Povežite se s nama

Sport

Je li to moguće?! ‘Ante Budimir je želja jednog španjolskoga giganta…’

Real Madrid ili Barcelona žele Antu Budimira kao rješenje za svoje napadačke probleme!, informacija je koja je procurila u španjolskim medijima. Do kraja prijelaznog roka još su nepuna dva dana…

Objavljeno

na

Zimski prijelazni rok u najjačim se europskim ligama zatvara 3. siječnja, odnosno u ponedjeljak, a njegova sama završnica mogla bi ponuditi i još poneki bombastičan transfer. U jednom takvom u naslovnoj ulozi mogao bi biti i naš sugrađanin, dečko sa Ciblje, hrvatski reprezentativac i napadač Osasune Ante Budimir. U transferu koji bi za njega nedvojbeno bio – transfer života!

“Dva kluba iz SAD-a i jedan španjolski gigant su u utrci za Antu Budimira. Također, interes za njega pokazala su dva kluba iz Saudijske Arabije”, objavio je na svom profilu na X-u nogometni insajder Rudy Galetti, ne navodeći imena zainteresiranih klubova.

Četvrti strijelac La Lige ove sezone, sa deset postignutih golova u prvenstvu, ranije se spominjao i kontekstu mogućeg odlaska u Juventus, no to je kasnije demantirano iz torinskoga kluba. Ovoga puta nisu poznata imena (navodno) zainteresiranih klubova, no kratka i jednostavna analiza kaže da su španjolski giganti Real Madrid i Barcelona, eventualno Atletico Madrid, pri čemu je napadač potrebniji Realu i Barci nego Atleticu…

U prijevodu, postoji mogućnost da naš Ante završi u jednom od dva najveća kluba na svijetu, što bi bilo apsolutno senzacionalno, čudesno, spektakularno! U ovim godinama, sa 33 na leđima, ali i u ovakvoj formi, koja je na impresivnoj razini već nekoliko godina, Budimir je u prilici da dosegne nogometni Olimp, sam vrh… Gotovo da je teško i povjerovati u takav rasplet ove priče, ali činjenica je da je Hansi Flick rekao da mu je potreban još jedan napadač, kao i da je iz Reala otišao Joselu, pa i Madriđanima fali špica.

Ako se to na kraju ipak ne dogodi, ako Ante i dalje ostane u Pamploni, bit će i to jako dobar rasplet. Velikogoričanin je hodajuća legenda kluba, odnedavno i stranac s najviše golova u povijesti Osasune, budući da je sa 60. golom pretekao Poljaka Jana Urbana. Zabio je dva komada u pobjedi 3-2 protiv Athletic Bilbaoa u Kupu kralja i, naravno, ostao isti kao što je bio na betoncu na Ciblji.

– Ponekad se stvari dogode u životu, a da ne znate. Ponosan sam što sam dio kluba starog više od stotinu godina. Sretan sam što su nam ta dva gola pomogla da pobijedimo – rekao je sjajni Budimir.

U Osasunu je stigao 2020. iz Mallorce, za koju je odigrao 57 utakmica, zabio 19 golova i upisao četiri asistencije. U Osasuni je napravio veliki iskorak u karijeri te je u 160 odigranih utakmica zabio 60 golova i upisao šest asistencija. Prošle sezone zabio je 17 golova u prvenstvu, a taj će osobni rekord pokušati nadmašiti ove sezone.

Trenutačno je i drugi strijelac Osasune u La Ligi. U 142 odigrane utakmice Hrvat je zabio 54 prvenstvena pogotka i upisao šest asistencija. Drugi je iza legendarnog Sabina Andoneguija, koji je zabio 57 golova u 131 utakmici. Budimir je, dakle, samo tri gola udaljen od toga da postane najbolji strijelac kluba u povijesti La Lige.

Budumir je s odštetom od osam milijuna eura najskuplji igrač kojeg je klub iz Pamplone ikad kupio, ali u klubu su uvjereni da je svaki cent od tih osam milijuna dobro uložen.

‘Bazirani smo na djecu iz naše regije i uredili smo naš kamp Tajonar, kako bi djeca imala što bolje uvjete. U tome nam strašno pomaže i Ante Budimir. Doduše, ne samo on, jer svakog utorka na treninge mlađih kategorija dovodimo igrače prve momčadi, koji rade s djecom na posebnim dijelovima igre, ali ostali smo impresionirani Budimirovim pristupom. Jer on se čak sâm nudi da dolazi u kamp. On je uzor djeci, i što njima jako puno znači. Zapravo, Budimir je utjelovljenje onoga što naš klub predstavlja – kaže Angel Alcalde, direktora klupske akademije.

Ante, dakle, zasluženo uživa u svim benefitima života u vrhunskom nogometu. Vole ga, poštuju, cijene i traže, a to je fenomenalan uspjeh nakon nogometnog puta koji je uključivao Radnik, odnosno Goricu, pa onda i Inter iz Zaprešića, Lokomotivu, St. Pauli, Crotone, Sampdoriju, Mallorcu, pa na kraju Osasunu. Tu se, kao šlag na kraju, Real ili Barca idealno uklapaju…

Sport

FOTO Gradići i Lomnica bez pobjednika u dramatičnoj završnici

Objavljeno

na

Objavio/la

Gradići i Lomnica su u 18. kolu Premier lige, u prvom kolu proljetne polusezone 2026., odigrali neodlučeno 2:2. Strijelci za domaće bili su Marko Lovrić i Stjepan Pralas, za goste Petar Gudelj i Marko Galić.

Gradići, 08.03.2026. Premier liga-18.kolo: Gradići – Lomnica 2:2. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Gradići, 08.03.2026. Premier liga-18.kolo: Gradići – Lomnica 2:2. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Lomnica je prvo poluvrijeme riješila u svoju korist pogotkom u završnici. Početkom drugog poluvremena gosti su pokušavali svoju bolju igru realizirati brzim akcijama, ali u završnici nisu bili dovoljno precizni. Domaći su igrali vrlo borbeno i u 58. minuti je Lovrić izjednačio na 1:1.

Gradići, 08.03.2026. Premier liga-18.kolo: Gradići – Lomnica 2:2. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Uvođenjem u igru dva igrača s klupe u 70. minuti Lomnica je diktirala događanja na terenu i obrana domaćih je bila na velikom iskušenju. Gosti su svoju bolju igru realizirali u 86. minuti nakon što je Garvanović prošao lijevom stranom i ubacio na prvu vratnicu, Galić je pogodio za 1:2, izgledalo je da je pobjeda sigurna.

Gradići, 08.03.2026. Premier liga-18.kolo: Gradići – Lomnica 2:2. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Domaći se nisu predali i krenuli su po izjednačenje i uspjeli. Kapetan Pralas realizirao je kazneni udarac u 3. minuti nadoknade za – 2:2!

Gradići, 08.03.2026. Premier liga-18.kolo: Gradići – Lomnica 2:2. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Gradići (18 5 2 11 25:47 17) su sa 17 bodova na 17. mjestu, a Lomnica (18 5 5 8 20:27 20) je sa 20 bodova na 15. mjestu u trenutačnom poretku.

Galerija fotografija

Premier liga NSZŽ-e 2025./2026., 18.kolo

NK Gradići – NK Lomnica (Donja Lomnica) 2:2 (0:1)

Gradići. Stadion: ŠRC Gradići. Gledatelja 120. Nedjelja, 08.03.2026. Sudac: Tomica Solenički. Pomoćni suci: Ivan Batušić i Martin Štulec. Strijelci: 0:1 – Gudelj (41), 1:1 – Lovrić (58), 1:2 – Galić (86), 2:2 – Pralas (90+3, 11m).

GRADIĆI: Kovačić, Lovrić, Krstanović, Matanić (od 81. M.Janječić), Župetić, Pralas (cap.), Premec, L.Janječić (od 70. Plećaš), Cindrić (od 81. Budimir), Koleš, Meštrović. Trener: Marko Rajić

LOMNICA: Luter, Garvanović (od 88. Grgić), Gudelj, Dijanežević, Burazer, Ćurić (cap.)(od 70. Delić), Šoštarec, Galić, Kovačević (od 82. Kevrić), Mostarlić (od 70. Čizmadija), Arbanas. Trener: Zoran Tomčić.

Nastavite čitati

Sport

FOTO Turopoljac preokretom do pobjede na startu proljetne polusezone

Objavljeno

na

Objavio/la

Turopoljac je na startu proljetne polusezone u 18. kolu Premier lige pobijedio Vatrogasca (Zdenci) rezultatom 3:2 golovima Petra Krasnića, Tomislava Horvata i Marka Preradovića, strijelci za goste Zdravko Đeno i Patrik Jazbec.

Kuče, 08.03.2026. Premier liga-18.kolo: Turopoljac – Vatrogasac(Zdenci) 3:2. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Kuče, 08.03.2026. Premier liga-18.kolo: Turopoljac – Vatrogasac(Zdenci) 3:2. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Domaći su u prvom poluvremenu imali više loptu u posjedu, pritiskali su po bočnim pozicijama i u 20. minuti došli u vodstvo. Ubačaj Čureka s desne strane na drugoj vratnici Krasnić je iz blizine pogodio donji kut za 1:0. Gosti su izjednačili u 38. minuti kada je Z.Đeno iskoristio nepažnju obrane i iskosa s lijeve strane pogodio malu mrežicu na suprotnoj strani.

Kuče, 08.03.2026. Premier liga-18.kolo: Turopoljac – Vatrogasac(Zdenci) 3:2. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Kuče, 08.03.2026. Premier liga-18.kolo: Turopoljac – Vatrogasac(Zdenci) 3:2. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Vatrogasac je u drugom poluvremenu opet iskoristio neopreznost domaće momčadi i Jazbec je pogodio za 1:2. Nakon toga Turopoljac je kratko bio u šoku, ubrzao je igru i golovima kapetana Horvata (62.) i Preradovića (66.) ponovo okrenuo rezultat u svoju korist.

Kuče, 08.03.2026. Premier liga-18.kolo: Turopoljac – Vatrogasac(Zdenci) 3:2. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Kuče, 08.03.2026. Premier liga-18.kolo: Turopoljac – Vatrogasac(Zdenci) 3:2. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Turopoljac (18 8 3 7 26:26 27) je sa 27 bodova na 8. mjestu u trenutačnom poretku.

Galerija fotografija

Premier liga NSZŽ-e 2025./2026., 18.kolo

NK Turopoljac – NK Vatrogasac (Zdenci) 3:2 (1:1)

Kuče. Stadion: ŠRC Kuče. Gledatelja: 50. Nedjelja, 08.03.2026. Sudac: Alen Hrgović. Pomoćni suci: Matej Mrkoci i Dario Anđel. Strijelci: 1:0 – Krasnić (20), 1:1 – Z.Đeno (35), 1:2 – Jazbec (56), 2:2 – Horvat (62), 3:2 – Preradović (66).

TUROPOLJAC: Buđak, Martinić, Perić, Bogović, Horvat (cap.), F.Saraf, Jandriš (od 46. Preradović), Čurek, Krasnić (od 77. Blažičko), J.Saraf (o 88. Đuđić), Blažev (od 63. Domić). Trener: Romano Župetić.

VATROGASAC: Belinić, Buće, Aničić (od 76. T.Gorupić), Mirt, Juračić (od 83. Baričević), Jazbec (od 76. I.Gorupić), Čirjak, Juroš (od 46. Čerimi), I.Đeno (cap.), Hanzir (od 76. Kulaš), Z.Đeno (od 64. Belinić). Trener: Tihomir Čakanić.

Nastavite čitati

Sport

Bod uz promašaj sezone: ‘Mi krvarimo, a protivnici zabijaju ni iz čega…’

Nogometaši Gorice odigrali su 2-2 sa Slaven Belupom na svom stadionu, u utakmici u kojoj smo vidjeli jedan nevjerojatan promašaj, jedan preokret, ukupno četiri gola, ali i jednog igrača koji ne slavi gol…

Objavljeno

na

Objavio/la

Kad je u 84. minuti ogleda između Gorice i Slaven Belupa, pri rezultatu 2-2, u čistu šansu došao Francuz Theo Epailly, toliko čistu da se činilo nemogućim promašiti je, na djelić sekunde pomislili smo kako je to – to. Trenutak koji će odvesti Goricu do važnih bodova, dati joj još malo zraka… Nažalost, umjesto toga dogodio se promašaj u koji zapravo stane cijela ova sezona. Izvrsna akcija, izrađena do samoga kraja, pa onda nemogući promašaj! Od stative se lopta odbila u Epaillyja i otišla u gol-aut. A Gorica se morala zadovoljiti bodom.

– Znate i sami za taj statistički podatak da stvaramo najviše velikih prilika u cijeloj ligi, ali daleko najviše ih i promašujemo. Suparnici nam zabijaju ni iz čega, a mi krvarimo… Ali obožavam način na koji igramo i učinit ćemo sve da stabiliziramo obranu i popravimo realizaciju – rekao je trener Mario Carević nakon remija s gostima iz Koprivnice.

Iako je Gorici ovo treća utakmica u samo šest dana, krenula je furiozno domaća momčad. Već u desetoj minuti Pavičić je imao odličan pokušaj, ali je u lopta otišla pored gola, a usput je označeno i zaleđe. Samo tri minute kasnije, isti igrač ponovno se našao u šansi, a rješenje je ovoga puta bilo perfektno. Nakon pogreške u obrani gostiju, Iker Pozo je otvorio priliku Pavičiću, koji je donio veliko olakšanje u domaći tabor.

Ostala je Gorica nadmoćna u cijelom prvom dijelu. Pet minuta nakon gola Pršir je imao priliku glavom matirati Hadžikića, a Sule je nedugo nakon imao situaciju jedan na jedan. Međutim, golova više nije bilo. Gosti su jedinu konkretniju priliku imali u 36. minuti, kad je pet metara pucao bivši igrač Gorice Josip Mitrović, ali lopta je otišla u korner. I Goričani su s prednošću otišli na predah.

Otvaranje nastavka, međutim, nije bilo dobro. Ponovno je koban bio prekid, ovoga puta Tomislav Božić bio je najviši u skoku i doveo goste do izjednačenja. Uspavalo je to pomalo utakmicu s obje strane sve do 74. minute, kad je Mitrović ostao sam na drugoj stativi i glavom lijepo spustio loptu u suprotni kut, pri čemu je Matijaša uhvatio na krivoj nozi. Budući da uvijek samo biranim riječima govori o svom razdoblju u Gorici, budući da voli naš klub i naš grad, nije iznenadilo to što Mitrović nije slavio gol. Iako, bilo bi bolje da ih prestane zabijati, jer zabio je i u prvom goričkom ogledu Gorice i Slavena ove sezone.

Srećom po Goricu, nije imao previše vremena za slavlje. Praktički već u prvom sljedećem napadu Gorica se uspjela vratiti u egal, i to nakon lijepe kombinacije asistenta Bruna Bogojevića i sad već dvostrukog strijelca Domagoja Pavičića. Mogla je Gorica i do potpuno preokreta, ali tad se “dogodio Epailly”, trenutak koji će ozbiljno kandidirati za promašaj sezone. Još jednu šansu imao je i Pavičić, mogao je i do hat-tricka, ali ništa od toga.

Svakome je pripao po bod, a u Gorici su se odmah okrenuli Osijeku.

– Veseli me što nakon ovog ritma od tri utakmice u šest dana imamo cijeli tjedan za pripremu. Idemo u Osijek pokazati se u najboljem izdanju – poželio je trener Carević.

Nastavite čitati

Sport

FOTO Pobjeda košarkaša Gorice izborena u finišu utakmice

Objavljeno

na

Objavio/la

Košarkaši Gorice su u 20. kolu Prve lige pobijedili momčad Đakova rezultatom 113:106, nakon što su sve do posljednjih pet minuta bili u rezultatskom minusu.

Velika Gorica, 07.03.2026. Prva liga-20.kolo: KK Gorica – KK Ðakovo 113:106. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 07.03.2026. Prva liga-20.kolo: KK Gorica – KK Ðakovo 113:106. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Gorica je na veliki odmor otišla s minusom od 12 poena (47:59), a u trećoj četvrtini je minus smanjila na 4 poena. U zaključnoj četvrtini domaći su konačno uspjeli izjednačiti i doći u vodstvo te bez uobičajene dramatičnosti zabilježili 12 prvenstvenu pobjedu.

Velika Gorica, 07.03.2026. Prva liga-20.kolo: KK Gorica – KK Ðakovo 113:106. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 07.03.2026. Prva liga-20.kolo: KK Gorica – KK Ðakovo 113:106. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Borna Dramalija je s 24 poena opet bio najefikasniji u redovima domaće momčadi, Kristijan Šutalo je uz 19 poena imao i 8 skokova, a Pavao Turić je uz 7 poena dodao 9 asistencija.

Velika Gorica, 07.03.2026. Prva liga-20.kolo: KK Gorica – KK Ðakovo 113:106. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 07.03.2026. Prva liga-20.kolo: KK Gorica – KK Ðakovo 113:106. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Kod Đakova je čak 6 igrača bilo dvoznamenkasto, najbolji i najefikasniji Hrvoje Majcunić sa 22 poena, 9 skokova i 6 asistencija.

Galerija fotografija

Prva muška liga 2025./2026., 20. kolo

KK Gorica – KK Đakovo 113:106 (18:30, 29:29, 31:23, 35:24)

Velika Gorica. Gradska sportska dvorana. Gledatelja: 70. Subota, 07.03.2026., 16 sati. Suci: Toni Čičin Šain, Dominik Brzoja, Ma Maesano Krapinec. Delegat: Matko Pauković.

GORICA: Ivanković 14, Dramalija 24, Rimac 21, Turić 7, Validžić 13, Šutalo 19, Guja 8, Bljajić 7, Miloloža (cap.), Gluhak. Trener: Damir Miljković.

ĐAKOVO: Letica, Majcunić 22, Oštrić 12, Vojedilov 12, Ma.Češkić 2, Šustić 7, Radoš 18, Kovač 10, Kolarik, Vedriš 14, Hajduković (cap.) 9, Blažević. Trener: Miron Češkić. Pomoćni trener: Marijan Petrović.

Nastavite čitati

Sport

Nedjelja novih početaka: Posavec želi viši rang, dvojac zakopan na dnu

U nedjelju počinje proljetni dio prvenstva u 1. ŽNL, sedmom rangu natjecanja, pa će u akciju krenuti i sedam klubova s našeg područja. Na vrhu je naš Posavec, ali naši su klubovi i na samom dnu tablice…

Objavljeno

na

Objavio/la

Još ovo malo petka, cijela subota, pa će lopta krenuti sa centra i u sedmome rangu natjecanja, u 1. županijskoj ligi. Jedinstvenoj prvoj županijskoj ligi, u koju se smjestilo 16 klubova, a među njima je i čak sedam, dakle gotovo polovica, onih koji pripadaju velikogoričkom nogometnom središtu. Različiti su njihovi aktualni trenuci, položaji na tablici, ambicije, mogućnosti i planovi, a za početak će gotovo svi igrati – međusobno!

Prvo proljetno, ukupno šesnaesto kolo, bit će otvoreno u nedjelju od 12.30 sati u Novom Čiču. Domaći Dinamo Hidrel dočekat će goste iz Velike Mlake 1947 pola sata prije nego što će krenuti druga utakmica kola, sudar Jamnice i Rakovca. Sve ostale utakmice na rasporedu su u nedjelju od 15.30 sati, pa će turopoljski nogometni kibici u tom terminu moći birati između još dva ponuđena lokalna derbija.

U Pokupskom će tako gostovati Mladost iz Obrezine, dok će Posavec na svom igralištu dočekati Meštricu, u ogledu prve i posljednje momčadi lige. Ispada tako da jedino Turopolje neće igrati lokalni derbi, ali i na Leštantu će se igrati u istom terminu, u nedjelju od 15.30 sati, kad će kod Turopolja gostovati Graničar iz Tučenika.

Svim tim ogledima počet će proljeće u kojem će svatko od naših predstavnika voditi neke svoje bitke. NK Posavac iz Orla tu je u najboljoj poziciji, budući da je jesen okončao na vrhu tablice, s dva boda više od Rakovca, koji djeluje kao jedini pravi protukandidat za titulu prvaka i promociju u viši rang.

Na devet bodova manje je NK Kupa, koja je na jesen upisala dvostruko više pobjeda nego poraza, što je bilo dovoljno za trenutačno peto mjesto. Turopolje ima dva boda manje i drži šestu poziciju, na samo minus tri od trećega mjesta, a prvi sljedeći naš klub na tablici je devetoplasirana Velika Mlaka 1947, koja će u proljeće morati bez Frana Krilića, koji je otišao u Mraclin, dva ranga više. Na sigurnoj udaljenosti od dna drži se i dvanaesta Mladost iz Obrezine, a na tom neželjenom dnu su također naša dva predstavnika.

Dinamo Hidrel tijekom jeseni je upisao čak 11 poraza u 15 utakmica, skupivši samo po dvije pobjede i remija, što je dovelo klub u jako tešku situaciju. Dinamovci su trenutačno na pretposljednjem mjestu, šest bodova daleko od pozicije koja osigurava ostanak u ligi, cilj koji u Čiču svakako žele ispuniti. U tome bi trebao pomoći i veći broj novih igrača pristiglih ove zime.

U još većim problemima je Meštrica, koju samo čudesno proljeće može spasiti od ispadanja, budući da je na posljednjem mjestu, sa samo tri boda, odnosno jednom pobjedom i 14 poraza u jesenskom dijelu prvenstvu. Te brojke, kao i gol-razlika 17-64, jasno pokazuju koliko se ozbiljan zaokret mora dogoditi žele li u Gornjoj Lomnici uopće razmišljati o nekakvoj prilici da ostanu u ovom rangu…

Predzadnji Dinamo Hidrel i posljednja Meštrica međusobni će ogled igrati već u trećem kolu proljetnog dijela prvenstva.

Standings provided by Sofascore

Nastavite čitati

Reporter 457 - 26.02.2026.

Facebook

Izdvojeno