica slavi! Vraćaju se s dvije brončane medalje iz Zagreba

Objavljeno

na

Objavio/la

Taekwondo klub Velika Gorica proteklog je vikenda sudjelovao na E3 Noble Open turniru u Zagrebu, jednom od najvažnijih europskih natjecanja za kadete i juniore. Turnir je okupio 450 natjecatelja iz više od 20 država, u organizaciji Taekwondo kluba Zaprešić.

Klub su predstavljala sedmorica sportaša, a najviše su se istaknuli Lejla Lea Kajfeš (juniorka -59kg) i Matej Turković (kadet -45kg), koji su osvojili brončane medalje. Lejla je završila u top 10 ETU rankinga, dok je Matej donio prvu mušku medalju kluba na europskim rangiranim turnirima.

Blizu medalje bio je i Patrik Lončar, koji je završio na petom mjestu, dok su ostali članovi stekli vrijedno iskustvo na velikom natjecanju.

Sljedeći izazov za klub je G1 Austria Open u Innsbrucku, gdje će nastupiti seniorke u svojoj premijernoj seniorskoj sezoni.

Nastavite čitati

Sport

ŽRK Udarnik otvara upise u školu rukometa – “Pridruži se pobjedničkom timu”

Objavljeno

na

Objavio/la

ŽRK Udarnik otvorio je upise u školu rukometa za djevojčice mlađe osnovnoškolske dobi. Program je namijenjen djevojčicama od 1. do 5. razreda, kao i djevojčicama rođenima 2012., 2013., 2014. i 2015. godine.

“Pridruži se pobjedničkom timu i postani dio rukometne budućnosti”, poručuju iz kluba te dodaju da će polaznice imati priliku učiti osnove rukometa, razvijati sportski duh i sudjelovati na natjecanjima i druženjima s ekipom.

Zainteresirani mogu dobiti više informacija i prijaviti se na broj 098/471 130 ili na [email protected].

Nastavite čitati

Reporter 456 - 18.12.2025.

Facebook

Izdvojeno