Povežite se s nama

Vijesti

Iznenada preminuo Goran Krilčić, dobra duša Velike Mlake i predsjednik Udruge veterana Domovinskog rata Velika Gorica

Sahrana će biti u utorak, 19. prosinca u 15 sati, na groblju u Odri. Sućut obitelji, prijateljima i suborcima!

Objavljeno

na

Dugogodišnji predsjednik Udruge veterana domovinskog rata Velike Gorice, Goran Krilčić, iznenada je u 67-moj godini života, preminuo u srijedu, 13. prosinca, u svom obiteljskom domu u Velikoj Mlaki.

– Ponovo moramo objavljivati najteže i najtužnije vijesti. Preminuo je naš prijatelj, suborac iz 153. brigade HV-a, hrvatski branitelj iz Domovinskog rata i predsjednik Udruga Veterana Domovinskog rata Velika Gorica od 2014.-te godine, Goran Krilčić.  Pokoj vječni daruj mu Gospodine i svjetlost vječna svijetlila mu.  Počivao u miru Božjem – objavili su njegovi prijatelji i suborci iz Udruge.

Foto: Iznenada preminuo Goran Krilčić, predsjednik Udruge veterana Dom.rata VG/Društvo žena V.Mlaka

U velikoj tuzi je i čitava Velika Mlaka.

-Tužan je danas dan za naše društvo. Iznenada i prerano nas je napustio gospodin Goran Krilčić, nekadašnji predsjednik Mjesnog odbora Velika Mlaka i dugogodišnji predsjednik Udruge veterana Domovinskog rata Velike Gorice, a prije svega brižan otac i djed, susjed, prijatelj. Jednom riječju divan i drag čovjek.

Bio je dobra duša Velike Mlake, uvijek s osmijehom na licu, spreman na šalu. Uvijek spreman pomoći kada je trebalo. Našem društvu uvijek je bio velika podrška. Bio je i ostat će jedan od najdražih suradnika. Uvijek ćemo se sjećati njegove smirenosti, dobronamjernost i topline i jako će nam faliti.

Gospodin Krilčić je i tata naše drage članice, nekadašnje predsjednice Društva Marije Krilčić, s kojom iskreno suosjećamo zbog ovog velikog gubitka. U mislima i molitvi smo s njom i ožalošćenom obitelji, rodbinom, prijateljima. Neka im dragi Bog da snage da se nose s tugom, a dragom dobrom gospodinu Goranu pokoj vječni – napisala je u ime Društva žena Velika Mlaka predsjednica Ivana Andrić Penava.

Foto: Iznenada preminuo Goran Krilčić, predsjednik Udruge veterana Dom.rata VG/Društvo žena V.Mlaka

 

Crna kronika

Pet osoba osumnjičeno za trgovanje ljudima! Prosjake razvozili po gradovima, uključujući i Veliku Goricu

Policija sumnja da su dvojicu muškaraca mjesecima držali pod kontrolom, slali ih da prose i uzimali sav zarađeni novac.

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: Pu Zagrebačka

Zagrebačka policija dovršila je kriminalističko istraživanje nad pet osoba, tri žene i dvojicom muškaraca – koje sumnjiči za trgovanje ljudima na štetu dvojice muškaraca u dobi od 59 i 68 godina. Prema sumnjama policije, osumnjičeni su od početka prosinca 2025. do kraja ožujka 2026. iskorištavali žrtve za prosjačenje na području Zagreba, Varaždina, Velike Gorice i drugih mjesta u Hrvatskoj.

Muškarce su, navodno, smjestili u stambene objekte u Zagrebu, odakle su ih prevozili na lokacije s velikim brojem ljudi, najčešće ispred trgovačkih centara. Policija sumnja i da su im nabavili invalidska kolica i druga pomagala kako bi izgledali kao osobe s invaliditetom te tako izazvali veće suosjećanje prolaznika.

Sav novac koji bi prikupili, osumnjičeni su im, prema navodima policije, oduzimali i međusobno dijelili.

Nakon istrage podnesena je kaznena prijava Općinskom državnom odvjetništvu u Zagrebu. Četvero osumnjičenih predano je pritvorskom nadzorniku, dok se 39-godišnja osumnjičena već nalazi u Zatvoru u Zagrebu. Policija je za žrtve pokrenula i postupak pomoći sukladno Nacionalnom planu za suzbijanje trgovanja ljudima.

Nastavite čitati

Sport

Fuji briljirao u Samoboru! Drugo mjesto ekipno i niz medalja za goričke judaše

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: Judo klub osoba s invaliditetom "Fuji"/FB

Judo klub osoba s invaliditetom “Fuji” iz Velike Gorice imao je vrlo uspješan nastup na Ishi adapted kupu održanom u Samoboru.

Na turniru su zlatne medalje osvojili Leon Vlašić, Milena Vujević, Ivano Rajković, Dorotea Margetić i Gabrijela Briševac.

Srebro je pripalo Miji Mićanović, Mateju Maleševiću, Toniju Pemperu, Ivanu Pejiću, Josipu Novoselcu i Sari Pereković, koja je medalju osvojila nastupajući u muškoj konkurenciji.

Brončane medalje osvojili su Lana Mićanović, Tvrtko Matanović i Nikola Nestorović.

Osim pojedinačnih uspjeha, ekipa Fujija ostvarila je i odličan rezultat u ukupnom ekipnom poretku klubova, gdje je zauzela drugo mjesto.

Nastavite čitati

Sport

Hrvački klub Velika Gorica 1991 iz Petrinje stiže s 18 medalja

25 natjecatelja donijelo 18 medalja.

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: Hrvački Klub Velika Gorica 1991/FB

Hrvački klub Velika Gorica 1991 sudjelovao je na Regionalnom prvenstvu Središnje regije održanom u subotu u Petrinji, pod vodstvom trenera Anrija Targuša, Frana Haramusteka i Gabriela Đukića. U konkurenciji 166 natjecatelja iz sedam klubova, gorički klub nastupio je s 25 hrvačica i hrvača te osvojio ukupno 18 medalja, kao i pehar za najuspješniju ekipu u kategoriji djevojčica početnica.

Zlatne medalje osvojili su Mihael Šoljić (33 kg), Jakov Gašparac (65 kg), Gabriel Ivatović (59 kg), Fran Josić (48 kg), Jakov Noršić (85 kg), Katarina Ivatović (40 kg) i Ema Šestak (36 kg).

Srebrna odličja pripala su Egonu Boriloviću (36 kg), Marku Šoljiću (44 kg), Mati Margitu (30 kg) i Mateju Turkoviću (100 kg).

Brončane medalje oko vrata su stavili Šimun Hranilović (30 kg), Jurica Dvorneković (49 kg), Tin Počuća (65 kg), Matej Ivelj (59 kg), Vanja Grgić (49 kg), Alexandar Hrženjak (60 kg) i Josip Kirinčić (54 kg).

Osim osvajača medalja, klub ističe i nastupe Marka Ivelja, Jana Petkovića, Tonija Vidaka, Josipa Orlovca, Marka Šumanovića, Vite Rucića i Marka Grgića, koji su u Petrinji odradili zapažene borbe i prikupili važno natjecateljsko iskustvo.

Nastavite čitati

Sport

AK Maraton VG osvojio broncu na državnom prvenstvu u hodanju

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: AK Maraton VG/FB

Na stadionu u Zagrebu u petak, u subotu 28. ožujka, održano je Pojedinačno prvenstvo Hrvatske u hodanju na 10.000 metara, na kojem su nastupili i članovi Atletskog kluba Maraton Velika Gorica.

Najbolji rezultat ostvario je Berislav Devčić, koji je u seniorskoj konkurenciji osvojio treće mjesto i brončanu medalju s vremenom 1:08:49,8.

Vrlo blizu medalje bila je i Jasminka Zvonar, koja je utrku završila na četvrtoj poziciji s rezultatom 1:07:45,7. Do postolja joj je nedostajalo malo, no njezin nastup pokazao je da se ravnopravno nosi s najboljim hrvatskim hodačicama.

Nastavite čitati

Politika

Velikogorički Most dijelio sugrađanima maslinove grančice

Na blagdan Cvjetnice među sugrađane su izašli predstavnici velikogoričkog Mosta, koji već godinama čuvaju tradiciju podjele maslinovih grančica

Objavljeno

na

Most Velika Gorica, predvođen koordinatorom Damirom Slojšekom, tradicionalno je i ove godine na blagdan Cvjetnice podijelio građanima Velike Gorice maslinove grančice.

Kako ističu iz velikogoričkog Mosta, ova hvalevrijedna inicijativa, koja se provodi već niz godina, ima za cilj očuvanje tradicije i zajedništva među građanima te obilježavanje jednog od najvažnijih kršćanskih blagdana. Građani su s radošću prihvatili maslinove grančice, simbol mira, nade i blagoslova.

Nastavite čitati

Reporter 457 - 26.02.2026.

Facebook

Izdvojeno