Povežite se s nama

Sport

Jakir: Lijepo je što me se spominje kao izbornika, ali moj fokus je Gorica

Nogometaši Gorice u subotu u 19 sati na svom stadionu dočekuju Lokomotivu, koja je prošle sezone oba puta odnijela sva tri boda iz Velike Gorice. Trener Sergej Jakirović ima sve igrače na raspolaganju, a oko njega se vrte i raznorazne priče i pričice…

Objavljeno

na

Dva tjedna bez službene utakmice HNK Gorice je iza nas, nogometni kibici već polako ulaze u krizu, ali dobro je… Šarenilo HNL-a nastavit će nas uveseljavati već ove subote, kad u 19 sati na Gradski stadion dolazi Lokomotiva. Gorica je na reprezentativnu stanku otišla pobjedom kod Varaždina (3-1), a u međuvremenu je se odmaralo, putovalo, treniralo, igralo…

– Nakon Varaždina smo dečkima dali tri dana slobodno, da se malo odmore i resetiraju, a u četvrtak smo nakon jutarnjeg treninga otišli na mali teambuilding u Sloveniju, u Zreče. Bili smo tamo tri dana, završili sve skupa utakmica protiv Aluminija iz Kidričeva, uspjeli i pobijediti, što je jako dobro za samopouzdanje, a i općenito sam zadovoljan kako su igrači trenirali – uvodno je rekao trener Sergej Jakirović, pa sa zadovoljstvom konstatirao:

– Prvi put od početka priprema nemamo ozlijeđenih, svi su zdravi, imamo 25 igrača na raspolaganju i spremni smo za ono što nas očekuje. Počevši od Lokomotive!

Neobična je ta gorička priča s domaćim utakmicama ove sezone. Favorizirani Rijeka i Osijek kući su otišli pognutih glava, praznih ruku, dok su Inter i Istra odnijeli po bod. I zato će biti posebno zanimljivo vidjeti kakva će Gorica biti ovoga puta, nakon predaha i kompletiranja kadra. I to protiv momčadi koja je prošle sezone oba puta slavila na našem stadionu, prvi put s čak 3-0, a u proljetnom dijelu sezone 2-0.

– Nadam se da ćemo biti dobri, da ćemo nastaviti uspješan niz, jer mi u zadnjih 16 utakmica u prvenstvu imamo samo tri poraza, dva od Dinama i jedan od Hajduka, sve u gostima. Naravno da je motiv posebno izražen upravo zbog toga što su nas prošle sezone oba puta pobijedili doma, što im nismo uspjeli čak ni zabiti gol, želimo to ispraviti i vjerujem da možemo ići na tri boda – optimističan je Jakirović.

Jedinu prošlosezonsku pobjedu protiv Lokomotive Goričani su izborili u zadnjem kolu (3-2)… Foto: Igor Šoban/PIXSELL

Na početku sezone čekala su se pojačanja, dio igrača bio je ozlijeđen i van pogona, a sad je situacija potpuno drugačija. I trenerove brige pretvorile su se u slatke brige. Sad je problem kako usrećiti sve igrače u situaciji kad neće svi moći čak ni na ovaj prošireni zapisnik, po kojem se za utakmicu “skidaju” čak 23 igrača.

– Za mene to nije problem, svi dečki znaju kako radimo, znaju kako ja razmišljam. Rekao sam im davno da svatko sam sebe stavlja u momčad ili se iz nje izbacuje, moje je samo da izaberem najbolje u određenom trenutku. I to je dosad dobro funkcioniralo. Naravno da konkurencija svakoga čini boljim, a nama je bitan svaki igrač. Igramo i Kup, bit će dovoljno utakmica i prilika, tako da je bolje da imam dovoljno spremnih igrača na raspolaganju – kaže trener.

Morat će ovoga puta odabrati i pravu taktiku, budući da će s druge strane biti protivnik bitno drugačijeg stila. Lokosi vole igrati s puno dodavanja, s velikim posjedom, a Gorica igra znatno okomitije, češće rješenja traži dugim loptama.

– Sigurno da će ovo biti izazovna, zahtjevna utakmica, ali moramo reći i da je Lokomotivi otišlo sedam igrača u odnosu na posljednju utakmicu protiv nas. Tu su neki novi igrači, novi dečki željni dokazivanja, no činjenica je da je stil ostao isti. S druge strane, slični su i nama, budući da su jaki i u tranziciji, pogotovo preko Kastratija i Drožđeka. Morat ćemo biti jako pametni i dogovor iz ovoga tjedna što bolje prenijeti na teren. Ako im uspijemo smanjiti prostor za igru, bit ćemo blizu pobjedi – uvjeren je Jakir.

Uz sve ostale, morat će pronaći način i kako zaustaviti jedno poznato lice, povratnika u HNL. Naime, upravo bi protiv Gorice u dresu Lokomotive trebao debitirati Sammir, Brazilac sa sedam nastupa za hrvatsku reprezentaciju.

– Ma dobro, ima tamo još jako dobrih igrača. Gledao sam utakmicu protiv Slaven Belupa, zabili su šest golova jednoj ozbiljnoj momčadi, a tu nije bilo Sammira. No tu su Drožđek, Kastrati, Tolić, Petrak, pa Budimir, koji nosi određenu kvalitetu, a čak nije ni bilo jednog Uzunija… Godinama je već tako u Lokomotivi – kaže Jakirović.

I Jakirovića i kolegu iz Lokomotive, Gorana Tomića, spominje se za klupu U-21 reprezentacije… Foto: Matija Habljak/PIXSELL

Njegovo ime i prezime ovih se dana počelo spominjati i u kontekstu mogućeg preuzimanja klupe hrvatske U-21 reprezentacije. Dosadašnji izbornik Nenad Gračan je otišao, traži se nasljednik, a uz Jakirovića su se spominjali i Ognjen Vukojević, Goran Sablić, Lokomotivin trener Goran Tomić… Nije Jakir mogao pobjeći i od tog pitanja uoči dolaska Lokomotive.

– Naravno da mi je drago što se spominje moje ime, velika je to čast i za mene osobno i za klub, ali i pokazatelj da smo na dobrom putu, da se prati naš rad. U ovom trenutku ne znam o tome ništa više od onoga što sam pročitao u novinama, tako da moj potpuni fokus ostaje isključivo na Gorici. A sad, što će biti i kako će biti… O tom potom. Kažem, lagao bih kad bih rekao da mi nije drago, ali to je sve što mogu komentirati u ovom trenutku – kazao je trener Gorice.

O sastavu, po dobrom starom običaju, nije želio govoriti, pa ostaje jedino da se sami poigramo s mogućih početnih 11 u sudaru s Lokomotivom:

Kahlina – Musa, Steenvoorden, Jovičić, Čabraja – Marina/Čanađija, Suk – Hamad, Maslowski, Lovrić – Cherif

Sport

Takewondo klub Velika Gorica u konkurenciji od 300 natjecatelja ostvario dvostruki plasman na postolje

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: Tkd Velika Gorica/FB

Na međunarodnom taekwondo turniru E2 Čigra Zagreb International Open u Zagrebu, na kojem je nastupilo više od 300 natjecatelja iz preko 20 država, natjecatelji Taekwondo klub Velika Gorica osvojili su dvije medalje.

Zlatom se okitio Patrik Lončar, dok je Matej Turković stigao do bronce, čime su obojica donijela klubu i vrijedne bodove za europsku rang listu.

Klub je na natjecanju nastupio s ukupno osam članova.

Nastavite čitati

Sport

FOTO Seniorke Gorice izgubile od Splita u Ligi za ostanak

Objavljeno

na

Objavio/la

Seniorke Gorice u 8. kolu Lige za ostanak izgubile su od ekipe Splita rezultatom 0:2. Gostujuća ekipa došla je u vodstvo u 17. minuti nakon ubačaja s lijeve strane, u gužvi je najbolje reagirala Antonia Mišura i pogodila mrežu za 0:1.

Velika Gorica, 10.05.2026. Magenta liga-Play out, 08.kolo: HNK Gorica – ŽŽNK Split 0:2. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 10.05.2026. Magenta liga-Play out, 08.kolo: HNK Gorica – ŽŽNK Split 0:2. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 10.05.2026. Magenta liga-Play out, 08.kolo: HNK Gorica – ŽŽNK Split 0:2. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Domaće su češće napadale, izvele su i nekoliko udaraca iz kuta, u završnici nije bilo dovoljno preciznosti odnosno vratarka Iman Dumanjić je vrlo dobro čuvala svoja vrata. Jednom je i greda spriječila izjednačenje.

Velika Gorica, 10.05.2026. Magenta liga-Play out, 08.kolo: HNK Gorica – ŽŽNK Split 0:2. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 10.05.2026. Magenta liga-Play out, 08.kolo: HNK Gorica – ŽŽNK Split 0:2. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 10.05.2026. Magenta liga-Play out, 08.kolo: HNK Gorica – ŽŽNK Split 0:2. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Sredinom drugog poluvremena u obostrano otvorenoj igri Split je povisio vodstvo u 66. minuti autogolom Lucije Ćurić. To je bio, pokazalo se, konačni rezultat vrlo dobre utakmice.

Velika Gorica, 10.05.2026. Magenta liga-Play out, 08.kolo: HNK Gorica – ŽŽNK Split 0:2. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 10.05.2026. Magenta liga-Play out, 08.kolo: HNK Gorica – ŽŽNK Split 0:2. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 10.05.2026. Magenta liga-Play out, 08.kolo: HNK Gorica – ŽŽNK Split 0:2. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Rezultat nije utjecao na konačni poredak, jer Gorica je već prije osigurala ostanak u Ligi, a Split će ostanak pokušati zadržati u kvalifikacijskim utakmicama.

Galerija fotografija

Magenta liga – Play out 2025./2026., 08. kolo

HNK Gorica – ŽNK Split 0:2 (0:1)

Velika Gorica. Gradski stadion (pomoćni teren). Gledatelja: 50. Nedjelja, 10.05.2026. Sutkinja: Sabina Bolić (Varaždin). Pomoćne sutkinje: Petra Čabraja i Paola Čabraja (obje iz Zagreba). Delegat: Željko Šarčević (Zagreb). Strijelci: 0:1 – Mišura (16), 0:2 – Ćurić (63-ag).

GORICA: Nuša Vidrih, Marija Belajsa (od 58. Marta Crnković), Andrea Godinić (cap.), Iva Ožbolt (od 83. Ivana Cvetković), Nika Tokić, Ena Pernar Curić, Karla Resanović (od 83. Lorena Šagovac), Ivana Bojčić, Lea Perić, Lucija Vrdoljak, Lucija Ćurić. Trener: Marko Biljan.

SPLIT: Iman Dumanjić (od 46. Anamarija Prljević), Jasmina Skenderi, Antonia Mišura, Ela Dramlić (od 75. Esma Heganović), Lana Rusković, Ana Milinović, Karla Šabašov, Lana Plaziblat (od 65. Gabrijela Sinovčić), Stela Dijanić, Anđela Savović (od 80. Sima Rani Ghale), Božena Botica. Trener: Ivan Matić.

 

Nastavite čitati

Sport

FOTO Kadeti Gorice izgubili od Slaven Belupa

Objavljeno

na

Objavio/la

Kadeti Gorice su u Prvoj ligi kadeta iznenađujuće izgubili od Slaven Belupa rezultatom 0:2. Bila je to tek druga prvenstvena pobjeda momčadi iz Koprivnice u 25 odigranih utakmica, ali pobjeda je po igri posve zaslužena.

Velika Gorica, 10.05.2026. Prva liga Kadeti-25.kolo: HNK Gorica – NK Slaven Belupo 0:2. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 10.05.2026. Prva liga Kadeti-25.kolo: HNK Gorica – NK Slaven Belupo 0:2. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 10.05.2026. Prva liga Kadeti-25.kolo: HNK Gorica – NK Slaven Belupo 0:2. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Gosti su došli u vodstvo u 17. minuti pogotkom kapetana Lovre Jelavića, koji je najbrže reagirao nakon ubačaja i iz gužve pogodio za 0:1. Vodstvo su povećali neposredno pred kraj prvog poluvremena kada je Niko Mandić iskoristio neopreznost obrane domaćih i u situaciji ‘jedan na jedan’ prizemno pogodio donji kut za – 0:2!

Velika Gorica, 10.05.2026. Prva liga Kadeti-25.kolo: HNK Gorica – NK Slaven Belupo 0:2. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 10.05.2026. Prva liga Kadeti-25.kolo: HNK Gorica – NK Slaven Belupo 0:2. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 10.05.2026. Prva liga Kadeti-25.kolo: HNK Gorica – NK Slaven Belupo 0:2. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Gorica (25 8 7 10 36:42 31) je s 31 bodom na 9. mjestu prvenstvene ljestvice, a Slaven Belupo (25 2 8 15 23:51 14) je na posljednjem 14. mjestu s 14 bodova.

Galerija fotografija

Prva nogometna liga – Kadeti 2025./2026., 25.kolo

HNK Gorica – NK Slaven Belupo 0:2 (0:2)

Velika Gorica. Gradski stadion (teren s umjetnom travom). Gledatelja: 50. Nedjelja, 10.05.2026., 15 sati. Sudac: Al Issa Ammar. Pomoćni suci: Sven Pintarić i Petar Šimić (svi Zagreb). Delegat: Otto Firm (Zagreb). Strijelci: 0:1 – Jelavić (17), 0:2 – Mandić (44).

GORICA: Golubiček, Šabarić (od 33. Cindrić), Mišković, Miholić, Petračija (od 68. Tomičić), Župetić (cap.), Vrbanić (od 49. Došen), Bilobrk, Denchev, Sudar, Malus (od 46. Rezek). Trener: Marko Srebačić.

SLAVEN BELUPO: Sokač, Kršić, Živković, Jelavić (cap.), Ivec (od 77. Pokas), Mandić, Gluhak (od 46. Vidaković), Špoljarić, Novak, Mitrović (od 61. Danković), Horvat. Trener: Marijo Dodik.

Nastavite čitati

Sport

Mraclin bez odgovora na raspoloženi Vrbovec

Objavljeno

na

Objavio/la

Vrbovec je uvjerljivo slavio na gostovanju kod Mraclina rezultatom 5:0. Gosti su pitanje pobjednika riješili već u prvih pola sata igre, a junak susreta bio je trostruki strijelac Bruno Rihtar. Vrbovec je poveo već u 7. minuti kada je Bruno Rihtar preciznim udarcem s lijeve strane pogodio suprotni kut domaće mreže. Isti je igrač u 20. minuti povećao prednost nakon ubačaja Janekovića u peterac, dok je u 29. minuti Ivančić, uz vrlo mlaku reakciju domaće obrane, lob udarcem svladao domaćeg vratara za visokih 3:0. Domaćin je najbolje prilike imao preko Igora Hajduka koji se dva puta našao sam pred gostujućim vratarom Cestarićem, no vratar Vrbovca oba je puta odlično reagirao. U nastavku susreta gosti su rutinski kontrolirali igru i postigli još dva pogotka. Bruno Rihtar kompletirao je hat-trick u 75. minuti, a konačnih 5:0 postavio je Vilanca osam minuta prije kraja. Mraclin nije uspio realizirati svoje prilike, među kojima su se istaknuli pokušaji Ivana Kosa i Krilića, pa je Vrbovec zasluženo upisao uvjerljivu pobjedu.

IV. NL SREDIŠTE ZAGREB B, 26. kolo

MRACLIN – VRBOVEC 0:5

Stadion Nova graba. Gledatelja 70. Sutkinja: Marija Cikojević (Novaki). Pomoćnice: Katarina Ćulumović i Kristina Borojević.

Strijelci: 0:1 – B. Rihtar (7), 0:2 – B. Rihtar (20), 0:3 – Ivančić (29), 0:4 – B. Rihtar (75), 0:5 – Vilanca (83).

MRACLIN: Matejčić, Đurašić, Marjanović, J. Domitrović, Rajić, Matić, Krilić, Brdek (od 55. Tokić), Borovac (od 74. Smolković), Hajduk (od 46. Jančić), I. Kos. Trener: Marko Pancirov.

VRBOVEC: Cestarić, Colarić, B. Rihtar (od 75. Fugaj), Rak (od 55. Munđer), L. Kuzmek (od 75. Varga), F. Rihtar (od 55. Ivanković), Ivančić (od 66. Kobelščak), Janekonić (od 75. D. Kuzmek), Kovačić (od 66. Vilanca), Cetina, Besek. TRENER: Franko Barišić.

Nastavite čitati

Sport

Očajna Gorica u Koprivnici: ‘Ovo je nedopustivo, ljutit sam i tužan…’

Nogometaši Gorice poraženi su 1-0 u gostima kod Slaven Belupa u utakmici u kojoj gosti iz Turopolja nisu pokazali previše. Najblaže rečeno… Trener Mario Carević nije krio razočaranje

Objavljeno

na

Objavio/la

Slaven Belupo nikoga nije pobijedio od 17. veljače. Koprivničani su upisali 11 uzastopnih utakmica bez ijednog trijumfa, a ove nedjelje, na zatvaranju 31. kola HNL-a, još im je i nedostajala praktički cijela jedna momčad. Zbog ozljeda su izostali Grgić, Žuta, Dabro, Caimacov, Jakir, Mažar, Jović, na klupi su ostali nedovoljno spremni Božić i Nestorovski… Domaći trener Mario Gregurina tako je složio momčad koja, lako je moguće, više nikad neće zaigrati zajedno. A svejedno, Slaven Belupo je pobijedio…

Nažalost, s druge strane bila je Gorica. Ne provode se Goričani baš najbolje u Koprivnici u posljednje vrijeme, a to se nije promijenilo ni ovoga puta, u debiju prvog igrača iz Bocvane u povijesti HNL-a, 20-godišnjeg Losike Ratshukudua. Iako je Gorica igrala u najjačem mogućem sastavu, očito s jasnom ambicijom da novom pobjedom još malo osnaži svoje šanse u borbi za peto mjesto, bila je ovo utakmica koju će Mario Carević i njegovi suradnici željeti što prije zaboraviti. Jednako kao i svi navijači Gorice.

Trenutak odluke dogodio se u 70. minuti, kad je desni bek domaće momčadi Filip Krušelj natrčao na povratnu loptu Dominika Kovačića i savladao Davora Matijaša. Bio je to jedini gol na utakmici, iako je golova moglo biti još. Dobro da nije, jer da ih je bilo, poraz Gorice bio bi i nešto uvjerljiviji…

Gorica, naime, nije uspjela stvoriti ozbiljnu priliku tijekom cijele utakmice. Pokušavali su dečki u bijelom, nije da nisu, ali ovo jednostavno nije bio taj dan. Ni s više napadača u igri, ni s Filipovićem u ulozi povremenog centarfora, ništa nije donosilo rezultat. Slaven Belupo, s druge strane, dvaput je pogađao okvir gola, prečku u prvom i stativu u drugom poluvremenu, a imali su domaćini i još poneku priliku svoje vodstvo učiniti uvjerljivijim.

Na kraju su apsolutno zasluženo došli do tri boda, a Mario Carević apsolutno je imao razloga biti nezadovoljan. I to nije krio. Analizu utakmice, naime, započeo je šuteći i dvaput slegnuvši ramenima…

– Eto, to je taj komentar na našu izvedbu – s kiselim smiješkom svoju je gestu objasnio trener Gorice pa vrlo otvoreno i emotivno nastavio:

– Jednostavno je nedopustivo da ovako izgledamo u jednoj važnoj utakmici za nas, kojom se možeš priključiti gornjem dijelu tablice. Slavenu svaka čast, imali su milijardu izostanaka, ali dobili su nas na pošteniji pristup. Kad si takav, nogomet ti vrati. Ponavljam, nedopustivo je da ovako izgledamo, od prve do zadnje minute. Apsolutno ništa nismo pokazali. Da je završilo neriješeno, bilo bi nezasluženo, jer nismo ponudili baš ništa. Žao mi je što je tako, imamo ambiciju, blizu smo, jednom dobrom izvedbom možeš doći do priključka… Žao mi je što smo ovakvom izvedbom kompromitirali jednu dobru sezonu i moguću šansu da se borimo za višu pozicije. Baš sam tužan… I ljutit, jer možeš izgubiti utakmicu, ali ovako nemamo pravo izgledati!

Stefan Perić nastradao je u završnici prvog poluvremena, čak je i izgubio svijest od bolova… Foto: Vjeran Žganec Rogulja/PIXSELL

Da stvar bude još gora, tu je i situacija sa Stefanom Perić, koji je potkraj prvog poluvremena iznesen s igrališta. I Hitna pomoć morala je intervenirati nakon što je stoper Gorice dobio nezgodan udarac u najnezgodnije mjesto.

– Izgubio je svijest, zacrnilo mu se od prejakog udarca, ali nadam se da će biti sve ok, da će biti s nama u sljedećoj utakmici – rekao je Carević.

U sljedećem kolu Gorica će dočekati Osijek, u posljednjem će gostovati na Rujevici. Oba puta, vjerovat ćemo, u puno puno boljem izdanju nego u Koprivnici…

Standings provided by Sofascore

Nastavite čitati

Reporter 459 - 30.04.2026.

Facebook

Izdvojeno