Povežite se s nama

Sport

Jakir: Bišćan će sigurno nešto smisliti, ali nešto ćemo smisliti i mi…

Nogometaši Gorice u nedjelju u 20 sati dočekuju Rijeku na svom stadionu u 4. kolu HT Prve lige. Protivnik je to koji je po kvaliteti odmah iza Dinama, ali i momčad koja je prošle sezone triput pala u srazu s Goričanima. Koji su uoči ovog ogleda – kompletni

Objavljeno

na

Dinamo je arhiviran već odavno, poraz je to koji spada u rubriku “relativno očekivano”, a novi izazovi za nogometaše Gorice već stižu. Stigli su se dečki malo i odmoriti, jer od Dinama do Rijeke proći će devet dana, ali puno je važnije da su stigli i odraditi sve što je pred njih postavio trener Sergej Jakirović. Uigrati se, dodatno podići formu, zaliječiti ozljede i ozljedice…

– Stanje u momčadi je dobro, svi osim Maloče su na dispoziciji. I Suk i Zwolinski su se maksimalno uključili u rad s momčadi, a normalno su trenirali i svi koji su imali neke manje probleme u posljednje vrijeme – zadovoljno konstatira Jakirović, trener koji je s Goricom prošle sezone nanosio teške udarce respektabilnom suparniku kao što je Rijeka.

Međutim, to što je Gorica prošle sezone dobila tri od četiri međusobna okršaja s Riječanima malo će značiti uoči prvog ovosezonskog sudara.

– Znamo da nas čeka jako teška utakmica, bez obzira na to što je Rijeka u četvrtak navečer igrala europsku utakmicu. Ima tamo sasvim dovoljno igača koje moj kolega Bišćan može rotirati i jasno je da ćemo morati biti na vrlo visokom nivou ako želimo napraviti nešto veliko. Da, bili smo uspješniji prošle sezone u međusobnim ogledima, ali svjesni smo da će ta činjenica i njih dodatno motivirati. Taktički moramo biti jako dobro da bi uspjeli u onome što želimo – svjestan je Jakirović.

Trener Gorice Sergej Jakirović već se dokazao kao majstor za velike protivnike… Foto: Luka Stanzl/PIXSELL

Rijeka će na velikogorički Gradski stadion istrčati četiri dana nakon europskog ogleda s Aberdeenom, četiri dana uoči uzvrata u Škotskoj… Situacija je prilično slična onoj uoči pobjede protiv Osijeka, što može biti vjetar u leđa Jakirovićevoj momčadi.

– Može se to gledati kao prednost, sigurno su se oni i energetski i psihološki potrošili, ali svi mi se za ovakve stvari i pripremamo, pa tako i za igranje utakmica svaka tri, četiri dana. Pogotovo na početku sezone to ne bi trebalo biti prevelik problem, dovoljno je tu vremena za regeneraciju. Vjerujem da je potrošnja veća u psihološkom nego fizičkom smislu, no za hrvatski nogomet najvažnije je da su odigrali stvarno dobru utakmicu, da su u želji da ne prime gol uspjeli zabiti dva. I nadam se da će Rijeka nakon uzvrata proći ovu prepreku – poželio je Jakir.

Prošle sezone Matjaž Kek je upravo nakon poraza u Velikoj Gorici okončao svoju eru na klupi Rijeke, a ovoga puta kao šef stručnog stožera stiže Igor Bišćan, čiji roditelji žive ovdje, u našem gradu, u kojem je i on sam gotovo kao doma. I on je lani doživio jedan poraz u “svom” gradu, respektira Goricu, ne bi bilo neočekivano da i ovoga puta nastupi sa sličnom idejom kao protiv Aberdeena, s prvim ciljem da ne primi gol.

– Logično mi je da je Igoru prvi cilj bio ne primiti gol, jer to znači da ti gol u gostima puno donosi, ali ispalo je super. U Europi moraš taktički biti sjajan ako želiš nešto napraviti, a Rijeka je u tome uspjela. Hoće li tako igrati i protiv nas? To ja ne mogu znati, to je pitanje za mog kolegu Bišćana. I on, i Ante Tomić, i Renato Pilipović moji su prijatelji, znamo se jako dobro… Sigurno Bišćan nešto priprema, nešto pripremamo i mi, pa ćemo vidjeti tko će biti zadovoljniji nakon utakmice – kazao je trener Gorice.

Prijelazni rok traje još nešto više od tri tjedna, vremena za akciju je još dovoljno, a Gorica čeka svoju priliku da dodatno pojača momčad.

– Ništa se bitno nije promijenilo u ovih 20-ak dana, od početka prvenstva. Puno igrača i dalje se nudi, ali puno igrača i puno košta. I dalje je to tako. Nadam se da ćemo uspjeti dovesti barem jednog igrača kakvog želimo. Tražimo prije svega igrača koji bi igrao iz napadača. Veznoga koji je jak na lopti, koji može diktirati tempo, proigrati, doći u završnicu, zabiti pet, šest golova… Taj igrač prije svega mora biti brz i eksplozivan, ali mora biti i bolji od igrača koje sad imamo. Ne treba nam profil igrača kakve već imamo – pojasnio je Jakirović.

Zasad, najveća pojačanja bit će povratak oporavljenih Suka i Zwolinskog, stožernih igrača iz prošle sezone.

– Vidjet ćemo hoće li odmah ući u prvih 11… Zwolinski je propustio tri tjedna treninga, Suk čak pet, ali definitivno su u najužoj konkurenciji. To je samo dodatni plus za momčad, da imamo takvu širinu, a hoće li startati ovaj ili sljedeći put, odlučit ćemo u sljedeća dva dana – zaključio je Jakir.

Jedno je kod njega, kao i svaki put, sasvim sigurno. U nedjelju navečer, od 20 sati, istrčat će 11 najspremnijih i najgladnijih, odreda motiviranih da još jedanput “skinu skalp” velikom protivniku. Dokazali su Goričani već više puta da su to u stanju učiniti, nema razloga ne vjerovati da se to može ponoviti i ovoga puta…

Sport

Bivši igrač Gorice: ‘Prao sam automobile i raznosio pizze, a sad igram prvu ligu!’

Vanja Kulenović (22) nosio je dres juniora Gorice, ali priliku u seniorskoj momčadi nikad nije dobio. Svoj je put gradio preko Krapine, Samobora i Velenja, usput radio razne poslove, a sad je postao igrač slovenske Mure

Objavljeno

na

Dok nogometaši Gorice nastavljaju sa svojim pripremama u Umagu i čekaju sljedeću prijateljsku utakmicu, koju će odigrati u utorak protiv slovenskog prvoligaša Radomlja, prva zimska pojačanja i dalje se čekaju. Novih igrača, međutim, zasad nema, pa se u pričama o transferima pojavljuju isključivo – bivši igrači Gorice.

Jakov Gurlica je tako, nakon što je prije nekoliko dana raskinuo ugovor s Goricom nakon jedne i pol sezone, potpisao ugovor s Vukovarom 1991. Ostat će Gurlica tako u najvišem razredu hrvatskog nogometa, Silvijo Čabraja vjeruje da će mu mladić iz Škabrnje biti od pomoći, pa će mu Goričani po novome biti suparnici, rivali u mogućoj borbi za ostanak.

“U redove Vukovara dolazi iz Gorice kao slobodan igrač, a prve nogometne korake napravio je u NK Škabrnja ‘91, zatim u NK Zadar i u Dinamovoj školi nogometa. Premijerni nastup u HNL-u upisao je 2023. godine u dresu modrih, nakon čega je dio sezone proveo na posudbi u slovenskom NK Bravo. Dobro došao u Vukovar, Jakove!”, objavili su Vukovarci, koji punom parom rade na osnaživanju momčadi.

Filmska priča mladog Kulenovića…

Za to vrijeme, iz susjedne Slovenije stiže još jedna vijest koja uključuje bivšeg igrača Gorice. Vanja Kulenović je 22-godišnji napadač koji je u Goricu došao kao junior, a otišao kao nerealizirani senior. Kad već prilika u Gorici nije stigla, Kulenović je krenuo okolnim putem. Prije samo godinu dana igrao je u dresu Samobora, uz to je i radio u praonici automobila i kao dostavljač pizze, ali san o uspješnoj nogometnoj karijeri nije se ugasio.

Danas je Vanja igrač slovenskog prvoligaša Mure, koji je svoju priču ispričao u velikom intervjuu za 24sata.

– Radio sam nekoliko poslova, tražio sam posao da mi prati nogomet jer mi je nogomet bio broj jedan. Nikad nisam odustao od sna, nisam se zadovoljio igrati u četvrtom rangu. Nije bilo lako, ali pomoglo mi je da sazrem, izrastem kao osoba – ispričao je Kulenović.

– Tražio sam poslove koje mogu raditi ujutro da popodne mogu ići na treninge. Prao sam automobile, dostavljao pizze, radio nekad i noćne smjene. Sve samo da mogu igrati nogomet. Jako puno igrača se izgubi kad odu u niže lige i kad krenu raditi. Izgube taj žar i glad za uspjehom, ali mene to nikada nije napustilo. To me guralo naprijed. No ovo je tek početak. Nisam ja još ništa napravio, tek sam došao ovdje i sad je vrijeme za još veći rad, još veće dokazivanje i traženje još većeg uspjeha – dodao je Vanja, koji je s Murom na pripremama u Turskoj.

A prije samo godinu dana njegov radni dan je izgledao ovako…

– Budio sam se oko 7 ujutro, a smjena bi bila od 9.30 do 16 sati. Došao bih doma, malo predahnuo, navečer bih imao trening, a prije njega bih odradio zagrijavanje u teretani. Vratio bih se doma oko 21 sat i pripremao bih se za sljedeći dan. I tako svaki dan. Kad se sjetim što sam sve prošao, a sad se probudim oko 9 ujutro, sve je servirano, dočeka me doručak i odem na trening. Tad sam sanjao ovo što imam sad, a sad sanjam još nešto više.

Važno je u svemu tome, kaže, bilo da odustajanje nikad nije opcija.

– Kada sam dostavljao pizze, mnogi bi mi rekli: ‘Još ganjaš nogomet ili je gotovo?’ Moj odgovor uvijek je bio isti: ‘Nikad nije gotovo’. Znao sam da ću se uvijek baviti nogometom, bila to prva, druga ili četvrta liga, jer meni je nogomet sve. Puno ljudi u Samoboru me zna, bilo je dosta podrške, ali bilo je i onih koji su mu uporno govorili da nikad neću postići ništa više od pizza i NK Samobora. No, sumnje su sumnje, a ja sam na terenu pokazao kako stvari stoje. Meni je nogomet život, ne može proći dan da ne pogledam rezultate, tko je s kim i kako igrao. Pratim sve lige i bivše suigrače, uvijek sam sanjao da ću ja biti u toj poziciji da igram prvu ligu. Eto, želja mi se ispunila – kaže Vanja.

Svoju nogometnu priču počeo je u NK Bregani, da bi je nastavio u Lokomotivi, a zatim i s Dinamom, nakon čega je završio u Gorici. Bio je i na pripremama sa seniorskom momčadi, no brzo je shvatio da prilika tu neće doći. Preko Zagorca iz Krapine završio je u Samoboru, a to se pokazalo ključnim.

– Da, ispostavilo se da je to najbolja stvar koju sam napravio. Igrali smo u Kupu protiv Lokomotive, izgubili smo 4-2, ali odigrao sam utakmicu života. Zapazili su me menadžeri Mario Musa, bivši igrač Dinama, i Dženis Mujičić, te su me uzeli pod svoje. Stvarno dobri ljudi, oni su mi jako puno pomogli u karijeri – kaže Kulenović.

Velika prilika otvorila se u slovenskoj drugoj ligi, u dresu Rudara iz Velenja minulog se proljeća prilagođavao, a minule jeseni – eksplodirao! Zabio je sedam golova i upisao sedam asistencija u 16 odigranih utakmica, čime je privukao pozornost Mure, kluba koji je 2020. pobijedio Tottenham u Europskoj ligi.

– Taman pred Božić sam potpisao, bolji poklon nisam mogao dobiti. Naplata je to truda i rada, ova godina nije mogla bolje početi. Super su me dočekali u klubu, tu su i trojica Hrvata. Mimoišao sam se s Robertom Murićem, on je baš otišao prije mog dolaska – kaže Vanja.

Dio snova, eto, postao je java, ali jedan san i dalje aktivno sanja:

– Zaigrati za Dinamo na krcatom Maksimiru! To je jedini san za koji želim da se ispuni.

Nastavite čitati

Sport

Rukometaši u akciji: ‘Idemo se potući za Europu… A onda će doći i pojačanja!’

Rukometaši Gorice krenuli su s pripremama odmah nakon Tri kralja, a prvu utakmicu odigrat će ovog petka u Rudama. Pojačanja nema, neće ih vjerojatno ni biti, ali novim lica na treninzima ima…

Objavljeno

na

Objavio/la

Već više od dva desetljeća čuva se tradicija po kojoj se siječanj u Hrvata naziva i “mjesec rukometa”, što podrazumijeva praćenje hrvatske reprezentacije na velikim natjecanjima, često i velike i lijepe uspjehe koji se događaju… I ovoga puta ćemo se, naravno, nadati da naša reprezentacija može kreirati siječanjsku rukometnu euforiju, kao toliko puta do sad, ali jednim okom i dalje ćemo pratiti onaj dio rukometnog svijeta koji ovih dana odlazi u debelu zavjetrinu…

Dok su Dagurovi momci vodili pripremne bitke s Nijemcima, naime, u Velikoj Gorici je trener Matej Mišković okupio svoju ekipu. Dobro odmorenu, ali i dobro raspoloženu, jer završnica jeseni donijela je isključivo svijetle tonove. Za razliku od onog tragičnog raspleta iz prošle sezone, završnica 2025. godine donijela je povratak goričkog rukometa u gornji dom domaćeg prvenstva, među šest najboljih u državi, odnosno u – Ligu za prvaka!

Sveti cilj je ostvaren, dogodilo se to u dramatičnim okolnostima, trebalo se iscrpljivati i fizički i mentalno, a kad je sve konačno završilo, došao je idealan trenutak za odahnuti. I mirno krenuti u nastavak sezone, koja će nositi svoje vrste izazova.

– Želja i cilj nam je uključiti se u borbu za četvrto mjesto. Nećemo, naravno, unaprijed odustati ni od još viših pozicija, ali realnost kaže da su prva tri mjesta ipak rezervirana za Zagreb, Nexe i Sesvete. U borbi za to četvrto mjesto, koje vodi u Europu, mi ćemo se ravnopravno nadmetati s Dugim Selom i Trogirom, pri čemu ćemo napraviti sve što možemo da ponovno izborimo izlazak na europsku scenu – kaže Vlado Malbašić, direktor HRK Gorice.

Momčad koju vodi trener Mišković ostala je na okupu u stopostotnoj varijanti, odlazaka nema, a samim time nije se otvorila ni potreba za dolascima. Kako sad stvari stoje, ne postoje veliki izgledi da se to promijeni do početka drugog dijela sezone.

– Ne, nećemo nikoga dovoditi. Neke razgovore i pregovore vodimo, ali svi oni odnose se na sljedeću sezonu. Na ljeto će dolazaka svakako biti, ali i tu će nam temeljni cilj biti zadržati ovu momčad na okupu. Uz jedno, dva ili tri prava pojačanja, pogotovo uspijemo li izboriti Europu, imat ćemo sve što nam je potrebno da budemo još bolji – uvjeren je direktor Malbašić.

S pripremama za Ligu za prvaka Goričani su krenuli u srijedu, odmah nakon Tri kralja, ali zasad nisu kompletni. Marko Grubišić i Ante Lasan, naime, u sastavu su juniorske reprezentacije, dok u kadetskom uzrastu Goricu pod nacionalnim stijegom predstavlja Lucas Pitt. Međutim, dok njih nema, svoju priliku traže neki drugi klinci…

– Pripremama smo priključili nekoliko naših mladih igrača za koje smatramo kako imaju potencijal vrijedan pažnje. Takvih igrača u našem pogonu definitivno imamo i željeli smo da ti dečki osjete kako je biti dio prve momčadi, da ih polako uvodimo i u tu priču, računajući da će barem dio njih u godinama koje dolaze imati važne uloge u momčadi – ističe Malbašić.

Igrat će Goričani tijekom priprema i prijateljske utakmice, a prva u tom nizu odigrat će se u petak u Rudama, protiv momčadi s kojom se Gorica susrela dvaput tijekom jeseni iza nas.

Nastavite čitati

Najave

Postnatalna tjelovježba – Klokan Sport zove mame i bebice na proljetni ciklus

Objavljeno

na

Otvoreni su upisi u proljetni ciklus programa tjelovježbe Mame i bebe, koji se već dugi niz godina uspješno provodi u organizaciji Udruge za sport i rekreaciju Klokan Sport Velika Gorica.

Program provodi Ana Cesarec, mag. logopedije i instruktorice funkcionalnog fitnesa, koja je specifično educirana za postnatalnu tjelovježbu, s višegodišnjim iskustvom rada s mamama i bebama.

Program je namijenjen mamama i njihovim bebama u dobi od 3 do 12 mjeseci, a odvijat će se od 3. veljače do 3. lipnja.

Treninzi se održavaju utorkom i četvrtkom na gradskom bazenu Velika Gorica (dvorana, 1. kat) od 10.30 sati za grupu početnika i od 11.30 sati za mame s prethodnim iskustvom vježbanja nakon poroda.

Od ove sezone formirana je i nova grupa u Montessori Family Centru Zagreb – Obrt za čuvanje djece od 0 do 6 godina. Treninzi se održavaju srijedom i petkom u 17.45 sati.

Prijave se primaju putem e-mail adrese: [email protected] u kojoj treba navesti ime i prezime majke, ime rođenja bebe, kontakt broj i željenu lokaciju (Velika Gorica ili Montessori Family Centar).

Prvi trening je proban i besplatan, grupe će imati 10 polaznika s bebama. Požurite s prijavom!

(Foto: Mame i bebe facebook)

Nastavite čitati

HOTNEWS

JUBILARKA U Velikoj Gorici otvorene 30. Plazma sportske igre mladih

Gradonačelniku Ačkaru dodijeljen poseban rad iz OŠ Eugena Kumičića “Moj zeleni Grad”.

Objavljeno

na

Jutros je u sportskoj dvorani srednjih škola u Velikoj Gorici počela 30. sezona najveće sportsko-amaterske manifestacije u Europi – Plazma Sportskih igara mladih.

Više od 1.200 djece ispunilo je dvoranu u želji za pobjedom u sportskim disciplinama a podršku im je došao dati gradonačelnik Krešimir Ačkar, državni tajnik u Ministarstvu sporta i turizma Josip Pavić, predsjednik Plazma Sportskih igara mladih Zdravko Marić, kao i brojni sportaši, prijatelji i ambasadori Igra poput Gorana Ivaniševića, Vlade Šole, Leon Ljevar i Jakova Gojuna koji je imao čast upaliti plamen Plazma Sportskih igara mladih.

Foto: Marija Vrbanus

– Zahvaljujem svim učiteljicama i učiteljima, nastavnicima i kompletnim stručnim timovima u našim osnovnim školama na čelu s ravnateljicama i ravnateljima bez kojih ova prekrasna manifestacija u Velikoj Gorici ne bi bila moguća – rekao je gradonačelnik i službeno otvorio natjecanja.

Foto: Marija Vrbanus

Inače, jubilarna sezona uključila je i nagrađivani projekt „Zero Waste – Budi dio igre – Čuvajmo naš planet“, koji spaja sport, igru i edukaciju o održivom razvoju, pa su djeca ujedno na kreativan način i motoričke vještine kroz igru razvrstavanja otpada, učila kako svojim ponašanjem mogu pridonijeti očuvanju okoliša, a tom je prilikom gradonačelniku Ačkaru dodijeljen poseban rad iz OŠ Eugena Kumičića “Moj zeleni Grad”.

Foto: Marija Vrbanus

– U ovih 30 godina kroz igre je prošlo gotovo 3.5 milijuna djece i stvoreno je mnogo prijateljstava, a i nekih ljubavi. Pokazali smo kako se ponašaju pravi sportaši jer smo promicali one prave vrijednosti kao što su prijateljstvo, tolerancija i fer play. Također se zahvaljujem domaćinu, gradonačelniku Krešimiru Ačkaru što nas uvijek tako velikodušno primi. Želim da vam sezona bude posebna, da stvorite nova prijateljstva, da nešto novo naučite i da se dobro provedete – poručio je Slaven Marić u ime organizatora Igara.

Coca cola je najdugovječniji partner već 12 godina, podsjetila je direktorica javnih poslova komunikacije održivog poslovanja Coca-Cola Adria Ana Ciglenečki, uz čiju pomoć realiziraju najveći malonogometni susret u Europi Coca Cola Cup i projekt Zero waste već 5 godina.

Foto: Marija Vrbanus

– Osmislili smo edukativnu platformu, jedno sportsko-edukativno događanje za edukacije o zaštiti okoliša, ali kroz male kvalitetne navike poput recikliranja, smanjenja otpada, odvajanje otpada i sve aktivnosti koje bi trebale stvoriti buduće generacije koje su osviještene za očuvanje okoliša. Danas smo ovdje na važnoj prigodi, 30 je zaista velika, jubilarna brojka. Želim vam puno zabave, odlične sportske rezultate i nezaboravne uspomene – rekla je Ciglenečki.

Foto: Marija Vrbanus

U realizaciji manifestacije važnu ulogu ima Ministarstvo turizma i sporta.

-Svima hvala što ste dio ovog projekta, hvala organizatorima što rade ovo već sjajnih 30 godina, a vjerujem da ćemo se i za novih 30 ponovno naći na otvaranju. Čestitam i sretno svima – poželio je izaslanik Ministarstva i državni tajnik u Ministarstvu Josip Pavić.

Program su vodili energični voditelji Irina Čulinović i Frano Ridjan, uz Velikogoričke mažoretkinje koje su „držale“ dobru atmosferu.

 

Foto: Marija Vrbanus

U sklopu programa održan je i kratki panel „Velika Gorica – Mladi, naša zelena budućnost“, na kojem su Jurica Jurjević, predsjednik Uprave VG Čistoće, te učenici Osnovne škole Eugena Kumičića podsjetili na koji način Grad Velika Gorica brine o okolišu i na koji način razvrstava otpad.

Foto: Marija Vrbanus

Podsjetimo kako su Plazma Sportske igre mladih prilika svoj djeci da besplatno sudjeluju u natjecanjima u 10 sportskih disciplina: Coca-Cola Cupu, Tommy turniru u malom nogometu, Telemach Danu sporta, Kinder Joy turniru u stolnom tenisu, Sprite turniru u uličnoj košarci, FIDE turniru u šahu, odbojci, odbojci na pijesku, tenisu i rukometu. Coca-Cola Cup, najveći malonogometni turnir u Europi za godišta 2011. i mlađe, koji kreću u borbu za plasman na Državnu završnicu Igara koja će održati u Splitu.

FOTO galerija:

 

Nastavite čitati

Sport

Taxi Bračić pobjednik 33. Kupa HVIDR-a, Dominik Smolković najbolji igrač, David Buđak najbolji vratar

U sklopu turnira odigran je i Winter Cup U13

Objavljeno

na

Objavio/la

Tradicionalni turnir 33. Kup HVIDR-a završen je jučer (nedjelja, 11.01.2026.) polufinalnim utakmicama, utakmicom za 3. mjesto i finalnom utakmicom. Pobjednik turnira je Taxi Bračić, koji je u finalu pobijedio Slane Srdele rezultatom 3:2.

Nakon finala uslijedila je podjela pojedinačnih i ekipnih priznanja, koje su uručivali: Darko Nekić, državni tajnik u Ministarstvu hrvatskih branitelja, zamjenik gradonačelnika Neven Karas, predsjednik Gradskog vijeća Darko Bekić, predsjednik Zajednice sportskih udruga Grada Velike Gorice Goran Kovačić, predsjednik Nogometnog saveza Velike Gorice Željko Mihalj i Željko Klasnić, predsjednik Udruge HVIDR-a. Ceremonijal je vodio Slavko Tolić, koji je bio i voditelj cjelokupnog turnira.

11.01.2026. Završnica 33. Kupa HVIDR-e. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Poredak: 1. mjesto – Taxi Bračić, prijelazni pehar, pehar i novčana nagrada 5.500,00 eura, 2. mjesto – Slane Srdele, pehar i 3.000,00 eura, 3. mjesto – Turbina, pehar i 1.000,00 eura, 4. mjesto – Pizza Factory CB Concordia, pehar i 500,00 eura.

Suci na turniru 33.Kup HVIDR-a: Hrvoje Radoš, Robert Šimac, Tomislav Prpić, Ivan Mirenić, Antonio Jurakić i Jurica Huzjak.

Digitalna obrada podataka: Luka Kelihar i Branko Pavlica. Voditelj turnira: Slavko Tolić. Dodijeljena su i priznanja za najbolje ekipe i pojedince na turniru mladih – 2. VG Winter Cup U13.

Ukratko – turnir je bio odlično organiziran, kvaliteta turnira vrlo dobra, suđenje za pohvalu, gledatelji su u završnim danima posve ispunili tribinu i navijačkim rekvizitima (bubnjevi) su dodatno podizali raspoloženje.

Galerija fotografija:

33.Kup HVIDR-a 2025. (28.12.2025. – 11.01.2026.)

Polufinale (11.01.2026.): Slane Srdele – Turbina 4:0 (Debeljak 2, Veronek, Košutić), Taxi Bračić – Pizza Factory CB Concordia 2:1 (Lovrić, Barišić / Prugovečki). Za 3. mjesto: Pizza Factory CB Concordia – Turbina 0:2 (Šimić, N.Tolj). Finale: Taxi Bračić – Slane Srdele 3:2 (Barišić, Buđak, Harambašić / Grubeša 2).

Najbolji igrač: Dominik Smolković (Taxi Bračić). Najbolji vratar: David Buđak (Taxi Bračić). Najbolji strijelac: Josip Budeša (Slane Srdele) – 7 golova.

Rezultati 1/4 finala (subota, 10.01.2026.): 18:00 Slane Srdele – Max Forma 0:0, 2:0-7m, 18:45 Pizza Factori CB Concordia – Musculus Gym MBE Sesvete 2:0 (Prenkpalaj, Kos), 19:30 Taxi Bračić – Agrad Projekt 5:0 (Preradović, Harambašić, Lovrić, Vukelić-ag, Smolković), 20:15 Gorenc Transporti – Turbina 0:3 (Niko Šestak-ag, Carić, Niko Tolj).

Rezultati 1/8 finala (petak, 09.01.2026.): 17:30 Agrad Projekt – Otpremnik Zagreb 2:0 (Pajalić, Kosić), 18:10 Max Forma – Keraterm 5plus1 3:2 (Matej Markanović, Marin Markanović, Topić-ag / Krainović, Bajrić), 18:50 Pitstop Servis – Gorenc Transporti 1:2 (Novak / Cebin, Galović), 19:30 Boemi – Turbina 3:4 (Šoštarec, T.Kovačević, Čizmadija / Šimić 2, N.Tolj, Kelava).

Rezultati 1/8 finala (četvrtak, 08.01.2026.): Taxi Bračić – Kos Prijevoz 3:1 (Preradović, Smolković, Barišić / Drezga), Pizza Factori CB Concordia – Autoservis Deva 4:0 (F.Kos 2, Grkinić, Glasnović), Stridon Promet – Musculus Gym MBE Sesvete 1:1 (D.Klarić-ag / Pavlović), 2:3-7m, Slane Srdele – Metal Medo CB Black 8:1 (Grubeša 5, Debeljak, Košutić, Pavlečić).

Winter Cup U13

Rezultati (subota, 10.01.2026.): 13:00 NK Polet (B) – Odra 3:3, 13:25 NK Buna – NK Sava Jakuševec 1:0, 13:50 MNK Kurilovec – NK Zelengaj 2:0, 14:15 NK Mraclin – NK Mladost Buzin, 14:40 NK Polet (B) – MNK Kurilovec 0:8, 15:05 NK Buna – NK Mraclin 2:1, 15:30 NK Odra – NK Zelengaj 0:0, 15:55 NK Sava Jakuševec – NK Mladost Buzin 0:2, 16:20 NK Zelengaj – NK Polet (B) 0:2, 16:45 NK Mladost Buzin – NK Buna 1:3, 17:10 NK Odra – MNK Kurilovec 0:3, 17:35 NK Sava Jakuševec – NK Mraclin 0:2.

Nastavite čitati

Reporter 456 - 18.12.2025.

Facebook

Izdvojeno