Povežite se s nama

Politika

HDZ Zagrebačke županije i Velike Gorice proslavili 33. obljetnicu osnutka stranke

Na svečanost u Veliku Goricu stigao je i sam premijer Andrej Plenković.

Objavljeno

na

Svečanom sjednicom održanom u hotelu Garden Hill u Velikoj Gorici, jučer je obilježena 33. obljetnica osnutka HDZ-a u Zagrebačkoj županiji i Gradu Velikoj Gorici. Na svečanost je stigao i sam premijer Andrej Plenković, ali i predsjednik Hrvatskog sabora Gordan Jandroković te ministri Davor Božinović, Tomo Medved, Vili Beroš, Marin Piletić i Šime Erlić.

15.02.2023. – Velika Gorica – Obilježavanje 33. obljetnice osnivanja HDZ u Zagrebačkoj županiji i Gradu Velikoj Gorici – foto: Petra Škrinjarić/Cityportal.hr

Domaćin, predsjednik velikogoričkog HDZ-a i gradonačelnik Velike Gorice, Krešimir Ačkar istaknuo je kako upravo ime utemeljitelja stranke dr. Franje Tuđmana nosi središnji park u gradu, kao i zračna luka, a u znaku svega što se kroz povijest stvaralo. Inače, gorička gradska organizacija osnovana je 11. veljače 1990. godine.

– Danas vidim istu onu energiju, entuzijazam i zadovoljstvo koje nam je zadao taj organizacijski tim 1990. godine koji je išao u rat. Oni su obranili Hrvatsku, a nakon toga krenula je i provedba ideje dr. Franje Tuđmana, a koju danas nastavlja i provodi Andrej Plenković – naglasio je Ačkar i dodao:

https://cityportal.hr/hdz-zagrebacke-zupanije-i-velike-gorice-proslavili-33-obljetnicu-osnutka-stranke/

– Velika Gorica se razvija iz dana u dan, a suradnja s Vladom RH nikad bolja. Danas grad ima 20 milijuna eura vrijedne investicije bespovratnih europskih sredstava. To nije slučajno već je produkt rada. Velika Gorica nikada ne bi doživjela veliki prosperitet i statistički postala najpoželjniji grad za život, a da nije bilo vaše podrške – zahvalio je Ačkar premijeru Plenkoviću na suradnji.

15.02.2023. – Velika Gorica – Obilježavanje 33. obljetnice osnivanja HDZ u Zagrebačkoj županiji i Gradu Velikoj Gorici – foto: Petra Škrinjarić/Cityportal.hr

Predsjednik županijske organizacije Željko Turk istaknuo je kako HDZ u županiji obnaša vlast u 20 jedinica lokalne samouprave, a posebnu važnost stavio je na gradove i općine koji su motor i generator razvoja jedne od najrazvijenijih županija u Hrvatskoj.

https://cityportal.hr/hdz-zagrebacke-zupanije-i-velike-gorice-proslavili-33-obljetnicu-osnutka-stranke/

– Došli smo u najjačem sastavu kako bismo iskazali poštovanje vama, članicama i članovima na terenu. Bez vas, ni mi ne bismo bili u Vladi ili Saboru bez vas, ne bismo već ušli u 8. kalendarsku godinu mandata naše Vlade i to kao uvjerljivo najsnažnija stranka u Hrvatskoj – naglasio je premijer te govoreći o politici Vlade osvrnuo se i na državne intervencije i mjere za vrijeme pandemije, projekte u realizaciji, ulazak u Schengen i Eurozonu.

https://cityportal.hr/hdz-zagrebacke-zupanije-i-velike-gorice-proslavili-33-obljetnicu-osnutka-stranke/

– Nema segmenta u kojem se ne ide naprijed! Ništa se od toga, međutim, ne događa „slučajno“ – događa se zahvaljujući reformskim iskoracima i odvažnom vodstvu! I to je ta ključna razlika koju vide hrvatski ljudi – zaključio je Plenković.

15.02.2023. – Velika Gorica – Obilježavanje 33. obljetnice osnivanja HDZ u Zagrebačkoj županiji i Gradu Velikoj Gorici – foto: Petra Škrinjarić/Cityportal.hr

15.02.2023. – Velika Gorica – Obilježavanje 33. obljetnice osnivanja HDZ u Zagrebačkoj županiji i Gradu Velikoj Gorici – foto: Petra Škrinjarić/Cityportal.hr

https://cityportal.hr/hdz-zagrebacke-zupanije-i-velike-gorice-proslavili-33-obljetnicu-osnutka-stranke/

https://cityportal.hr/hdz-zagrebacke-zupanije-i-velike-gorice-proslavili-33-obljetnicu-osnutka-stranke/

15.02.2023. – Velika Gorica – Obilježavanje 33. obljetnice osnivanja HDZ u Zagrebačkoj županiji i Gradu Velikoj Gorici – foto: Petra Škrinjarić/Cityportal.hr

CityLIGHTS

SDP u Velikoj Gorici izabrao novo vodstvo

Klub gradskih vijećnika SDP-a ističe se kao najaktivniji u Gradskom vijeću, s najviše vijećničkih pitanja, rasprava i konkretnih prijedloga usmjerenih ka poboljšanju kvalitete života.

Objavljeno

na

Ivana Mlinar ostaje na čelu velikogoričkog SDP-a nakon što je jednoglasno dobila povjerenje članstva za novi četverogodišnji mandat.

Unutarstranački izbori u Gradskoj organizaciji SDP-a Velika Gorica provedeni su u sklopu šireg izbornog ciklusa koji se tijekom travnja održava u svim lokalnim organizacijama stranke u Hrvatskoj. Lokalni proces zaključen je jučer, kada je održana konstituirajuća sjednica Gradskog odbora te izabran tajnik.

 Uz Mlinar kao predsjednicu, funkcije potpredsjednika preuzeli su Ivo Jelušić i Sanja Barišić.

Istodobno je definiran i sastav Gradskog odbora, u koji su izabrani Marinko Popović, Ivanka Pantović, Berislav Župetić, Krešimir Šafranko, Ivan Oškera, Anamaria Ričko, Sanja Jurković Draganić, Mirna Smajić Mlađenović, Ivančica Kovaček, Dorijan Barišić i Petra Pajtak. Organizacijski dio dodatno je zaokružen izborom Branimira Mikšića za tajnika, također jednoglasnom odlukom.

Velikogorička organizacija imat će i svoje predstavnike na županijskoj razini. U Županijski odbor Zagrebačke županije delegirani su Ivana Mlinar, Branimir Mikšić, Ivan Oškera i Anamaria Ričko.

Obraćajući se nakon izbora, predsjednica Mlinar naglasila je kontinuitet političkog djelovanja i aktivnu ulogu stranke na lokalnoj razini:

„Gradska organizacija ustrajno nastavlja svoj put najproaktivnije političke organizacije. Klub gradskih vijećnika SDP-a ističe se kao najaktivniji u Gradskom vijeću, s najviše vijećničkih pitanja, rasprava i konkretnih prijedloga usmjerenih ka poboljšanju kvalitete života, povećanju transparentnosti i otvorenosti rada gradske uprave. Isto se može reći i za gradske četvrti i mjesne odbore, gdje naši pouzdani i angažirani vijećnici reagiraju na svaku nepravilnost i nastoje osigurati napredak i boljitak u svim segmentima života svojih lokalnih zajednica.“

Nastavite čitati

Politika

Bez registracije nema oglašavanja: država uvodi strogu kontrolu iznajmljivača

Cilj zakona nije samo kontrola tržišta, već i promjena turističkog modela.

Objavljeno

na

Objavio/la

Novi Zakon o ugostiteljskoj djelatnosti donosi niz promjena koje bi trebale uvesti red na tržište kratkoročnog najma, a među ključnim novostima ističe se obvezni registracijski broj za svaki smještajni objekt.

Ministar turizma i sporta Tonči Glavina predstavio je prijedlog zakona kojim se, kako je naglašeno, želi stati na kraj neregistriranim djelatnostima te ojačati nadzor nad iznajmljivanjem smještaja. U fokusu je i provedba europske STR Uredbe koja regulira razmjenu podataka o kratkoročnom najmu, a koja bi trebala osigurati veću transparentnost cijelog sustava.

Jedna od najvažnijih mjera odnosi se upravo na oglašavanje – bez registracijskog broja više neće biti moguće nuditi smještaj putem platformi. Ministar je pritom naglasio da će svaki iznajmljivač morati ishoditi jedinstvenu oznaku za svaku pojedinu jedinicu.

Kako prenosi N1, Glavina je rekao:
“Sa stupanjem na snagu ovog zakona svi pružatelji usluga u kratkoročnom najmu dobit će registracijski broj za svaku smještajnu jedinicu kojom raspolažu. Svaki objekt ili smještajna jedinica morat će imati vlastiti registracijski broj.”

Sustav nadzora dodatno će se oslanjati na digitalizaciju, a svi postupci trebali bi se provoditi putem platforme E-turizam.

“Sve će biti digitalizirano”, poručio je ministar, kako prenosi N1, dodajući i: “Bez registracijskog broja neće biti moguće oglašavanje na platformama.”

Zakon se donosi nakon što je postojeći okvir više puta mijenjan, no, prema riječima ministra, to više nije bilo dovoljno.

“Važeći zakon je prošao svojih devet izmjena, a zbog toga donosimo novi zakon. Na snagu je stupila i Uredba o kratkoročnom najmu Europske komisije”, izjavio je Glavina.

Cilj zakona nije samo kontrola tržišta, već i promjena turističkog modela. Ministar upozorava da Hrvatska ne smije ostati usmjerena na masovni turizam, već se treba razvijati kao destinacija koja traje cijelu godinu, prenosi N1.

Nastavite čitati

CityLIGHTS

VIDEO Uskršnji intervju s gradonačelnikom Krešimirom Ačkarom

Objavljeno

na

Foto: Cityportal.hr

Uoči Uskrsa razgovarali smo s gradonačelnikom Krešimirom Ačkarom o velikim investicijama koje mijenjaju lice Velike Gorice i planovima za nadolazeće razdoblje.

Velika Gorica iza sebe ima godinu velikih iskoraka – čak 100 milijuna eura ulaganja koji već mijenjaju vizuru grada. Dnevna bolnica više nije samo san već stvarnost, tri nove škole se grade, a režije su smanjene ugradnjom solarnih panela. Kako je ostvaren ovaj rezultat i što slijedi u narednom razdoblju ispričao nam je u intervjuu gradonačelnik Krešimir Ačkar.

Nastavite čitati

Politika

Velikogorički Most dijelio sugrađanima maslinove grančice

Na blagdan Cvjetnice među sugrađane su izašli predstavnici velikogoričkog Mosta, koji već godinama čuvaju tradiciju podjele maslinovih grančica

Objavljeno

na

Most Velika Gorica, predvođen koordinatorom Damirom Slojšekom, tradicionalno je i ove godine na blagdan Cvjetnice podijelio građanima Velike Gorice maslinove grančice.

Kako ističu iz velikogoričkog Mosta, ova hvalevrijedna inicijativa, koja se provodi već niz godina, ima za cilj očuvanje tradicije i zajedništva među građanima te obilježavanje jednog od najvažnijih kršćanskih blagdana. Građani su s radošću prihvatili maslinove grančice, simbol mira, nade i blagoslova.

Nastavite čitati

Politika

Velikogorički MOST-ovci razveselili sugrađanke povodom Dana žena

Predstavnici velikogoričkog MOST-a tulipanima su darivali sugrađanke koje su išle na posao u ranim jutarnjim satima

Objavljeno

na

Povodom Dana žena, koji ove godine pada na nedjelju, svoje sugrađanke iznenadili su predstavnici velikogoričkog MOST-a, iz kojeg se ističe:

“U ranim jutarnjim satima Mostovci Damir Slojšek i Zlatko Rovišan razveselili su sugrađanke tulipanima povodom nadolazećeg Dana žena. Mala gesta pažnje kao znak zahvalnosti svim ženama koje svakodnevno svojim radom, brigom i snagom čine našu zajednicu boljom.

Žene su temelj obitelji, ali i važna snaga društva – u poslu, obrazovanju, poduzetništvu i javnom životu. Njihov trud, hrabrost i predanost zaslužuju poštovanje svakoga dana. Svim ženama želimo sretan nadolazeći Dan žena!”

Nastavite čitati

Reporter 458 - 31.03.2026.

Facebook

Izdvojeno