Jakirović: Od Dinama na dalje smo bez Zwolinskog, odmah odlazi u Lechiju
Nismo ništa uspjeli napraviti u prvih šest pokušaja protiv Dinama, ali znate kako se kaže… Tradicije postoje da bi se rušile, kaže trener HNK Gorice Sergej Jakirović u iščekivanju sedmog prvoligaškog sudara s Dinamom, u nedjelju u 17.30 sati na Maksimiru
Očekujem da ćemo biti hrabri, da ćemo odigrati dobru utakmicu! Iako znam da je statistika poražavajuća za nas. U svakoj od tih šest utakmica nečemu smo se nadali, ali svaki put je Dinamo bio bolji. Ali znate kako kažu, tradicije su tu da se ruše. Ovo je nova utakmica i nova prilika, govori trener HNK Gorice Sergej Jakirović uoči sudara s aktualnim, prilično vjerojatno i budućim prvakom države.
Na Maksimiru će se u nedjelju od 17.30 sati Gorica i Dinamo sudariti sedmi put u prvoligaškom okruženju. Prethodnih šest otišlo je na stranu “modrih”, a trener domaćina Nenad Bjelica silno će željeti nastaviti tu seriju. Nije da ima nešto protiv Gorice, problem je u Rijeci…
– Dinamo će sigurno biti mobiliziran i motiviran nakon tog ispadanja iz Kupa, za njih neočekivanog, i siguran sam da nas čeka iznimno teška i zahtjevna utakmica. Kao i svaki put, uostalom – kaže Jakirović pa nastavlja:
– Imamo i mi neku svoju računicu, treniramo dobro i vjerujem da možemo i izgledati dobro na terenu. Nadam se da će igrači ispuniti zadatke koje pred njih postavimo. Naravno da će se tu puno pitati i Dinamo, ali mi ćemo napraviti sve da im maksimalno otežamo posao.
Zdravstveno stanje je, kaže Jakir, zadovoljavajuće. Jedino Ćelić nije u treningu, oporavak je u tijeku, zbog kartona neće igrati ni Marijan Čabraja, a neće za Goricu igrati ni Lukasz Zwolinski. Ni u nedjelju, a ni poslije toga. Prvotni plan o odlasku na kraju sezone pretvorio se u transfer odmah.
– Čim je ušao u posljednjih šest mjeseci ugovora, mogao je potpisati za bilo koji klub. Nakon Osijeka je i potpisao za Lehciju Gdansk, a u srijedu je dogovoreno da ode odmah. U razgovoru s direktorom Nikoličiusom zaključili smo da je tako najbolje, jer pitanje je kako bi njegov ostanak izgledao u psihološkom smislu. Možda bi se u nekim utakmicama malo čuvao… Ispalo je da smo se uspjeli dogovoriti s Lechijom i želimo mu svu sreću, puno zdravlja i da nastavi igrati kao u Gorici – kazao je trener Jakirović, svjestan da će mu Zwole nedostajati na terenu.
– Naravno da je to gubitak, bio je jako važan kotačić u našoj igri, što je i pokazivao na terenu. Prošle sezone bio je odličan, zabio 14 golova, a u prvom dijelu ove sputala ga je ozljeda. Međutim, pred kraj jeseni opet je zabio neke važne golove i sigurno je njegov odlazak hendikep. Morat ćemo jako brzo reagirati na tržištu da bismo ga nadomjestili – kazao je Jakir.
Neće ovoga puta u Dinamovu dresu biti Danija Olma, koji je nekoliko puta praktički sam rješavao utakmice protiv Gorice, a neće igrati ni njegov nasljednik Luka Ivanušec, kao ni kapetan Arijan Ademi. A opet, pogled na Dinamov roster kaže da su tu i Moro, i Gojak, i Majer, i Đira…
– Naravno da će dolaziti do nervoze što duže budemo imali pozitivan rezultat, da će rasti naše šanse, ali Dinamo je kroz povijest pokazao da nikad ne ovisi o jednom igraču. Bez obzira bio to Olmo, Ivanušec ili kapetan Ademi, sve jako važni igrači za Dinamo ove sezone. Jako je puno tamo dobrih igrača, a svaki od njih će, ako dobije priliku, pokušati dokazati da zaslužuje igrati – svjestan je Jakirović.
Kad bi mogao napraviti nekakav pobjednički hibrid od dosadašnjih poraza, to bi izgledalo ovako nekako:
– U fazi napada želim ponoviti utakmicu u kojoj smo izgubili 4-2 kući, bili smo jako dobri prema naprijed. Ne kažem da je Dinamo nezasluženo pobijedio, ali imali smo peha i nesreće kod njihovih golova. U defenzivi, želio bih ponoviti poraz 1-0 u Maksimiru, kad je Dvorneković pogodio prečku u zadnjoj minuti, kad je i Suk imao udarac koji je zaustavljen kako je već zaustavljen… Bili smo tad dobri, koncentrirani, čak smo ih i stisnuli u zadnjih dvadesetak minuta. Da, bilo bi dobro te dvije utakmice spojiti u jednu – poželio je trener Gorice.
A njegov igrač, ranije spomenuti, neizostavan u svakoj Jakirovoj viziji, bio je uobičajeno kratak:
– Nikad im nismo uspjeli uzeti ni bod, to sve govori. Dinamo ima veliku kvalitetu i naravno da je uvijek teško igrati na Maksimiru. Moramo biti na 200 posto, potpuno fokusirani. U svakom ogledu s njima imali smo svoje šanse, imat ćemo ih i sad, pogotovo jer imaju i oni svoje probleme. Imamo šanse! – kazao je Joey Suk.
Svečanost potpisivanja ugovora o dodjeli stipendija darovitim sportašima velikogoričkih klubova za 2025. godinu održana je danas (ponedjeljak, 12. svibnja 2025. godine, početak u 17 sati) u prostoru Zajednice sportskih udruga Grada Velike Gorice (ZSUGVG).
Velika Gorica, 12.05.2025. Svečana dodjela stipendija darovitim sportaima. Foto: David Jolić/cityportal.hr
Velika Gorica, 12.05.2025. Svečana dodjela stipendija darovitim sportaima. Foto: David Jolić/cityportal.hr
Velika Gorica, 12.05.2025. Svečana dodjela stipendija darovitim sportaima. Foto: David Jolić/cityportal.hr
Ugovore o stipendijama uručivali su gradonačelnik Velike Gorice Krešimir Ačkar i predsjednik Zajednice sportskih udruga Grada Velike Gorice Goran Kovačić. Na svečanosti su bili nazočni, osim stipendista, i njihovi roditelji, čelnici klubova i članovi Izvršnog odbora ZSUGVG-e.
Velika Gorica, 12.05.2025. Svečana dodjela stipendija darovitim sportaima. Foto: David Jolić/cityportal.hr
Velika Gorica, 12.05.2025. Svečana dodjela stipendija darovitim sportaima. Foto: David Jolić/cityportal.hr
Velika Gorica, 12.05.2025. Svečana dodjela stipendija darovitim sportaima. Foto: David Jolić/cityportal.hr
Zajednica sportskih udruga u skladu s Odlukom Izvršnog odbora dodijelila je 10 stipendija za 2025. godinu u iznosu od 100,00 eura mjesečno. Stipendisti su: Luna Gojak (ŽRK Udarnik), Tena Pereković, Zara Hrvojić, Lucija Baković, Ana Britvec, Jana Manojlović (sve Judo klub Kokica), Edita Zvonarić (Judo klub Pinky), Dora Habijančić (Taekwondo klub Velika Gorica), Ema Jukić (Karate klub Velika Gorica) i Blago Šimić (Hrvački klub Velika Gorica 1991).
Velika Gorica, 12.05.2025. Svečana dodjela stipendija darovitim sportaima. Foto: David Jolić/cityportal.hr
Velika Gorica, 12.05.2025. Svečana dodjela stipendija darovitim sportaima. Foto: David Jolić/cityportal.hr
Velika Gorica, 12.05.2025. Svečana dodjela stipendija darovitim sportaima. Foto: David Jolić/cityportal.hr
Osnovni kriteriji za dodjelu stipendija bili su kriterij izvrsnosti i socijalni status. Od deset stipendija osam je dodijeljeno po kriteriju izvrsnosti, a dvije po socijalnom statusu.
Velika Gorica, 12.05.2025. Svečana dodjela stipendija darovitim sportaima. Foto: David Jolić/cityportal.hr
Velika Gorica, 12.05.2025. Svečana dodjela stipendija darovitim sportaima. Foto: David Jolić/cityportal.hr
Velika Gorica, 12.05.2025. Svečana dodjela stipendija darovitim sportaima. Foto: David Jolić/cityportal.hr
Moderator svečanosti bio je Darko Blažinčić, tajnik ZSUGVG-e.
Velika Gorica, 12.05.2025. Svečana dodjela stipendija darovitim sportaima. Foto: David Jolić/cityportal.hr
Velika Gorica, 12.05.2025. Svečana dodjela stipendija darovitim sportaima. Foto: David Jolić/cityportal.hr
Velika Gorica, 12.05.2025. Svečana dodjela stipendija darovitim sportaima. Foto: David Jolić/cityportal.hr
Nakon službenog dijela svečanosti nastavljeno je ugodno druženje uz prigodni domjenak.
Još jedan trkački vikend za pamćenje imaju iza sebe članovi Atletskog kluba Turopolje, koji su 10. i 11. svibnja sudjelovali na više natjecanja u Hrvatskoj i inozemstvu. Najznačajniji nastup bio je na trail utrci Tour de Marča, petom kolu KontinenTrail lige centralne Hrvatske, održanom u šumi Marča kod Ivanić Grada.
Na Marči je AK Turopolje nastupio s čak 25 trkača i trkačica, raspoređenih u tri ekipe. Najuspješniji je bio Turopoljski trail team 2, predvođen najboljom velikogoričkom trail trkačicom i bivšom pobjednicom lige, Jasnom Mikuli. Osvojio je treće mjesto u ekipnom poretku među jedanaest prijavljenih ekipa. Time su nastavili niz postolja, s obzirom na to da im je ovo četvrta uzastopna utrka s plasmanom među tri najbolja tima. Nakon pet kola, nalaze se na drugom mjestu ukupnog ekipnog poretka.
Turopoljski trail team 1 završio je na petom, dok je team 3 bio šesti, uz vrlo mali bodovni zaostatak. U pojedinačnoj konkurenciji, iako ovaj put bez postolja, zabilježeno je nekoliko plasmanā među deset najboljih. Na dugoj stazi od 26 kilometara sa 700 metara visinske razlike, briljirala je Ivana Širić, višestruka prvakinja Hrvatske u trailu i pobjednica 100 milja Istre, koja je odnijela pobjedu, dok je Jasna Mikulić završila kao deveta.
Kod muškaraca na istoj dionici, najbolji rezultat ostvario je Matej Janjić s devetim mjestom, a slijedili su ga Hrvoje Mikulić na 18. i Marijan Malčević na 21. mjestu. Na kraćoj stazi od 18,5 kilometara najzapaženiji su bili Renata Horvatek, sedma u ženskoj konkurenciji, i Darko Radić, deseti među muškarcima.
Uz natjecanje u Marči, članovi AK Turopolje bili su aktivni i na drugim lokacijama. Na zagrebačkoj planinskoj utrci Boroša, dugoj 12 kilometara s oko 900 metara uspona od Trga bana Jelačića do Sljemena, nastupili su Želimir Delač i Sanel Fazlić. Delač je osvojio 119. mjesto ukupno i prvo mjesto u kategoriji M65, dok je Fazlić bio nekoliko pozicija iza.
U sklopu Festivala sporta Decathlon oko jarunskog jezera, Turopoljci su sudjelovali na 6-kilometarskoj humanitarnoj utrci. Vedrana Janjić bila je najbrža među njima, zauzevši šesto mjesto u konkurenciji 196 žena, a trčali su još Stanka Svetličić, Anamarija Mesić i Martin Budimir.
U Kutini su, u sklopu 1. vatrogasne utrke, Ivica i Valerija Prpa sudjelovali u 5-kilometarskoj trail utrci građana. Ivica je završio kao sedmi u muškoj konkurenciji, a Valerija kao peta među ženama.
Za kraj, Danijel Trgovac predstavljao je AK Turopolje na Sarajevo Marathonu, gdje je u polumaratonskoj utrci među 417 muških natjecatelja završio kao 56., s vremenom 1 sat, 37 minuta i 6 sekundi.
Dinamo Hidrel je u 26. kolu Jedinstvene 1.ŽNL pobijedio Bana Jelačića iz Banova rezultatom 4:2 golovima Maria Pavlovića (2), Nikole Beljana i Marka Rusa, za goste je oba pogotka postigao Antonio Boroša.
Novo Čiče, 11.05.2025. Jedinstvena 1.ŽNL-26.kolo: Dinamo Hidrel-Ban Jelačić(Banovo) 4:2. Foto: David Jolić/cityportal.hr
Novo Čiče, 11.05.2025. Jedinstvena 1.ŽNL-26.kolo: Dinamo Hidrel-Ban Jelačić(Banovo) 4:2. Foto: David Jolić/cityportal.hr
Momčad iz Banova došla je u vodstvo sredinom prvog poluvremena, dvije minute kasnije domaći su izjednačili. Sudac je nakon toga ”skratio” momčad gostiju za dva igrača, isključenjem Josipa Ćosića u 32. i Karla Jurinjaka u 37. minuti. Brojčano neravnopravni gosti su u 43. ponovo imali gol prednosti, kazneni udarac (igranje rukom) realizirao je Boroša za 1:2.
Novo Čiče, 11.05.2025. Jedinstvena 1.ŽNL-26.kolo: Dinamo Hidrel-Ban Jelačić(Banovo) 4:2. Foto: David Jolić/cityportal.hr
Novo Čiče, 11.05.2025. Jedinstvena 1.ŽNL-26.kolo: Dinamo Hidrel-Ban Jelačić(Banovo) 4:2. Foto: David Jolić/cityportal.hr
Realno je bilo očekivati da će domaći u drugom poluvremenu s dva igrača više okrenuti rezultat u svoju korist, izjednačio je Pavlović u 57. minuti na 2:2. Gosti su se uspješno branili sve do zadnje minute, a onda je Pavlović svojim drugim golom doveo domaće u vodstvo 3:2. Rus je golom u 3. minuti sudačke nadoknade potvrdio pobjedu – 4:2!
Dinamo Hidrel (26 10 6 10 47:51 35) je s 35 bodova na 8. mjestu u trenutačnom poretku. U 27. kolu gostuje kod Dinama Jakovlje.
Galerija fotografija
Jedinstvena 1.ŽNL 2024./2025., 26.kolo
NK Dinamo Hidrel – NK Ban Jelačić (Banovo) 4:2 (1:2)
Novo Čiče. Stadion: ŠRC Novo Čiče. Gledatelja: 60. Nedjelja, 11.05.2025., 17:30 sati. Glavni sudac: Antonio Vukadin. Pomoćni suci: Dario Pranjić i Jurica Šarić (svi iz Dugog Sela). Delegat: Ivan Haluga (Mičevec). Strijelci: 0:1 – Boroša (23), 1:1 – Beljan (25), 1:2 – Boroša (43-11m), 2:2 – Pavlović (57), 3:2 – Pavlović (90), 4:2 – Rus (90+3). Isključenja: Josip Ćosić – dvije opomene (30′, 32′), Karlo Jurinjak-dvije opomene (8′, 37′).
DINAMO HIDREL: Šimić, Smilović, Balenović, Beljan (od 90+2 Pandža) Đuksi, Štivić, Pravdić (od 46. Rus), Žarina (od 79. I.Varivoda), Babić, Pavlović (od 90+2 Suhalj), Hemen (od 63. Ljubas). Trener: Stiven Žitnik.
BAN JELAČIĆ: Brleković, D.Tarandek, M.Trošić, Boroša, Juričić (od 82. Mikulić), G.Trošić (od 82. Benedik), Svečak (od 46. Ronjak), Ćosić, Petak, Jurinjak, Štefanac (od 87. Mladen). Trener: Alen Zidarić.
Zamjenik župana Zagrebačke županije Damir Tomljenović prigodno je nagradio parasportaša – hrvatskog reprezentativca i člana Parataekwondo kluba Rugvica – Kristijana Burušića, povodom osvajanja brončane medalje na Europskom parataekwondo prvenstvu u formama – poomsae kategoriji, koje se održalo sredinom travnja u estonskom glavnom gradu Talinu.
Čestitavši Kristijanu i njegovom treneru Antonu Marasu na predanom radu i sjajnim rezultatima, Tomljenović je podsjetio da Zagrebačka županija kontinuirano povećava sredstva općenito za sport, a posebno i za parasport.
Foto: Zagrebačka županija
– Vesele nas ovakvi rezultati naših sportaša i veselimo se njihovim budućim uspjesima. Čestitam i predsjedniku Parasportskog saveza Zagrebačke županije Darku Matiću koji je za svoje zalaganje za parasportaše dobio i priznanje Hrvatskog paraolimpijskog odbora – naglasio je Tomljenović.
O samom nastupu na Europskom prvenstvu te zajedničkim treninzima i pripremama govorio je Kristijanov trener i predsjednik Parataekwondo kluba Rugvica Anton Maras.
Foto: Zagrebačka županija
–Na cijelom Prvenstvu Hrvatska je po broju osvojenih medalja osvojila drugo mjesto, a u Kristijanovoj kategoriji P22 su u konkurenciji 11 natjecatelja prva tri mjesta osvojili Hrvati, što ne znam da li se ikada dogodilo u bilo kojem sportu. Za ovo smo natjecanje s pripremama počeli već u siječnju s deset treninga tjedno, inače redovno treniramo pet puta tjedno a trenutačno skupljamo bodove za Paraolimpijske igre koje će se 2028. godineu Los Angelesu – ispričao je Maras.
Nakon velikih uspjeha u stolnom tenisu i atletici, sada osvajamo nagrade i u parataekwondou, na što smo izuzetno ponosni, rekao je predsjednik Parasportskog saveza Zagrebačke županije Darko Matić.
Foto: Zagrebačka županija
–Parasportski savez okuplja ljude i klubove koji svakodnevno dižu razinu i kvalitezi sportaša. Iz godine u godinu nam proračun apsolutno raste i da nema takvog proračuna ne bi bilo ni ovakvih rezultata, zato zahvaljujem zagrebačkoj županiji na podršci. Vjerujem da će naša županija za tri godine u Los Angelesu imati tri sportaša u tri različita sporta – najavio je Matić.
*Tekst je dio programskog sadržaja ‘Moja županija’ nastao u suradnji sa Zagrebačkom županijom
Livaja “poništio” Pajazitija, Gorica oduzela Hajduku i zadnji komadić nade
Nogometaši Gorice odigrali su 1-1 s Hajdukom na svom stadionu, vodstvom stečeno golom Pajazitija trajalo je samo šest minuta, ali ono najvažnije ipak se dogodilo dan ranije na Šubićevcu…
Već dan ranije sve je postalo jasno. Dok su nogometaši Gorice odrađivali posljednje pripreme za dolazak Hajduka, pratili su i događanja na Šubićevcu. Kod posljednjeg Šibenika gostovala je vodeća Rijeka, čekala se pobjeda Riječana, a ona se i dogodila zahvaljujući golu Djouahre. Onog trenutka kad je sudac označio kraj, postalo je jasno da će Gorica ostati prvoligaš i u osmoj sezoni zaredom, a to je praktički od početka sezone bio i glavni cilj.
A kad se do konačno i definitivno dogodilo, kad je taj glavni cilj ispunjen, i to na terenu, a ne kroz oduzimanje/vraćanje bodova bilo kome, s goričkih leđa pao je kamen od stotinu tona. S leđa trenera Carevića, njegovih igrača, ali i svih uključenih u život našega kluba… A priprema za Hajduk istoga je trenutka dobila ozbiljnu dozu relaksacije, jer konačno se čekala utakmica u kojoj Gorica ništa ne mora.
To ne znači da Gorica nije pokušala, da nije odigrala dobru, mušku, kvalitetnu utakmicu protiv Hajduka, ali izostanak imperativa dobro je došao i igračima, i navijačima, i ljudima u vodstvu kluba. Budući da je, uz taj faktor, ispunjen i onaj o idealnim vremenskim uvjetima za igru, budući da je stadion i ovoga puta bio rasprodan, doduše ponovno u velikoj većini gostujućim navijačima, svi preduvjeti za dobru nogometnu predstavu bili su tu.
Carević je krenuo s trojicom otraga, u varijanti koja se prije tjedan dana u Rijeci pokazala uspješnijom, s Ercegom u vrhu napada, dok je Splićane predvodio dvojac Livaja – Rakitić, s Melnjakom lijevo umjesto Dialla i “našim” Kalikom na poziciji desetke, iza Livajinih leđa.
Prvu priliku na utakmici imao je Hajduk, u sedmoj minuti Prpićev pokušaj blokirao je Krizmanić, a malo potom dobili smo i novu sekvencu za pamćenje s goričkog stadiona. Imali smo već kopanje stativa, skidanje oznaka postavljenih zbog snijega i potope epskih razmjera, a sad smo vidjeli i kako je eksplozivna naprava s tribina napravila rupu u terenu, pa je Dado Mazulović odjurio po kantu zemlje i zapunio rupu na licu mjesta. I utakmica je mogla krenuti dalje…
Pokušavao je s jedne strane Kalik, s druge Erceg, pa opet Kalik i Uremović, a u 33. minuti pred Silića je izašao Ndockyt. Nije uspio reagirati na vrijeme i prilika je propala, kao što je zamalo neuspješan ispao pokušaj Halilovića u trećoj minuti nadoknade. Slobodnjak je bio u idealnoj poziciji, ali lopta je zapela na živom zidu, pa se na odmor otišlo s nulom.
Gorica je ove sezone uzela četiri boda iz dvije domaće utakmice protiv Hajduka… Foto: Igor Šoban/PIXSELL
Međutim, nije tako dugo ostalo u nastavku. Čovjek za golove u velikim utakmicama, Adrion Pajaziti, opet je zablistao u 48. minuti, kad je dodavanje Ercega s desne strane fenomenalno proslijedio u gol Hajduka s 15-ak metara!
Bio je to povod da sa gostima sklonih tribina krenu povici, da parafraziramo, “Igrajte, maleni ženski spolni organi!”, a na to su igrači Hajduka reagirali vrlo ažurno. Pet minuta poslije mladi Durdov pogodio je stativu, a minutu potom ukazao se još jedanput Marko Livaja. Michele Šego ušao je nekoliko trenutaka ranije i odmah poslao idealan centaršut na Livaju, koji je “preskočio” Krizmanića i glavom pogodio pokraj nemoćnog Banića za izjednačenje.
Do drugoga gola pokušavali su doći i jedni i drugi, Hajduk preko Rakitića, Gorica preko Halilovića, nakon čega se utakmica primirila, a pirotehnika razbuktala. Imali smo i novi prekid zbog dima, a vidjeli smo i još po jedan solidan pokušaj na svakoj strani. Na kraju, Gorica i Hajduk podijelili su bodove, svakome je pripao po jedan, što za Goricu znači samo još jedan bod više, a za Hajduk i definitivni oproštaj od šampionskih ambicija.
Što se Gorice tiče, do kraja sezone preostalo je još odraditi gostovanje kod Slaven Belupa i domaći sudar s Lokomotivom, pa krenuti na predah. I upustiti se, prema svemu sudeći, u novu ozbiljnu rekonstrukciju momčadi.