Povežite se s nama

Sport

Jedinicu uzeo Karlo Žiger: “Novi Kotarski” stigao iz Chelseaja

Nakon odlaska Dominika Kotarskog u PAOK, u redove HNK Gorice stigao je novi mladi hrvatski golman iz velikog kluba. Karlo Žiger (21) posljednjih šest godina bio je član Chelseaja, a prošlu sezonu proveo u Sloveniji

Objavljeno

na

Dugotrajna i po klub iznimno uspješna priča s Dominikom Kotarskim okončana je službenom objavom njegova transfera u grčki PAOK. Prema dostupnim informacijama, Gorica je na golmanu kojeg je platila milijun eura zaradila dvostruko, a uz bonuse bi cifra mogla narasti i do tri milijuna eura…

A kad je to konačno završeno, ostalo je riješiti pitanje novoga golmana. Spominjao se povratak Ivana Banića, kontakta je bilo i s golmanom Hrvatskog dragovoljca Zvonimirom Šubarićem, ali izbor goričke struke na kraju je “novi Kotarski”. Karlo Žiger ima 21 godinu, a posljednjih šest godina bio je pod ugovorom s velikim Chelseajem. U Goricu je došao kao slobodan igrač.

– Osjećam se odlično što sam došao ovdje, Gorica je najbolji klub koji sam mogao izabrati za moj daljnji razvoj. Branio sam proteklog vikenda drugo poluvrijeme u prijateljskoj utakmici protiv Varaždina, dečki su odlični i jedva čekam priključiti im se na treningu – rekao je Karlo nakon što je stavio potpis na četverogodišnji ugovor s Goricom.

Snažno je odjeknuo njegov transferu u Chelsea u “nježnim” godinama, jer bilo mu je samo 15 kad je otišao u London. Branio je u engleskom velikanu za mlađe klupske selekcije, s U-19 momčadi igrao je i finale juniorske Lige prvaka prije tri godine, a nekoliko puta sjeo je i na klupu u utakmicama prve momčadi.

– Tata mi je bio golman, tako da sam i ja kao klinac odmah stao na gol. Karijeru sam započeo u NK Zagrebu sa sedam godina, da bi s 15 godina preselio s obitelji u London i nastavio braniti za mlađe selekcije Chelseaja. Imao sam i jednu posudbu u Engleskoj, a prošlu sezonu odradio sam na posudbi u slovenskoj drugoj ligi – kazao je Karlo, koji se već u Sloveniji povezao s Goricom.

– Za Rudar Velenje sam upisao 16 nastupa, a najbolji prijatelj i cimer u Sloveniji bio mi je Juraj Spudić, bivši igrač Gorice, koji mi je ispričao puno pozitivnih stvari o klubu – ističe Žiger.

Iza njega je i 15 nastupa za mlađe selekcije hrvatske reprezentacije, a ispred njega je dokazivanje da doista može biti “novi Kotarski”

– Vjerujem da ćemo odraditi uspješnu sezonu, boriti se za vrh, a moja želja je nametnuti se od početka sezone i postati broj jedan – istaknuo je Karlo, koji će jedinicu nositi na dresu.

Naravno, pitat će se tu nešto i godinu dana starijeg Jana Paola Debijađija, proljetos drugoga golmana Gorice, ali i mladića koji definitivno ima svoje kvalitete. U sezonu bi njih dvojica, produkti omladinskih škola Gorice i Chelseaja, trebali krenuti s istih startnih pozicija, ostaje za vidjeti tko će više pokazati u svemu tome…

Sport

FOTO HOK Gorica izdominirala vodeću Petrinju za pobjedu u tri seta

Objavljeno

na

Objavio/la

HOK Gorica je u 19. kolu  Prve B lige – Regija Sjever sjajnom igrom u tri seta (25:17, 26:24, 25:19) pobijedila vodeću Petrinju za svoju 16. pobjedu i prvi poraz odbojkašica iz Petrinje.

Velika Gorica, 15.03.2026. Prva B liga Regija Sjever-19.kolo: HOK Gorica – OK Petrinja 3:0. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 15.03.2026. Prva B liga Regija Sjever-19.kolo: HOK Gorica – OK Petrinja 3:0. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Kretanje rezultata u prvom setu (7:4, 16:8, 17:10, 20:15, 24:16) dalo je naslutiti kako bi Gorica mogla diktirati događanja na parketu u susretu s liderom Lige, do danas neporaženog sastava iz Petrinje. Međutim, tijekom drugog seta gostujuća ekipa imala je stalnu prednost (0:4, 7:12, 10:15, 11:18, 15:20) sve do rezultata 17:22.

Velika Gorica, 15.03.2026. Prva B liga Regija Sjever-19.kolo: HOK Gorica – OK Petrinja 3:0. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 15.03.2026. Prva B liga Regija Sjever-19.kolo: HOK Gorica – OK Petrinja 3:0. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Nakon toga Gorica je serijom 5:0 izjednačila na 22:22! Petrinja je imala još dva vodstva (22:23, 23:24) i set loptu, Gorica se obranila i dobila set – 26:24!!

Velika Gorica, 15.03.2026. Prva B liga Regija Sjever-19.kolo: HOK Gorica – OK Petrinja 3:0. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 15.03.2026. Prva B liga Regija Sjever-19.kolo: HOK Gorica – OK Petrinja 3:0. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Slično kao u prvom domaća ekipa dominirala je i u trećem setu (8:4, 11:5, 13:8, 19:11, 21:15, 23:18) za konačnih 25:19, odnosno glatku pobjedu u tri seta.

Velika Gorica, 15.03.2026. Prva B liga Regija Sjever-19.kolo: HOK Gorica – OK Petrinja 3:0. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Ukupno trajanje susreta 71 minuta, ukupno poeni 75:61.

Velika Gorica, 15.03.2026. Prva B liga Regija Sjever-19.kolo: HOK Gorica – OK Petrinja 3:0. Foto: David Jolić/cityportal.hr

HOK Gorica (19 16 3 51:20 32) je s 32 boda na 2. mjestu u trenutačnom poretku, a OK Petrinja (19 18 1 54:11 36) je s 36 bodova na 1. mjestu.

Galerija fotografija

Prva B liga – Regija Sjever – seniorke 2025./2026., 19. kolo

HOK Gorica – OK Petrinja 3:0 (25:17, 26:24, 25:19)

Velika Gorica. Gradska sportska dvorana. Gledatelja: 80. Nedjelja, 15.03.2026., 15 sati. Suci: Tea Škreblin Borovčak i Igor Pihler. Zapisničarka: Josipa Jugo.

GORICA: Lucija Drezga, Lucija Cindrić, Lena Hudan, Nikolina Golubović, Tea Mirenić, Lea Kordić, Dora Ivanković (L1)(cap.), Marija Verhas, Vita Đurković (L2), Katja Cvitanović, Ana Mirenić, Nika Baričić, Tia Ribić, Ema Đurak. Trener: Luka Bišćan.

PETRINJA: Klara Perković, Inga Kunert (cap.), Anja Kaurić, Karyna Zablotska, Tara Todorović, Ena Norković, Lucija Gori, Khrystyna Zablotska, Ena Kaurić, Veronika Katarina Kadić (L1), Maria Strejček (L2). Trener: Ivan Sušnik.

Poredak: 1. Petrinja (19 18 1 54:11 36), 2. HOK Gorica (19 16 3 51:20 32), 3. Nebo II (19 14 5 48:26 28), 4. ŽOK Ivanec (19 11 8 40:31 22), …

Nastavite čitati

Sport

Hajduk pogodio za vrijedna tri boda Mraclina

Objavljeno

na

Objavio/la

Nogometaši Mraclina su na Novoj grabi upisali minimalnu, ali izuzetno vrijednu pobjedu protiv Jaske Vinogradara. Svečarski uvod u utakmicu pripao je domaćem igraču Davidu Marjanoviću, koji je prije samog početka dobio na poklon plavi dres s brojem 100 za jubilarnih stotinu službenih nastupa u mraclinskom klubu. Nakon što su u prošlom kolu donijeli bod iz Stupnika, momčad Marka Pancirova pred svojim je navijačima od prve minute krenula po puni plijen, a trenutak odluke dogodio se već u otvaranju utakmice, točnije u 9. minuti.

Akcija je krenula po desnoj strani, a lopta je stigla do iskusnog Igora Hajduka na rubu kaznenog prostora. Hajduk je još jednom pokazao svoju klasu te je “majstorski” poslao loptu ispod vratara Majkića za, pokazat će se, konačnih 1:0. Do kraja susreta gledali smo ravnopravnu borbu u kojoj su gosti svim silama pokušavali doći do izjednačenja, dok su domaći prilike vrebali iz opasnih kontranapada. Iako su mreže mirovale do posljednjeg zvižduka suca Ptičara, trud i borbenost obje ekipe držali su neizvjesnost do samog kraja. Ovom pobjedom Mraclin je potvrdio izvrsnu formu na početku proljetnog dijela prvenstva, a junak susreta Igor Hajduk zasluženo je ponio titulu igrača utakmice.

IV. NL SREDIŠTE ZAGREB – B, 17. kolo

MRACLIN – JASKA VINOGRADAR 1:0

Stadion Nova graba. Gledatelja 100.
Sudac: Ptičar (Repušnica). Pomoćnici: Rožanković (Glina) i Živković (Topusko).

STRIJELAC: 1:0 – I. Hajduk (9).

MRACLIN Zagorac, Marjanović, J. Domitrović, Rajić (od 80. Đurašić), Brdek, Matić (od 62. Rakas), Jančić (od 46. Kaurin), Borovac (od 73. Godinić), Tokić, Hajduk (od 62. I. Kos), Krilić (od 46. N. Kos). Trener: Marko Pancirov.

JASKA VINOGRADAR: Majkić, Fabijanić, Španić, Bunoza, Kerman, Mićunović, Bencetić, Bakšić, Matić (od 62. Kordić), Nad, Rupčić. Trener:Tomislav Kelava.

Nastavite čitati

Sport

FOTO Klas borbenom igrom do osme pobjede u prvenstvu

Objavljeno

na

Objavio/la

Klas je u 19. kolu Premier lige pobijedio Turopoljac iz Kuča rezultatom 2:0 golovima Leonarda Mikića i Filipa Gajskog. Drugom pobjedom u nastavku proljetne polusezone (pobjeda 3:2 u 18. kolu protiv Sloge u Križu) premier ligaš iz Mičevca potvrdio je odličan proljetni start.

Mičevec, 14.03.2026. Premier liga-19.kolo NK Klas – NK Turopoljac 2:0. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Mičevec, 14.03.2026. Premier liga-19.kolo NK Klas – NK Turopoljac 2:0. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Nakon prvog poluvremena bez pogodaka treneri su nakon odmora krenuli s nešto izmijenjenim sastavima. Trener Turopoljca je uvođenjem u igru Mije Jandriša i Marka Preradovića imao namjeru ojačati veznu liniju i pojačati pritisak na vrata domaćih. Gosti su imali nekoliko obećavajućih prilika, ali izostala je konkretnost.

Mičevec, 14.03.2026. Premier liga-19.kolo NK Klas – NK Turopoljac 2:0. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Mičevec, 14.03.2026. Premier liga-19.kolo NK Klas – NK Turopoljac 2:0. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Domaći su odgovarali kontranapadima i u 61.minuti došli u vodstvo. Hitri Mikić je iskoristio pogrešku obrane Turopoljca i pogodio nebranjenu mrežu za 1:0. Gosti su odgovorili još žešćim napadima, ali nisu pogađali vrata. Domaći vratar je s dva istrčavanja u kritičnim situacijama spriječio izjednačenje. Efektnim pogotkom u sudačkoj nadoknadi Gajski je potvrdio 2:0 pobjedu domaćih.

Mičevec, 14.03.2026. Premier liga-19.kolo NK Klas – NK Turopoljac 2:0. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Klas (19 8 3 8 30:31 27) je s 27 bodova na 8. mjestu u trenutačnom poretku, a Turopoljac (19 8 3 8 26:28 27) je s istim brojem bodova na 9. mjestu.

Galerija fotografija

Premier liga NSZŽ-e 2025./2026., 19. kolo

Mičevec. ŠRC Mičevec. Gledatelja: 70. Subota, 14.03.2026., 16 sati. Sudac: David Vrljić. Pomoćni suci: Matej Mrkoci i Dario Anđel. Strijelci: 1:0 – Mikić (61), 2:0 – Gajski (90+3).

KLAS: Petrović, Petir (cap.), Županić, Mikić, Mesić (od 90. Kulušić), Gajski, Matić (o 46. Jakić), Hadaš (od 78. Kruezi, od 90+2 Marković), M.Tadić, Gredelj, Janić. Trener: Josip Tadić.

TUROPOLJAC: Špoljarić, Domić, Martinić, Perić (od 18. Bogović), Gogić, Blažičko (od 46. Jandriš), Horvat (cap.), F.Saraf, Čurek, Krasnić, Blažev (od 46. Preradović). Trener: Romano Župetić.

Nastavite čitati

Sport

FOTO HSTK Velika Gorica – 16. pobjedom potvrđena titula pobjednika lige

Objavljeno

na

Objavio/la

Stolnotenisači Velike Gorice zabilježili su u 11. kolu Prve hrvatske lige 16. pobjedu u 17. mečeva i tako potvrdili svoju vodeću poziciju, odnosno osvojenu titulu prvaka. Igrači domaćeg sastava pobijedili su maksimalnim rezultatom 4:0 sastav STK Malinska-Dubašnica (Malinska), sastav koji je na posljednjem mjestu ljestvice.

Velika Gorica, 14.03.2026. Prva HL-11.kolo: HSTK Velika Gorica – STK Malinska-Dubašnica (Malinska) 4:0. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 14.03.2026. Prva HL-11.kolo: HSTK Velika Gorica – STK Malinska-Dubašnica (Malinska) 4:0. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 14.03.2026. Prva HL-11.kolo: HSTK Velika Gorica – STK Malinska-Dubašnica (Malinska) 4:0. Foto: David Joliæ/cityportal.hr

Velika Gorica, 14.03.2026. Prva HL-11.kolo: HSTK Velika Gorica – STK Malinska-Dubašnica (Malinska) 4:0. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica (17 16 1 62:22 33) je s 33 boda prije zadnjeg kola uvjerljivi pobjednik lige.

Galerija fotografija

Prva hrvatska liga zapad (m) 2025./2026., 11. kolo

HSTK Velika Gorica – STK Malinska-Dubašnica 4:0

Velika Gorica. Gradska sportska dvorana. Subota, 14.03.2026., 13:00 sati. Sudac: Goran Miljak.

Marko Vračan – Matija Strilčić 3:1, Domagoj Elger – Adrian Šantić 3:0, Ante Jakić – Nikola Baša 3:0, Marko Habijanec / Domagoj Elger – Adrian Šantić / Nikola Baša 3:0.

Nastavite čitati

Sport

FOTO Poraz odbojkaša Gorice u derbi susretu sa Splitom

Objavljeno

na

Objavio/la

Odbojkaši Gorice su u 17. kolu Prve lige izgubili od momčadi OK Split rezultatom 1:3 te tako prokockali prvu meč loptu za plasman u Superligu.

Velika Gorica, 14.03.2026. Prva liga-17.kolo: OK Gorica-OK Split 1:3. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 14.03.2026. Prva liga-17.kolo: OK Gorica-OK Split 1:3. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Izjednačena igra u prvom setu sve do završnice, a onda su gosti iskoristili pogreške domaćih i osvojili set. Gorica je u drugom setu bila u stalnom vodstvu i glatko ga osvojila za izjednačenje rezultata.

Velika Gorica, 14.03.2026. Prva liga-17.kolo: OK Gorica-OK Split 1:3. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 14.03.2026. Prva liga-17.kolo: OK Gorica-OK Split 1:3. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Treći set bio je sličan prvom i opet su gosti u završnici bolje odigrali te ga dobili (21:25) za vodstvo 1:2. Gorica je u četvrtom setu pokušala sve da utakmicu odvede u peti set, ali Splićani su ipak za nijansu bili smireniji dobili set (25:27) za konačnu pobjedu.

Velika Gorica, 14.03.2026. Prva liga-17.kolo: OK Gorica-OK Split 1:3. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 14.03.2026. Prva liga-17.kolo: OK Gorica-OK Split 1:3. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 14.03.2026. Prva liga-17.kolo: OK Gorica-OK Split 1:3. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Utakmica je ukupno trajala 114 minuta, poeni 91:95.

Gorica (17 10 7 35:30 20) je s 20 bodova na 2. mjestu pred posljednje kolo, a Split (17 9 8 38:32 18) je s 18 bodova na 3. mjestu.

Galerija fotografija

Prva liga seniori 2025./2026., 17. kolo

OK Gorica – OK Split 1:3 (20:25, 25:18, 21:25, 25:27)

Velika Gorica. Gradska sportska dvorana. Gledatelja: 70. Subota, 14.03.2026., početak u 16 sati. Suci: Marko Antolić i Josipa Jugo. Zapisničar: Fran Pavlović. Delegat: Predrag Dilberović. Granični suci: Dominik Jonathan Rossmantih i Ivana Micek.

GORICA: Bruno Slavica, Matej Martić, Bartol Mandić Baranović (L2), Noa Horvat, Ivan Čičak, Matija Klasnić, Luka Mačvanin, Tin Devald, Luka Petrović, Patrik Vidaković, Matej Šakota (cap.), Karlo Pejić, Ivor Mandić, Gabrijel Cindrić (L1). Trener: Gašpar Škorić Budimir.

SPLIT: Ivan Barić, Roko Matkovac, Frane Jakara, Lovre Tomić (L2), Ivan Ćosić, Andrija Staničić (L1), Leo Nikolovski Draganić, Karlo Plazibat, Paško Mudnić, Daniel Krnjača, Bruno Doljanin, Toma Soldo. Trener: Fabijan Ćosić.

Nastavite čitati

Reporter 457 - 26.02.2026.

Facebook

Izdvojeno