Povežite se s nama

Najave

Gorica više nema pravo na kiks, Kurilovec u Zagorju, Gradići u lovu na treću poziciju, poraz Turopolja

Evo kakav je raspored nogometnih utakmica za vikend…

Objavljeno

na

Stiže nam nogometni vikend 10. i 11. travnja 2021. godine. Od minulog dužni smo rezultat 2. županijske lige istok 17. kolo gdje je Turopolje u Božjakovini poraženo 0:1 od Brcka pa se zakomplicirao poredak: 1. Turopolje 31 bod, 2. Croatia 30, 3. Brcko 30, 4. Graničar Tučenik 28.. U nedjelju 11. travnja Turopolje igra doma kontra Mladosti iz Obedišća.

Profesionalci elitne lige odrađuju 28. od planiranih 36 kola 1. HNL. U subotu u Veliku Goricu stiže Varaždin, a sve osim pobjede Gorice bio bi velik kiks za naše u pohodu na Euro natjecanje.

Trećeligaš Kurilovec proljetos i dalje melje suparnike, a pravi ispit bit će u nedjelju u Zagorju. Gaj Mače je neugodan vani, a još više doma
i momčad trenera Pancirova morat će se pokazati u pravom svjetlu da zadrži vrh poretka i prednost od tri boda.

Četvrto ligaši odrađuju 21. rundu prvenstvenog natjecanja. Vodeće Ravnice (48 bodova) i drugi Lukavec (46) jure prema 3. HNL u neizvjesnom nadmetanju za prvaka. Lukavcu stiže Zelina a trećem Dinamu u Obrež dolazi Zagreb. Gradići su i dalje peti jer je u zaostaloj utakmici Zagreb dobio u Slunju. Upravo je Slunj novi suparnik Gradiću i to u predgrađu Velike Gorice. Proljetos preporođena Odra mora u Hrastje po pobjedu u prodoru prema sredini ljestvice.

U petom rangu Jedinstvenoj županijskoj ligi vodeći Samobor je nedodirljiv (52 boda), a za drugu poziciju “ratuju” TOP iz Kerestinca i Mraclin koji imaju po 46 bodova. Mraclinu dolazi susjedni Polet iz Buševca, a na TOP ide Jelačić iz Vukovine. Mogu li vukovi trenera Stefana Rajića pomoći sebi ali i Mraclinu? Turopoljac igra u Križu kod konačno probuđene Sloge (dvije za redom prve pobjede), a Klas i Lomnica putuju u Jakovlje Dinamu i na Mladinu Vinogradaru. Jesu li to putovanja bez nade? Klas je u vrlo opasnoj situaciji jer je stepenicu iznad posljednje Sloge samo s dva boda više.

Velike bitke vode se za prvaka u 1. županijskoj ligi istočne skupine. Prva je Kupa iz Pokupskog (36 bodova iz 17 utakmica), druga Meštrica iz Gornje Lomnice (34 boda, 18 utakmica odigrano), treći Kloštar Ivanić (34 boda, 18 utakmica), četvrta Mladost Obrezina (32 boda, 18 utakmica), peti Vatrogasac Kobilić (32 boda, 17 utakmica), šesta Lonja iz Lonjice (30 bodova, 17 utakmica), sedmi Ban Jelačić iz Banovog (27 bodova, samo 15 odigranih utakmica)..U 20. kolu Kupa je slobodna (liga broji 15 klubova), Meštrica igra doma s Jelačićem iz Banovog, a Mladost iz Obrezine ide u Kloštar Ivanić. Možda najlakši posao ima Vatrogasac u Kobilići kontra Bune dok Lonji neće biti ugodno u Novom Čiču kod Dinama Hidrel.

RASPORED UTAKMICA:

1.HNL, 28. kolo

Subota, 10. travnja 2021.:

Gorica – Varaždin (Velika Gorica, stadion HNK Gorice, 17.00)

3.HNL središte, 22. kolo

Nedjelja, 11. travnja 2021.:

Gaj Mače – Kurilovec (Mače, 11.00)

4. HNL središte, 21. kolo

Subota, 10. travnja 2021.:

Dinamo (OO) – Zagreb (Odranski Obrež, 16.30)

Lukavec – Zelina (Lukavec, 16.30)

Nedjelja, 11. travnja 2021.:

Gradići – Slunj (Gradići, 16.30)

Croatia Hrastje – Odra (Hrastje, 16.30)

JŽNL, 22. kolo

Subota, 10. travnja 2021.:

TOP Kerestinec – Jelačić (V) (Kerestinec, 16.30)

Sloga – Turopoljac (Križ, 16.30)

Nedjelja, 11. travnja 2021.:

Mraclin – Polet Buševec (Mraclin, 16.30)

Dinamo – Klas (Jakovlje, 16.30)

Vinogradar – Lomnica (Mladina, 16.30)

 

1. ŽNL istok, 20. kolo

Subota, 10. travnja 2021.:

Kloštar – Mladost Obrezina (Kloštar Ivanić, 16.30)

Nedjelja, 11. travnja 2021.:

Posavec – Zvekovac (Lekneno, 16.30)

Dinamo Hidrel – Lonja (Novo Čiče, 16.30)

Meštrica – Ban Jelačić Banovo (Gornja Lomnica, 11.00)

Vatrogasac – Buna (Kobilić, 16.30)

2. ŽNL istok, 18. kolo

Nedjelja, 11. travnja, 2021.:

Turopolje – Mladost Obedišće (Turopolje, 16.30)

Najave

Kravarsko slavi Dan općine – 30. rođendan i Dan župe

Svečanost započinje svetom misom u crkvi Uzvišenja Svetog Križa

Objavljeno

na

Općina Kravarsko poziva svoje mještane u nedjelju 14. rujna na program obilježavanja 30. godina Općine Kravarsko i Dana župe, koji započinje svetom misom u 11 sati u crkvi Uzvišenja Svetog Križa.  

Obljetnica će se proslaviti od 14 sati na sportskim terenima Kravarsko u organizaciji Društva sportske rekreacije “Sportskim igrama mladih”, a od 18h u Domu kulture Kravarsko slijedi i zabava uz glazbeni sastav Dinacordi-Luna band. 

Nastavite čitati

Najave

Vani je novi Reporter: “Čič beach” u nastajanju, pjesnikinja, vatrogasci i trener…

Potražite svoj besplatan primjerak na poznatim lokacijama po gradu i okolici

Objavljeno

na

Od ovog četvrtka na dobro poznatim lokacijama po gradu i okolici potražite svoj primjerak novog izdanja, ukupno 452., vaših omiljenih lokalnih novina. Reporter i u ovom broju donosi vijesti, izvještaje, reportaže, intervjue i teme među kojima bi svatko trebao pronaći nešto po svome ukusu.

Na gradskim stranicama donosimo izvještaj s polaganja vijenaca povodom Oluje, kao i s dodjele priznanja našoj 153. brigadi. Veseli početak gradnje dječjeg vrtića u Pokupskoj ulici, kao i najava da će uskoro krenuti gradnja objekta u Kolarevoj, a veseli i pokretanje priče oko uređenja jezera Čiče. Nacrti postoje, ideja postoji, a sad je i proces pokrenut…

Nakon dvije nagrade u kratkom periodu razgovarali smo s goričkom pjesnikinjom sa zagrebačkom adresom Zdenkom Mlinar, a opraštamo se i od miljenika Donje Lomnice, Josipa Šafrana zvanoga Gumeni. Duplerica pripada DVD-u Kravarsko, dobitnicima županijske nagrade za ovu godinu, čiji čelni ljudi su nam ispričali njihovu priču.

Predstavljamo i Moniku Antolović, vlasnicu brenda “Aromarica”, donosimo savjete iz ljekarni, ali i novosti iz gradskih tvrtki. Na sportskim stranicama prostor je dobio Damir Milanović Milka, mladi trener na novom početku, jer ikona turopoljskog nogometa okončala je suradnju s drugom ikonom turopoljskog nogometa, Deanom Klafurićem…

Potražite svoj primjerak.

Nastavite čitati

Kultura

FOTO ‘Stare seoske igre Kobilić 2025’ – tko je spreman za natjecanje?

Objavljeno

na

Objavio/la

Povodom obilježavanja Dana Mjesnog odbora Kobilić uz pokroviteljstvo Grada Velike Gorice i organizaciji NK Vatrogasac uz potporu Vijeća MO Kobilić na nogometnom igralištu u Kobiliću bit će održana u nedjelju, 24.08.2025., manifestacija ”Stare seoske igre Kobilić 2025”.

Velika Gorica,22.08.2025. Najava ‘Stare seoske igre Kobilić 2025’. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica,22.08.2025. Najava ‘Stare seoske igre Kobilić 2025’. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Natjecati će se ekipe koje mogu imati maksimalno 5 članova, muških ili ženskih, a može i miješani sastav. Natjecanje se odvijati u 9 disciplina: skok u dalj, nošenje jajeta u žlici, pretakalo, vožnja tački, bacanje kamena s ramena, trčanje u vreći, potezanje užeta, trka parova i bistrički ringišpil.

Velika Gorica,22.08.2025. Najava ‘Stare seoske igre Kobilić 2025’. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica,22.08.2025. Najava ‘Stare seoske igre Kobilić 2025’. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Za sve sudionike, navijače i posjetitelje organizator priprema besplatan grah s kobasicama. Nakon završetka sportskih natjecanja biti će najboljima odnosno najvještijima podijeljene nagrade te nastaviti druženje na otvorenom.

Galerija fotografija

Nastavite čitati

Kultura

FOTO Plesni klub Barbara organizira 4. besplatnu radionicu i igraonicu

Objavljeno

na

Objavio/la

Plesni klub Barbara i ove godine, uz potporu Srednje strukovne škole Velika Gorica i Gradskog bazena, organizira jednotjednu 4. plesnu radionicu i igraonicu za školarce Velike Gorice (od 25. do 29.08.2025.).

Velika Gorica,22.08.2025. Najava PK Barbara organizira besplatnu radionicu i igraonicu

Besplatna zabava, druženje i učenje plesnih vještina za djecu od 7 do 12 godina, radionicu i igraonice vode licencirane trenerice.

Velika Gorica,22.08.2025. Najava PK Barbara organizira besplatnu radionicu i igraonicu. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica,22.08.2025. Najava PK Barbara organizira besplatnu radionicu i igraonicu. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Početak je u maloj sportskoj dvorani Srednje strukovne škole u ponedjeljak, 25. kolovoza u 09:30 sati. Djeca plešu i igraju se do 12 sati, zatim prelaze u Gradski bazen i uživaju u kupanju do 13 sati. Takav program je cijeli tjedan, završetak je u petak, 29. kolovoza.

Velika Gorica,22.08.2025. Najava PK Barbara organizira besplatnu radionicu i igraonicu

Još par slobodnih mjesta – tko prije – njegovo!!

Galerija fotografija

 

Nastavite čitati

Najave

FOTO Najava: Završnica 5.MNL VG Sjever u Kosnici

Objavljeno

na

Objavio/la

Završnica 5.Malonogometne lige VG Sjever bit će odigrana utakmicama 09. kola na igralištu u Kosnici, u subotu, 09. kolovoza 2025. godine. Šćitarjevo je uvjerljivi pobjednik ovogodišnje Lige, a za 2. i 3. mjesto kandidati su Velika Mlaka, Kurilovec i Obrezina.

Velika Gorica, 07.08.2025. Najava: Završnica 5.MNL VG Sjever u Kosnici-09.kolo. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Velika Gorica, 07.08.2025. Najava: Završnica 5.MNL VG Sjever u Kosnici-09.kolo. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Prema obavijesti koju smo dobili od voditelja Lige Josipa Vlašića, priprema se i mini turnir za igrače iz kategorije U-16, na prijedlog MNK Kosnica. ”Cilj ovog turnira je okupiti podmladak koji prati Ligu, igrački i navijački. Nastupit će 4 ekipe: Kurilovec, Velika Mlaka, Kosnica i Andautonija (zajednička ekipa Obrezine i Šćitarjeva). Ovim putem zahvaljujem se voditeljima ekipa, koji su okupili našu mladost”, bio je kratak voditelj Vlašić.

Turnir mladih snaga MNL VG Sjever  Raspored (subota, 09.08.2025.): 12:00 Andautonija – Kosnica, 12:25 Velika Mlaka – Kurilovec, 13:00 Kosnica – Kurilovec, 13:25  Andautonija – Velika Mlaka, 14:00 Velika Mlaka – Kosnica, 14:25 Kurilovec – Andautonija; 15:00 Za 3.mjesto, 15:25 Finale, 16:00 Proglašenje pobjednika.

Cjelodnevno druženje podržavaju Mjesni odbor Kosnica i sponzori te će biti osiguran ručak za mlade ekipe i njihove roditelje.

Galerija fotografija

5.Malonogometna liga VG Sjever 2025., 09. kolo

Raspored 09.kola (Kosnica, subota, 09.08.2025.): 17:00 Pleso – Kurilovec, 17:40 Šćitarjevo – Gradići, 18:20 Petrovina – Rakarje, 19:00 Obrezina – Velika Mlaka, 19:40 Kosnica – Mičevec.

Rezultati 08. kola (Rakarje, nedjelja, 03.08.2025.): Rakarje – Šćitarjevo 0:2 (Tadić, Smajić), Velika Mlaka – Petrovina 4:1 (Banić 3, Đuračić / Rajić), Kurilovec – Obrezina 0:4 (Orešković 4), Gradići – Kosnica 1:1 (Belčić / Grdić), Mičevec – Pleso 2:0.

Redoslijed: 1. Šćitarjevo 22 (8 7 1 0 28:4), 2. Velika Mlaka 16 (8 5 1 2 21:10), 3. Kurilovec 16 (8 5 1 2 20:11), 4. Obrezina  15 (8 5 0 3 21:15), 4. Gradići 13 (8 4 1 3 18:15), 5. Rakarje 13 (8 4 1 3 12:12), 7. Pleso 7 (8 2 1 5 9:22), 8. Mičevec 6 (8 2 0 6 9:15), 9. Petrovina 6 (8 2 0 6 11:21), 10. Kosnica 2 (8 0 2 6 6:31).

Nastavite čitati

Reporter 452 - 28.08.2025.

Facebook

Izdvojeno