Tijekom čitave utakmice padala je uporna i dosadna jesenska kiša, ali klizav teren Nove grabe bio je zaista pristojan za igru. U prvom dijelu susreta, posebno u uvodnih dvadesetak minuta gosti su bili inicijativniji dok su igrači Mraclina uglavnom zaprijetili kontrama, a imali su barem tri zicera.
Baš takvim jednim napadom uz brzu tranziciju u 43. minuti stoper Josip Domitrović okomicom proigrava Ivana Kosa prema golu gostiju. Kosov bijeg završava pred golom gostiju gdje driblja dvojicu protivničkih igrača i niskom loptom matira Lucijana Andrijanića za vodstvo Mraclina. U nastavku nakon odmora, u četiri minute igre opet je zablistao Ivan Kos, po desnoj strani sjurio se prema šesnaestercu, iza sebe ostavlja dvojicu protivnika te niskim udarcem po drugi puta poentira u protivničku mrežu.
Trenutak koji je prelomio utakmicu i bacio Rugvicu u velike probleme, prvo u 64. minuti zbog dva žuta kartona igru napušta Patrick Cetina, a samo dvije minute kasnije i igrač koji je tek ušao u teren Leo Matijević, u istoj minuti dobiva dva žuta kartona, preoštar start i prigovor sucu. Svakako da je momčad Mraclina to iskoristila te naplatila s još dva pogotka u protivničkoj mreži. Već u 70. minuti podebljanje vodstva, prvo Filip Dianežević na desnoj strani proigrava Kosa koji daje povratnu loptu dodavaču Dianeževiću, čiji odmjeren i precizan udarac iz zone šesnaesterca završava u protivničkoj mreži.
Rezultatski je utakmicu hat-trickom završio nadasve igrački raspoložen Kos, u 78. minuti Ivan Kaurin lijepom dijagonalom proigrava ga na lijevoj strani, ulazak u šesnaesterac, neobranjiv i precizan udarac u kut, svojim trećim golom Kos odnosi titulu igrača utakmice.
IV. NL Središte Zagreb, 10. kolo
MRACLIN – RUGVICA SAVA 4:0
SRC Nova graba. Gledatelja 50.
Sudac: Cikojević (Novska). Pomoćnici: Rešetar (Samobor) i Žakman (Zagreb).
STRIJELCI: 1:0 – I. Kos (43), 2:0 – I. Kos (49), 3:0 – Dianežević (70), 4:0 – I. Kos (78).
MRACLIN: Crnolatec, Marjanović, Rajić, J. Domitrovič, B. Kos, Rakas (od 65. Debijađi), Smolković (od 75. Dadović), Matić, J. Cvetnić (od 46. Kaurin), I. Kos (od 80. Pavlović), Godinić (od 46. Dianežević). Trener: Tomislav Škrinjarić.
RUGVICA SAVA: Andrijanić (od 76. Šibenik), Kos, Baković (od 46. Milković), Josipović (od 65. Delač), Cetina, Mikulić, Pavlović (od 70. Sever), Razum (od 46. Penava), Agatić (od 65. Matijević), Pavlić (od 70. Lović), Džijan. Trener: Emanuel Benković.
U Rijeci je proteklog vikenda održan Grand Prix Croatia, međunarodni karate turnir koji je okupio 1569 natjecatelja iz 26 zemalja. Među njima istaknula se velikogorička karatistica Ema Jukić, koja je u kategoriji juniorki do 48 kilograma osvojila brončanu medalju.
Jukić je kroz četiri teška meča pobijedila predstavnice Italije, Kosova, Slovačke, a za broncu je svladala još jednu Italijanku. Ostali članovi velikogoričkog tima, koji je na turniru brojao osam kadeta i juniora, napredovali su kroz nekoliko rundi, ali medalja im je izmakla.
“Vrlo smo sretni sa brojevima mečeva koji su odradili naši borci, no lijepo bi bilo da se još netko popeo na postolje. Pružili smo dobre mečeve i jako smo zadovoljni načinom na koji smo ušli u novu 2026. godinu”, poručuju iz kluba.
Turnir je poslužio i kao posljednja provjera pred Europskim prvenstvom, na kojem će Katja Braica predstavljati Hrvatsku u kategoriji juniorki do 59 kilograma. Nakon perioda fokusiranog na fizičku pripremu, karatisti se vraćaju intenzivnom treningu jer ih sredinom veljače očekuje Svjetska liga u Fujairahu u Ujedinjenim Arapskim Emiratima.
U subotu, 7. veljače, PTSK Uspon Velika Gorica organizira Velikogorički KUP u Gradskoj sportskoj dvorani na Rakarskoj, s početkom u 10 sati, uz pokroviteljstvo Parasportskog saveza Zagrebačke županije.
Natjecanje će se odvijati u dvije kategorije. Prva je rezervirana za sportaše u kolicima (kategorija 1 – 5), dok je druga otvorena za stojeće igrače i igrače u kolicima (kategorija 1 – 11) do navršene 23. godine. Mečevi će se igrati na tri dobivena seta, a sustav natjecanja bit će prilagođen broju prijavljenih sudionika kako bi se osigurala što kvalitetnija i pravednija borba za medalje.
Organizatori najavljuju prigodne nagrade za najbolje, a klubovi svoje natjecatelje mogu prijaviti najkasnije do 5. veljače putem e-maila na [email protected] ili na broj telefona 098/9802956.
Natjecanje 19.velikogoričke malonogometne lige 2025./2026. u organizaciji Zajednice sportskih udruga Velike Gorice i pokroviteljstva Nogometnog saveza Velika Gorica nastavljeno je utakmicama 07. kola na terenu s umjetnom travom u SC Panadić Sport prošle subote (17.01.2026.).
Velika Gorica, 17.01.2026. 19.velikogorièka malonogometna liga-07.kolo. Foto: David Joliæ/cityportal.hr
Velika Gorica, 17.01.2026. 19.velikogorièka malonogometna liga-07.kolo. Foto: David Joliæ/cityportal.hr
Nije bilo iznenađujućih rezultata u konkurenciji mlađih pionira odnosno pionira, jer su vodeće ekipe izborile nove pobjede. Gorica je u konkurenciji mlađih pionira izborila i sedmu pobjedu za vodstvo, na 2. mjestu prati je Buna s pobjedom manje. Vodeći dvojac u konkurenciji pionira, Ban Jelačić 1 i Kurilovec , novim pobjedama su dodatno potvrdili svoju nadmoć u ovoj kategoriji.
Velika Gorica, 17.01.2026. 19.velikogorička malonogometna liga-07.kolo. Foto: David Jolić/cityportal.hr
Velika Gorica, 17.01.2026. 19.velikogorička malonogometna liga-07.kolo. Foto: David Jolić/cityportal.hr
Liga je organizirana za četiri dobna uzrasta: prstići, početnici, mlađi pioniri i pioniri. Prijavljene su ukupno 44 ekipe: prstići 12, početnici 14 (7+7), mlađi pioniri 10 i pioniri 8 ekipa. Utakmice se igraju sa sastavima 5+1 igrač na terenu, u trajanju od 1×30 minuta. Voditelji Lige: Zlatko Petrac i Stjepan Petrac.
Velika Gorica, 17.01.2026. 19.velikogorička malonogometna liga-07.kolo. Foto: David Jolić/cityportal.hr
Velika Gorica, 17.01.2026. 19.velikogorička malonogometna liga-07.kolo. Foto: David Jolić/cityportal.hr
Liga se nastavlja u uobičajenim terminima, u subotu, 24. siječnja 2026. godine.
Galerija fotografija
19.velikogorička malonogometna liga 2025./2026., 07. kolo
Atletičari AK Maraton Velika Gorica uspješno su započeli novu sezonu Premier atletske lige nastupom na prvom kolu održanom u Zagrebu u nedjelju, 18. siječnja 2026. godine. Gorički klub kući se vratio s dvije pobjede, dva druga mjesta i nizom osobnih rekorda.
Najistaknutiji rezultat ostvarila je limačica Neli Komljenović (2016.), koja je slavila na 800 metara s vremenom 2:39,16, ujedno i najboljim rezultatom te discipline u ukupnom poretku natjecanja. U kategoriji mlađih limača pobjedu je upisao Patrik Buntak (2017.), koji je bio najbrži na 60 metara s 9,64 sekunde. Na postolje su se još popeli Marta Marinčić (2017.), druga u skoku u dalj (3,00 m) među mladim limačicama, te Luka Nikšić (2017.), koji je zauzeo drugo mjesto na 60 metara u istoj dobnoj skupini s vremenom 10,05 sekundi.
Uz medalje, zapažene su i brojne druge izvedbe članova kluba. U konkurenciji limača na 60 metara nastupili su Rafael Mirenić (9,96 s), Luka Đurić (10,37 s), Emanuel Žagar (10,59 s) i Noa Šimičić (10,83 s), dok je Matej Marinčić (2015.) bio peti na 800 metara (3:04,63). U mlađim kategorijama nastupili su i Maxim Šimek (60 m), Ana Bedeković i Mihaela Mirenić (60 m), pri čemu je Bedeković istrčala osobni rekord. Kod mlađih kadeta Mateo Đurić zauzeo je peto mjesto u bacanju kugle (5,63 m, PB), dok su kadeti Leo Žagar i Denis Kujundžić istrčali osobne rekorde na 300 metara.
Među kadetkinjama je osobni rekord ostvarila Vita Pilerlić na 1500 metara, a u seniorskoj konkurenciji dobre nastupe upisale su Tea Stojaković (60 m) te Nika, Katarina i Iva Jurić na 400 metara, pri čemu su prve dvije također postavile osobne rekorde.
Osmi memorijalni turnir Antun Azenić Deda u organizaciji Hrvatskog odbojkaškog kluba (HOK) Gorica završen je jučer (nedjelja, 18. siječnja 2026.) u Gradskoj sportskoj dvorani u Velikoj Gorici. Pobjednik memorijala je HAOK Mladost koja je u finalu s 2:0 u setovima pobijedila OK Veli Vrh iz Pule.
Velika Gorica, 18.01.2026. 8. memorijalni turnir ‘Antun Azenić Deda’. Foto: David Jolić/cityportal.hr
Velika Gorica, 18.01.2026. 8. memorijalni turnir ‘Antun Azenić Deda’. Foto: David Jolić/cityportal.hr
Na 3. mjesto plasirao se OK Dubrovnik, koji je s 2:1 u setovima pobijedio OK Vodnjan, najugodnije iznenađenje turnira.
Velika Gorica, 18.01.2026. 8. memorijalni turnir ‘Antun Azenić Deda’. Foto: David Jolić/cityportal.hr
Velika Gorica, 18.01.2026. 8. memorijalni turnir ‘Antun Azenić Deda’. Foto: David Jolić/cityportal.hr
Velika Gorica, 18.01.2026. 8. memorijalni turnir ‘Antun Azenić Deda’. Foto: David Jolić/cityportal.hr
Tri prvoplasirane ekipe nagrađene su peharima, a uručene su i pojedinačne nagrade: Najbolja igračica – Nikoleta Vujas (ŽOK Dubrovnik), najbolji libero – Ema Kelbashi (OK Vodnjan), najbolja tehničarka – Sonja Bobić (HAOK Mladost). Sve ekipe su dobile zahvalnice za sudjelovanje na memorijalu.
Velika Gorica, 18.01.2026. 8. memorijalni turnir ‘Antun Azenić Deda’. Foto: David Jolić/cityportal.hr
Velika Gorica, 18.01.2026. 8. memorijalni turnir ‘Antun Azenić Deda’. Foto: David Jolić/cityportal.hr
Natjecalo se 10 klubova podijeljeni u dvije skupine, koji su odigrali ukupno 20 utakmica. S utakmicama za konačni plasman (7) u dva dana odigrano je ukupno 27 utakmica.
Galerija fotografija
8.memorijalni turnir Antun Azenić Deda 2026. – mlađe kadetkinje
Konačni plasman: 1. HAOK Mladost, 2. OK Veli Vrh (Pula), 3. ŽOK Dubrovnik, 4. OK Vodnjan, 5. ŽOK Ivanec, 6. ŽOK Našice, 7. HOK Gorica, 8. ŽOK Sinj, 9. ŽOK Krk, 10. HOK Gorica 2.