Povežite se s nama

Sport

Gorička subota: Ujutro testiranje na koronu, popodne Dinamo na Maksimiru!

Nogometaši Gorice prijepodne su proveli u ambulanti na stadionu, gdje su se redali na testiranju na koronavirus, a poslijepodne će, od 18 sati, u izravnom prijenosu na HNTV-u igrati protiv Dinama. U kadru neće biti Lovrića, Čanađije, Špikića, Šrolera…

Objavljeno

na

Tjedan s četiri “uobičajena” radna dana i jednom utakmicom, onom prijateljskom s Istrom 1961 u Rijeci (2-2), iza je nogometaša Gorice. Povratak prvenstva sve je bliže, ostalo je još točno 14 dana do gostovanja u Koprivnici kod Slaven Belupa, radi se naporno i žestoko na svakom treningu, a evo već i nove utakmice… U subotu u 18 sati kreće ogled s Dinamom, igra se na Maksimiru, bez gledatelja, ali uz izravan prijenos na HNTV-u.

– Protiv Istre smo ponovno odigrali jednu utakmicu nakon dva mjeseca, nakon mjesec dana gotovo individualnih treninga, zato je glavni cilj bio izbjeći bilo kakve ozljede. Želio sam i vidjeti kako se igrači kreću, kako komuniciraju na terenu, pri čemu ni mi ni Puljani nismo razmišljali o rezultatu. Uveli smo neke nove ideje, dali priliku nekim mlađim igračima, nitko se nije ozlijedio, a to znači da je test uspio – rekao je trener Valdas Dambrauskas u osvrtu na ogled s Istrom u srijedu.

– U ovom trenutku priprema ne može se očekivati neka visoka kvaliteta ili posebno visok intenzitet, moramo ići korak po korak. Sve misli su nam usmjerene na taj ogled s Dinamom, a posljednju pripremnu utakmicu odigrat ćemo sljedeće subote s Varaždinom – dodao je Litavac s goričke klupe.

Točnije, s Varaždinom će se igrati dvije utakmice, jedna u 15, a druga u 17 sati, sve kako bi treneri imali priliku dati punu minutažu što većem broju igrača. Vrijeme preostalo do povratka HNL-a polako curi, trebat će polako loviti formu.

– Iskreno, ne želim o nikome govoriti pojedinačno. Ne smijemo zaboraviti gdje smo, da smo u sredini tablice, a momčadi koje su u toj poziciji najčešće ne mogu dobivati utakmice zahvaljujući individualnoj kvaliteti. Nemamo Messija ili Maradonu, mi moramo biti jaki kao kolektiv, zajedno raditi, prepoznavati situacije i reagirati na njih. Samo tako možemo biti jaki – uvjeren je trener Gorice.

Kristijan Lovrić propustit će ogled s Dinamom zbog lakše ozljede, neće igrati ni Čanađija, Špikić… Foto: Luka Stanzl/PIXSELL

U tom smislu, vidio je i dobrih i loših detalja u utakmici protiv Istre…

– Moramo biti svjesni da smo na početku jednog jako dugog puta. Ako me pitate hoće li Gorica biti spremna za početak prvenstva, reći ću da mislim da niti jedna momčad neće biti na sto posto u tom trenutku. Dva mjeseca stanke ostavila su i mentalne, i psihološke, i fizičke posljedice, netko će biti više, a netko manje spreman, i siguran sam da će ovih deset kola do kraja donijeti mnoga iznenađenja. Nama je sad bitno kontrolirati ono što se može kontrolirati, a to je naš rad i stav prema ovome što gradimo. Netko će biti spreman prije, netko kasnije, a ja vjerujem da mi možemo biti spremni već za Belupo na otvaranju nastavka – zaključio je Dambrauskas.

Koliko je Gorica dobra u ovom trenutku, vidjet ćemo u subotu od 18 sati. Dan ranije protiv Osijeka su od prve minute igrali Livaković, Stojanović, Dilaver, Gvardiol, Moubandje, Đira, Kądzior, Ademi, Gojak, Oršić i Kulenović, oni će Goricu vjerojatno propustiti, ali svejedno će Igor Jovićević sasvim sigurno poslati na teren respektabilan sastav…

A kao uvertira Dinamu poslužilo je – testiranje na koronavirus. Jednu rundu Goričani su odradili ranije, sad je došlo vrijeme i za drugu, ovoga puta uz vađenje krvi. Igrači su dolazili po dvojica u svoje termine, društvo u zaštitnim odijelima odradilo je svoje i posljednje pripreme za Dinamo mogle su početi.

Najave

Memorijalni malonogometni turnir Franjo Anić u Novom Čiču

Igra se u nedjelju 14. lipnja na igralištu Dinama Hidrel.

Objavljeno

na

Objavio/la

Dinamovci iz Novog Čiča ne zaboravljaju svojeg legendarnog člana Franju Anića koji je preminuo početkom kolovoza 2023. godine.

Franjo je gotovo pola stoljeća obnašao sve moguće funkcije u klubu, a posebno ga poštuje Željko Hemen, aktualni predsjednik NK Dinama Hidrel, čijom inicijativom je i održan 1. memorijalni malonogometni turnir na kojem su sudjelovale selekcije HRT-a, Nove TV, RTL televizije i veterani Dinama Novo Čiče. Prvi pobjednici turnira bili su malonogometaši HRT-a.

Za 3. memorijal još ima nekoliko mjesta za sudjelovanje, a nema posebno određene kategorije (veterani, seniori, juniori). Turnir je u sklopu velike tradicionalne proslave Ivanja u Novom Čiču, a u čast Crkve Svetog Ivana Krstitelja.

Memorijalu će biti nazočni i članovi obitelji Franje Anića. Dodatne informacije i prijave na broj 098/983 39 34.

Nastavite čitati

Sport

Ako želiš trenirati, dođi u Goricu! Seniori i dalje rade, klinci i roditelji se druže

U velikogoričkom košarkaškom klubu odmor i dalje nije počeo, jer trenira se sve do kraja sljedećeg tjedna, klinci sve do polovice srpnja, a vikend iza nas poslužio je i za dobro druženje i – nadmetanje

Objavljeno

na

Objavio/la

Od svih košarkaških klubova u Zagrebu i Zagrebačkoj županiji i dalje trenira samo jedan. Samo Gorica. Malo teretane, malo više individualnog rada, puno igranja košarke i poneka provjera mogućnosti potencijalnih pojačanja na meniju je koji nudi trener Damir Miljković Cici…

Trenirat će se sve do kraja sljedećeg tjedna, proći će tad već gotovo dva mjeseca od završetka sezone, ali Cici ima svoj način. Vjeruje da je ovo vrijeme, kad sezona tako rano završi, a prostora za odmor uoči početka sljedeće je još dovoljno, idealno za dodatni rad i stvaranje razlike. Dok ostali odmaraju, Goričani rade, a to će se sasvim sigurno negdje i nekako vratiti.

U tom procesu slaže se i roster za sljedeću sezonu, u kojem će ostati sedmorica igrača iz lanjskog kadra. Kapetan Frano Miloloža ostaje u toj ulozi, a uz njega će biti i Borna Dramalija, Pavao Turić, Kristijan Validžić te Petar Gruja. Nastavak suradnje dogovorio je i 35-godišnji Kristijan Šutalo, baš kao i Rinaldo Bljaić, koji zatvara tu aktualnu sedmorku.

Otišli su Roko Ivanković, Tvrtko Gluhak i Oleg Drakulić, a Jakov Ninić je odustao od košarke. Budući da je cilj vodstva kluba svakako pokušati uloviti doigravanje u sljedećoj sezoni, za očekivati je da će pojačanja koja će dolaziti biti ozbiljna, očekuje se dolazak tri-četiri nova imena, a prilika će se otvarati i za mlade igrače iz klupskog pogona. U prvom redu za one koji priliku zasluže kroz nastupe za Velgor, novi klub koji će poslužiti kao razvojna momčad Gorice.

S obzirom na činjenicu da jedino Gorica trenutačno i dalje trenira, brojni igrači priključuju se treninzima. Među njima su igrači koji se kroz probu pokušavaju nametnuti treneru Ciciju, ali i neka jaka imena, čak i povremeni reprezentativci, koji koriste prostor i mogućnost za dodatni rad. Na treninzima je i Filip Kalajžić, koji je završnicu sezone proveo na posudbi u Sloveniji, ali tek ćemo u sljedećim tjednima doznati kako će se i kime pojačavati gorička momčad.

A lijepo je u velikogoričkom košarkaškom okruženju bilo i za vikend, kad je organizirano druženje djece, roditelja i prijatelja kluba. U novoj balon dvorani igrali su se turniri 3×3 u četiri kategorije, bilo je i ića i pića, ali prije svega dobre zabave i još bolje vibre. Prvi put su se u klubu odlučili organizirati ovako nešto i ispalo je – puni pogodak! Gorička košarka se, dojam je, sve ozbiljnije budi…

Nastavite čitati

Sport

Vrijeme djece i mladih: Alpas Cup je spreman, ali prvo malo do Crikvenice!

U delegaciji NK Kurilovca koja se uputila na veliki turnir u Crikvenici našlo se 180 djece, 18 trenera i oko 300 roditelja! Sve to samo nekoliko dana nakon velikog uspjeha pionira i nekoliko dana prije Alpas Cupa

Objavljeno

na

Objavio/la

Nakon što je seniorska sezona završila, posebna, povijesna, ali i vrlo zahtjevna, u NK Kurilovcu u potpunosti su se okrenuli djeci i mladima. Ili, nogometnim rječnikom, finišu sezone za omladinsku školu, koja se dijeli u tri dijela…

Za početak, mlađi pioniri i pioniri Kurilovca proteklog su vikenda uspješno odradili kvalifikacije za viši rang! U dvostrukom ogledu s vršnjacima iz NK Ogulina mali Kurilovčani su dvaput pobijedili, 3-0 u jednom i 3-1 u drugom susretu, čime su izborili plasman u 2. NL Centar. Budući da su kadeti i juniori u drugom rangu hrvatskog nogometa u svojim uzrastima, ovaj uspjeh znači da je NK Kurilovec napravio još jedan korak naprijed u radu omladinske škole, koja broji više od 300 djece. Što bi tek bilo da su uvjeti barem malo bolji…

Praktički kompletna škola nogometa družit će se ovih dana, jer u petak ujutro krenula su četiri autobusa prema Crikvenici, gdje će se igrati veliki turnir za sve uzraste. Kurilovčani su se prema Kvarneru zaputili sa 180 mladih nogometaša, koje prati 18 trenera, ali i otprilike 300 roditelja, što će reći da će se ovih dana u Crikvi odvijati prava gorička zabava. Klinci će uživati u nogometu i druženju, starci također, a uspomene će ostati.

A kad smo već kod stvaranja uspomena, okrenimo se i Alpas Cupu… Ove će se godine čuveni turnir za djecu održati 15. put, ponovno će okupiti 40 momčadi iz Hrvatske, Europe, ali i Australije, a one će opet biti podijeljene u deset skupina. Igrat će se 21. i 22. lipnja.

Što se seniorske momčadi tiče, odlazaka će biti, za Lukom Sedlačekom u Mraclin će navodno i Borna Cindrić, dok je Filip Turkalj, kako se može doznati, dogovorio odlazak u Gradiće. Bit će i dolazaka, ali zasad imena nije moguće doznati…

Nastavite čitati

Sport

Počelo je, počelo… Luka Sedlaček prvo veliko pojačanje Mraclina!

Kurilovec je izgubio iznimno važnog igrača, a Mraclin je dobio prvo pojačanje ovog ljeta, ujedno i – megapojačanje! Luka Sedlaček bio je ponajbolji igrač i strijelac četvrtog ranga, a sad stiže u peti…

Objavljeno

na

Objavio/la

Priča kaže da je sve počelo još na zimu, kad je priča koju su Luki Sedlačeku prezentirali vodeći ljudi NK Mraclina dala za razmišljati jednom od najboljih igrača Kurilovca. Klub s Udarnika ima svoje probleme i ograničenja, Sedla je već godinama bio dio te i takve stvarnosti, uživao i patio zajedno s ostatkom društva iz Kurilovca, a poziv iz Mraclina imao je zanimljiv sadržaj…

Otišao bi možda Sedlaček prema Grabi već na zimu, da nije bilo onoga Kup ogleda s Dinamom, utakmice koja se ne propušta.

A kad je i to prošlo, kad je sezona odrađena do kraja, došlo je vrijeme za rastanak. I za novi početak.

“S velikim zadovoljstvom predstavljamo naše prvo pojačanje za novu sezonu. Luka Sedlaček novi je igrač NK Mraclina!”, pohvalili su se Mraclinci u četvrtak poslijepodne, uz dodatak:

“Luka je igrač koji će svojim znanjem i kvalitetom osnažiti našu momčad. Odličan napadač, veliki pozitivac i kvalitetan čovjek za kojeg vjerujemo da će biti identitet novog NK Mraclin”

Identitet dosadašnjeg Mraclina bio je u velikoj mjeri Igor Hajduk, ikona turopoljskog nogometa i odnedavno umirovljeni nogometaš, a zamjena koja je stigla vjerojatno je najbolja moguća. Domaći igrač, dokazano kvalitetan, ponajbolji igrač višeg ranga…

“Luka je godinama ponajbolji strijelac i igrač 3. HNL i najbolji strijelac ovogodišnjeg kupa Hrvatske. Možemo još puno toga reći, ali vjerujemo da će Luka najviše govoriti na terenu i gurati im loptu v goool. Luka, dobrodošao!”, ponosno poručuju iz Mraclina.

Sedla je tako značajno oslabio Kurilovec, u kojem će imati prilično težak zadatak u potrazi za zamjenom za takvim igračem, dok je u Mraclinu samo otvorio niz dolazaka koji će uslijediti u idućim danima. Još šestorica igrača, kažu, već su dogovorena, razgovara se s još nekolicinom… Za početak, nije loše!

Nastavite čitati

Najave

Odbojkaška proljetna liga 2026 – 3. okupljanje u Velikoj Gorici

Objavljeno

na

Objavio/la

Treće okupljanje Odbojkaške proljetne lige za mlađe kadetkinje biti će održano u Velikoj Gorici, u nedjelju, 14. lipnja 2026. godine. Ovo je već peta godina održavanja ove lige, koja ima međužupanijski značaj, a zamišljena je kao razvojna liga za mlađe odbojkašice.

Velika Gorica, 12.06.2026. Najava: Odbojkaška proljetna liga-3.okupljanje. Foto: OPL

Kroz natjecanje i druženja stječu se nova prijateljstva, izgrađuje s timski duh i upoznaju se drugi gradovi, a ujedno se razvija i odbojkaški sport.

Velika Gorica, 12.06.2026. Najava: Odbojkaška proljetna liga-3.okupljanje. Foto: OPL

Ove godine u Ligi sudjeluje osam klubova sa 10 ekipa: OK Sunja, OK Petrinja, OK Velika Gorica, OK Kutina, OK Glina, HAOK Dubrava, OK Kelteks Karlovac, OK Feniks Sesvete, OK Velika Gorica 2 i OK Kutina 2.

Završno 3. okupljanje na programu je u nedjelju, 14. lipnja 2026. godine u Velikoj Gorici, u Gradskoj sportskoj dvorani. Početak natjecanja je u 09 sati.

Galerija fotografija

Odbojkaška proljetna liga 2026., 2. okupljanje u Glini (31.05.2026.)

REZULTATI  05.kolo: OK Kelteks – OK Sunja 2:0 (25:19, 25:12), OK Kutina 1 – OK Velika Gorica 2 0:2 (18:25, 21:25), OK Kutina 2 – OK Velika Gorica 0:2 (15:25, 20:25), OK Feniks – OK Glina 2:1 (25:5, 17:25, 15:11), OK Petrinja – HAOK Dubrava 0:2 (24:26, 16:25).

06.kolo: OK Kelteks – OK Velika Gorica 2 2:1 (25:10, 21:25, 15:11), OK Sunja – OK Velika Gorica 1 0:2 (15:25, 23:25), OK Kutina 1 – OK Glina 2:1 (25:18, 20:25, 15:10), OK Kutina 2 – HAOK Dubrava 0:2 (8:25, 9:25), OK Feniks – OK Petrinja 0:2 (22:25, 12:25).

07.kolo: OK Kelteks – OK Velika Gorica 1 2:0 (25:21, 25:13), OK Velika Gorica 2 – OK Glina 0:2 (23:25, 18:25), OK Sunja – HAOK Dubrava 0:2 (20:25, 25:27), OK Kutina 1 – OK Petrinja 0:2 (14:25, 14:25), OK Kutina 2 – OK Feniks 2:0 (25:17, 25:15).

Poredak: 1. HAOK Dubrava (7 7 0 14:0 14), 2. OK Kelteks (7 7 0 14:1 14), 3. OK Velika Gorica 1 (7 6 1 12:2 12), 4. OK Sunja (7 4 3 8:8 8), 5. OK Petrinja (7 3 4 7:8 6), 6. OK Feniks Sesvete (7 3 4 6:10 6), 7. OK OK Kutina 2 (7 2 5 4:10 4), 8. OK Velika Gorica 2 (7 1 6 4:12 2), 9. OK Glina (7 1 6 4:12 2), 10. OK Kutina 1 (7 1 6 3:13 2).

Nastavite čitati

Reporter 460 - 28.05.2026.

Facebook

Izdvojeno