Jakir: Treba ponekad i riskirati… Mi smo riskirali, a na kraju i – profitirali!

U prvom poluvremenu Hajduk je bio bolji, jedva sam dočekao da završi, a u drugom smo se korigirali i na kraju zasluženo pobijedili. Uspjeli smo i odmoriti neke igrače, sačuvati snagu, tako da je ovo ‘win-win’ situacija, kazao je trener Sergej Jakirović

Već po običaju, bez obzira na veličinu i važnost pobjede, Sergej Jakirović nakon utakmice nastupa toliko mirno i staloženo, toliko “kulerski” da bi čovjek pomislio da nema šanse da se upravo dogodilo nešto posebno… A je, dogodilo se, jer Jakir je prvi trener u povijesti kluba koji je uspio uvesti Goricu u četvrtfinale Kupa. Nije to protiv Hajduka bilo savršenih 90 minuta, ali dovoljno je bilo i jako dobrih drugih 45.

– Čestitam svojim igračima na jako dobro odigranom drugom poluvremenu. U prvom nismo bili dobri, Hajduk je bio bolji, imao je inicijativu i posjed, kontrolirao je ritam i jedva sam dočekao da završi to prvo poluvrijeme, da možemo reagirati. To smo i napravili, pojačali smo sredinu s Marinom i uveli Lovrića, koji je na kraju donio prevagu. I na kraju smo zasluženo pobijedili – počeo je svoje izlaganje trener Gorice.

Iznenadio je mnoge sa sastavom, odlukom da Marina zaigra u obrani, da Kahlina, Lovrić i Cherif ostanu na klupi… No previše drugih opcija nije bilo.

– Dan prije utakmice na treningu se ozlijedio Ćelić, koji nema pravo nastupa u subotu i računali smo na njega, Steenvoorden je dva tjedna bio ‘out’ zbog viroze, izgubio je pet i pol kilograma, pa ga nismo htjeli opteretiti u dvije utakmice zaredom, i zato smo odlučili pokušati to zatvoriti s Marinom, u sredini s Maločom, a uz to i malo odmoriti Kikija (Lovrića, op. a.) nakon Rijeke. Međutim, vidjeli ste kako je to izgledalo i zato smo njih dvojicu morali uvesti – kazao je Jakirović i dodao:

– Želio sam vidjeti kako će to izgledati jednog dana kad Lovrić ode. I očito je da ćemo morati tražiti bolja rješenja.

Kristijan Lovrić ušao je na poluvremenu i riješio utakmicu… Foto: Goran Stanzl/PIXSELL

Zanimalo je splitske novinare i kako je Jakirović vidio protivnika…

– Hajduk je u prvom dijelu bio dobar na lopti, s jako dobrim linijama kretanja u napadu, a sa svojom postavom su nas ‘sjeckali’, nisu nam dali da se dodamo ni jedanput, a kamoli dvaput. U drugom poluvremenu smo se mi digli, to je ono što ja želim od svoje momčadi, izašli smo puno odlučnije i hrabrije, a to je njima očito bio problem.

Problema zato nije bilo za Goricu, ni defenzivno ni ofenzivno. Uspjela je Gorica dobiti utakmicu, sačuvati neke snage za subotu…

– Je, ovo je ‘win-win’ situacija. Ponekad morate malo i riskirati. Mi smo riskirali, stavili smo na gol Čovića, koji je apsolutno zaslužio priliku, jer stvarno je pravi profesionalac s vrhunskim radnim navikama, a nije lako biti zamjena Kahlini. Obećao sam mu da će braniti u Kupu bez obzira na to s kim igrali. Vidjeli smo da može dobro braniti, što nije ni bilo sporno, a i još neki igrači su dobili priliku… Pa smo morali mijenjati. Ali dobro, mi smo momčad, nju ne čini samo 11 igrača, nego svi koji s nama treniraju – istaknuo je Jakir.

Gorica je, dakle, završila u četvrtfinalu Kupa, među elitom, sa željom da ode i dalje.

– Sad smo među osam, slijedi ždrijeb, vidjet ćemo s kim ćemo igrati, ali zašto ne? Igra se jedna utakmica, treba se nadati i vjerovati, pokušavati. Ganjamo i prvenstvo i Kup. Bolje je imati ciljeve, bolje da gledam gdje su ovi ispred mene, nego gdje su oni ispod – sa smiješkom je zaključio Sergej Jakirović.

Petar Milatović i Hrvoje Šikić potpisali za Mraclin

Nogometni klub Mraclin za mjesec i pol dana očekuje najbitnija ovogodišnja utakmica ove nogometno čudne situacije. Kako su nogometaši Mraclina jesenski dio završili na drugoj poziciji 1. ŽNL istok, a proljetos odigrali samo jedno kolo zbog situacije sa korona virusom prema odlukama Županijske nogometne vlade ostvarili su pravo igranja kvalifikacija za viši rang – Jedinstvenu županijsku ligu. Utakmica se bi trebala odigrati 14. kolovoza na neutralnom terenu protiv drugoplasiranog kluba 1. ŽNL zapad, momčadi Pušće.

Predsjednik kluba Goran Vukašinec i sportski direktor Luka Cvetnić uz suglasnost uprave ništa ne prepuštaju slučaju. Priliku treba iskoristiti, u samo dva tjedna na mraclinskoj Grabi potpise su stavila dva respektabilna igrača, Hrvoje Šikić i Petar Milatović. Kvalitete ove dvojice igrača su neupitne, to će biti velika pojačanja. Trener Marko Pancirov uz postojeći igrački kadar i dvojicu klasnih igrača treba posložiti momčad za uspješne kvalifikacije, ali i jesensku polusezonu. Pripreme nogometaša Mraclina prema neslužbenim najavama trebale bi početi sredinom mjeseca srpnja.

Donji Hruševec preuzeo vrh

17. MALONOGOMETNA LIGA VUKOMERIČKE GORICE 2020.  ,  4. kolo

Konačno ove godine nije bilo kiše na Trsišću, velika olakotna okolnost za breškog Mamića i njegove prijatelje pri organizaciji. Na igralištu uz borove u zraku preko 30 stupnjeva, posjećenost vrlo dobra, cuga mrzla, kotlovina ukusna, odojak još prije podne pečen.

Nogomet je teško igrati uz takve uvjete, ipak bilo je tu zaista pravih utakmica. Na samom početku iznenađenje gdje domaćin pobjeđuje Dubranec, Kozjača remizira protiv favorita na papiru Kravarskog. Velika Buna se provlači u utakmici kontra Strezojeva. Lučelnica i Gornji Hruševec u lakom obračunu protiv Hotnje i Pokupskog. Markuševec teško do tri boda protiv Šiljakovine koja je u nizu od tri poraza. Interesantan dvoboj u zadnjoj utakmici, mladi i poletni mladići iz Lijevih Štefanki već samo nakon osam minuta bili su u minusu tri gola protiv Gorencove družine iz Donjeg Hruševca. U pokušaju povratka preostalog dijela utakmice za nešto više za Štefanke je bila nemoguća misija. Donji Hruševec trećom pobjedom u nizu zasjeo je na vodeću poziciju, možda nakratko ili će to potvrditi već idućeg vikenda kada se igra u Velikoj Buni i Šiljakovini.

Na igralištu u Trsišću poslije natjecateljskog dijela uslijedilo je opuštajuće razdoblje, tako je Zlatko Petrac, jedan od organizatora lige najavio 2. broj Retrovizora, časopisa koji izdaje ZŠU GVG. Uz band je zapjevao Pevec nekoliko poznatih hitova, hladni napitci liječili su dušu žednih. A domaći Ivek Mamić u VIP salonu na otvorenom prezentirao je svojim gostima njemu svojstvenim riječima zašto mu je odojak odlično pečen.

Rezultati 4. kola (Gornja Opatija, igralište Trsišće)

Gornja Opatija – Dubranec 2:0 (J. Klasnić, M. Brajković)
Kozjača – Kravarsko 1:1  (J. Kovačić / M. Zagorac)
Strezojevo – Velika Buna 1:2 (J. Rovišan / R. Huđber 2)
Opatija – Novo Brdo 4:2 (M. Šandor 2, L. Klasnić, S. Poturica / I. Krovinović, A. Lovrić)
Hotnja – Lučelnica 2:5 (N. Dumbović, D. Sovina / N. Žlebečić 2, M. Mikša 2)
Gornji Hruševec – Pokupsko 7:2  (M. Kuzmić 3, F. Kuzmić 2, M. Godinić, A. Forjan / I. Šestak 2)
Markuševec – Šiljakovina 2:1 (J. Cerovski 2 / F. Lučan)
Donji Hruševec – Lijevi Štefanki 4:1 (M. Skrbin 2, N. Kuzmić, Z. Matušin / B. Pirša)

16. STREZOJEVO 1

Kosnica u vodstvu s 12 bodova, Veleševcu prvi bodovi pobjedom u posavskom derbiju

27.06.2020. Donje Podotočje. 6. malonogometna liga Turopolja i Posavine, 06. kolo. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Utakmicama 04. kola 6.Malonogometna liga Turopolja i Posavine nastavljena je danas na igralištu u Donjem Podotočju, domaćin je bilo Jagodno. Nakon današnjih rezultata Kosnica je zabilježivši i četvrtu pobjedu (12 bodova) ostala na vrhu ljestvice, prati je Turopolje s dva boda manje (10) te Vukovina i Čička Poljana s 9 bodova.

Vukovina je u rezultatskom preokretu zabilježila zasluženu pobjedu protiv Kuča tako što je vodstvo suparnika u prvom poluvremenu anulirala u samo dvije minute i onda boljom igrom u drugom dijelu drugim pogotkom Karaule došla do treće pobjede i 3. mjesta na ljestvici. Treću pobjedu zabilježila je i Čička Poljana protiv Gornjeg Podotočja i trenutačno je na 4. mjestu.

Posavski derbi između Veleševca i Drnka pomalo iznenađujuće završen je pogocima Dolačkog i Tačkovića pobjedom Veleševca, iako je Drnek prvi došao u vodstvo. Vrijedno je istaći pojedinačne učinke Ivana Šestoka (Bukevje) i Avramovića (Čička Poljana), postigli su po 4 pogotka.

Liga se nastavlja sutra (nedjelja, 28. lipnja, 15:30 sati) utakmicama 5. kola na igralištu u Čičkoj Lazini.

6.Malonogometna liga Turopolja i Posavine 2020.

Rezultati 04. kola (Donje Podotočje, 27.06.2020.): Kosnica – Jagodno 2:0 (M.Ivančić, Bogović), Turopolje – Čička Lazina 6:0 (Mihanović 2, Herceg, Šejić, Blagušević, Perić), Mraclin – Buševec 1:3 (I.Kos-10m/J.Rožić, Kovačević, Stuparić), Novo Čiče – Bukevje 0:6 (Šestok 4, Desput 2), Drnek – Velešćevec 1:2 (J.Breščaković/Dolački, Tačković), Kuče – Vukovina 2:3 (V. Lučić, Hajduk/Karaula 2, D.Matković-7m), Čička Poljana – Gornje Podotočje 6:3 (Avramović 4, Kump, I.Jambrešić/Harambašić 2, Gmižić).

Redoslijed: 1. Kosnica 12 (4 4 0 0 11:1), 2. Turopolje 10 (4 3 1 0 14:2), 3. Vukovina 9 (4 3 0 1 10:6), 4. Čička Poljana 9 (4 3 0 1 11:10), 5. Bukevje 7 (4 2 1 1 10:5), 6. Buševec 6 (4 2 0 2 9:6),  7. Kuče 6 (4 2 0 2 8:6), 8. Drnek 6 (4 2 0 2 3:4), 8. Gornje Podotočje 6 (4 2 0 2 11:14), 9. Novo Čiče 6 (4 2 0 2 4:8), 10. Mraclin 3 (4 1 0 3 8:7), 12. Veleševec 3 (4 1 0 3 3:13). 13. Jagodno 0 (4 0 0 4 4:9), 14. Čička Lazina 0 (4 0 0 4 2:17)