Povežite se s nama

Sport

Goričani, uživajte! I, ako nije problem, ispišite povijest…

Nogometaši Gorice u utorak od 18 sati na svom stadionu igraju četvrtfinale Kupa Hrvatske protiv Hajduka, koji je i prošle sezone ispao iz ovog natjecanja na ovom stadionu. U polufinalu boljeg čeka Dinamo na Maksimiru

Objavljeno

na

Znam, jako dobro znam koliko bi prolazak u polufinale značio i klubu, i svim ljudima u klubu, ali i navijačima. Znam da Gorica nikad u povijesti nije bila u polufinalu Kupa, no ne želim o tome previše razmišljati, a pogotovo neću time opterećivati igrače, kaže trener Siniša Oreščanin u iščekivanju velike utakmice koja je pred njegovom momčadi.

Tri dana nakon prvenstvenog sudara, koji je završio 1-1, Goričani će u utorak u 18 sati još jedanput istrčati na megdan Hajduku, ovoga puta u četvrtfinalu Kupa Hrvatske. Ulog je ogroman, prolazak među četiri najbolja u ovom natjecanju, no “mač nad glavom” u ovom slučaju definitivno nije našoj momčadi.

– Kup je specifično natjecanje i zato očekujem taktičko nadmudrivanje, ali ono što ću svakako tražiti od svojih igrača je da u svemu tome uživaju. Mi samo želimo odigrati dobru utakmicu i, ako to zaslužimo, izboriti polufinale. Pritisak je, realno, ovoga puta na Hajduku – kaže Oreščanin.

I doista, Hajduk će ovom utakmicom pokušati spastiti sezonu, učiniti sve da ostane “živ” barem u ovom natjecanju, kad već u prvenstvu kaska za trećeplasiranom Goricom ogromnih 15 bodova. Iako im je pobjeda bila nužna u pokušaju da u ligi ostanu u kakvoj-takvoj igri za tu treću, europsku poziciju, Splićanima je onaj subotnji bod puna šaka brade. Gorica je zaslužila puno više i pokazala da ima igru za Hajduk. Sad to “samo” treba ponoviti. I zabiti gol ili dva više..

– Ova utakmica bit će drugačija jer je eliminacijska, ali naša priprema se ne mijenja. Napravili smo regeneraciju i analizu subotnje utakmice, vidjeli da smo u prvom poluvremenu dominirali, da bi se Hajduk digao u prvih 15-ak minuta nastavka, a nakon toga opet smo preuzeli konce u svoje ruke. Hajduk je i u subotu pokazao da ima individualnu kvalitetu, ali mi smo uvjereni da će pobjedu odnijeti momčadska igra. Ne mislim da je kolega Tramezzani išta skrivao u toj prvoj utakmici, ali mslim da će ova utakmica biti dobra za gledanje – istaknuo je trener Gorice.

U konkurenciju se vraća Josip Mitrović, koji u subotu nije igrao zbog žutih kartona, svi su zdravi i spremni, pa moramo vjerovati i da je Gorica spremna za ovaj veliki korak.

– Kažem, nitko sretniji od mene ako zaslužimo prolazak, ali u svakom slučaju nećemo ići u krajnost. Niti će biti euforije ako prođemo, niti će biti depresije ako ne uspijemo. Ponavljam, idemo uživati u onome što nas čeka – zaključio je Oreščanin.

Sedam puta dosad je Hajduk gostovao u Velikoj Gorici, pet puta je izgubio i dvaput izvukao po bod, a sad su Splićani uvjereni da je vrijeme i za prvu pobjedu. A mi smo, s druge strane, uvjereni da nije. I da je Gorica bolja, jača, čvršća i hrabrija. I da će se vratiti sve propušteno u subotu.

Ajmo, Gorica!

Sport

Kamp raste velikom brzinom: ‘Radovi sjajno napreduju, iznimno smo zadovoljni!’

Manje od godinu dana nakon otvaranja gradilišta, budući kamp Hrvatskog nogometnog saveza u Velikoj Gorici poprimio je jasne obrise zahvaljujući odličnoj dinamici izvođenja radova.

Objavljeno

na

U travnju 2025. godine svečano je otvoreno gradilište kampa Hrvatskog nogometnog saveza, a nakon deset mjeseci intenzivnih radova vidljiv je veliki do sada odrađeni posao.

– Iznimno smo zadovoljni dosadašnjom dinamikom radova jer smo ispoštovali sve rokove koji su bili postavljeni. Bez obzira koliko često obiđem gradilište, uvijek se ugodno iznenadim napretkom koji je iz mjeseca u mjesec vidljiv golim okom. Uvjeren sam da će se istim tempom i nastaviti, kako bismo ispunili postavljeni cilj da do ljeta 2027. godine otvorimo toliko željeni kamp. Zahvaljujem našem izvođaču Kamgradu i svim vrijednim djelatnicima, kao i našem odjelu infrastrukture, nadzornim inženjerima i svima zaslužnima za ovako uspješno provođenje ovog kompleksnog projekta. Naravno, velika zahvala ide i Vladi RH te Uefi na značajnoj podršci izgradnji kampa, kao i našem domaćinu, gradu Velikoj Gorici – poručio je predsjednik HNS-a Marijan Kustić.

Na budućem stadionu dovršeni su gotovo svi armiranobetonski radovi, dok je u tijeku izvedba armiranobetonske konstrukcije sjedećeg dijela tribina. Izvedena je većina armiranobetonskih stupova za prihvat čelične krovne konstrukcije natkrivanja tribina, kao i trakasti temelji prilaznog pješačkog mosta za pristup stadionu, dok su radovi na njegovim nadzemnim elementima u tijeku.

Istovremeno, na upravnoj zgradi koja će postati novo sjedište HNS-a, dovršeni su svi armiranobetonski radovi konstrukcije. U tijeku je izvođenje radova na unutarnjim elektrotehničkim instalacijama, radovima vodovoda i odvodnje, grijanja, hlađenja i ventilacije objekta kao i izrada pregradnih zidova. Započelo se sa radovima na aluminijskoj ostakljenoj fasadi sa sjeverne strane objekta.

Na prometnim površinama i pripadajućoj infrastrukturi završeni su ključni podzemni instalacijski radovi, uključujući sustave odvodnje i drenaže, kabelsku kanalizaciju, energetske kanale i magistralne vodove grijanja objekta i glavnog terena. Također su definirane prometne i parkirališne površine sa zapadne strane stadiona, te su u tijeku radovi na izvođenju vanjske rasvjete, fekalne odvodnje i magistralnim cjevovodima oko nogometnih terena. Izvedeni su i građevinski radovi na novoj trafostanici.

– Raduje me što imamo odličnu komunikaciju, koordinaciju i suradnju s izvođačem radova i nadzorom, čemu možemo zahvaliti uspješno poštivanje terminskog plana koji smo si postavili. Zahvaljujem predsjedniku Kustiću i rukovodstvu Saveza na iznimnoj podršci u radu – svjesni smo da je ovo strateški važan projekt za razvoj hrvatskog nogometa i zato smo potpuno usredotočeni da svaki detalj bude dobro i pravovremeno riješen. Sve dosadašnje izazove, kakvih u ovakvom projektu uvijek ima, uspješno smo zajednički riješili te sam sigurna da ćemo istim tempom nastaviti sve do konačnog cilja, a to je otvaranje nacionalnog nogometnog centra i novog sjedišta Saveza – izjavila je Andrea Dokuš, voditeljica HNS-ovog odjela infrastrukture.

Nastavite čitati

Sport

Najmlađi na terenu! NK Gradići pokreće nogometni vrtić za djecu od četiri do šest godina

Treninzi počinju u ožujku.

Objavljeno

na

Objavio/la

Nogometni klub Gradići otvorio je upise u nogometni vrtić namijenjen djevojčicama i dječacima u dobi od četiri do šest godina. Treninzi počinju u ožujku na ŠRC-u Gradići, a trener će im biti Josip Petrović, sportski direktor i voditelj Škole nogometa

Susreti će biti dva puta jedno po sat vremena, a uključivat će ​​razne vježbe i poligone s nogometnim elementima.

Više informacija možete dobiti putem broja telefona 091 532 7377, putem kojeg se ujedno možete i prijaviti.

Nastavite čitati

Sport

FOTO Učenici Ekonomske škole odličnom igrom pobijedili na gradskom natjecanju u košarci

Objavljeno

na

Objavio/la

Gradsko natjecanje školskih sportskih društava (ŠSD) srednjih škola u košarci za mladiće u organizaciji Gimnazije Velika Gorica održano je jučer (srijeda, 18.02.2026.) u dvorani Srednje strukovne škole.

Velika Gorica, 18.02.2026. Gradsko natjecanje srednjih škola u košarci. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 18.02.2026. Gradsko natjecanje srednjih škola u košarci. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Za naslov najboljeg natjecala su se 4 ŠSD-a: ŠSD GVG (Gimnazija, voditelj Gordan Polan, prof. viši savjetnik), ŠSD Gorek (Ekonomska škola, voditelj Marko Novaković, prof.), ŠSD Velgor (Srednja strukovna škola, voditelj Tomislav Škrinjarić, prof.) i ŠSD Zrakoplovac (Zrakoplovna tehnička škola Rudolfa Perešina, voditelj Krešimir Lušić, prof.).

Velika Gorica, 18.02.2026. Gradsko natjecanje srednjih škola u košarci. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 18.02.2026. Gradsko natjecanje srednjih škola u košarci. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Turnir je odigran po kup sustavu, utakmice su igrane u trajanju 4×5 minuta, sudio je Ivan Crnković. Pobjednici su mladići iz Ekonomske škole, koji su u susretu za prvo mjesto pobijedili sastav Srednje strukovne škole rezultatom 40:25.

Velika Gorica, 18.02.2026. Gradsko natjecanje srednjih škola u košarci. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 18.02.2026. Gradsko natjecanje srednjih škola u košarci. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Tri prvoplasirane ekipe nagrađene su odgovarajućim medaljama, a pobjednik se plasirao na županijsko natjecanje u košarci.

Galerija fotografija

Gradsko natjecanje srednjih škola u košarci za mladiće 2025./2026.

REZULTATI  Polufinale  ŠSD Zrakoplovac – ŠSD Velgor 17:31, ŠSD GVG –ŠSD Gorek 28:34. Za 3. mjesto: ŠSD GVG – ŠSD Zrakoplovac 48:22.  Finale: ŠSD Gorek – ŠSD Velgor 40:25.

ŠSD Gorek: Lukas Galeković, Patrik Đurović, Andrija Hrstić, Patrik Vidak, Ivano Iljkić, Luka Habijanec, Gabrijel Kovačević, Roko Imprić, Dominik Kelava, Vid Mareković, Nikola Huzjak, Leon Ćosić. Voditelj: Marko Novaković, prof.

Nastavite čitati

Sport

Sport u fokusu – Velika Gorica domaćin stručnog skupa o ulozi sporta u zajednici

Tijekom skupa održat će se tri predavanja.

Objavljeno

na

Objavio/la

Velika Gorica će biti domaćin stručnog skupa posvećenog ulozi sporta u razvoju lokalne zajednice. U organizaciji Zajednice sportskih udruga Grada Velike Gorice i Zavoda za znanstvenoistraživački i umjetnički rad HAZU Velika Gorica, u srijedu 25. veljače s početkom u 18 sati u Interpretacijskom centru Muzeja Turopolja raspravljat će se o širem društvenom značaju sporta, od povijesnog konteksta do današnjih izazova i postignuća.

Program donosi tri tematska izlaganja. Prof. dr. sc. Nino Žganec s Pravnog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu govorit će o utjecaju i važnosti sporta u razvoju zajednice. Zatim će doc. dr. sc. Stipica Grgić iz Hrvatskog instituta za povijest predstaviti kako je sport od kraja 19. do sredine 20. stoljeća postao dio svakodnevice u Hrvatskoj. Za kraj, Darko Blažinčić, magistar kineziologije iz Zajednice sportskih udruga Velike Gorice pričat će na temu “Zašto je Velika Gorica Europski grad sporta”.

Više detalja dostupno je ovdje.

Nastavite čitati

Sport

Dva vikenda, dva izazova! 4 zlata i novi pehar za Taekwondo klub Velika Gorica

Od Innsbrucka do Rugvice.

Objavljeno

na

Objavio/la

Velikogorički taekwondoaši iza sebe imaju dva važna međunarodna natjecanja. Na G1 Austria Openu u Innsbrucku, jednom od najjačih europskih turnira s 1.650 natjecatelja iz više od 40 država, klub je prvi put nastupio u seniorskoj konkurenciji.

Seniorski debi upisale su Lana Gavrilov (-49 kg), Katarina Bačurin (-53 kg) i Dora Habijančić (-62 kg). Iako su zaustavljene u prvom kolu, nastup na bodovnom G1 turniru, koji se računa za svjetsku rang ljestvicu i kriterij je Hrvatskog olimpijskog odbora, predstavlja važan korak u razvoju klupskog seniorskog programa.

Međutim, vrhunac je stigao nekoliko dana kasnije na M2 Openu u Rugvici. U konkurenciji 560 natjecatelja iz pet država, Goričani su osvojili četiri zlatne medalje i ekipni pehar za treće mjesto u ukupnom poretku kadeta i kadetkinja.

Zlato su osvojili Borna Kralj (mlađi kadet), Paula Kučiš (kadetkinja), Matej Turković (kadet) i Patrik Lončar (kadet). U juniorskoj konkurenciji Lana Horvat i Lejla Lea Kajfeš zauzele su peta mjesta na prvom kriterijskom turniru za juniorsko Svjetsko prvenstvo.

Novi ispit čeka ih već 28. veljače na Juniorskom prvenstvu Hrvatske u Kninu.

Nastavite čitati

Reporter 456 - 18.12.2025.

Facebook

Izdvojeno