Povežite se s nama

Sport

Jedan se snašao, drugi raskinuo: Debijađi u HAŠK-u, Šroler traži novi klub

Martin Šroler raskinuo je ugovor s Kustošijom i u statusu slobodnog igrača traži novo odredište, dok se njegov dugogodišnji suigrač Jan Paolo Debijađi pronašao utočište na Peščenici, u redovima člana 3. NL Centar

Objavljeno

na

Dok pratimo našu Goricu u najvišem rangu natjecanja, dok gledamo što se iz vikenda u vikend događa i u svim ostalim našim klubovima, jednim oko volimo ispratiti i što se događa s našim igračima. Nogometaši s velikogoričkog područja, naravno, žive svoje živote i izvan našega kraja, a među njima su i dvojica koja su se često sudarala i isprepletala tijekom svojih karijera.

Martin Šroler i Jan Paolo Debijađi proveli su godine zajedno u HNK Gorici, odlazili na neke druge adrese pa se vraćali, a od ovog ljeta niti jedan od njih više nije vezan uz matični klub. Debijađi je nakon punih 17 godina napustio Gradski stadion i krenuo u potragu za nogometnom srećom, dok se Šroler s Goricom rastao još na zimu, otišavši u redove ambicioznog trećeligaša Kustošije. U kojoj više nije…

Dva mjeseca prije nego što će proslaviti 26. rođendan, Šroler je raskinuo ugovor s klubom kojeg vodi poznati agent Andy Bara, i u statusu slobodnog igrača traži novu destinaciju. Shvativši kako je Kustošija malo modificirala želje i ambicije, kako je okupljena izrazito mlada momčad koja neće biti u poziciji loviti plasman u viši rang, Šroki je shvatio i da to više nije okruženje u kojem on treba tražiti svoje mjesto. Pa će tražiti dalje.

Koliko se možda doznati iz priča s raznih strana, određene opcije ima, klubovi zovu i raspituju se, a u ovom trenutku sve govori kako je majstor malog nogometa i ljubitelj tetovaža s Plesa najbliže potpisu za jedan hrvatski drugoligaški klub. Odnosno, u našim uvjetima i to treba pojasniti, za klub koji se natječe u 1. NL, odnosno drugom rangu. U tom je okruženju Šroler igrao i svoj najbolji nogomet u karijeri, u onoj sezoni u Zaprešiću, a realizira li se to što se spominje, imat će novu priliku za takvo što. U najboljim nogometnim godinama, dovoljno mlad, a dovoljno iskusan…

I dok u njegovu slučaju treba pričekati službenu objavu, kad je riječ o 24-godišnjem Janu Paolu Debijađiju, sve je jasno. Nakon Gorice, za koju je branio u svim mlađim uzrastima, a jedan nastup upisao i u HNL-u, nakon lijepe epizode u Kurilovcu i ne toliko lijepih iskustava iz Lučkog, Hrvatskog dragovoljca i Dubrave, Debijađi će ove sezone braniti za zagrebački HAŠK 1909. Odlazi u 3. NL Centar, u četvrti rang, što se definitivno može nazvati novim početkom. Ili, ako ćemo već o željama, početkom novog uzleta jedne i dalje perspektivne karijere.

Nakon dugog razdoblja bez utakmica, u drugom rangu za njega mjesta u ovom trenutku nije bilo, a u trećem rangu pojavio se vrlo specifičan problem. Odlukom HNS-a, od ove sezone će klubovi iz 2. NL morati imati četvoricu igrača mlađih od 21 godine na travnjaku, čemu je većina klubova doskočila tako što je angažirala mlade golmane, često i kroz posudbe iz prvoligaških klubova, sve kako bi si barem djelomično olakšali kombiniranje s mlađim i starijim igračima u polju. U takvoj situaciji, naravno, jednom 24-godišnjem golmanu nije lako doći do prilike.

I preostala je, logičnim slijedom, 3. NL, iz koje je najbrže reagirao upravo HAŠK. Debijađi je već registriran, prvenstvo je počelo, ali na njegovu otvaranju naš Jan nije dobio priliku za debi, budući da je svih 90 minuta ostao na klupi. Mogao bi je dobiti već u sljedećem kolu, budući da je HAŠK s mladim Matejem Barkićem na vratima primio pet komada od Ponikvi na domaćem terenu. Već do 38. minuti bilo je 0-4 za goste, pri čemu su zabijali i bivši igrači Gorice Mihael Đopar i Arijan Ačkar.

U svakom slučaju, sretno obojici…

Sport

FOTO Prva pobjeda Velike Mlake u proljetnoj polusezoni

Objavljeno

na

Objavio/la

Velika Mlaka 1947 je u 18. kolu Jedinstvene 1.ŽNL pobijedila momčad Milke Trnine rezultatom 1:0 pogotkom Ante Kneževića u završnici prvog poluvremena.

Velika Mlaka, 21.03.2026. Jedinstvena 1. ŽŽNL – 18. kolo: NK Velika Mlaka 1947 – NK Milka Trnina 1:0. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Mlaka, 21.03.2026. Jedinstvena 1. ŽŽNL – 18. kolo: NK Velika Mlaka 1947 – NK Milka Trnina 1:0. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Utakmica je u drugom poluvremenu bila dinamičnija, igralo se posve otvoreno, domaći su imali nekoliko zrelih prigoda za pogodak, ali nije bilo dovoljno mirnoće za realizaciju. Dinamičan susret bio je u nekoliko navrata prekidan zbog ozljeda odnosno intervencija medicinske osobe.

Velika Mlaka, 21.03.2026. Jedinstvena 1. ŽŽNL – 18. kolo: NK Velika Mlaka 1947 – NK Milka Trnina 1:0. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Domaći su zasluženo došli do prve pobjede u proljetnoj polusezoni, nakon 2:2 u Novom Čiču (16. kolo) i poraza 1:3 u Gornjoj Lomnici (17. kolo).

Velika Mlaka, 21.03.2026. Jedinstvena 1. ŽŽNL – 18. kolo: NK Velika Mlaka 1947 – NK Milka Trnina 1:0. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Mlaka (18 8 2 8 41:37 26) je sa 26 bodova na 7. mjestu u trenutačnom poretku, a Milka Trnina (18 8 4 6 34:31 28) je s 28 bodova na 4. mjestu.

Galerija fotografija

Jedinstvena 1.ŽNL NSZŽ 2025./2026., 18.kolo

NK Velika Mlaka 1947 – NK Milka Trnina (Vezišće) 1:0 (1:0)

Velika Mlaka. Stadion: ŠRC Jure Mihalj – Đuro. Gledatelja: 40. Subota, 21.03.2026., 17:30 sati. Sudac: Antonio Jurakić. Pomoćni suci: Ivan Jurakić i Jurica Šarić (svi Dugo Selo). Delegat: Bojan Stanilović (Lukavec). Strijelac: 1:0 – Knežević (44).

VELIKA MLAKA: Bedeković, Đenđinović, Knežević (od 57. Jantol, od 86. Jurić)), Orešković, Jelovčić (od 46. Čolić), Božić, Cerovski (od 66. Lončarević), Milanović (cap.), Rendulić (od 86. Plepelić), Merlić, Marđetko (od 86. Batur). Trener: Stjepan Đuračić.

MILKA TRNINA: Moguljak (cap.), Kipson, Dumbović (od 66. Milković), Avelar, Bilać, Radman, Woidella (od 80. Felix), Hmorinski, Košutić, Marić, Podgorski. Trener: Marijo Moštak.

Nastavite čitati

Sport

FOTO Ban Jelačić izgubio od Poleta u derbi susretu susjeda

Objavljeno

na

Objavio/la

Ban Jelačić je u 20. kolu Premier lige izgubio u susretu s Poletom iz Buševca minimalnim rezultatom 0:1, strijelac je bio Josip Raković u 11. minuti.

Vukovina, 21.03.2026. Premier liga-20.kolo: Ban Jelačić – Polet 0:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Vukovina, 21.03.2026. Premier liga-20.kolo: Ban Jelačić – Polet 0:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Utakmica je odlučena u ranoj fazi obostrano otvorene igre nakon akcije Poleta po desnoj strani. Antonio Ivkić je spasio skoro izgubljenu loptu i odigrao dupli pas te onda skoro od korner zastavice ubacio na peterac domaće momčadi. Nitko nije pazio na Rakovića, koji je u skoku neometano loptu glavom poslao pod gredu za – 0:1.

Vukovina, 21.03.2026. Premier liga-20.kolo: Ban Jelačić – Polet 0:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Vukovina, 21.03.2026. Premier liga-20.kolo: Ban Jelačić – Polet 0:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Vukovina, 21.03.2026. Premier liga-20.kolo: Ban Jelačić – Polet 0:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Rano vodstvo gostujuće momčadi odredilo je i daljnje odvijanje derbi susreta, jer domaći su tražili izjednačenje, a Polet je tražio nove šanse u protunapadima preko bočnih pozicija.

Vukovina, 21.03.2026. Premier liga-20.kolo: Ban Jelačić – Polet 0:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Vukovina, 21.03.2026. Premier liga-20.kolo: Ban Jelačić – Polet 0:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Drugo poluvrijeme nije se znatno razlikovalo od prvog, promjene u sastavima donijele su više sigurnosti Poletu u obrambenoj taktici te češćim napadima Jelačića. Spornih situacija nije bilo.

Vukovina, 21.03.2026. Premier liga-20.kolo: Ban Jelačić – Polet 0:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Vukovina, 21.03.2026. Premier liga-20.kolo: Ban Jelačić – Polet 0:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Ban Jelačić (20 8 4 8 33:32 28) je s 28 bodova na 8. mjestu, a Polet (20 12 2 6 40:22 38) je s 38 bodova na 2. mjestu prvenstvene ljestvice.

Galerija fotografija

Premier liga NSZŽ-e 2025./2026., 20. kolo

NK Ban Jelačić – NK Polet (Buševec) 0:1 (0:1)

Vukovina. Stadion: ŠRC Vukovina. Gledatelja: 60. Subota, 21.03.2026., 16 sati. Sudac: Ivan Marinčević (Mičevec). Pomoćni suci: Matej Mrkoci (Mraclin) i Ivan Mirenić (Velika Gorica). Delegat: Danijel Gašpar (Križ). Strijelac: 0:1 – Raković (11).

BAN JELAČIĆ: Klepac, Rovišan, Landeka, Drezga, Markov, Smok (od 60. Milatović), Pušić, M.Nikić (cap.), Grižić (od 46. Harambašić), Klasnić, Kotrman (od 69. Miletić). Trener: Tomislav Škrinjarić.

POLET: Halilić, Šečić, Kaurin (od 72. Karaula), Jušić, Galović, N.Šestak, Raković (od 60. B.Šestak), Stuparić (od 72. Roginić), Golubić (od 60. Matković), Ivkić, Debijađi. Trener: Dejan Debijađi.

Nastavite čitati

Moja županija

Turopolje ispustilo bodove u završnici, Pušća preokretom iz dva penala do pobjede

Pušća je ovom pobjedom osvojila vrijedna tri boda.

Objavljeno

na

Objavio/la

Nogometaši Turopolja, oslabljeni za nekoliko bitnih igrača, poraženi su na svom Leštandu od Pušće rezultatom 1:2, iako su sve do same završnice držali prednost u rukama. Nakon većeg dijela utakmice bez pogodaka i uz dosta opreza s obje strane, ključni trenuci dogodili su se u posljednjih desetak minuta. Domaći su u 81. minuti stigli do vodstva kada je Matej Karlović lijepo pogodio s ruba kaznenog prostora, preciznim udarcem u desni kut gostujućeg vratara.

Ipak, samo tri minute kasnije uslijedio je prvi šok za domaće. Sudac Mihael Milin pokazao je na bijelu točku nakon duela u kaznenom prostoru, procijenivši da je prekršaj napravljen nad Vrabecom. Siguran realizator bio je Matija Zaplatić koji poravnava rezultat na 1:1. Nedugo zatim, u 88. minuti, nova slična situacija u kaznenom prostoru Turopolja. Ovoga puta pao je Martin Nemčić, a sudac je ponovno dosudio najstrožu kaznu, što je izazvalo negodovanje domaćih igrača i navijača. Zaplatić je i drugi put bio precizan s bijele točke za potpuni preokret i veliko slavlje gostiju.

Domaći sastav tako je u svega nekoliko minuta ostao bez bodova, a dvije sudačke odluke u samoj završnici zasigurno će još neko vrijeme biti tema rasprava. Pušća je ovom pobjedom osvojila vrijedna tri boda, dok Turopolju ostaje žal za propuštenom prilikom i vrlo bolnim raspletom utakmice.

JEDINSTVENA I. LIGA NSZŽ , 18. kolo

TUROPOLJE – PUŠĆA 1:2

ŠRC Turopolje. Gledatelja 50.
Sudac: Mihael Milin (Dugo Selo). Pomoćnici: Pranjić i Cetin.
Strijelci: 1: 0 – Karlović (81), 1:1 – Zaplatić (84 – 11 m), 1:2 – Zaplatić (88 – 11 m).                                                                    Crveni karton: Luka Kapović (87).

TUROPOLJE: Culović, Kapović, Kos, Ceković, Jurić, Karlović, Perić, Lozić, Šejić, Matošević, Josić. Trener: Stiven Žitnik.

PUŠĆA: Jelačić, Prša (od 68. Janušić), Pinek (od 46. Gaiser), Martin Nemčić, Vrabec, Jandras, Pulek, Zaplatić, Starjački (od 61. Horvat), Marko Nemčić, Penezić (od 66. Javorić). Trener: Nikola Božić.

*Tekst je dio programskog sadržaja ‘Sport Zagrebačke županije’ nastao u suradnji sa Zagrebačkom županijom.

Nastavite čitati

Najave

Nakon sedam godina pauze, polumaraton se vraća u Veliku Goricu – donosimo sve detalje

Na rasporedu su tri discipline.

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: Atletski klub Turopolje/FB

Nakon sedmogodišnje stanke, polumaraton se vraća na ulice našeg grada. Novo izdanje utrke, pod nazivom Turopoljski polumaraton, održat će se u nedjelju, 31. svibnja 2026., u organizaciji Atletski klub Turopolje, a start i cilj bit će ispred Muzeja Turopolja.

Na rasporedu su tri discipline, utrka na 5 kilometara, 10 kilometara i polumaraton (21,097 km), a sve tri startaju u 9 sati. Staze su certificirane prema WA/AIMS standardima, a trčat će se zatvorenim gradskim prometnicama i označenim stazama.

Polumaraton je namijenjen natjecateljima starijima od 16 godina, uz vremensko ograničenje od tri sata, dok kraće utrke imaju limit od 90 minuta. Organizatori su predvidjeli i dobne kategorije za muškarce i žene u svim disciplinama, kao i nagrade za najbolje, uključujući novčane nagrade za ukupne pobjednike polumaratona.

Prijave su već otvorene, uz niže cijene startnina za rane prijave do sredine travnja, dok će se sudionici moći prijaviti i na dan utrke, ali bez startnog paketa. Više detalja možete saznati ovdje.

Nastavite čitati

Sport

Druženje igrača superligaša HNK Gorica i mladih navijača

Objavljeno

na

Objavio/la

Igrači goričkog superligaša i mladi navijači družili su se jučer (petak, 20.03.2026., od 17 do 18 sati) u Parku dr. Franje Tuđmana. To je bilo svojevrsno ”zagrijavanje” pred sutrašnju utakmicu sa HNK Rijeka.

Velika Gorica, 20.03.2026. Družženje igrača HNK Gorica i mladih navijača. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 20.03.2026. Družženje igrača HNK Gorica i mladih navijača. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Superligaša su predstavljali četiri igrača: Mateo Leš, Ante Kavelj, Stjepan Kučiš i Ognjen Bakić te voditelj druženja Marko Jurić. Druženje je bilo vrlo dobro organizirano i odlično vođeno. Voditelj Marko je već na startu bio na istoj valnoj dužini s djecom, malom i malo većom. Redali su se nogometni zadaci, a njihovo rješavanje bilo je nagrađivano klupskim šalom odnosno klupskom majicom i ulaznicom za sutrašnju utakmicu s Rijekom. (Ulaznice su dobili svi koji su se zatekli na druženju.)

Velika Gorica, 20.03.2026. Družženje igrača HNK Gorica i mladih navijača. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 20.03.2026. Družženje igrača HNK Gorica i mladih navijača. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Igrači su uredno sudjelovali u druženju, potpisivali dobitničke majice i pozirali za fotkanje. U disciplini žongliranja jedan dječak je 70 puta pimplao s loptom bez da je pala na travu! Sa strane su dobacivali: ”Odmah žonglera registrirajte za Goricu!”

Velika Gorica, 20.03.2026. Družženje igrača HNK Gorica i mladih navijača. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 20.03.2026. Družženje igrača HNK Gorica i mladih navijača. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Druženje je u potpunosti ispunilo svoju svrhu. Čak je i vlasnik kluba Ilija Karamatić, koji je bio u pozadini, skrenuo pozornost na sebe tako što je u dva-tri navrata duhovito ”bocnuo” igrače zbog minimalnih pogrešaka.

Velika Gorica, 20.03.2026. Družženje igrača HNK Gorica i mladih navijača. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 20.03.2026. Družženje igrača HNK Gorica i mladih navijača. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Utakmica SuperSport Hrvatska nogometna liga – 27. kolo: HNK Gorica – HNK Rijeka igra se na Gradskom stadionu sutra (nedjelja, 22.03.2026.) s početkom u 17:45 sati.

Galerija fotografija

Nastavite čitati

Reporter 457 - 26.02.2026.

Facebook

Izdvojeno