Povežite se s nama

Kultura

Ivanje u Čiču: Dvodnevna fešta od folklora, oblizeka, eko akcije i super zabave za klince

U subotu su na programu 17. Međ.smotra folklora, izložba ručnih vezova, besplatni turopoljski specijaliteti, a u nedjelju ste pozvani i na završetak velike eko akcije ‘Od izvora do mora’, koje je i počelo na goričkom moru – jezeru Čiče.

Objavljeno

na

Nakon dvogodišnje pauze vraća se tradicionalna veselica u Čiču. Ovog vikenda, 25. i 26. lipnja, zabave neće nedostajati na manifestaciji ‘Ivanje u Novom Čiču’ – istoimena i to 17. po redu Međunarodna smotra folklora, kulinarski specijaliteti Turopolja, izložba ručnih vezova, zanimljive radionice i puno zabave za najmlađe i sve to u tamošnjem Etno naselju. U nedjelju je pak na redu završetak velike eko akcije ‘Od izvora do mora’, koje je i počelo na goričkom moru – jezeru Čiče.

– Polako se nakon dvije godine vraćamo na našu tradiciju, pa tako u subotu imamo svečano otvorenje Međunarodne smotre folklora u 18 sati s nastupom devet kulturno – umjetničkih društava. No, prije toga u Etno naselju imamo brojna događanja, pogotovo za djecu – veliki zabavni park, radionica izrade ivanjskih vjenčića..Imamo i ponudu za sve naše drage mještane i goste iz susjednih županija, besplatnu turopoljsku gastro ponudu – kotlovina, gulaš, odojak na ražnju, gibanica, šaran na rašljama..Želimo u suradnni s našim mjesnim odborom počastiti sve naše mještane – otkriva predsjednik KUD-a Čiče Novo Čiče – Stipo Duvnjak.

Program dvodnevne fešte u Novom Čiču/TZVG

U nedjelju je završetak velike ekološke akcije ‘Od izvora do mora’ – akcija čišćenja jezera Novo Čiče počinje u 10 sati.

Kultura

KUD Gradići otvara novu grupu za školu tambure – prijave u tijeku

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: Kud Gradići/FB

KUD Gradići iz Velike Gorice otvorio je upise za novu grupu škole tambure za početnike, a zainteresirani se mogu prijaviti do 26. siječnja.

Iz KUD-a poručuju kako godine nisu važne te da su dobrodošli svi koji žele naučiti svirati tamburu i postati dio njihove zajednice.

Svi koji žele više informacija ili se žele uključiti mogu se javiti na broj 098 781 881.

Nastavite čitati

Kultura

Putopisno predavanje u Galženici – od Dakara do Marakeša kroz Saharu

Poslušajte pustolovine sjeverozapadne Afrike koje rijetko dolaze u turističkim brošurama..

Objavljeno

na

Objavio/la

U srijedu, 21. siječnja u 18 sati, u Područnoj knjižnici Galženica u Velikoj Gorici održat će se putopisno predavanje na kojem će mladi putnik i student Andrija Pomper govoriti o svom trotjednom putovanju sjeverozapadnom Afrikom.

Pomper, 23-godišnji student geografije i novinarstva, publici će prenijeti iskustva s puta koji ga je vodio od Senegala, preko Gambije i Mauritanije, pa sve do Zapadne Sahare i Maroka. Riječ je o osobnom putopisu koji, kako sam autor ističe, nudi uvid u rijetko posjećenu regiju koja “nudi više nego što se čini golom oku”.

Predavanje će se dotaknuti njegovih doživljaja u Dakru, gdje se zatekao usred velikih protuvladinih prosvjeda, susreta s lokalnim merabuom (duhovnim vođom zajednice) te prelaska granice u Mauritaniju u neobičnim okolnostima. Poseban dio priče bit će posvećen njegovoj vožnji na legendarnom vlaku za prijevoz željezne rude, koji 27 sati prolazi kroz Saharu do Atlantskog oceana.

Uaz je besplatan, a iz knjižnice pozivaju sve zainteresirane da dođu i poslušaju Pomperovu priču iz jedne od manje poznatih, ali kulturno iznimno bogatih dijelova svijeta.

Nastavite čitati

Kultura

Mažoretkinje plešu u novu godinu – novogodišnji koncert u Dvorani Gorica

Objavljeno

na

Objavio/la

Velikogoričke mažoretkinje u subotu, 24. siječnja u 15 sati u Dvorani Gorica priređuju novogodišnji koncert pod nazivom “Kad pahuljice zaplešu”, na kojem će publici predstaviti dio svog plesnog repertoara.

Na koncertu će, osim domaćina, nastupiti i udruge gosti, a organizatori pozivaju građane da dođu i uživaju u plesnim točkama.

 

Nastavite čitati

Kultura

Izložba „Crowned by Tradition” stigla u Veliku Goricu

Kroz suvremeni postav i žičane skulpture kipara Andrije Gašparuša, tradicija je dobila novo ruho.

Objavljeno

na

Nakon uspješnog prikazivanja u prostoru Zračne luke Franjo Tuđman, izložba „Crowned by Tradition” od sada je dostupna posjetiteljima u Centru za posjetitelje Velike Gorice.

Izložba koja spaja tradiciju Turopolja i suvremenu umjetnost donosi priču o poculici, tradicijskom pokrivalu glave udanih žena Turopolja – simbolu identiteta, pripadnosti i ženskog stvaralaštva. Kroz suvremeni postav i žičane skulpture kipara Andrije Gašparuša, tradicija je dobila novo ruho, postavši most između prošlih vremena i modernog izraza.

Posjetitelji izložbu mogu razgledati svakim radnim danom od 8 do 16 sati u prostorima Turističke zajednice Grada Velike Gorice.

-Posebno zahvaljujemo KUD-u „Čiče” Novo Čiče na posudbi tradicijskih poculica i dugogodišnjem doprinosu očuvanju turopoljske kulturne baštine. Izložba Crowned by Tradition još jednom dokazuje da tradicija nije samo naslijeđe, ona je inspiracija koja se s ljubavlju pretače u suvremeni izraz i nastavlja živjeti kroz nove generacije – poručuju iz Turističke zajednice Grada Velike Gorice.

Nastavite čitati

Kultura

KOMEDIJA Sudar tovara i purgera – od danas ulaznice prodaji!

U grad stiže hrvatska verzija poznatog engleskog hita RUN FOR YOUR WIFE Raya Cooneya iz 1983. godine

Objavljeno

na

U dvoranu Gorica 28. siječnja od 20 sati stiže večer ispunjena smijehom kroz urnebesnu hit komediju “Muke po Iveku” u režiji Ivana Gorana Viteza u dva čina – hrvatska verzija legendarnog hita Run for Your Wife Raya Cooneya! 

U središtu radnje je zagrebački Uber-vozač Ivan Kovač, koji vodi dvostruki život: on je Ivek purger i Ive Tovar s dvije adrese – Vrbani i Vrbik, gdje ima dvije žene – dalmatinku Mare i purgericu Barbaru! Sve ide po planu, dok prometna nezgoda ne pokrene lanac kaosa u kojem se sudaraju brakovi, identiteti, susjedi i policajci – i nastaje prava komična oluja!  

Vrhunsku kazališnu plavo-bijelu komediju u grad nam donosi Glumačka družina Histrion, a ulaznice su od danas u prodaji na blagajni Učilišta i online.  

Nastavite čitati

Reporter 456 - 18.12.2025.

Facebook

Izdvojeno