ktc
Povežite se s nama

Sport

Istra stiže u naletu: ‘Briga me tko fali, nema alibija, moramo vjerovati!’

Nogometaši Gorice u subotu u 16 sati na Gradskom stadionu dočekuju Istru 1961, koja je oduševila u posljednje dvije utakmice. Trener Carević zadovoljan je bodovnim saldom, ali ne i izvedbom protiv Varaždina…

Objavljeno

na

Pripreme za novi opasno težak test, dolazak zahuktale Istre 1961 u srce Turopolja, ušle su u posljednju fazu. Posljednji trening odrađen je baš nakon što se razišla svita na obližnjem otvaranju gradilišta za kamp HNS-a, poneki nogometni gost navratio je i do stadiona, pogledati što se događa u svijetu HNK Gorice.

Nažalost, trenutačno se događa neizvjesna borba za ostanak u ligi, Šibenik je prišao na samo bod zaostatka i sad više stvarno nema zezanja. Goricu iznad fenjeraša drže dva boda osvojena na posljednja dva gostovanja…

– Možemo biti zadovoljni. Ne gledamo druge, ni one ispred ni one iza, fokusirani smo na sebe. Znamo da smo imali problem rezultata u gostima, ali s ova dva teška gostovanja vratili smo se s dva boda, što je dobar rezultat s obzirom na prethodni period i rezultate u gostima – vjeruje trener Mario Carević, koji ima jednostavan recept.

– Spremamo se isključivo za prvu sljedeću utakmicu. Nema tu puno kalkulacija, računati treba li nam bod ili tri, jednostavno treba biti fokusiran na prvo što nas čeka i pokušati pobijediti.

Gorica će u subotu pokušati pobijediti prvi put nakon cijela dva mjeseca, prvi put nakon Šibenika doma 13. veljače, a osim odlične Istre, dodatan problem bit će i brojni izostanci.

– Da, dosta igrača fali, ali ne bih ja tu tražio nekakav alibi. Uvijek napominjem da imamo širok kadar, igrače koji čekaju svoju priliku… Naravno da pokušavamo standardizirati momčad, ozljede i kartoni nekad te u tome poremete, ali nema tu ni malo prostora za bilo kakav alibi. To su sve igrači Gorice, momci koji jedva čekaju nastupiti – kaže Carević.

Istra je u posljednja dva nastupa oduševila cjelokupnu nogometnu javnost, nema dvojbe da Gorici u goste dolazi “nabrijan” protivnik…

– Vidjeli smo svi Istru i u kupu protiv Rijeke i u subotu protiv Dinama. Motorična momčad, fizički jako dominantna, koja s novim trenerom voli i posjed, a ne samo tranziciju, u kojoj su također jako dobri. Sigurno zahtjevna utakmica, naravno da ni po čemu neće biti lako, ali svejedno mislim da će ova naša utakmica biti bitno drukčija nego dvije njihove prethodne. Vjerujem u svoje momke, da ćemo biti motivirani, orni i željni, vjerujem da možemo dobiti ovu utakmicu, a to moraju vjerovati i igrači – istaknuo je trener Gorice.

Upitan je i o pritisku kojeg osjeća on, odnosno momčad nakon neuvjerljivih partija protiv Slaven Belupa doma, ali i Varaždina prošloga vikenda…

– Što se mene tiče, nema nikakvog pritiska – počeo je Carević, pa dodao:

– Rezultatski gledano, mi smo u deset utakmica drugog dijela sezone izgubili samo tri, od Hajduka i Dinama u utakmicama u kojima smo bili odlični, a jedini pravi kiks je poraz doma od Slaven Belupa. Međutim, mislim da imamo stvarno dobar rezultat. Druga je stvar to što je netko iza nas napravio nekakav iskorak. Isključivo gledajući nas same, mislim da smo na stvarno dobrom bodovnom saldu. Samo tako trebamo nastaviti, ne gledajući ni Osijek ispred sebe, ni Šibenik iza sebe.

Prevedeno u brojke, to znači da je Gorica u deset utakmica ovog proljeća osvojila 11 bodova, i to iz pobjeda nad Osijekom i Šibenikom te remija s Lokomotivom, Rijekom, Istrom i dvaput Varaždinom.

– Što se tiče pritiska i izvedbe na terenu… Pa naravno da nije isto ako si šesti i ne možeš ni gore ni dolje ili ako se boriš za ostanak. Bio sam puno puta u takvim situacijama kao igrač, ali i kao trener, kad ili moraš pobjeđivati u kontinuitetu ili se boriš za goli život pa ti je svaki bod bitan. Naravno da nisam zadovoljan izvedbom protiv Varaždina, ali opet smo imali dosta potencijalnih situacija da budemo opasni, a nismo odigrali kako treba. Ne znam je li to psihologija ili nešto drugo, ali napravili smo analizu i pripremali momčad da budemo bolji u tim segmentima – kaže Carević.

Odmah nakon nule u Varaždinu, svjestan da to nije bilo to, rekao je da će “morati nešto mijenjati”, a u subotu ćemo doznati hoće li se mijenjati igrači, sustav ili oboje.

– Fali nam kompletna trojka iz zadnje linije, Krešić zbog ozljede, Bralić i Krizmanić zbog kartona, naravno da moramo staviti neke druge igrače, ali na to ne gledam kao na nešto loše, jer i ovi drugi zaslužuju priliku. Na njima je da budu spremni u svakom trenutku i da iskoriste priliku koja se pojavi. Nema tu kukanja i plakanja, briga me koga nema, imamo druge igrače i svi oni moraju biti sto posto unutra glavom. Svi moraju biti pozitivni u smislu da napravimo rezultat. Znamo koji je naš konačni cilj i onaj koji ne razmišlja na taj način, više neće biti s nama – odlučan je Carević.

Teren je saniran i pretvoren u vrlo kvalitetnu nogometnu podlogu, subotnje poslijepodne bit će sunčano, a mjesta na tribinama za sve.

– Mislim da je najbolja pozivnica dobar rezultat i dobra igra u minulom periodu. Ova momčad stvarno zaslužuje podršku, volio bih da dođe što više ljudi. Kad možda i nismo u najboljem momentu, bitno je da imaš podršku.

Sport

Mraclin se probudio, uvjerljiva pobjeda za bijeg iz krize

Objavljeno

na

Objavio/la

Nogometaši Mraclina upisali su vrijednu i uvjerljivu pobjedu svladavši Moslavac s 3:0 na domaćem terenu u Novoj grabi. Nakon tri uzastopna prvenstvena poraza, domaća momčad ušla je u utakmicu s imperativom pobjede, svjesna teške situacije na ljestvici. Od samog početka pokazali su više želje i borbenosti, što im se isplatilo u 27. minuti kada je Ivan Kos iskoristio asistenciju Davida Marjanovića i doveo Mraclin u vodstvo. U nastavku susreta Moslavac je pokušavao doći do izjednačenja i vršio pritisak na domaća vrata, no Mraclin je strpljivo čekao svoju priliku iz kontranapada. Upravo iz jedne takve situacije u 67. minuti Igor Hajduk izborio je loptu i nesebično asistirao Franu Kriliću koji povisuje na 2:0. Pitanje pobjednika definitivno je riješeno u samoj završnici susreta. Ponovno je u glavnoj ulozi bio raspoloženi Ivan Kos, koji je precizno ubacio s lijeve strane, a Hajduk glavom, uz pomoć vratnice, postavio konačnih 3:0. Ovom pobjedom Mraclin je prekinuo negativan niz i napravio značajan korak prema mirnijem nastavku sezone.

IV. NL SREDIŠTE ZAGREB – B, 22. kolo

MRACLIN – MOSLAVAC 3:0

Stadion Nova graba. Gledatelja 70.
Sudac: Juraj Mikšec (Zagreb). Pomoćnici: Jantoljak i Bukovčan.

STRIJELCI: 1:0 – I. Kos (27), 2:0 – Krilić (67), 3:0 – Hajduk (90).

MRACLIN: Zagorac (od 90. Matejčić), Marjanović, Smolković (od 82. Godinić), J. Domitrović, Rakas (od 33. Matić), Tokić, Borovac, Đurašić (od 65. Brdek), I. Kos, Krilić, Hajduk (od 90. Hodalin). TRENER: Marko Pancirov.

MOSLAVAC: Sliško, Burić (od 72. Bekavac), Vejin, Doželenčić (od 72. Topalović), Djak (od 90. Klekovec), Špišić, Bertina, Fumić (od 90. Stipić), Vuksan (od 90. Miletić), Višić, Sabljak. TRENER: Zlatko Šepović.

Nastavite čitati

Sport

FOTO HSTK Velika Gorica – nadmoćni pobjednik Prve hrvatske lige zapad

Objavljeno

na

Objavio/la

Stolnotenisači Velike Gorice zabilježili su u posljednjem 12. kolu Prve hrvatske lige 17. pobjedu u 18 susreta i tako potvrdili svoju već prije osvojenu titulu prvaka. Na gostovanje u Dubrovnik nisu išli Ante Jakić i Marko Vračan, pored Domagoja Elgera i Marka Habijanca treći igrač u sastavu bio je Ivan Javor.

Dubrovnik, 18.04.2026. Prva HL zapad-12.kolo: STK Libertas Marinkolor 2 Dubrovnik – HSTK Velika Gorica 0:4. Foto: HSTKVG

Domagoj Elger je pojedinačno najuspješniji igrač Lige: 24 pobjede i 4 poraza.

Dubrovnik, 18.04.2026. Prva HL zapad-12.kolo: STK Libertas Marinkolor 2 Dubrovnik – HSTK Velika Gorica 0:4. Domagoj Elger. Foto: David Jolić/cityportal.hr

HSTK Velika Gorica (18 17 1 70:22 35) je s 35 bodova uvjerljivi pobjednik Lige.

Galerija fotografija

Prva hrvatska liga zapad (m) 2025./2026., 12. kolo

STK Libertas Marinkolor 2 Dubrovnik – HSTK Velika Gorica 0:4

Dubrovnik. Dvorana Gospino polje. Subota, 18.04.2026., 13:00 sati. Sudac: Pepo Deranja.

Marko Venier – Domagoj Elger 0:3 (4:11, 7:11, 9:11), Luka Kulaš – Ivan Javor 1:3 (8:11, 11:8, 9:11, 12:14), Vedran Đurđević – Marko Habijanec 0:3 (4:11, 8:11, 6:11), Luka Kulaš / Mario Obrovac – Marko Habijanec / Ivan Javor 0:3 (9:11, 10:12, 10:12).

Konačni redoslijed: 1. HSTK Velika Gorica (18 17 1 70:22 35), 2. STK Zabok (18 13 5 61:38 31), 3. STK Libertas Marinkolor 2 Dubrovnik (18 11 7 54:38 29), 4. STK Jadran Poreč (18 10 8 52:50 28), 5. STŠK Srdoči Rijeka (18 9 9 55:44 27), 6. STK ALC ’21 Zagreb (18 9 9 53:54 26), 7. STK Sveta Nedjelja Strmec (18 9 9 45:46 26), 8. STŠK Dugo Selo (18 7 11 40:55 25), 9. STK Stubica Donja Stubica (18 3 15 33:65 21), 10. STK Malinska-Dubašnica Malinska (18 2 16 16:67 20).

Nastavite čitati

Sport

Sedam medalja iz Čakovca! Mladi atletičari Maratona VG otvorili sezonu u velikom stilu

Na prvom kolu HALS-a u Čakovcu, Velikogoričani su s osam natjecatelja uzeli čak sedam medalja, a posebno se istaknula Nelli Komljenović s dvije zlatne medalje.

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: AK Maraton VG/FB

Mladi atletičari AK Maraton Velika Gorica ostvarili su odličan start sezone na prvom kolu HALS-a, održanom u nedjelju 19. travnja u Čakovcu. U konkurenciji 288 djece iz 20 klubova, Velikogoričani su nastupili s osam natjecatelja i kući se vratili sa čak sedam osvojenih medalja.

Najuspješnija među njima bila je Nelli Komljenović, koja je slavila u dvije discipline. Pobijedila je na 200 metara s vremenom 29.40 te u skoku u dalj s rezultatom 4.55 metara.

Do zlata je stigao i Patrik Buntak, koji je na 200 metara bio najbrži s 32.37. Luka Nikšić također je osvojio prvo mjesto u skoku u dalj (3.64), dok je na 200 metara završio drugi s rezultatom 34.17.

Srebrnu medalju osvojio je Matej Marinčić u utrci na 600 metara, gdje je ciljem prošao za 2:08. Drugo mjesto osvojila je i štafeta 4×60 metara u sastavu Đurić – Šimek – Nikšić – Buntak, s vremenom 38.93.

Osim osvajača medalja, zapažene nastupe imali su i Luka Đurić (200 m 35.49, dalj 3.29), Maksim Šimek (200 m 35.77, dalj 2.88), Albert Adamović (200 m 36.14, dalj 2.69) te Marta Marinčić (60 m 11.47, dalj 2.90).

Nastavite čitati

Sport

FOTO Oproštaj Ante Mašića i uvjerljiva pobjeda košarkaša Gorice za kraj prvenstva

Objavljeno

na

Objavio/la

Košarkaši Gorice su u posljednjem 26. kolu Prve lige pobijedili momčad MKK Novi Zagreb rezultatom 98:84, nakon što su u 3. četvrtini (35:20) prelomili rezultat u svoju korist, a u posljednjoj dionici svi igrači domaće momčadi iz zapisnika dobili su prigodu da odigraju nekoliko minuta.

Velika Gorica, 18.04.2026. Prva liga-26.kolo: KK Gorica – MKK Novi Zagreb 98:84. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 18.04.2026. Prva liga-26.kolo: KK Gorica – MKK Novi Zagreb 98:84. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 18.04.2026. Prva liga-26.kolo: KK Gorica – MKK Novi Zagreb 98:84. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Pred početak utakmice upriličen je oproštaj od aktivnog igranja višegodišnjeg kapetana Gorice Ante Mašića. Prigodne darove uručio mu je Duško Radović, predsjednik KK Gorica.

Velika Gorica, 18.04.2026. Prva liga-26.kolo: KK Gorica – MKK Novi Zagreb 98:84. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 18.04.2026. Prva liga-26.kolo: KK Gorica – MKK Novi Zagreb 98:84. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Borna Dramalija je s 29 poena opet bio najefikasniji u redovima domaće momčadi, ali je Kristijan Validžić bio igrač utakmice s 24 poena (4/4 za tri, 5/7 za dva, 2/2 slobodna bacanja), 9 skokova i 4 asistencije. Dvoznamenkasti su bili Roko Ivanković s 15 poena i Frano Miloloža s 10 poena.

Velika Gorica, 18.04.2026. Prva liga-26.kolo: KK Gorica – MKK Novi Zagreb 98:84. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 18.04.2026. Prva liga-26.kolo: KK Gorica – MKK Novi Zagreb 98:84. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Kod Novog Zagreba tri igrača su bili dvoznamenkasti: Lukas Šuvak 16 poena, Marko Marić 14 i Luka Bilokapić 11 poena (5 skokova i 4 asistencije).

Velika Gorica, 18.04.2026. Prva liga-26.kolo: KK Gorica – MKK Novi Zagreb 98:84. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 18.04.2026. Prva liga-26.kolo: KK Gorica – MKK Novi Zagreb 98:84. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 18.04.2026. Prva liga-26.kolo: KK Gorica – MKK Novi Zagreb 98:84. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Gorica (26 15 11 2167:2113 41) se s 41 bodom plasirala na 5. mjesto u konačnom redoslijedu.

Galerija fotografija

Prva muška liga 2025./2026., 26. kolo

KK Gorica – MKK Novi Zagreb 98:84 (25:23, 27:27, 35:20, 11:14)

Velika Gorica. Gradska sportska dvorana. Gledatelja: 150. Subota, 18.04.2026., 16 sati. Suci: Jelena Tomić, Matej Findri, Ma Maesano Krapinec. Delegat: Tomislav Ercegović.

GORICA: Ivanković 15, Dramalija 29, Turić 7, Ante Mašić (cap.), Validžić 24, Šutalo 2, Gruja 7, Bljaić, Miloloža 10, Ninić 2, Gluhak 2. Trener: Damir Miljković.

NOVI ZAGREB: Zlopaša 4, Bilokapić 11, Zdrilić 9, Sunara 2, Marić 14, Madunić 9, Vučić 7, Šuvak 16, Strunjak, Kršić 3, Hernaus 9. Trener: Hrvoje Božić. Pomoćni trener: David Matulina.

Nastavite čitati

Sport

Bez energije, bez bodova: Lokomotiva uzela ponuđeno u Gorici

Nogometaši Gorice poraženi su 2-0 od Lokomotive na svom stadionu, uz golove Suška i Vasilja, po jedan u svakom poluvremenu. Neprepoznatljiva Gorica nije uspjela ni stvoriti pravu šansu…

Objavljeno

na

Objavio/la

Petak od 15.30 sati, radni dan i dalje u tijeku, samim time i svega nekoliko stotina ljudi na tribinama, sparno vrijeme… Idealni su to bili uvjeti za jednu, pokazalo se, vrlo slabu utakmicu Gorice. Najblaže rečeno vrlo slabu, jer Goričani su protiv Lokomotive odigrali možda i jednu od najlošijih partija ove sezone.

Doduše, nisu ni gosti s Kajzerice odigrali partiju za pamćenje, ali u zadnje vrijeme ih baš ide protiv Gorice. Onu prethodnu dobili su 3-0 ni krivi ni dužni, a ovoga puta su im za pobjedu 2-0 bile dovoljno tri prilike. Gorica, s druge strane, nije imala niti jednu pravu, izrazitu šansu u ovih 90 minuta, što će reći da su Lokosi samo – uzeli ponuđeno.

Na prvu opasnost čekali smo do 27. minute, kad je Wisdom Sule pokušao nakon kornera, ali nije bio precizan. Puno precizniji bio je u 36. minuti Mirko Sušak, koji je Belcarovo dodavanje iz blizine glavom preusmjerio u mrežu. I to je u prvom poluvremenu bilo to.

Tražio je trener Mario Carević rješenje i na klupi, od prve sekunde nastavka ušao je Ante Erceg, nešto kasnije i Fiolić i Kučiš, potom i Vrzić i Gashi, ali rješenja nije bilo. Sve što je Gorica kreirala u drugih 45 minuta svelo se na udarce Ercega i Pršira s distance u razmaku od dvije minute, a Lokomotiva je posao dovršila polovicom nastavka.

Prvo je u 58. minuti Bošković sam izašao na Matijaša, no golman Gorice izašao je kao pobjednik iz tog okršaja. Ništa Davor Matijaš nije mogao deset minuta poslije, kad je Stojaković pronašao Ivana-Antona Vasilja praktički na gol liniji. Ni u jednom trenutku ta prednost Lokomotive nije došla u pitanje i Goričani su na kraju mogli jedino čestitati protivniku.

– Još od zagrijavanja sam imao osjećaj da će utakmica biti ovakva. Energetski smo bili užasni, mentalno ispražnjeni… Možda nam je na naplatu stigao težak niz utakmica, taj zgusnuti raspored, ali ne želim to uzimati kao alibi. Jednostavno moramo biti puno življi… – rekao je trener Carević i dodao:

– Način na koji primamo golove me ljuti, ovoga puta s tri metra glavom i s jednom metra nogom. Baš smo bili izvan fokusa, bez energije i sad moramo gledati kako ćemo se osvježiti, pripremiti za sljedeću utakmicu, koja opet dolazi za pet dana.

U utorak će Gorica gostovati kod Vukovara na osječkom Gradskom vrtu, pobjeda u toj utakmici donijela bi dodatni mir i sigurnost, ali i vratila pozitivno ozračje. Bila je ovo četvrta utakmica nizu bez pobjede, koje nema još od onih fenomenalnih 4-0 protiv Rijeke…

Nastavite čitati

Reporter 458 - 31.03.2026.

Facebook

Izdvojeno