turisticka-zajednica-velika-gorica

Povežite se s nama

Vijesti

Grad osniva Savjet za zaštitu potrošača javnih usluga

Savjet će imati predsjednika i četiri člana.

Objavljeno

na

Gradsko vijeće Velike Gorice sutra će na svojoj 12. sjednici donijeti odluku o osnivanju Savjeta za zaštitu potrošača javnih usluga.

Zadaća Savjeta bit će očitovanje i davanje mišljenja o pružanju i cijeni javnih usluga koje se pružaju potrošačima za distribuciju toplinske energije, javnu vodoopskrbu i javnu odvodnju, obavljanje dimnjačarskih poslova, prijevoz putnika u javnom prometu, sakupljanje komunalnog otpada kao i usluge parkiranja na uređenim javnim površinama i u javnim garažama.

Mišljenje Savjeta obavezno se prilaže uz akt kojim gradonačelnik daje suglasnost na promjenu cijene javne usluge, stoji u prijedlogu.

Inače, Savjet će imati predsjednika i četiri člana, a koje na četiri godine imenuje Gradsko vijeće, na prijedlog gradonačelnika. U radu Savjeta kao član sudjeluje i predstavnik udruge za zaštitu potrošača, sukladno zakonu o zaštiti potrošača.

Za predsjednika Savjeta predlaže se Dubravko Katulić iz UO za komunalne djelatnosti i promet, a za članice Kristina Ban i Monika Tomčić također iz ureda za komunalne djelatnosti i promet. Iz Hrvatske udruge za zaštitu potrošača članica će biti Ana Knežević, dok će četvrta članica Savjeta biti Katarina Mesić Milišić iz UO za gospodarski razvoj, poljoprivredu i fondove EU.

Savjet daje mišljenje Gradonačelniku prije donošenja odluka o pravima i obvezama potrošača – korisnika javnih usluga u smislu zakona kojim se uređuje zaštita potrošača te ostalim propisima kojima se u Republici Hrvatskoj uređuje područje zaštite potrošača, navodi se u prijedlogu ove Odluke.

Vijesti

Pogledajte kako izgleda kreativa s posebnim dodirom: Članovi Udruge Suncokret pripremili su izložbu

U našem gradu od 2. do 9. prosinca organiziran je program ‘Volim život’ kojim se obilježava Međunarodni dan osoba s invaliditetom.

Objavljeno

na

Članovi velikogoričke Udruge osoba s invaliditetom Suncokret pripremili su izložbu radova ‘Kreativa s posebnim dodirom – to smo mi’, koja će biti postavljena u Galeriji Trumbetaš povodom obilježavanja Međunarodnog dana osoba s invaliditetom u Velikoj Gorici.

Radovi su nastali na radionicama koje su namijenjene članovima Udruge, njihovim roditeljima i skrbnicima kao i svim drugim članovima koji se žele uključiti u rad. Bit će tako izložene slike Eleonore i Ivice, skulpture Krešimira Habljaka i kreativni radovi Štefice Dianežević, a bit će radova i ostalih članova.

Otvorenje je u ponedjeljak 4. prosinca u 11 sati, a u Galeriji Trumbetaš bit će do 6. prosinca.

 

Foto: FB Udruga osoba s invaliditetom Suncokret Velika Gorica

Nastavite čitati

Vijesti

FOTO Mladi gorički SDP-ovci obilježili Svjetski dan borbe proti AIDS-a

Mladim Velikogoričanima podijelili prezervative te informativne i edukativne letke.

Objavljeno

na

Forum mladih SDP-a Velike Gorice akcijom je obilježio Svjetski dan borbe protiv AIDS-a kojeg obilježavamo 1. prosinca.

Tom prilikom forumaši su mladim Velikogoričanima podijelili prezervative te informativne i edukativne letke s najbitnijim informacijama o problematici ove opasne i smrtonosne bolesti.

– Mlade treba upozoriti i osvijestiti o HIV virusu koji se najčešće prenosi nezaštićenim spolnim odnosom, ali i potaknuti na pravovremena testiranja kako bi se maksimalno zaštili te spriječili njezino širenje. Želja je nas forumaša potaknuti mlade da budu odgovorni prema sebi i svojem tijelu, jer o njemu isključivo odlučuju sami! – ističe predsjednica Foruma Anamaria Orečić te ističe kako im je žao što se u ovo obilježvanje nije uključio i gorički Savjet mladih. 

Mladima su se u podjeli edukativnog materijala pridružili Ivana Mlinar i Branimir Mikšić, predsjednica i tajnik Gradske organizacije SDP-a Velika Gorica.

 

Nastavite čitati

HOTNEWS

Veliko otvorenje Adventa u Gorici: Paljenje lampica, adventske svijeće i koncert Gelato Sisters

Evo i programa…

Objavljeno

na

Prvi adventski vikend je pred nama. Božićne lampice i ukrasi već svijetle na ulicama grada, a večeras nas očekuje otvorenje mnogima naljepše manifestacije ‘Advent u Gorici’. No, prije velikog uzbudljivog otvorenja u 18 sati, kada će gradonačelnik Krešimir Ačkar i službeno upaliti blagdansku rasvjetu u Parku Plemenite općine turopljske te kada će prvi na led stati umjetnici na klizaljkama, čeka vas zanimljvi program od jutra.

U uredu Bake Božićnjak do 17 sati čekaju vas gorički vrijedni mali obrtnici, OPG-ovci, društva žena sa svojom uvijek zanimljivom ponudom na subotnjem izdanju ‘Peteka na Gorice’. Uz to tu je i Školski božićni sajam u sklopu kojeg će Učenička zadruga Eugen sugrađanima ponuditi zanimljive blagdanske rukotvorine sve do 14 sati. Pripremljen je i foto kutak gdje se možete fotografirati.

Otvara se i Obrtnički adventski sajam gdje ćete imati prilike pronaći savršene poklone i domaće proizvode za blagdanski stol. U Božićnom selu od 16 sati, vilenjaci čekaju mališane s radionicama, pričama i zabavom.

Prvu adventsku svijeću zapalit ćemo u 17 sati na Trgu Stjepana Radića, prije samog službenog otvorenja manifestacije. U 20 sati uz vesele božićne hitove zagrijat će vas Gelato Sisters.

No, ne brinite. Nećete ostati niti žedni niti gladni. Na ugostiteljskom trgu možete isprobati specijalitete možete u kućicama Cheese ‘n’ go, Meat4Meet, Slavonska kuća, Kod Dore, Mini Cabaῆa.

Sutra, uz Obrtnički adventski sajam, na program je u 17:30 koncert Puhačkog orkestra DVD-a Velika Gorica, a nakon njih u adventskoj kupoli nastupit će FA Turopolje. Zabavno i glazbeno putovanje nastavlja se koncertom Mungos blues i Mungos mladi od 19:30 sati.

Foto: Josip Škof

Nastavite čitati

HOTNEWS

Blagdansko druženje uz paljenje svijeće nade u goričkoj okolici

U Donjoj Lomnici, Turopolju i Vukovini…

Objavljeno

na

Pred nama je vrijeme došašća u kojem se pripremamo za dolazak Božića, a u nedjelju 3. prosinca upalit ćemo i prvu adventsku svijeću koja simbolizira nadu i vjeru. U Velikoj Gorici paljenje prve adventske svijeće bit će večeras na Trgu Stjepana Radića od 17 sati.

A to će u svojoj zajednici učiniti i mještani brojnih goričkih naselja. Večeras će svoju svijeću zapaliti u Donjoj Lomnici od 17:30 sati. Pozivaju sve mještane i prijatelje da svojim dolaskom svi zajedno uđu u blagdansko rasploženje.

Tradicionalno, svijeću će u nedjelju zapaliti u 18 sati i u Turopolju u Parku Turopoljskih branitelja. Na druženje, dječju radionicu, čaj, kuhano vino i kolače pozivaju iz Društva žena Turopolje.

Sve ljude dobre volje pozivaju i mještani Vukovine koji će uz pjesmu i molitvu adventsku svijeću zapaliti kod križnog dreva u Vukovini. Tom prilikom, svojom pjesmom ovog blagdasnko druženje uljepšat će vokalna grupa iz KUD-a Dučec iz Mraclina, zatim ženski vokalni sastav iz KUD-a Slavuj iz Bukevja, HPD Kučani i župni zbor Svete Cecilije iz Vukovine. Druženja će biti svaku nedjelju od 18:30 sati, osim na Badnjak kada će biti u jutranjim satima od 8:30 sati.

–  Za zajednički stol i druženje možete donijeti plodove svojeg rada i Božjeg dara; kolače, peciva, kobasice, likere, rakije, vina i sve drugo što možete i želite dijeliti. Vidimo se na molitvi, pjesmi i druženju – pozivaju iz Vukovine.

 

Nastavite čitati

Vijesti

Zajedno za Andrejevo putovanje! VG Legacy pokrenuo novu humanitrna akciju

Kako bi Andreju omogućili što lakše kretanje prikupljaju se donacije za kupnju rabljenog vozila s bočnim kliznim vratima i ugradnju rampe za invalidska putovanja.

Objavljeno

na

Objavio/la

Andrej je mladić koji je sretan u svom posebnom svijetu. Druželjubiv je dečko koji obožava putovanja, vožnju, šum mora, prirodu….no, Andrej od rođenja ima Downov sindrom, ali i teška fizička i mentalna oštećenja zbog epileptičnih napada syndrome West.

Kako bi Andreju omogućili lakše kretanje, VG Legacy je odlučio pokrenuti humanitarnu akciju ‘Andrejevo putovanje’ za kupnju rabljenog vozila s bočnim kliznim vratima i ugradnju rampe za invalidska putovanja.

– Skromna, kakva je, mama Anita nikada o tome nije pričala ili tražila pomoć, nego je svom djetetu stvorila predivan, siguran svijet u kojem on može nesmetano živjeti. Dok je Andrej bio manji, nošenje i ulazak u automobil nisu bili toliki problem, ali sada je to jako teško pa su odlasci kod doktora, a posebno izlasci u prirodu, koje Andrej toliko voli, postali pravi izazov – ističu iz goričke udruge iz koje su dobili ponudu za auto u iznosu od 14.900 eura te za rampu od 8.100 eura.

Ova obitelj susrela se i s drugim nedaćama. Prije sedam godina Andrej je ostao bez tate, dok je mami Aniti prije godinu dana otkriven karcinom.

Akcija je registrirana u Uredu Zagrebačke županije na ime Andrejeve mame, Anite Skrbin. I vi se možete uključiti i pomoći ovoj obitelji donacijom putem QR koda ili na račun HR6023400093511188659. U opis plaćanja upišite Andrejevo putovanje.

– Sada je na nama da zajedničkim snagama pokušamo pomoći Andreju da se njegove pustolovine nastave, da njegov poseban svijet bude ispunjen putovanjima i srećom – poručili su iz Legacya.

Nastavite čitati

Reporter 432 - 16.11.2023.

Facebook

Izdvojeno