Povežite se s nama

Vijesti

Ivan Bekavac upozorava na probleme, ali nudi i rješenja za velikogorički sport

Kandidat za gradonačelnika ističe da se trebamo usporediti s boljima i pokušamo dati najbolje od sebe, te tako uspjeh neće izostati.

Objavljeno

na

O velikogoričkom sportu, nacionalnom i lokalnom značaju, problemima i rješenjima govorio je danas u programu City radija kandidat MOST-a za gradonačelnika Velike Gorice dr. Ivan Bekavac.

Stariji Velikogoričani pamte i znaju kako je upravo sport bio središte interesa brojnih sugrađana, gdje je gorički sport danas?

-Nikad ranije naš grad nije imao tri prvoligaša, a ima ih zadnjih par sezona, i to u nogometu, košarci i rukometu. Treba naglasiti kako prvoligaše u sva tri sporta nemaju niti Split, niti Rijeka, niti Osijek. I to među prvih četiri na ljestvici. Međutim želim naglasiti kako unatoč prethodno spomenutim činjenicama postoje brojni problemi i ograničenja koja su u domeni i odgovornosti gradske uprave. Prvo neprimjereni sportski objekti, stari, ali nažalost, i novi ne zadovoljavaju potrebne sportske uvjete, pa tako rukomet nema potrebne uvjete, trenažni procesi košarkaša odvijaju se na sedam, osam lokacija što nikako nije dobro. Drugi problem je previše klubova, gdje nema dovoljno prostora za prepoznavanje i razvitak najboljih. Nogomet i košarka našli su način i suživot u tim okolnostima, međutim rukomet i odbojka nisu i plaćaju danak ovome problemu. Treće, Grad Velika Gorica ne prati dovoljno nositelje kvalitete goričkog sporta. Naime, rekao bih ide se na masovnost i broj klubova, a ne na ruku vrhunskom sportu. Treba znati kako naši prvoligaši imaju budžete u visini tek desetine iznosa kojim raspolažu drugi prvoligaši, a nisu tako uspješni na ljestvici poput goričkih klubova. Nemojmo zaboraviti kako naš gorički košarkaški prvoligaš igra u europskoj ligi s još tri hrvatska kluba, a od Grada Velike Gorice dobiva svega desetinu budžeta koji odvajaju Split, Zagreb i Zadar za svoje euro prvoligaše. Naravno razumijem da Grad Velika Gorica nema toliko sredstava niti kapaciteta, ali želim jasni prikazati koliko sportski vrijede gorički prvoligaši, a premalo naših sugrađana to zna.

Kako po tom pitanju uvjeta stoji Gradska sportska dvorana u Rakarskoj ulici?

 –Gradska sportska dvorana u Rakarskoj ulici, izgrađena prije desetak godina, zadovoljava propisane uvjete samo za odbojku. Nažalost ne zadovoljava propisane uvjete terena, kao niti odvijanja natjecanja drugih dvoranskih sportova poput rukometa, košarke ili malog nogometa. Nema dovoljne kapacitete gledališta ili pak nema drugih propisanih tehničkih uvjeta za održavanje natjecanja. Ima već godinama privremenu licencu za korištenje i to je naravno propust gradske uprave koja nije odgovorno gospodarila našim javnim novcem i napravljena je disfunkcionalna sportska dvorana.

Nije li stara sportska dvorana srednjoškolskog centra veća od nove gradske dvorane?

-Dvorana srednjoškolskog centra izgrađena prije više od trideset godina veličinom odgovara uvjetima međunarodnih natjecanja i jedini je takav objekt u našem gradu. Međutim tijekom nedavne energetske obnove oštećen je pod parket dvorane i još uvijek nije u funkciji, istom prilikom ili možda i ranije oštećene su i uništene tribine, pa tako opet tehnički ne zadovoljava uvjete organiziranja natjecanja. Zajednica sportskih udruga grada Velike Gorice mogla bi preuzeti upravljanje tom sportskom dvoranom. Rukomet i košarka konačno bi dobili svoj dom u Velikoj Gorici. Potrebno je uložiti oko dva milijuna kuna u popravak poda parketa i uređenje tribina i imat ćemo jedini funkcionalno ispravan prostor za dvoranske sportove i međunarodna natjecanja u Velikoj Gorici, jer sad nemamo niti jedan, a imamo tri prvoligaša, ponavljam. Tako bismo dobili gledalište kapaciteta 1200 gledatelja i stekli bi se uvjeti za međunarodna natjecanja. Naravno u toj dvorani nastavio bi se odvijati redovni školski sport u vrijeme nastave, a natjecanja bi se odvijala samo u večernjim satima i vikendom. Druge školske velikogoričke dvorane nisu iskoristive za ništa više od školskog sporta, samo možda dvorana Osnovne škole Nikole Hribara za košarku. Naravno nudim rješenje i u proširenju nedavno izgrađene Gradske sportske dvorane u Rakarskoj ulici u smislu otkupa obližnjeg zemljišta i izgradnje montažnih tribina, tako bi se izmještanjem gledališta stekli potrebni uvjeti za odvijanje treninga dvoranskih sportova u propisanim gabaritima i u toj dvorani. – ističe Bekavac.

Što mislite o bazenu u Velikoj Gorici?

Nedavno izgrađeni bazen jedini je kapitalni projekt izgrađen u proteklom razdoblju, nažalost neuvjetan, neprimjeren vremenu i potrebama građana, debelo preplaćen našim novcem, bez mogućnosti i uvjeta natjecanja, te bez tribina spomenik je razbacivanju i neodgovornosti HDZ-a i partnera. Nažalost, građani su prevareni i čeka nas dug put do izgradnje poštenog olimpijskog bazena jednom i kad bude došao na red u budućoj zoni sporta i rekreacije.

Grad Velika Gorica zapravo doznačuje 11,5 milijuna proračunskih sredstava Zajednici sportskih udruga Velike Gorice koja dalje dijeli sredstva prema nekom ključu.

Da, ta sredstva dijeli pedesetak klubova i naravno nije dovoljno. Nemojmo zaboraviti kako gotovo sličan ili isti iznos od 9 milijuna kuna grad daje za održavanje postojećih sportskih dvorana. Npr. susjedne zemlje uredile su drugačije sportske prioritete na nacionalnoj razini, te se isto spušta na lokalne razine. U većoj mjeri njeguju se uvjetno govoreći uspješni sportovi, a u manjoj mjeri drugi sportovi. Međutim Hrvatskoj tek predstoji odrediti se u nekom smislu. Nered na nacionalnoj razini prenosi se i na lokalnu, pa zato imamo ovakvu situaciju. Na primjeru Njemačke možemo učiti, jedna zemlja koja je izgubila od Hrvatske na Svjetskom prvenstvu u nogometu, određuje projekt razvoja nogometa, provede projekt i dvanaest godina kasnije postaje svjetski prvak. Uspoređujmo se s boljima i pokušajmo dati najbolje od sebe, uspjeh neće izostati.

Velika Gorica ima sportsko rekreacijsku zonu, predviđenu urbanističkim planovima i drugim planovima uređenja i planiranja grada?

 –Između ceste koja vodi prema zračnoj luci, od drvene kapelice Ranjenog Isusa, pa do bivšeg remontnog zavoda nalazi se sportsko rekreacijska zona koja se, u mojoj viziji, nastavlja sportsko rekreacijskim centrom vodenih sportova na jezeru Čiče je dragulj Velike Gorice, ogroman potencijal smješten u koridoru između Plesa, Rakarja s jedne, te Pleške ulice, Cibljanice, groblja i Podbrežnice  s druge strane. Tu želim pripremiti i započeti izgradnju zone sporta i rekreacije, sa svim potrebnim sadržajima, poput sličnih projekata u drugim brojnim gradovima Europe. Javno privatnim partnerstvom osigurat ćemo sredstva, a interes gradske uprave bit će dati potrebne uvjete za početak izgradnje novog zdravog centra našeg grada, za 21, stoljeće, koji će počivati na zelenoj suvremenoj gradnji, stvoriti dodanu vrijednost našem gradu,  dati budućnost koju današnja uprava ne sanja, niti razumije.

Govorili ste dosta o profesionalnom sportu, imate li plan za školski sport?

Osnovna ideja je da se školski sport odvija kontinuirano kroz cijelu školsku godinu, naravno poštivajući nacionalni plan svih školskih aktivnosti, kao i klupska natjecanja. Trenutno se sve svelo na jedan jedini dan u kome se odrade natjecanja u svim sportovima dobiju se pobjednici podijele diplome ili tako nešto i to je to do slijedeće školske godine. Jednom riječju trenutni sustav je ispunio formu (odradio jednodnevna natjecanja te tako dobivši pobjednike u svim sportovima obavio zadanu formalnost) ali je razvojno dugoročno gledano apsolutno neprihvatljiv. Moje mišljenje je da se u projekt trebaju uključiti sve osnovne škole u gradu u jednu natjecateljsku grupu, a drugu grupu sačinjavale bi područne osnovne škole kojih po riječima poznavatelja te problematike ima 10. Znači na taj način bi se uključilo u aktivni model cjelogodišnjim natjecateljskog planom oko 18 osnovnih škola u interne natjecateljske forme. Konkretno da svaka osnovna škola ima jednu selekciju oko 15 učenika za natjecanje to bi činilo bazu natjecatelja od 270 učenika.

U daljnjoj budućnosti, a pogotovo kada bi postojale bolje infrastrukturne pretpostavke (konkretno dvorane za odigravanje utakmica ) broj učenika bi premašio brojku 600 na način da svaka škola sudjeluje na početnoj razini što znači učenici 3. i 4. razreda odnosno učenici razredne nastave u nekoj formi mini-lige, a stariji učenici bi bili podijeljeni u dvije grupe 5. i 6. razredi kao i 7. i 8. razredi. Na taj način bi se postigla forma masovnog bavljenja sportom. – govori Bekavac, te ističe pozitivne aspekte ovakvog sportskog natjecanja po osnovnim školama.

-Socijalizacijski efekt. Sami smo svjesni jasne činjenice da se djeca malo igraju u realnim stvarnim uvjetima, a previše u virtualnim internetskim ili mobilnim aplikacijama u svojim stanovima. Tu je i natjecateljski ili sportski karakter. Natjecanjem sudjeluješ u pobjedama i porazima svoje osnovne škole ili svoje momčadi, to će te nužno natjerati da se homogeniziraš sa svojim razredom, a time i potražiš pomoć ostalih koji nisu dovoljno zainteresirani ili ne sudjeluju u sportskim aktivnostima da dolaze na utakmice i bodre korektnim sportskim navijanjem sa dijela tribina koji su za to predviđeni. Ovakva homogenizacija u neku ruku kompletan logistički projekt igračima na sportskom terenu pokrenuo bi u nekoj slobodnoj procijeni oko 8000 učenika osnovnih škola u Velikoj Gorici.

-Eho koji bi proizveli ovim modelom i svim logističkim sadržajima ( uključivanje plesnih koreografija i općenito plesa u prekidima između dvije, ali i tijekom utakmica) bio bi predmet zanimanja, vjerujem i za lokalnu medijsku televizijsku produkciju što bi opet bilo od posebnog značaja da se svaka osnovna škola može predstaviti sa svojom tradicijom odnosno svojim logom na dresu i svojim programom unutar natjecanja kada je domaćin natjecanja. No, zapelo je baš tamo gdje je najvažnije, a to su objekti jer su neadekvatni ili ih uopće nije moguće koristiti s obzirom da su osnovnoškolske dvorane trenutno skoro pa neadekvatnih dimenzija. Izuzetak su možda dvije dvorane, a ostale su neupotrebljive za ovakav vid razvitka sporta.

Tko bi na sebe trebao preuzeti odgovornost za ovako nešto?

-Uvijek postoje, u svakoj školi ravnatelji koji su zainteresirani, a koji sa svojim suradnicima mogu i znaju nositi pedagoške programe, oni su osposobljeni i za sportske programe koji su također pedagoški. Za ovu cjelogodišnju manifestaciju moramo pronaći sredstva da se dodatno plate nositelji programa, a ne manje važno je da sve bude osnovcima besplatno. Sportska oprema na teret grada. – ističe Bekavac, te zaključuje kako projekt može početi čim epidemiološke mjere dopuste.

Intervju s dr. Ivanom Bekavcem poslušajte OVDJE.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

HOTNEWS

VIDEO/FOTO Školarci iz Ščitarjeva pomeli fašničku konkurenciju

Turopoljska mitologija ipak prevagnula u odluci.

Objavljeno

na

Objavio/la

Fašničkoj princezi gotovo da je pala kruna s glave u zanosu plesa, no imala je čvrstu voditeljsku podršku partnera Gusara koji je uspijevao balansirati situacijom…

Na koncu je sve dobro završilo, jer su klinci pod maskama bili pravi profesionalci, a strogi žiri se držao pravila k’o Princ Fašnik ključeva grada. Pod budnim okom Pajceka, Luka i Žira, dok doduše nisu imali prste u krafnama, nagrade su otišle u prave ruke. – doznajemo iz pouzdanog izvora.

No, najbolje da započnemo izvještaj sa Video atmosferom:

I dalje vlada Fašnička Republika na ulicama grada, tako da su mnoge goričke obitelji subotnji sunčan dan iskoristile za šetnju pod maskama, ali i za baciti oko na pozornicu na Tuđmancu. Voditeljski par u prepunom fašničkom šatoru prozivao je – školarce! Ovoga puta, ne za ocjenu u imeniku, već za aplauz i ocjenu žirija, koji je imao što i vidjeti.

Foto: Sanjin Vrbanus/Cityportal

Na drugi dan Dječjeg izdanja 116. Turopoljskog fašnika predstavili su se Ronioci, Španjolke, čarobna šuma, oblaci s duginim bojama, likovi iz bajki…s originalnim krinkama, šivanim kostimima i rekvizitima, no najbolji kostimirani nastup imala je skupina “Moguti” iz OŠ Ščitarjevo, koji su sa sobom donijeli i cijelu šumu!

Foto: Sanjin Vrbanus/Cityportal

Iza pobjednika na rang listi stali su školarci iz Pokupskog te s bajkom o Petru Panu osvojili drugo mjesto, dok su svi ostali bili treći. Dodijeljene su nagrade i najboljim solo maskama kao i parovima.

Više u foto galeriji:

Foto: Sanjin Vrbanus/Cityportal

Nastavite čitati

Gospodarstvo

Obrtnici u šoku – kurikularna reforma ukida tražena zanimanja

Obrtnička komora Zagreb upozorava: Interes učenika za pojedina strukovna zanimanja nikad nije bio veći, a kurikulum ih ukida.

Objavljeno

na

Objavio/la

Kurikularna reforma strukovnog obrazovanja izazvala je nezadovoljstvo kod hrvatskih obrtnika.
Pred otvaranjem 10. Zagrebačkog obrtničkog sajma, krajem siječnja, strahovito je odjeknula informacija kako od sljedeće školske godine više neće biti upisa za pojedina zanimanja.

Dio tih zanimanja je deficitaran na tržištu rada i vlada veliki interes među mladima za upis tih programa.

Nismo li naučili da su deficitarna zanimanja okosnica funkciranja svakodnevice?

Uzmimo na primjer zanimanje bravar ili tokar. Riječ je o industrijskim i proizvodnim zanimanjima. Prošle godine popunjena su sva upisna mjesta za bravara, a to zanimanje se nalazi i u preporuci Hrvatskog zavoda za zapošljavanje za upis i stipendiranje u školskoj godini 2025./2026. na području Grada Zagreba i Zagrebačke županije. Od iduće godine neće se upisivati niti fotografi, iako su prošle školske godine popunjena sva upisna mjesta. Za jedno mjesto natjecalo se čak pet učenika.

Foto: Cityportal

– To je paradoks. Izgleda da državne institucije nisu koordinirane po ovom pitanju. Preporuke HZZ-a za područje Grada Zagreba i Zagrebačke županije jasno kažu za koje obrazovne programe treba povećati broj mjesta za upis, kao i broj stipendiranih učenika. S druge strane Ministarstvo obrazovanja donosi odluku da ta ista zanimanja ukidaju. Zanimljivo je za istaknuti kako zanimanja autoelektričar, pediker i plinoinstalater prošle godine nisu bila na popisu deficitarnih zanimanja. Ove godine su se našla, a mi ih ukidamo – upozorila je Antonija Tretinjak, potpredsjednica Udruženja obrtnika grada Zagreba.

Foto: HOK Zagreb/Antonija Tretinjak

Oprezno sa praćenjem zahtjeva tržišta

Do ukidanja pojedinih programa obrazovanja došlo je i spajanjem srodnih zanimanja. Tako su automehaničari i autoelektričari spojeni u jedinstveno zanimanje automehatroničar ili autolakireri i autolimari u zanimanje serviser karoserije motornih vozila.

– Mi se slažemo ta treba pratiti zahtjeve tržišta i napredak tehnologije koji nose potrebu za novim zanimanjima, kao i spajanjem postojećih, ali tu treba biti oprezan. Uzmimo na primjer zanimanje plinoinstalater. Zagrebačka i Krapinsko-zagorska županija upisale su prošle godine više od planiranog broja učenika, zbog velikog interesa. Svi znamo koliko je to odgovoran posao i nepojmljivo je tu struku pripajati monterima strojarskih instalacija. Bojimo se da u određenim zanimanjima djeca neće dobiti potrebno specifično znanje i specijalizaciju – istaknula je Tretinjak.

Foto: Cityportal

Naukovanje isključivo u licenciranim radionicama

Još jedan problem vezan uz obrazovanje za strukovna zanimanja, upozoravaju iz Obrtničke komore Zagreb, jest odnedavna dozvola da se naukovanje učenika obavlja i u nelicenciranim radionicama. Tu dolazimo do drugog problema, da se kvaliteta tog dijela obrazovanja stavlja pod veliki upitnik.

– Hrvatska obrtnička komora inzistira na tome da naukovanje u programima u kojima se djeca školuju po jedinstvenom modelu obrazovanja moraju provoditi licencirani majstori. Kao prvo poslodavac mora imati majstorsku diplomu iz dotičnog zanimanja, što jamči kvalitetu i prijenos znanja. Osim toga, tu je niz drugih stvari koje licencirani obrtnik mora zadovoljiti da bi mogao provoditi naukovanje. Po novom modelu roditelji neće imati nikakav sustav na koji se mogu osloniti, a kao roditelju sigurno vam nije svejedno da li vam dijete provodi vrijeme kod nekoga tko je provjeren ili ga šaljete negdje gdje nema nadzora – upozorila je potpredsjednica Udruženja obrtnika grada Zagreba.

Foto: Cityportal

Obrtnike se nije pitalo?

Doznajemo i kako kroz e-Savjetovanja predstavnici Hrvatske obrtničke komore nisu bili involvirani u proces kurikularne reforme strukovnog obrazovanja, a ono što je i predloženo od HOK-a, nije u potpunosti usvojeno.

Možda ovih problema ne bi bilo da su u kreiranju nacrta sudjelovali sami obrtnici i da su se u toj fazi poslušali njihovi prijedlozi – zaključuju u Hrvaskoj obrtničkoj komori Zagreb.

Ostaje nam nadati se da će obrazovanje za zanimanja koja su nam prijeko potrebna u svakodnevnom životu, ipak dobiti svoje mjesto u kurikulumu, jer ćemo u suprotnom jedino moći zapjevati stihove poznate pjesme: …gdje je nestao čovjek?

Nastavite čitati

CityLIGHTS

FOTO DV Čarobna šuma pobjednik Dječjeg fašnika s koreografijom ”Put u čarobni svemir”

Objavljeno

na

Objavio/la

Na 116.Turopoljskom fašniku – Dječji fašnik u kategoriji Predškolske grupe u organizaciji Turističke zajednice Grada Velike Gorice  u velikom fašničkom šatoru u Parku dr. Franje Tuđmana jučer (petak, 21. veljače 2025., početak u 17 sati) su se djeca iz Dječjih vrtića, 14 grupa, natjecala za vrijedne nagrade.

Velika Gorica, 21.02.2025. 116.Turopoljski fašnik-Dječji fašnik, Predškolske grupe. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 21.02.2025. 116.Turopoljski fašnik-Dječji fašnik, Predškolske grupe. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 21.02.2025. 116.Turopoljski fašnik-Dječji fašnik, Predškolske grupe. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Vrtićanci su pokazali svoju kreativnost, smjelost u nastupu, visoki stupanj uvježbane koreografije i sve to na ponos svojih roditelja, teta u vrtiću, baka i deda. Kroz program vodio ih je voditeljski par Princeza i Gusar. Svi sudionici su pri silasku s pozornice posluženi krafnama i čokoladnim mlijekom.

Velika Gorica, 21.02.2025. 116.Turopoljski fašnik-Dječji fašnik, Predškolske grupe. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 21.02.2025. 116.Turopoljski fašnik-Dječji fašnik, Predškolske grupe. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 21.02.2025. 116.Turopoljski fašnik-Dječji fašnik, Predškolske grupe. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 21.02.2025. 116.Turopoljski fašnik-Dječji fašnik, Predškolske grupe. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Prema prosudbi četveročlanog žirija konačne odluke bilo je tešklo donijeti, jer su sve kreacije bile odlične. Dodijeljena je prva nagrada (1. mjesto) i dvije druge nagrade (2. mjesto), a sve ostale grupe (12) su se plasirale na 3. mjesto.

Velika Gorica, 21.02.2025. 116.Turopoljski fašnik-Dječji fašnik, Predškolske grupe. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 21.02.2025. 116.Turopoljski fašnik-Dječji fašnik, Predškolske grupe. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 21.02.2025. 116.Turopoljski fašnik-Dječji fašnik, Predškolske grupe. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 21.02.2025. 116.Turopoljski fašnik-Dječji fašnik, Predškolske grupe. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Poredak: 1.mjesto: DV Čarobna šuma – ”Put u čarobni svemir”, 2. mjesto: DV Lojtrica (Skupina Slonići) – ”Plesna čarolija 50-ih Mini Briljantin”, 2.mjesto: DV Didi – ”Slatkiši’, 3.mjesto: sve ostale predškolske grupe (12).

Galerija fotografija

Nastavite čitati

Vijesti

Na Julijine satove plesa dolazi se u – štiklama

Gorička gym-scena ima pojačanje “na visini” zadatka!

Objavljeno

na

Julija Sliško, certificirana fitness instruktorica i plesačica sa dugogodišnjim iskustvom donosi osvježenje na gradsku gym-scenu.

Od rujna prošle godine putem brenda MOVE4LOVE uključuje grupne i individualne te poluindividualne fitness treninge, a od ožujka će formirati plesnu grupu u štiklama!

U Hrvatskoj heels class nije novost, no svakako jest u Velikoj Gorici, tako da sve željne novog načina kretanja i vježbanja, štikle na rame i pravac u Kolodvorsku 96.

No, prije svega evo i kratkog renomea:

Plesačica sam sa 20 godina plesnog iskustva. Kao mala počela sam s ritmikom i baletom, 12 godina bila sam član naših Velikogoričkih mažoretkinja, sudjelovala na brojnim državnim, međunarodnim, europskim i svjetskim natjecanjima. Sa svojom grupom osvojila sam svjetsko zlato te brojne europske medalje, zato danas moja kolekcija broji preko 100 medalja. Zadnje 4 godine plesom se bavim rekreativno, odlazim na classeve i radionice više puta tjedno. – piše u njenoj biografiji struke.

Inače, ovakav ples rekreativnog tipa namijenjen je svim ženama koje se žele kretati, pobuditi ženstvenost, biti dio plesne zajednice i izdvojiti vrijeme za sebe.

Classevi će se održavati ponedjeljkom i srijedom na lokaciji Kolodvorska 96 (u Black Jack Gym-u, u dvorani na 1. katu).

-Grupa je open level, što znači da je namijenjena i početnicima i iskusnim plesačima, tempo je prilagođen prosjeku grupe, a na taj način će svatko imati svoj prostor za napredak. Ako ste oduvijek tražile ovo što nudim, veselim se vašoj poruci na Instagram Move4Loveporučila je Julija.

Dodajmo kako mjesečna članarina iznosi 50 eura, a jednokratni dolazak košta 10 eura.

Heels On!

Nastavite čitati

Moja županija

FOTO Učenici Srednje strukovne škole Velika Gorica pobjednici Međužupanijskog natjecanja u disciplini ”Kućne instalacije”

Objavljeno

na

Objavio/la

Međužupanijsko natjecanje učenika u disciplini ”Kućne instalacije” u organizaciji Srednje strukovne škole Velika Gorica (SSŠVG) održano je danas (petak, 21.02.2025.) u holu Srednjih škola u Velikoj Gorici. Ravnatelj škole domaćina natjecanja Miroslav Antolčić u kratkom govoru pozdravio je natjecatelje i mentore, članove Prosudbenog povjerenstva i predstavnike sponzora natjecanja te otvorio natjecanje.

Velika Gorica, 21.02.2025. Meðužžupanijsko natjecanje Srednjih strukovnih škola. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 21.02.2025. Meðužžupanijsko natjecanje Srednjih strukovnih škola. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Sve ih je u kraćem obraćanju pozdravio i Damir Zvonar, viši stručni savjetnik za strojarstvo, brodogradnju i metalurgiju te natjecateljima poželio uspješno rješenje zadanog praktičnog zadatka.

Velika Gorica, 21.02.2025. Meðužžupanijsko natjecanje Srednjih strukovnih škola. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 21.02.2025. Meðužžupanijsko natjecanje Srednjih strukovnih škola. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Sudjelovalo je 11 ekipa (po 2 člana) iz 11 srednjih strukovnih škola iz 6 županija i Grada Zagreba. Izrada praktičnog zadatka (specifikacija i praktični dio) trajala je od 09:30 do 14:30 sati. Devet ekipa uspjele su u tom vremenu kompletno uraditi praktični zadatak.

Velika Gorica, 21.02.2025. Meðužžupanijsko natjecanje Srednjih strukovnih škola. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 21.02.2025. Meðužžupanijsko natjecanje Srednjih strukovnih škola. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Prema ocjenama Prosudbenog povjerenstva prva tri mjesta su osvojili: 1. mjesto – Antonio Lozić i Petar Burazor, 67 bodova (Srednja strukovna škola Velika Gorica), mentor Tomislav Cerovski; 2. mjesto – Marko Uroić i Kruno Hruškar, 59 bodova (Srednja škola Bedekovčina),  mentor Nenad Pavetić; 3. mjesto – Luka Oršuš i Borna Sakač, 51 bod (Graditeljska škola Čakovec), mentor Josip Horvat. Dvije prvoplasirane ekipe plasirale su se na Državno natjecanje.

Velika Gorica, 21.02.2025. Meðužžupanijsko natjecanje Srednjih strukovnih škola. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 21.02.2025. Meðužžupanijsko natjecanje Srednjih strukovnih škola. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Članovi Prosudbenog povjerenstva bili su: Ivan Barać, dipl.ing. strojarstva, nastavnik SSŠVG-a, predsjednik, Željko Šimunek, dipl.ing. strojarstva, nastavnik predstavnik partnerske škole Vrbovec i Davor Družijanić, predstavnik obrtnika Zagrebačke županije.

Velika Gorica, 21.02.2025. Meðužžupanijsko natjecanje Srednjih strukovnih škola. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 21.02.2025. Meðužžupanijsko natjecanje Srednjih strukovnih škola. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 21.02.2025. Meðužžupanijsko natjecanje Srednjih strukovnih škola. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Nagrade za tri prvoplasirane ekipe dodjeljivali su predstavnici sponzora, kao i prigodne darove za sve ekipe. Tvrtke pokrovitelji natjecanja: ENISON, TE-CE i DAIKIN.

Velika Gorica, 21.02.2025. Meðužžupanijsko natjecanje Srednjih strukovnih škola. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 21.02.2025. Meðužžupanijsko natjecanje Srednjih strukovnih škola. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Voditeljica natjecanja bila je Ivana Opetuk. Za sve sudionike natjecanja organiziran je zajednički ručak u maloj sportskoj dvorani SSŠVG-a.

Galerija fotografija

Nastavite čitati

Reporter 444 - 19.12.2024.

Facebook

Izdvojeno

Sva prava pridržana © 2022 e-Radio d.o.o.