Povežite se s nama

HOTNEWS

HNK Gorica s mladim talentima potpisala stipendijske ugovore

Objavljeno

na

HNK Gorica je danas u klupskim prostorijama svečano potpisala stipendijske ugovore sa svojim ponajboljim mladim igračima. Ugovore su potpisali Luka Povoljnjak (1999), Antonio Krsnik (1998), Matteo Kamenjašević (1998), Ladislav Roginić (1998), Luka Sedlaček (1998) i Ivan Krizmanić (1997). Predsjednik Kluba Nenad Črnko kaže kako Gorica i na ovaj način želi potvrditi svoje sportske planove i razvojne vizije da je klubu primaran korak razvoj vlastitih igrača iz svoje nogometne škole koji će dugoročno moći nositi njihov dres.

 

HNK Gorica - stipendijski ugovori (4)

 

“Većina ovih igrača participirala je u službenim seniorskim utakmicama Gorice, a neki će svoje prve minute ostvariti vrlo brzo. Prema službenim statistikama koje su dostupne javnosti Gorica je u protekloj sezoni u 33. kola Druge HNL koristila ukupno 18 igrača koji su potekli iz velikogoričkog nogometnog bazena, a već u prva dva kola novog natjecanja u momčadi je participiralo ukupno osam igrača iz velikogoričkog podneblja”, ističe Črnko.

 

Prilika za sve 

S jedne strane Klub na ovaj način osigurava svojim igračima maksimalne uvjete za daljnji nogometni razvoj, a s druge strane ovim primjerom žele stimulirati svu djecu unutar nogometne škole da kvalitetnim radom i sportskim razvojem u budućnosti imaju jednaku priliku.

 

“Podsjećam da Gorica od ove sezone ima 21 selekciju u službenim natjecanjima pod okriljem HNS-a, od kojih je čak 18 selekcija pod okriljem nogometne škole. Svakako smo ponosni i na projekt naše druge momčadi u kojoj će naši mladi igrači kroz seniorska nadmetanja dobivati toliko potrebno iskustvo kako bi im tokom sezone kada će dobivati priliku i za svoje seniorske drugoligaške minute, prilagodba na ovaj sustav natjecanja i zahtjeve bila što jednostavnija i brža”, napominje Črnko.

 

Tome u prilog ide i konstatacija da je druga momčad Gorice jučer uspješno startala gostujućom pobjedom u prvenstvu Jedinstvene županijske nogometne lige bez ijednog starijeg igrača u zapisniku sa prosjekom momčadi 18 godina od čega je čak 14 igrača bilo sa pravom nastupa za juniorsku momčad u novoj sezoni.

 

HNK Gorica - stipendijski ugovori (2)

 

“Ovakvim potezima želimo da u sljedeće dvije-tri godine prosjek nastupa igrača iz vlastite škole podignemo barem za 50% čime bismo u konačnici ispunili i svoje planove u kojima želimo sav lokalni potencijal koji radom i kvalitetom može ispratiti složene zahtjeve profesionalnih nogometnih natjecanja usmjeriti prema Gorici”, dodao je predsjednik HNK Gorice Nenad Črnko.

 

Galerija fotografija – arhiva HNK Gorica

 

HOTNEWS

FOTO RK Zagorica organizira 5. rukometni božićni turnir u Velikoj Gorici za ženske ekipe

Objavljeno

na

Objavio/la

Rukometni klub Zagorica organizira 5.rukometni turnir za ženske ekipe (U-12, U-14, U-16) u Velikoj Gorici od 02. do 04. siječnja 2026. godine.

Velika Gorica, 01.01.2026. Najava 5.rukometnog turnira za žženske ekipe. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Trodnevni turnir igrat će se u Sportskoj dvorani Srednje strukovne škole u Velikoj Gorici, a natjecanje je sva tri dana programirano u vremenu od 09 do 20 sati.

Velika Gorica, 01.01.2026. Najava 5.rukometnog turnira za žženske ekipe. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 01.01.2026. Najava 5.rukometnog turnira za žženske ekipe. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Završni dan turnira predviđen je za polufinalne susrete, utakmicu za 3. mjesto i finale te dodjelu pojedinačnih i ekipnih nagrada

Velika Gorica, 01.01.2026. Najava 5.rukometnog turnira za žženske ekipe. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Trodnevni turnir za muške ekipe (U-13, U-15, U-17) odigran je od 27. do 29. prosinca 2025. u Gradskoj sportskoj dvorani u Velikoj Gorici.

Velika Gorica, 01.01.2026. Najava 5.rukometnog turnira za žženske ekipe. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Za sve dodatne informacije:

E-mail: [email protected]

Telefon: Domagoj Sučić – 099 750 8759

www.rk-zagorica.hr

Galerija fotografija

 

Nastavite čitati

HOTNEWS

Dok mi čekamo Novu s obiteljima – oni dežuraju! Gradonačelnik zahvalio hitnjacima, policajcima i vatrogascima

“Njihova predanost i profesionalnost zaslužuje poštovanje i zahvalnost, na čemu sam im svima došao osobno zahvaliti.”

Objavljeno

na

Objavio/la

Najluđa noć u godini, u kojoj dočekujemo početak 2026. za neke je profesije – radna. Primjerice, djelatnici hitne službe, policije ili vatrogasci noćas neće biti sa svojim obiteljima, jer njihovo radno mjesto ne poznaje neradni dan, “crveno” u kalendaru, blagdan ili praznik.

Tu su, zlu ne trebalo, spremni na svaki poziv u pomoć i čuvaju nas i ove silvestarske noći.

Kako bi zahvalio djelatnicima goričkih žurnih službi na predanom radu, dao do znanja da su važna karika u sigurnosti grada i oslonac svakog građanina, posjetio ih je večeras gradonačelnik Krešimir Ačkar sa svojim zamjenikom Nevenom Karasom i predsjednikom Gradskog vijeća Darkom Bekićem,  i poželio im mirnu noć.

Foto: Marija Vrbanus

-Dok većina građana večeras slavi u krugu svoje obitelji dolazak Nove godine, djelatnici policije, hitne pomoći i naši vatrogasci neumorno rade kako bismo svi bili sigurni. Njihova predanost i profesionalnost zaslužuje poštovanje i zahvalnost, na čemu sam im svima došao osobno zahvaliti. Također, svim našim sugrađanima i sugrađankama želim sretnu, blagoslovljenu i uspješnu Novu 2026. godinu – poručio je gradonačelnik.

Foto: Marija Vrbanus

U velikogoričkoj Hitnoj službi, iako je jedna ekipa izašla na teren, večeras je bilo mirno, no čim smo došli, stigao je poziv zabrinute sugrađanke kojoj je djelatnica hitne davala savjete vezane uz terapiju i njeno zdravstveno stanje.

-Odradili smo ove godine više od 6 tisuća intervencija na terenu a u ispostavi dodatno više od 10.000 pregleda. Mi smo tu uvijek, dostupni za svakoga kome je ugroženo zdravlje. Zdravlje je naše najveće bogatstvo, tako da dobro zdravlje želimo svim našim sugrađanima u Novoj godini – rekao je šef goričke Hitne medicine dr. Siniša Golub.

Načelnik goričke policijske postaje Perica Malić gradonačelnika je dočekao s kolegama, a večeras su, očekivano, imali pozive građana vezane uz pucnjavu pirotehničkim sredstvima, zbog čega su izašli na teren.

Foto: Marija Vrbanus

-Božićni blagdani koji su iza nas, protekli su zaista mirno i nismo imali puno intervencija, što je pohvalno jer su to blagdani mira i zajedništva, a nadamo se da će sugrađani biti savjesni i ove zadnje noći u 2025. godini – rekao je načelnik.

Za sve intervencije i tijekom najluđe noći u godini spremni su i djelatnici Javne vatrogasne postrojbe Velika Gorica. Zapovjednik Ivica Maceković sa svojom ekipom vatrogasaca budno će ispratiti Staru 2025. godinu.

Foto: Marija Vrbanus

Nastavite čitati

HOTNEWS

Promjene u Zakonu o osobnoj asistenciji – pravo će imati veći broj korisnika i to 24 sata dnevno

Premijer je najavio da su za 2026. za socijalna prava osoba s invaliditetom predvidjeli 1,5 milijarde eura, a na temelju ove odluke taj će se iznos morati povećati.

Objavljeno

na

Hrvatska Vlada donijela je Uredbu o izmjenama Zakona o osobnoj asistenciji radi izvršenja odluke Ustavnog suda kojom su ukinute pojedine odredbe Zakona, a kojima će, uz ostalo, i djeca do 18 godina imati pravo na uslugu osobne asistencije.

Na sjednici Vlade, Premijer Andrej Plenković istaknuo je da se uredba sa zakonskom snagom donosi iz razloga što trenutačno Hrvatski sabor ne zasjeda pa Vlada, na temelju posebnog zakona i ovlasti, kompenzira tu činjenicu te će ovom uredbom biti uređene samo one odredbe koje su ukinute odlukom Ustavnog suda i koje su prestale važiti 19. prosinca.

Pri tome je naglasio da uredba nije instrument za rješavanje svih pitanja koja su vezane za osobnu asistenciju i da će sva druga povezana pitanja biti rješavana u redovitom zakonodavnom postupku i u skladu s demokratskim procedurama koje podrazumijevaju i javno savjetovanje, radne skupine i dva čitanja u Hrvatskom saboru.

Donošenjem uredbe, djeca do 18 godina imat će pravo na uslugu osobne asistencije, a uslugu osobne asistencije moći će koristiti i korisnici usluge pomoći u kući, osobe s invaliditetom čiji roditelj ili drugi članovi obitelji ostvaruju pravo na status roditelja njegovatelja ili njegovatelja, kao i svi korisnici čiji članovi obitelji imaju status njegovatelja na temelju drugih propisa, poput hrvatskih ratnih vojnih invalida, te korisnici usluge pomoćnika u nastavi.

Satnica usluge više nije ograničena, odnosno maksimalan broj sati korištenja usluge povećan je na 24 sata dnevno.

Također, odluka Ustavnog suda otvara i financijska pitanja s obzirom na to da se širi polje primjene ovih prava na veći broj korisnika, a za sada se još ne može procijeniti koliko će to koštati državni proračun, no bit će to značajna sredstva. 

Uz to, javlja se i pitanje realne raspoloživosti osobnih asistenata kojih će trebati biti puno više s obzirom na to da je usluga sada proširena na 24 sata i da će biti niz novih rješenja.

Premijer je najavio da su za 2026. za socijalna prava osoba s invaliditetom predvidjeli 1,5 milijarde eura, a na temelju ove odluke taj će se iznos morati povećati.


Prilikom donošenja rješenja o osobnom asistentu, stupanj težine invaliditeta i oštećenja funkcionalne sposobnosti korisnika neće biti jedini kriterij, nego će pri određivanju broja sati usluge, članovi komisije uzimati u obzir i materijalne i socijalne okolnosti korisnika, kao i njihove specifične individualne potrebe.

Ministarstvo će donijeti pravilnik u roku 60 dana, a pravo na uslugu počinje od izvršnosti rješenja, a ne prvog dana korištenja. 

Dodajmo kako punoljetni korisnici koji su koristili uslugu na dan 19. prosinca 2025. nastavljaju koristiti uslugu do donošenja novog izvršnog rješenja koje će po službenoj dužnosti pokrenuti Hrvatski zavod za socijalni rad. Ako se utvrdi veći broj sati od onoga koji je na snazi, razlika se nadoknađuje na zahtjev korisnika ili njegovog zakonskog zastupnika. Djeca i osobe s invaliditetom koje ranije nisu mogle podnijeti zahtjev zbog zakonskih ograničenja ostvaruju pravo od 19. prosinca 2025. ako zahtjev podnesu u roku od šest mjeseci od donošenja Uredbe.

Nastavite čitati

HOTNEWS

VLADA RH Duhan “ide gore” – Nove cijene cigareta u maloprodaji od 6. siječnja

Novim dizanjem trošarina državni proračun u idućoj godini uprihodit će 129 milijuna eura.

Objavljeno

na

Vlada Republike Hrvatske na današnjoj je sjednici donijela Uredbu o visini trošarine na duhanske prerađevine i duhanske proizvode koja od 1. siječnja 2026. godine mijenja visinu trošarine.  

Kako navode na službenoj internet stranici Vlade, na cigarete će specifična trošarina biti 59,10 eura za 1000  komada cigareta, proporcionalna trošarina 34 % od maloprodajne cijene cigareta, te minimalna trošarina na cigarete 130,60 eura za 1000 komada cigareta.  

Prema tome će cijena kutije cigareta u prosjeku porasti za 20 centi. 

Gore ide i trošarina na sitno rezani duhan za savijanje cigareta i to 126,90 eura za jedan kilogram, a ostali duhan za pušenje 126,90 eura za 1 kilogram. 

Također, nova Uredba odnosi se i na ostale “pušilice”. Cigare i cigarilosi bit će 126,90 eura za 1000 komada, e-tekućine 0,25 eura za jedan mililitar, grijani duhanski proizvodi 211,30 eura za jedan kilogram, a novi duhanski proizvodi 126,90 eura za jedan kilogram.  

Procedura s prvim danom Nove godine jest da su trošarinski obveznici koji imaju pravo utvrđivanja maloprodajne cijene cigareta u mogućnosti podnijeti Prijavu povećanja maloprodajne cijene cigareta u razdoblju od  2. do 5. siječnja 2026. godine, zaključno do 15.30 sati. 

Datum važenja povećanih maloprodajnih cijena cigareta je 6. siječnja 2026. Godine. 

Podsjetimo, Vlada je odluku o porastu trošarina na duhanske proizvode donijela i prije točno šest mjeseci, kada je također kutija cigareta u prosjeku “skočila za 20 centi gore”, a novim dizanjem trošarina, državni proračun u idućoj godini uprihodit će 129 milijuna eura, piše Dnevnik.hr. 

Nastavite čitati

HOTNEWS

ZAVRŠENO GLASANJE Advent u Velikoj Gorici među pet najljepših u Hrvatskoj

Velika Gorica završila je na petom mjestu u kategoriji velikih gradova u 5. izboru za Najljepši advent u Hrvatskoj, u kojem je tijekom sedam dana glasalo više od 50 tisuća građana.

Objavljeno

na

Objavio/la

U konkurenciji 13 velikih gradova, Velika Gorica još je jednom potvrdila da se njezin adventski program prepoznaje i izvan lokalnih okvira. U izboru koji se provodio od 23. do 29. prosinca na platformama Gradonačelnik.hr i Načelnik.hr, Gorica je ušla među pet najbolje ocijenjenih adventa u najbrojnijoj i najjačoj kategoriji ovogodišnjeg natječaja. Ukupni pobjednik i u kategoriji velikih gradova i u ukupnom poretku ponovno je Advent u Varaždinu, koji je s osvojenih 8.298 glasova uvjerljivo zauzeo prvo mjesto te još jednom dobio potvrdu i od stručnog žirija. Drugo mjesto pripalo je Adventu u Bjelovaru, treći je bio Zadar, četvrti Osijek, dok je Top 5 zaključio naš grad.

Ovogodišnji izbor za Najljepši advent u Hrvatskoj održan je po peti put, pod pokroviteljstvom Ministarstva turizma i sporta, a okupio je ukupno 69 advenata iz 48 gradova i 21 općine. Glasanje je trajalo sedam dana, a adventske fotografije i sadržaji dosegnuli su više od 300 tisuća korisnika na društvenim mrežama. Velika Gorica natjecala se u kategoriji velikih gradova, onih s više od 35 tisuća stanovnika, koja je ove godine imala rekordan broj sudionika. Uz Goricu i Varaždin, u konkurenciji su bili i Bjelovar, Zadar, Osijek, Samobor, Šibenik, Dubrovnik, Rijeka, Pula, Karlovac, Split i Kaštela.

Osim velikih gradova, birani su i najljepši adventi u kategorijama srednjih i malih gradova te općina, kao i po izboru stručnog žirija. Titule u svojim kategorijama obranili su Advent u Virovitici među srednjim gradovima i Advent u Oroslavju među malima, dok je najljepšim općinskim adventom po izboru građana proglašen Advent u Zmijavcima.

Nastavite čitati

Reporter 456 - 18.12.2025.

Facebook

Izdvojeno