Hoće li korona zaustaviti i naše malonogometaše?

Upitno je šesto izdanje MNL Turopolja i Posavine

Malonogometna ljetna liga Turopolja i Posavine ove 2020. trebala je imati šesto izdanje, koje je upitno zbog koronavirusa. Natjecanje je startalo u lipnju 2015. godine. Sudjelovale su momčadi Donjeg Podotočja, Jagodnog, Orla, Bukevja, Novog Čiča, Kuča, Ribnice, Želina, Čičke Poljane i Lazina. Pokrovitelj lige bio je Mjesni odbor Novo Čiče i predsjednik Nikola Šimac, a voditelji Franjo Jergovski i Jakov Marković. Već u 1. kolu sastali su se u Novom Čiču domaćin i momčad iz Kuča, glavni favoriti natjecanja. Kuče je slavilo 1-0 golom J. Dolibašića.

Pojedina kola igrala su se uvijek u drugom mjestu pred nekoliko stotina gledatelja. Svi su čekali kiks lidera Kuča, a to se dogodilo u 5. kolu, kad su u Lazinama budući prvaci odigrali iznenađujućih 2-2. Pratnja to, međutim, nije iskoristila jer su i drugi bili okrznuti.

U 6. kolu Kuče je i palo. Igralo se pred 300 gledatelja po paklenoj vrućini od 40 stupnjeva, a slavili su dečki iz Jagodnog. Heroj je bio Petar Vukadin, strijelac jedinog pogotka i igrač utakmice.

Poraz, međutim, u konačnici nije bio koban za momčad iz Kuča. Konačni redoslijed izgledao je ovako: 1. Kuče (20 bodova), 2. Novo Čiče (18), 3. Čička Poljana (15), 4. Bukevje (15), 5. Ribnica (14), 6. Jagodno (13), 7. Orle (11), 8. Podotočje Donje (8), 9. Lazina Čička (6), 10. Želin (4). Za Kuče su igrali: Trputec, Zagorac, Milatović, Jakovljević, Berković, Cavrić, V. Lučić, J. Dolibašić, Tomić, M. Fabijančić, I. Fabijančić i J. Lučić.

Kuče je i u narednim godinama osvajalo titule prvaka, a bilo je i apsolutni pobjednik u srazu s prvakom Vukomeričkih gorica. MNL Turpolja i Posavine se kasnije brojčano proširila za Strmec Bukevski, Veleševec, Gornje Podotočje, Turopolje…

FOTO Prva pobjeda rukometašica Gorice

Autor

17.10.2021. Velika Gorica. 3.HRL Središte (žž) – 03. kolo: ŽŽRK Gorica – RK Dugo Selo ’55 II 25:24. Danijela Mihaljević. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Gorica je protiv Dugog Sela ’55 II u 3. kolu 3.HRL Središte zabilježila prvu pobjedu (25:24), nakon remija u susretu s Lokomotivom III u 1. kolu (24:24) i poraza (18:22) u 2. kolu kontra Moslavine u Kutini.

17.10.2021. Velika Gorica. 3.HRL Središte (žž) – 03. kolo: ŽŽRK Gorica – RK Dugo Selo ’55 II 25:24. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Utakmicu Gorice i Dugog Sela ’55 II obilježile su odlične vratarke Iva Ivčić i Ema Novosel, efikasne Danijela Mihaljević i Katja Vuković (obje po 9 golova), slabo suđenje mladih sutkinja i neprimjereno ponašanje trenera gostujuće ekipe.

17.10.2021. Velika Gorica. 3.HRL Središte (žž) – 03. kolo: ŽRK Gorica – RK Dugo Selo ’55 II 25:24. Foto: David Jolić/cityportal.hr

U prvom poluvremenu prikazana je ravnopravna igra i skoro stalno vodstvo domaćih igračica. Nakon odmora ekipa domaćih imala je u 41. minuti zaostatak od tri pogotka – 16:19. Trenerica Gorice Filipa Merić time outom je zaustavila pad svoje ekipe i uslijedilo je brzopotezno izjednačenje 19:19 (43′).

Nakon izjednačenja 22:22 (55′) Mihaljević je s tri pogotka dovela ekipu domaćih u dobivenu poziciju 25:23 (59′), dovoljno za minimalnu pobjedu.

3.HRL Središte – Žene 2021./2022., 03. kolo

ŽRK Gorica – RK Dugo Selo’55 II 25:24 (12:11)

Velika Gorica. Gradska sportska dvorana. Gledatelja 50. Nedjelja, 17.10.2021., 12:30 sati. Sutkinje: Antonija Britvec i Karmen Šestak (obje Karlovac). Delegatkinja: Antonija Fištrović (Karlovac).

GORICA: Katalinić (V), Kovačić, Čurek 2, Nedić 2, Tolić 2, Treščec 1, Mihaljević 9(1), Vajdić 1, Sremić 1, Vnučec, Troha, Conjar, Češković (V), Brzović 3, Đuričić 4, Ivčić (V). Trenerica: Filipa Merić.

DUGO SELO II: Novosel (V), Petričević, Vuković 9, Vladić 2(1), Golub 1(1), Milašinčić, Gočev, Vurnek 3, Žerdin 2, Vražić, Franjčić, Milić, Dunđer (V), Pavlić, Oršulić 3, Grgošević 4. Trener: Nenad Plašić.

Sedmerci: Gorica 1/1, Dugo Selo II 2/2. Isključenja: Gorica 4 min., Dugo Selo II -.

FOTO HOK Gorica u dramatičnoj završnici do pobjede

Autor

17.10.2021. Velika Gorica. Prva B liga odbojkašica skupina Sjever – 02. kolo: HOK Gorica – ŽŽOK Vrbovec. Foto: David Jolić/cityportal.hr

HOK Gorica je u 2. kolu 1.B lige odbojkašica skupine Sjever pobijedio ŽOK Vrbovec u pet setova, u utakmici koja je trajala nešto duže od dva sata. Susret je bio uglavnom izjednačen, čak je poražena ekipa imala jedan poen više (108:109).

17.10.2021. Velika Gorica. Prva B liga odbojkašica skupina Sjever – 02. kolo: HOK Gorica – ŽOK Vrbovec. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Dramatično je bilo u završnici petog seta, iako je njegov početak sugerirao brzi dobitak domaće ekipe. Igračice Gorice su u zaključnom setu imale visoko vodstvo (4:1, 8:2, 12:4), ali uporne i borbene igračice iz Vrbovca smanjile su na 13:10 te su na 14:11 obranile tri meč lopte!

Domaće nisu iskoristile još dvije meč lopte (15:14, 16:15), ali jesu šestu – 18:16! Vrlo dobra utakmica uz neke dvojbene sudačke odluke.

Prva B liga odbojkašica Skupina Sjever 2021./2022., 02. kolo

HOK Gorica – ŽOK Vrbovec 3:2 (22:25, 25:19, 26:24, 17:25, 18:16)

Velika Gorica. Gradska sportska dvorana. Gledatelja: 50. Nedjelja, 17.10.2021. Sutkinje: Anja Toplek i Tea Marušić (obje iz Zagreba). Delegat: Predrag Dilberović (Zagreb).

GORICA: Đurak, A.Jelić, D.Jelić, Cvitanović, Kordić, Grahovac, Kitarović, Špoljarić, Smojić, Horžić, Hudan, Paviša (L), Ivanković (cap.) (L). Trener: Luka Bišćan.

VRBOVEC: Popović, Crnoja, Mostovac Štimac (cap.), Jezerčić, Kulić, Margetić, Đuranec, Andričević, Barilar (L), Sičaja, Tomičić (L). Trener: Žarko Popović.

Turopoljac izgubio u Bregani a time i prvo mjesto

Meštrica ne posustaje na tronu, Kupi drugi bod u Jakovlju.

Autor

Poneke nedjeljne prvenstvene utakmice klubova NS Velika Gorica odigrane su na spektakularan način. U četvrtom rangu sve je ispalo prema prognozama.

Gradići su izgubili u Strmcu Samoborskom a Mraclin je očekivano dobio Banovac. Nije iznenađenje ni poraz Turopoljca u Bregani i gubitak prvog mjesta jer je Naftaš Ivanić u Križu kod Sloge odigrao remi. Zašto? Bregana ima dobru momčad a posebno goropadnu na svom terenu. Turopoljac pak olako dobiva pogotke a teško ih zabija. Zanimljivo, ne brani Mario Zagorac, stasiti rođeni Kučan koji je minule sezone briljirao u Dinamu Hidrel gdje je bio ponajbolji u momčadi pa se vratio kući. Kupa je u Jakovlju odigrala 1-1 i tako osvojila drugi bod u prevenstvu a Klas s jednim ostaje posljednji u redoslijedu. Polet se i dalje muči a bod je na Zvrniku osvojen golom Šestaka u 84. minuti. Posebno je bilo veselo u Obrezini. Mladost je na poluvremenu vodila 2-0 a onda od 70. do 77. minute dobila tri komada i bodovi odoše u Lomnicu.

Kod županijskih prvoligaša u šestom rangu Meštrica ne ispušta tron, Kloštar iz Kloštar Ivanića jedva je dobio slabu Ostrnu i drži priključak a Dinamo Hidrel se pobjedom u Banovom probio na treću poziciju. Jedina gol zabio je Tomislav Jakovljević igrač i trener. Posavec je dobio Bunu 3-0 a sve je zabio Vranek koji je u 17. minuti ušao s klupe za pričuve. Vatrogasac iz Kobilića poražen je u Dubravi Vrbovečkoj i prvo mjesto koje je držao ne tako davno je sve dalje.

REZULTATI UTAKMICA KLUBOVA NS VELIKA GORICA:

4. HNL središte, 10. kolo

Nedjelja, 17. listopada 2021.:

Sava Strmec – Gradići 4-1 (za Gradiće strijelac Igor Mostarlić u 89. minuti iz 11 metara)

Mraclin – Banovac 2-0 (Jurić u 45. i 61. minuti)

JŽNL, 10. kolo

Subota, 16. listopada 2021.:

Nedjelja, 17. listopada:

Bregana – Turopoljac 2-1 (Kostanjski (15), Radovanić (55)/Jandriš (68))

Dinamo Jakovlje – Kupa 1-1 (Svetec (64)/Vranešić (51)

Polet – Vatrogasac (Z) 2-2 (Stuparić (7), Šestak (84)/Mirt (37), Rašić u 61. iz 11 metara)

Mladost – Lomnica 2-3 (Hercigonja 32. i 40. minuta/Mandura 70. i 73. minuta, Arbanas 77.)