Povežite se s nama

Vijesti

Interspar u Rakarskoj otvorio vrata, prostire se na 5400 kvadrata!

Najnoviji hipermarket INTERSPAR predstavlja arhitektonsku posebnost u Velikoj Gorici, a investicijom vrijednom više od 150 milijuna kuna SPAR Hrvatska osigurava i 95 novih radnih mjesta…

Objavljeno

na

U Velikoj Gorici otvoren je prvi ikad, model gradnje s posebnom brigom za okoliš INTERSPAR hipermarketa, koji predstavlja ideju budućnosti svih INTERSPAR trgovina u cijelom koncernu SPAR Austria Grupe. Najsuvremenija metoda gradnje, zrcali se kroz kompletno podno grijanje, korištenje otpadne topline rashladnog sustava za grijanje sanitarne vode te rasvjete u led tehnologiji, sve s ciljem odgovornog poslovanja i uštede energije.

Foto: Otvoren INTERSPAR hipermarket u Velikoj Gorici

Svečano otvorenje svojim dolaskom uveličao je i gradonačelnik Velike Gorice, Krešimir Ačkar, koji je uz predsjednika Uprave SPAR Hrvatska Helmuta Fenzla rezanjem vrpce i formalno pustio u rad novi objekt SPAR-a.

– Iznimno sam ponosan na činjenicu da je upravo u Hrvatskoj po prvi puta izgrađen ovakav objekt koji će biti uzor svim budućim INTERSPAR hipermarketima cijelog koncerna SPAR Austria Grupe. Najsuvremenija tehnologija od samog početka je korištena i primjenjivana kako bi ovaj arhitektonski biser danas otvorio vrata svim našim kupcima –  izjavio je Helmut Fenzl, predsjednik Uprave SPAR Hrvatska.

Foto: Otvoren INTERSPAR hipermarket – Krešimir Ačkar, Dragan Glavaš, Davor Brkić, Helmut Fenzl

Otvorenjem INTERSPAR hipermarketa u Velikog Gorici SPAR Hrvatska će zapošljavati 95 novih djelatnika. U sklopu novog INTERSPAR hipermarketa nalazi se i Tutto Bene caffe bar i restoran u kojem kupci mogu predahnuti na prostranoj terasi uživajući u bogatoj gastro i bistro ponudi gotovih jela.

Foto: Otvoren INTERSPAR hipermarket u Velikoj GoriciNa više od 3000m2 prodajnog prostora u bogatoj i raznovrsnoj ponudi novog INTERSPAR hipermarketa dostupno je preko 25.000 prehrambenih i neprehrambenih proizvoda. Velikogoričanke i Velikogoričani će tako od sada na raspolaganju imati bogat i uvijek svjež izbor prehrambenih proizvoda s naglaskom na svježe meso, voće i povrće, morske i slatkovodne ribe, pekarske proizvode, ali i iznimnu ponudu neprehrambenih proizvoda za domaćinstvo, njegu, kućne ljubimce, zabavu, djecu i školu. Na policama novog hipermarketa bit će najveći dio domaćih proizvoda, među kojima i oni lokalnih proizvođača.

Foto: tvoren INTERSPAR hipermarket u Velikoj Gorici

Povodom otvorenja novog hipermarketa, SPAR Hrvatska za sve posjetitelje osigurao je i zabavni program i brojne promotivne aktivnosti. Tako su prvi posjetitelji prilikom samog otvorenja mogli uživati u roštiljadi s kulinarskim majstorom Tomislavom Špičekom dok je najmlađe svojim balonskim kreacijama razveselio veseli klaun i facepanting kutak. Nezaboravnim vatrometom zaključen je prvi radni dan, dok će u navedenim aktivnostima sve Velikogoričanke i Velikogoričani moći uživati do nedjelje, 19. lipnja.

Povodom otvorenja najnovijeg modela INTERSPAR hipermarketa predsjednik Uprave SPAR Hrvatska Helmut Fenzl uručio je i donaciju opreme Javnoj vatrogasnoj postrojbi Velike Gorice u iznosu od 20.000 kuna, što će im olakšati rad u uvjetima gašenja požara.

Foto: Donacija JVP Velika Gorica – Otvoren INTERSPAR hipermarket u Velikoj Gorici

 

Vijesti

VEČERAS Promocija knjige “Srce zvjerke” – priča o hrabrosti i unutarnjoj snazi

U Centru za posjetitelje TZ Velike Gorice večeras se predstavlja osobna knjiga Daliborke Carević Devernay, uz razgovor o hrabrosti, zdravlju i nevidljivim bitkama koje mnogi vode u tišini.

Objavljeno

na

Objavio/la

Večeras, 4. prosinca 2025., u 18:30 sati, u Centru za posjetitelje Turističke zajednice grada Velike Gorice održat će se promocija knjige “Srce zvjerke” autorice Daliborke Carević Devernay, djela koje donosi osobnu priču o suočavanju sa životnim izazovima i unutarnjoj snazi.

Knjiga se, iako rubno dodiruje temu bolesti, ne bavi dijagnozama niti medicinskim iskustvom, nego životom u njegovoj punoj složenosti, od straha i ranjivosti do borbe, ljubavi i vrijednosti koje oblikuju svakog čovjeka. Stoga, “Srce zvjerke” donosi uvid u obiteljske odnose, gubitke, nade i trenutke koji čovjeka tjeraju da preispita vlastitu snagu.

Autorica kroz svoje iskustvo otvara pitanje izdržljivosti i promjena koje nosimo u sebi, naglašavajući ponos koji proizlazi iz spoznaje da smo preživjeli ono što nas je pokušalo slomiti.

Na predstavljanju će sudjelovati i moderatorica Sandra Domijan Radujković, dok će kao poseban gost nastupiti Ivanka Vanjak, profesorica pedagogije i diplomirana kroatologinja. Uz kupnju knjige posjetitelje očekuje i poklon iznenađenja, a nakon same promocije, svi posjetitelji imat će priliku razgovarati s autoricama o svim temama koje knjiga otvara.

Nastavite čitati

Moja županija

Zagrebačka županija među najboljima u Hrvatskoj – PRONACUL prvi među 46 projekata

Projekt je značajno ojačao kapacitete destinacije, unaprijedio upravljanje prirodnom i kulturnom baštinom te donio konkretne koristi lokalnoj zajednici.

Objavljeno

na

Na manifestaciji Dani regionalnoga razvoja i EU fondova 2025., održanoj od 2. do 4. prosinca u Šibeniku, projekt PRONACUL – Promocija prirodne i kulturne baštine za razvoj održivog turizma u zaštićenim područjima ostvario je izniman uspjeh.  

U konkurenciji 46 projekata iz cijele Hrvatske, PRONACUL je osvojio 1. mjesto prema izboru čitatelja Jutarnjeg lista i 2. mjesto u kategoriji prekogranične suradnje. Ova priznanja potvrđuju visok stupanj kvalitete, dugoročnu vrijednost projekta i njegov doprinos održivom razvoju destinacije. 

U središtu uspjeha nalazi se suradnja brojnih partnera i stručnjaka, kao i predan rad timova koji su projekt vodili i razvijali.

-Projekt je značajno ojačao kapacitete destinacije, unaprijedio upravljanje prirodnom i kulturnom baštinom te donio konkretne koristi lokalnoj zajednici, što ovakva priznanja dodatno potvrđuju – istaknula je direktorica Turističke zajednice Zagrebačke županije Ivana Alilović.

Ostvareni rezultati potvrđuju stabilan i dugoročno usmjeren razvoj Zagrebačke županije, temeljen na održivosti, partnerskoj suradnji i stvaranju stvarne vrijednosti za zajednicu. 

Nastavite čitati

Vijesti

Tko je parkirao gdje nije smio, kaznu je dobio! Policija kažnjavala nepropisno parkirane

Objavljeno

na

Objavio/la

Policijska postaja Velika Gorica provela je u srijedu, 3. prosinca, preventivno-represivnu akciju nadzora parkirališnih mjesta namijenjenih osobama s invaliditetom, tijekom koje je utvrđeno devet vozača koji su se nepropisno parkirali na mjesta označena znakom pristupačnosti. Akcija je organizirana povodom Međunarodnog dana osoba s invaliditetom.

Uz devet prekršaja vezanih uz zauzimanje mjesta namijenjenih osobama s invaliditetom, policijski službenici zabilježili su još 15 prometnih prekršaja različitih vrsta. Ukupno je tijekom jednodnevne akcije utvrđena 24 prometna prekršaja.

Iz policije naglašavaju da parkirališna mjesta za osobe s invaliditetom moraju ostati dostupna onima kojima su namijenjena, a nepropisno parkiranje na tim pozicijama. Također, apeliraju na građane da pokazuju više obzira i poštovanja u prometu, osobito prema osobama s invaliditetom jer je odgovorno ponašanje na parkiralištima i cestama dio šire kulture sigurnog i pristupačnog kretanja za sve.

 

Nastavite čitati

Najave

Muke po šećeru – u Ščitarjevu tribina o modernom pristupu liječenju dijabetesa

Savjetovat će vas doc.dr.Tomislav Božek, specijalist dijabetolog i endokrinolog iz Centra za dijabetes Vuk Vrhovec iz Zagreba.

Objavljeno

na

Društvo žena Ščitarjevo u subotu, 06. prosinca poziva na zdravstvenu tribinu “Moderan pristup liječenju i prevenciji šećerne bolesti”, na kojoj će gostovati doc.dr.Tomislav Božek, spec.dijabetolog i endokrinolog iz Centra za dijabetes Vuk Vrhovec iz Zagreba.  

-Kako je šećerna bolest najčešća metabolička i endokrina bolest današnjice u kojoj dolazi do poremećaja metabolizma ugljikohidrata, bjelančevina i masti, a može se spriječiti ili učinkovito liječiti, pozivamo vas da nam se pridružite i poslušate korisne savjete za upravljanje bolešću te zdravlje općenito – stoji u pozivu Društva. 

Tribina će se održati u 18 sati u OŠ Šćitarjevo. 

Nastavite čitati

Vijesti

Rezime i prognoza: Studeni iznad prosjeka, mlako i do sredine prosinca

Posljednji put smo bijeli Božić u nizinama imali sad već daleke 2007. godine.

Objavljeno

na

Objavio/la

Mjesec studeni je u našem dijelu Hrvatske po količini oborina bio iznad prosjeka, jer je palo oko 100, u nekim mjestima i više od 100 litara kiše po metru kvadratnom, što je 20-ak litara iznad višegodišnje normale. Kad je riječ o temperaturi zraka, studeni je po podacima DHMZ-a bio u okvirima posljednjeg 30-godišnjeg prosjeka ili malo svježiji. 

-Zanimljivo je istaknuti skoro ljetni početak mjeseca, kada su temperature išle i do 25 Celzijevih stupnjeva, a zatim u drugoj polovici mjeseca stigao je nagli pad temperature koji je donio prvi snijeg, ne samo gorju, nego i većem dijelu nizinske Hrvatske. Sa završetkom studenog završila je i tzv. klimatološka jesen, koja obuhvaća cijeli 9., 10. i 11. mjesec – ispričao je za Cityportal prognostičar s portala Kad će kiša Kristijan Božarov . 

Inače, ove godine jesen je bila malo toplija od prosječne što možemo najviše zahvaliti vrlo toplom rujnu koji je nabio 3-mjesečni prosjek temperature, pa onda ni prohladni listopad i studeni nisu uspjeli u potpunosti poništiti veliko rujansko pozitivno odstupanje. 

-U oborinskom smislu jesen nam je bila normalna, ali neka mjesta još uvijek vuku manjak kiše koji je zabilježen u ljetnim mjesecima,  pa još nismo blizu godišnje oborinske kvote, iako smo pred završetkom godine. S prvim danom 12. mjeseca počela je klimatološka zima, ali izgledi i za prvu polovicu prosinca nisu zimski. Vrijeme će do sredine ovog mjeseca biti blago, bez većih zahladnjenja i bez snijega na vidiku. Još je teško reći što nas čeka u drugoj polovici prosinca, oko božićnih i novogodišnjih blagdana, jer je još prerano za preciznu prognozu ali zanimljivo je spomenuti da smo posljednji put bijeli Božić u nizinama imali sad već daleke 2007. Godine – podsjeća Božarov. 

Za kraj možemo spomenuti i simpatičnu pučku izreku koja kaže: “Ako je u prosincu toplota, u siječnju nas čeka mrzlota.”

Nastavite čitati

Reporter 455 - 17.11.2025.

Facebook

Izdvojeno