Povežite se s nama

HOTNEWS

Gradsko vijeće ima novu vijećnicu, a na Aktualcu su se potegnula pitanja oko božinica, nogostupa, ukidanje prireza…

Deset vijećnika izašlo je za govornicu kako bi gradonačelniku Krešimiru Ačkaru i suradnicima postavili pitanja na Aktualnom satu.

Objavljeno

na

Jutros u 9 sati počela je 14. sjednica Gradskog vijeća Grada Velike Gorice. Prije nego što je izglasan dnevni red od 23 točke, SDP-ov vijećnik Ivo Jelušić zatražio je da točka prijedloga Proračuna izostavi s dnevnog reda jer smatra da u njemu nisu navedene realne i stvarne brojke.

Nakon što Jelušićev zahtjev nije prošao, izglasan je već predloženi dnevni red te je nakon toga deset vijećnika izašlo za govornicu kako bi gradonačelniku Krešimiru Ačkaru i suradnicima postavili pitanja na Aktualnom satu.

01.12.2023. – 14. sjednica Gradskog vijeća Grada Velika Gorica – foto: Petra Škrinjarić/Cityportal.hr

Prvi je pitanje postavio vijećnik Lucijan Maslać o imenovanju ulice po velikogoričkom branitelju Tihomiru Tomašiću-Tihici pogubljenom na Ovčari. Kazao je kako je Odbor za imenovanje naselja, ulica i trgova kojemu je na čelu član Domovinskog pokreta odbio dati naziv ulice u našem gradu.

– Kada je u pitanju taj dio koalicijskog partnera, mi imamo sporazum o suradnji i ne bi ulazio u odnose unutar stranaka i neku problematiku. S obzirom na to da ne možete to pitati vijećnika, pitali ste mene. Predlažemo na da na nekom bilateralnom sastanku uspijete naći odgovor na postavljeno pitanje – rekao je gradonačelnik Ačkar.

Vedrana Zobeca, zanimalo je pak koje se demografske mjere provode u gradu. Privremena pročelnica Lana Krunić Lukinić odgovorila mu je kako su u pitanju brojne različite mjere, od pomoći za novorođenče, besplatni vrtići za desetosatni program od 1. rujna iduće godine. Dotaknula se i izgradnje dva nova vrtića ukupnog kapaciteta za 400 djece.

– Tu je i školska prehrana za osnovnoškolce, a odlukom Vlade RH od ove godine je i nabava higijenskih potrepština za djevojke. Osiguravamo jednokratnu naknadu srednjoškolcima, ali i stipendije. Financiramo i programe produženog boravka .. – istaknula je Krunić Lukinić.

01.12.2023. – 14. sjednica Gradskog vijeća Grada Velika Gorica – foto: Petra Škrinjarić/Cityportal.hr

Sigurnost u prometu pješaka i automobila na gradskim križanjima na zaobilaznici kod poslovne zone Meridian 16, zatim Fabijančićeve i Kovačićeve, A.K Miošića-Kurilovečka, zanimalo je vijećnika Damira Slojšeka. Kada će krenuti njihovo rješavanje te ukoliko je, u kojoj je fazi.

– Kada je u pitanju križanje 153. brigade i Zelene aleje, u dogovoru smo s Hrvatskim cestama pod čijoj je ingerencijom ta prometnica. Oni pripremaju semaforizaciju, a tražili smo i da se osvijetli ta prometnica. Na Aveniji Ivana Pavla, Hrvatske ceste uvode kompletno novi sustav nadzora prometa. Pripremamo projektno tehničku dokumentaciju za Japinu. Projekti su u različitim fazama – pojasnio je pročelnik Dubravko Katulić.

01.12.2023. – 14. sjednica Gradskog vijeća Grada Velika Gorica – foto: Petra Škrinjarić/Cityportal.hr

Ivanu Belošević, također je zanimala sigurnost pješaka. Konkretnije izgradnja nogostupa u Dolencu u Buševcu, kao i oborinska odvodnja. Na pitanje joj je odgovorio zamjenik gradonačelnika Neven Karas koji je istaknuo kako se završava izgradnja nogostupa u Petrovini, Šiljakovini do groblja, zatim u Ščitarjevu.

– Gotova je projektna dokumentacija za nogostupe za Ulicu sv. Barbare u Velikoj Mlaki i Selnici, a radit će se i za nogostup u Starom Čiču, Jagodnom i Kosnici. Svi ti nogostupi se planiraju završiti tijekom iduće godine. U planu je rekonstrukcija prometnice u Buševcu koja će se uskladiti s oborinskom odvodnjom, a isto tako izgradit će se nogostup s jedne strane ulice – dodao je Karas.

Jesu li gotovi radovi u Majerovoj ulici, zanimalo je vijećnika Ivu Jelušića koji je ujedno i predložio da na tablama naziva ulica stoji objašnjenje tko je bila osoba po kojoj nosi ime.

– Radovi su završeni, međutim ima dosta propusta. S obzirom na to da treba obnoviti gornji sloj asfalta čekamo bolje vremenske uvjete. Riješit će se sve, iako je plaćeno postoji garancija banke tako da ne postoji problem i izvođač od toga ne bježi – rekao je pročelnik Katulić.

01.12.2023. – 14. sjednica Gradskog vijeća Grada Velika Gorica – foto: Petra Škrinjarić/Cityportal.hr

Na drugi dio pitanja, gradonačelnik Ačkar pohvalio je prijedlog te s obzirom na to da grad ide u smjeru pametnih gradova, mogao bi se staviti QR kod putem kojeg bi građani mogli dobiti osnovne podatke.

Teškom mehanizacijom i kamionima, pri izgradnji stambenih zgrada u Gajevoj ulici, narušava se sigurnost u prometu. Izvođači ne čiste prometnicu nakon što kamioni odrade svoj posao, upozorava vijećnik Mario Zdelar kroz svoje vijećničko pitanje. Dotaknuo se i situacije pri izgradnji benzinske postaje gotovo u centru grada te ističe kako nije postavljena prometna signalizacija i zabrinut je zbog sigurnosti sudionika u prometu kao i djece koja onuda prolaze na putu do škole. Upitao je i kada će na red za obnovu doći Lomnička ulica.

– Ne može se u dvije i pol godine riješiti problem Lomničke ulice, nešto što je problem već duže vrijeme. To treba biti prioritet i biti će riješeno, ali ne stignemo odmah sve riješiti. Razmotrit ćemo situaciju i sukladno proračunskim mogućnostima će se riješiti – odgovorio je gradonačelnik te istaknuo kako osuđuje bilo kakvo ugrožavanje sigurnosti stanovnika.

01.12.2023. – 14. sjednica Gradskog vijeća Grada Velika Gorica – foto: Petra Škrinjarić/Cityportal.hr

– Gajeva ulica i nas žulja. U više navrata su nam kontaktirali stanovnici i upozoravali na problem blata na ulici. Komunalni redari su u više navrata izlazili, a s voditeljima gradilišta je dogovoreno ako ima više materijala, blata ili sipine na prometnici da to moraju počistiti s lopatama. Donekle smo uspjeli u tome. A kada su u pitanju radovi u A.K.Miošića, u posebnim uvjetima kod ovakvih radova van građevinske čestice dužni su postaviti prometnu signalizaciju. Ako nisu to je prekršaj. Dogovorit ćemo s komunalnim i prometnim redarima da češće obilaze te lokacije – dodao je Katulić.

Vijećnike je još zanimalo poništenje natječaja za izbor ravnateljice Dječjeg vrtića Velika Gorica, kada će na red za obnovu doći Lomnička ulica, ZET i lokalni prijevoz, ukidanje prireza, dovršetak vatrogasnog doma DVD-a Novo Čiče, deratizaciji, državnom poljoprivrednom zemljištu između Mraclina i Buševca, kao i istražnim geotermalnim bušotinama.

01.12.2023. – 14. sjednica Gradskog vijeća Grada Velika Gorica – foto: Petra Škrinjarić/Cityportal.hr

Sjednica je nastavljena prisegom vijećnice Dragice Stele Svračak, koja je sjela u vijećničke klupe umjesto Gorana Beusa Richembergha, a koji je iz osobnih razloga stavio svoj mandat u mirovanje.

HOTNEWS

Zagrebačka županija osigurala 420 tisuća eura za projekte udruga

Udruge su onaj segment društva koji najbolje prepoznaje potrebe na terenu, djeluju brzo, u najvećoj mjeri počivaju na volonterstvu i zato zaslužuju kontinuiranu financijsku podršku Zagrebačke županije

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: Zagrebačka županija

Ukupno 74 projekta iz područja zdravstva, socijalne skrbi i humanitarnog rada provodit će 73 udruge koje su na natječaju Zagrebačke županije ostvarile financijsku potporu vrijednu 420 tisuća eura.

Potpora je namijenjena programima usmjerenima na poboljšanje kvalitete života različitih skupina građana, među kojima su djeca, mladi, umirovljenici, osobe s invaliditetom te žrtve nasilja u obitelji. Među projektima koji su dobili sredstva nalaze se „Psihoteretana“, „Mobilne zlatne godine“, „Budi svoj…budi čist“, „Brini o sebi jer zdravlje počinje tvojom pažnjom“ i „Pomoć i podrška žrtvama nasilja“.

Tijekom dodjele ugovora zamjenik župana Zagrebačke županije Ervin Kolarec istaknuo je važnost udruga u lokalnim zajednicama te njihovu sposobnost brzog reagiranja na potrebe građana.

– Udruge su onaj segment društva koji najbolje prepoznaje potrebe na terenu, djeluju brzo, u najvećoj mjeri počivaju na volonterstvu i zato zaslužuju kontinuiranu financijsku podršku Zagrebačke županije, rekao je Kolarec. Naglasio je i kako rad udruga doprinosi stvaranju solidarnije zajednice te najavio novu dodjelu sredstava, ovoga puta za braniteljske udruge, kojima će uskoro biti uručeni ugovori ukupne vrijednosti 100 tisuća eura. U ime korisnika sredstava okupljenima se obratila Valentina Nedelić, dopredsjednica Udruge djece s teškoćama u razvoju, osoba s invaliditetom i njihovih obitelji „Srce“, zahvalivši Zagrebačkoj županiji na podršci.

– Zagrebačka županija uz udruge je kroz partnerstva, suradnju i financijsku pomoć, a mi obećavamo da ćemo svaku pruženu podršku pretvoriti u priliku za stvarnu promjenu života ljudi u našim zajednicama, osobito onih kojima je pomoć najpotrebnija, rekla je Nedelić.

Podršku radu udruga izrazila je i Nadica Žužak, pročelnica Grada Jastrebarskog i članica Županijske skupštine Zagrebačke županije, koja je svim dobitnicima sredstava poželjela uspješnu realizaciju projekata.

*Tekst je dio programskog sadržaja ‘Moja županija’ nastao u suradnji sa Zagrebačkom županijom.

Nastavite čitati

HOTNEWS

TZ Zagrebačke županije predvodi razvoj kontinentalne eno-gastronomije kroz From Soil to Signature

Za projekt je odobreno 300.000 eura što omogućuje širu provedbu planiranih aktivnosti i uključivanje dodatnih dionika iz sektora gastronomije i proizvodnje.

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: Turistička zajednica Zagrebačke županije

Dvije kontinentalne županije pokreću zajednički okvir razvoja eno-gastronomskog turizma, nakon što su Turistička zajednica Zagrebačke županije i Turistička zajednica Karlovačke županije formalizirale suradnju kroz sporazum koji projekt From Soil to Signature širi na međuregionalnu razinu.

Dok je projekt dosad bio primarno fokusiran na Zagrebačku županiju, novim sporazumom dobiva širu platformu zajedničkog nastupa s ciljem jačeg pozicioniranja kontinentalne Hrvatske na turističkom tržištu. Sporazum su potpisali Ivana Alilović, direktorica Turističke zajednice Zagrebačke županije i Željko Fanjak, direktor Turističke zajednice Karlovačke županije.

Od lokalnih proizvođača do zajedničkog tržišnog nastupa

Projekt From Soil to Signature razvija se kao model koji povezuje proizvođače hrane, vinare i restorane u jedinstven sustav interpretacije prostora kroz gastronomiju. Njegova osnovna ideja je da kvaliteta ponude proizlazi iz lokalnog identiteta, a ne iz standardiziranih turističkih obrazaca. Ulaskom Karlovačke županije u projekt otvara se mogućnost zajedničkog brendiranja i koordiniranog nastupa dviju regija, uključujući razmjenu sadržaja i komunikacijskih kanala te usmjeravanje prema publici koja gastronomiju vidi kao glavni motiv putovanja.

Naglasak na autentičnosti i dugoročnom pozicioniranju

Direktorica Ivana Alilović projekt vidi kao alat koji već postojeću kvalitetu stavlja u jasniji strateški okvir, a ne kao inicijativu koja tek stvara nove sadržaje.

– From Soil to Signature nije projekt koji tek stvara novu vrijednost, već platforma koja jasno pozicionira ono najbolje što kontinentalna Hrvatska već ima. Zagrebačka županija ima kvalitetu, ljude, znanje i proizvode koji mogu konkurirati najrelevantnijim eno-gastronomskim destinacijama, ali ih je potrebno strateški povezati i snažnije predstaviti tržištu. Upravo zato ova suradnja s Karlovačkom županijom za nas ima dodatnu vrijednost, pokazuje da kontinentalni turizam može graditi prepoznatljivost kroz autentičnost, partnerstva i sadržaje koji proizlaze iz prostora, a ne iz trendova. Vjerujemo da upravo takav pristup dugoročno stvara konkurentnu i međunarodno relevantnu destinaciju, poručila je.

Lokalni resursi kao temelj razvoja kontinentalnog turizma

U središtu nove suradnje nalazi se ideja da se kontinentalne destinacije ne natječu s obalom u istim formatima, nego da svoju snagu grade na specifičnostima prostora, proizvodnje i ljudi. Željko Fanjak naglašava upravo tu logiku razvoja, gdje se različite lokalne posebnosti povezuju u širi regionalni okvir.

– Kontinentalni turizam svoju snagu treba graditi na onome što ga razlikuje: prostoru, lokalnoj proizvodnji, gastronomiji i ljudima koji toj ponudi daju vjerodostojnost. Zagrebačka i Karlovačka županija imaju upravo takvu osnovu, svaka sa svojim posebnostima, ali s vrlo sličnim razvojnim smjerom. Ova suradnja vrijedna je upravo zato što postojeće kvalitete stavlja u širi okvir i od njih gradi prepoznatljiv turistički sadržaj, rekao je Fanjak.

Financijska potpora i institucionalni okvir

Projekt ima i institucionalnu potporu na nacionalnoj razini. Hrvatska turistička zajednica uključila ga je u sustav sufinanciranja kroz Fond za turistički nedovoljno razvijena područja i kontinent. Za projekt pod nazivom Sustainable AgriGastro Innovation Hub – From Soil to Signature odobreno je 300.000 eura, što omogućuje širu provedbu planiranih aktivnosti i uključivanje dodatnih dionika iz sektora gastronomije i proizvodnje.

Jedan od prvih konkretnih rezultata suradnje bit će zajednički nastup u izdanju Gault&Millau Croatia za 2026. godinu. Takva prisutnost, prema projektu, predstavlja važan kanal prema stručnoj publici i međunarodnim posjetiteljima koji destinacije biraju prema gastronomskim standardima, a ne isključivo prema turističkoj infrastrukturi.

Primjer iz prakse: Velika Gorica

U kontekstu razvoja kontinentalne gastronomije kao primjer se navodi restoran Mon Ami iz Velike Gorice, čiji je vlasnik Bruno Ceronja. Restoran je već prepoznat u Michelinovu vodiču, nalazi se i u Gault&Millau Croatia te je uvršten među 100 vodećih hrvatskih restorana. Mon Ami time se ističe kao referentna točka razvoja s naglaskom na dosljednost kvalitete, rad s lokalnim namirnicama i jasno definiranu gastronomsku filozofiju.

Projekt From Soil to Signature nastavlja se kroz uključivanje lokalnih proizvođača, ugostitelja i drugih dionika uz cilj jačanja povezanosti gastronomije i identiteta destinacije. Sporazum između Zagrebačke i Karlovačke županije tako predstavlja institucionalno proširenje postojećeg modela i okvir za dugoročnije zajedničko pozicioniranje kontinentalne Hrvatske u eno-gastronomskom turizmu.

*Tekst je dio programskog sadržaja ‘Moja županija’ nastao u suradnji sa Zagrebačkom županijom.

Fotogalerija: Turistička zajednica Zagrebačke županije

Nastavite čitati

HOTNEWS

FOTO Plesni klub Barbara dvostruki osvajač Kupa Hrvatske na 13. Državnom prvenstvu

U gradu na tri rijeke imale dupli uspjeh!

Objavljeno

na

Objavio/la

Trodnevno 13. Državno prvenstvo mažoret timova završeno je jučer (nedjelja, 24.05.2026.) u organizaciji Hrvatske udruge mažoret timova (HUMT-a, predsjednik Vlado Palac) i suorganizaciji Grada Siska odnosno Plesačke udruge Stardance Sisak. Prvenstvo je održano u Sportskoj dvorani Brezovica u Sisku (22. do 24. svibnja 2026. godine).

Sisak, 24.05.2026. 13.Držžavno prvenstvo mažžoret timova HUMT-a. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Sisak, 24.05.2026. 13.Držžavno prvenstvo mažžoret timova HUMT-a. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Sisak, 24.05.2026. 13.Držžavno prvenstvo mažžoret timova HUMT-a. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Trećeg dana na prvenstvu sudjelovalo je 14 timova: Belečke mažoretkinje (Belec), Halubajke Viškovo (Viškovo), Jelačićke – Zaprešićke mažoretkinje, Mažoretkinje DND-a Budinščina, Mažoretkinje Dubrovčan (Dubrovčan), Mažoretkinje Grada Kutine, Mažoretkinje Grada Svetog Ivana Zeline, Plesna udruga Magi (Graberje Ivaničko – Ivanić Grad), Plesna udruga Ritmokracija (Brdovec), Plesna udruga Stardance Sisak, Plesni klub Barbara (Velika Mlaka – Velika Gorica), Stankovačke mažoretkinje (Stankovci), Tribunjske mažoretkinje (Tribunj) i Vodiške mažoretkinje (Vodice).

Sisak, 24.05.2026. 13.Držžavno prvenstvo mažžoret timova HUMT-a. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Sisak, 24.05.2026. 13.Držžavno prvenstvo mažžoret timova HUMT-a. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Sisak, 24.05.2026. 13.Držžavno prvenstvo mažžoret timova HUMT-a. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Trećeg dana natjecanja izvedeno je više od stotinu koreografija (uračunat i show program) u konkurenciji sva tri dobna uzrasta: kadetkinja, juniorki i seniorki. Izvedbe je ocjenjivao sudački žiri u sastavu: Vlado Palac – delegat natjecanja, Lucija Palac, Ivana Mišević (svi iz Velike Gorice), Sara Bogović (Veliko Trgovišće), Ana Marija Benčić (Kutina), Josipa Razum (Ivanić Grad), Petra Kocman  (Budinščina) i Katarina Ahel.

Sisak, 24.05.2026. 13.Držžavno prvenstvo mažžoret timova HUMT-a. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Sisak, 24.05.2026. 13.Držžavno prvenstvo mažžoret timova HUMT-a. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Sisak, 24.05.2026. 13.Držžavno prvenstvo mažžoret timova HUMT-a. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Sisak, 24.05.2026. 13.Držžavno prvenstvo mažžoret timova HUMT-a. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Dvostruke osvajačice Kupa Hrvatske 2026. su mažoretkinje Plesnog kluba Barbara (juniorke i kadetkinje) i Mažoretkinje Dubrovčan u konkurenciji seniorki.

Galerija fotografija

Nastavite čitati

CityLIGHTS

Velika Gorica otvara raspravu o umjetnoj inteligenciji u školama

Umjesto zabrana ili nekritičkog prihvaćanja novih tehnologija, ovom panel raspravom se želi potaknuti promišljanje o tome kako UI alate koristiti odgovorno, sigurno i u korist učenja, razvoja djece i mladih.

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: Matheus Bertelli/Pexels

Umjetna inteligencija sve snažnije ulazi u obrazovni sustav, a upravo o njezinoj ulozi u učenju, nastavi i svakodnevnom školskom radu raspravljat će stručnjaci, nastavnici i učenici na panelu koji krajem svibnja organizira Osnovna škola Eugena Kvaternika.

Panel rasprava pod nazivom „Umjetna inteligencija u obrazovanju: stavovi, praksa i etičke dileme” održat će se u petak, 29. svibnja 2026. godine u dvorani Gorica Pučkog otvorenog učilišta s početkom u 14 sati. Organizaciju događanja podržavaju Grad Velika Gorica, Centar za djecu, mlade i obitelj Velika Gorica te udruga TurTeh.

Središnji dio događanja bit će razgovor o tome kako škole mogu pronaći ravnotežu između korištenja novih tehnologija i zaštite učenika uz poseban naglasak na etičke dvojbe, odgovornost i sigurnost primjene AI alata u obrazovanju. Prije same panel rasprave bit će predstavljeni rezultati istraživanja provedenog među učenicima i učiteljima o korištenju i percepciji umjetne inteligencije.

U raspravi će sudjelovati Magdalena Čurić iz Ekonomske škole Velika Gorica i članica Dječjeg gradskog vijeća, prof. dr. sc. Saša Mladenović s Odjela za informatiku PMF-a Split i voditelj istraživačke grupe za umjetnu inteligenciju, dr. sc. Lana Ceraj, astrofizičarka iz udruge MUZZA, Vjera Barbir Alavanja, učiteljica informatike iz Osnovne škole Ivana Gundulića u Zagrebu te psihologinja dr. sc. Ivna Ivanković iz Gimnazije Velika Gorica.

Organizatori ističu kako cilj nije ni odbacivanje novih tehnologija ni njihovo nekritičko prihvaćanje, nego otvaranje prostora za argumentiranu raspravu o njihovoj ulozi u obrazovanju.

– Posebno nam je važno otvoriti razgovor o umjetnoj inteligenciji iz perspektive škole, učenika, učitelja, roditelja, stručnjaka i lokalne zajednice. Umjesto zabrana ili nekritičkog prihvaćanja novih tehnologija, želimo potaknuti promišljanje o tome kako UI alate koristiti odgovorno, sigurno i u korist učenja, razvoja djece i mladih te jačanja digitalnih kompetencija.

Nastavite čitati

HOTNEWS

FOTO Srebrne medalje za Hrvatsku u formacijama parova! Quatro final na Europskom prvenstvu i Svjetskom kupu u akrobatskom rock’n’rollu

Objavljeno

na

Objavio/la

Dvodnevna akrobatska rock’n’ roll manifestacija Europski prvenstvo i Svjetski kup 2026 u organizaciji Sportskog plesnog kluba VEGA u Sportskoj dvorani Srednje strukovne škole u Velikoj Gorici završena je sinoć (nedjelja, 24.05.2026.) finalnim nastupima formacija seniorki i Quatro final.

Velika Gorica, 24.05.2026. Europsko prvenstvo i Svjetski kup 2026. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 24.05.2026. Europsko prvenstvo i Svjetski kup 2026. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 24.05.2026. Europsko prvenstvo i Svjetski kup 2026. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 24.05.2026. Europsko prvenstvo i Svjetski kup 2026. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Preko tisuću natjecatelja u deset natjecateljskih kategorija natjecalo se dva dana u dobnim uzrastima od djece do seniorskih formacija i parova.

Galerija fotografija

FORMACIJE Parovi: 1. Lola Pap, Benc Radics Balint (Mađarska) 53.71, 2. Petra Šemper, Maksim Mrkoci (Hrvatska) 44.83, 3. Naomi Laczkovszki, Viktor Milan Vince (Poljska) 43.26.

Seniorke: 1. Little soul (Ukrajina) 50.12, 2. Party girls (Mađarska) 47.06, 3. Unbroken Diamond (Ukrajina) 43.81, 4. Queen (Mađarska), 36.66, 5. Flame (Mađarska) 32:73, 6. Limitles (Mađarska) 32.41, 7. Crazy Angels (Austrija) 32.34.

Quattro final: 1. Creased (Mađarska) 93.12, 2. M4 (Hrvatska) 87.15, 3. Funk soul (Poljska) 74.95, 4. Refind class (Ukrajina) 57.62.

Nastavite čitati

Reporter 459 - 30.04.2026.

Facebook

Izdvojeno