ktc
Povežite se s nama

Sport

Gorica u Šibeniku: ‘Realni smo, treba nam pobjeda kao okidač…’

Nogometaši Gorice u utorak od 17 sati igraju utakmicu 30. kola HT Prve lige u gostima kod Šibenika. Ponovno neće biti Kristijana Lovrića, no dobra je vijest da se ne radi o težoj ozljedi

Objavljeno

na

Situacija je dobra. Dosta smo razgovarali ova dva dana, a nešto smo uspjeli i trenirati, iako nismo imali baš puno vremena za pripremu utakmice, rekao je trener HNK Gorice Siniša Oreščanin uoči gostovanja u Šibeniku (utorak, 17 sati) i tri dana nakon domaćeg poraza od Slaven Belupa (0-1), šeste utakmice u nizu bez pobjede u prvenstvu, druge uzastopne domaće bez postignutoga gola…

– Realni smo. Pokušavamo tako gledati na stvari. Nogomet je takav sport, tu se događaji i usponi i padovi, pa čak ni najbolji klubovi na svijetu teško mogu izdržati cijelu sezonu bez nekih malih padova. I zato pokušavamo ostati realni, sagledavati stvari onakvima kakve jesu. Svjesni smo da smo imali nekih pehova, kako s ozljedama, tako i u samim utakmicama koje smo odigrali u posljednje vrijeme, kroz šanse koje nismo realizirali… Imali smo problem realizacije, ali vjerujemo da i zakonom velikih brojeva mora doći trenutak u kojem ćemo koristiti svoje šanse, postići gol. I taj bi trenutak mogao biti okidač za povratak na pravi put – analizirao je učinjeno u posljednje vrijeme trener Oreščanin.

U pehove o kojima je govorio definitivno spada i velik broj ozljeda ključnih igrača, jer nakon Joeya Suka, protiv Slaven Belupa nije bilo ni Kristijana Lovrića, ni Matthewa Steenvoordena… Dobra je vijest da Lovrićeva ozljeda nije teže prirode, da bi se najbolji gorički strijelac trebao vratiti već u nekoj od sljedećih utakmica. Za Šibenik ga ipak neće biti, štedjet će koljeno.

– Čuli smo nekoliko mišljenja i kako stvari stoje, Kristijan bi se trebao priključiti momčadi od sljedećeg tjedna. Međutim, s obzirom na sve što nas se događa u posljednja tri tjedna, pušem i na hladno. Steenvoorden se oporavio od upale pluća, ide s nama na put i vidjet ćemo koliko ćemo ga koristiti. Do daljnjega nećemo moći računati na Anthonyja Kalika, možda čak i do kraja sezone… Imamo problema, ali ne želimo se izvlačiti na takve stvari, fokusirani smo na naše unutarnje rezerve – istaknuo je Oreščanin i nastavio:

– Želimo se vratiti na razinu onih igara na kojoj smo bili sve do ova posljednja tri kola. Prije toga bilo je, mislim, jako dobro, a i u ove zadnje tri bilo je dobrih trenutaka, unatoč svoj negativnosti koja je nastala, što je i normalno. Želimo produžiti ta dobra razdoblja što je duže moguće, imati veći kontinuitet, nadamo se da će nam to donositi i bolje rezultate.

Neće Gorica, naravno, imati nimalo lagan posao na Šubićevcu, u pokušaju da lošoj seriji stane na kraj. S druge strane bit će Šibenik, momčad koja je nedavno promijenila trenera, ali ostala je podjednako neugodan protivnik.

– Šibenik vrlo dobro ‘pluta’ kroz ligu ove sezone, mislim da je i bivši trener, kolega Rendulić, radio dobar posao, a dolaskom novog trenera nešto su drukčiji. Vidi se tu španjolski štih, vrlo su agresivni, teže igri i sigurno nas očekuje jedna zanimljiva utakmica – zaključio je Oreščanin.

Sport

Mraclin slavio protiv Turopoljca i izborio polufinale Kupa NSVG

Objavljeno

na

Objavio/la

U dvoboju domaćeg Turopoljca i Mraclina, čija se momčad u natjecanje uključila u četvrtfinalu, gosti su slavili s 3:1 i izborili plasman u polufinale. Prvo poluvrijeme završilo je bez pobjednika. Mraclin je poveo u 20. minuti pogotkom Ivana Kosa, no samo osam minuta kasnije Filip Saraf poravnava rezultat. U nastavku susreta gosti su potvrdili kvalitetu i riješili pitanje pobjednika golovima Ivana Rajića u 53. te Igora Hajduka u 83. minuti.
Mraclin će u polufinalu 6. svibnja igrati protiv susjednog Poleta iz Buševca, koji je s 2:0 bio bolji od Lukavca. U drugom polufinalu sastaju se Kurilovec, koji se zbog ranga natjecanja tek sada uključuje u Kup, i Buna, koja je u Vukovini minimalno s 1:0 svladala Jelačić.

KUP NS VELIKA GORICA – četvrtfinale

TUROPOLJAC – MRACLIN 1:3

KUČE. Igralište Kneje. Gledatelja 80.
Sudac: Sučić. Pomoćnici: Prpić i Mirenić.

STRIJELCI: 0:1 – I. Kos (20), 1:1 – F. Saraf (28), 1:2 – Rajić (53), 1:3 – Hajduk (83).

TUROPOLJAC: Buđak, Domić, Gogić, Blažičko (od 61. J. Saraf), Bogović, F. Saraf, Jandriš, Matasić, Krasnić, Preradović (od 40. Horvat), Blažev. Trener: Romano Župetić.

MRACLIN: Zagorac, Smolković, J. Domitrović (od 58. Marjanović), Rajić, Matić (od 79. Tokić), Đurašić, Krilić (od 72. Jančić), Brdek, I. Kos (od 79. Godinić), Borovac, Hajduk. Trener: Marko Pancirov.

Nastavite čitati

Sport

Kiša nije spriječila sedamdeset trkača – održano drugo kolo Turopoljske lige cestovnog trčanja

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: AK Turopolje/FB

Unatoč laganoj kiši, na jučerašnjem drugom kolu Turopoljske lige cestovnog trčanja u organizaciji AK Turopolje startalo je više od sedamdeset natjecatelja.

Na kratkoj dionici od četiri kilometra najbrži muškarac bio je Slavko Parlov s vremenom 14:31, ispred Sanela Fazlića (16:03) i Zvonimira Brkića (16:21). Kod žena na istoj stazi slavila je Pia Teskera s vremenom 16:18, a pratile su je Kristina Terzić i Željka Kaurić, obje s vremenom 20:00 odnosno 20:29.

Na zahtjevnijoj, osmokliometarskoj dionici, pobjedu kod muškaraca odnio je Martin Marčec s odličnih 29:37, dok je kod žena najbrža bila Jasna Mikulić s 39:34.

U hodanju na četiri kilometra prva je stigla Antonija Marton s 41:43, ispred Martine Marton Fazlić (59:59). Najmlađi sudionici istrčali su 500 metara, a među njima najbrža je bila Roza Biškup s 2:15, ispred Marisa Štrige (2:16) i Eve Biškup (2:19).

Nastavite čitati

Sport

FOTO Visoka pobjeda Klasa, VG Boys izgubili od Gradića

Objavljeno

na

Objavio/la

Liga veteranskih momčadi Nogometnog saveza Velika Gorica (NSVG) nastavljena je utakmicama 16. kola. Iznenađenje je poraz VG Boysa u susretu s Gradićima te neodlučeno između Kurilovca i Lukavca. Vodeći Klas je i u susretu s Hruševcem demonstrirao svoju super efikasnost.

Kobilić, 13.04.2026. Liga veterana NSVG-a, 16.kolo: VG Boys-VNK Gradići 1:2. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Kobilić, 13.04.2026. Liga veterana NSVG-a, 16.kolo: VG Boys-VNK Gradići 1:2. Foto: David Jolić/cityportal.hr

VG Boys su u prvom poluvremenu došli u vodstvo u 26. minuti pomalo sretnim golom Škrinjarića, ali to nije puno zasmetalo Gradiće, koji su nakon samo tri minute izjednačili.

Kobilić, 13.04.2026. Liga veterana NSVG-a, 16.kolo: VG Boys-VNK Gradići 1:2. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Kobilić, 13.04.2026. Liga veterana NSVG-a, 16.kolo: VG Boys-VNK Gradići 1:2. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Igra je i u drugom poluvremenu bila izjednačena, ali dojam je da su Gradići željeli nešto više od neodlučenog rezultata. Drugi pogodak za Gradiće postigao je Beg, koji je s dvadesetak metara silovito zabio loptu pod gredu.

Kobilić, 13.04.2026. Liga veterana NSVG-a, 16.kolo: VG Boys-VNK Gradići 1:2. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Kobilić, 13.04.2026. Liga veterana NSVG-a, 16.kolo: VG Boys-VNK Gradići 1:2. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Nakon toga uslijedila je nešto življa napadačka igra Boysa, ali nije bilo dovoljno da izbjegnu svoj četvrti poraz i skliznu na 4. mjesto u trenutačnom poretku. Utakmice 17. kola igraju se u petak (17. travnja) i u ponedjeljak (20. travnja).

Galerija fotografija

Liga veteranskih momčadi NSVG-a 2025./2026., 16. kolo

Rezultati 16. kola (10./13.04.2026.): Buna – Vatrogasac 1:2, Dinamo – Polet 4:3, Posavec – Velika Mlaka 1947 0:3, Klas – Hruševec 9:4, VG Boys – Gradići 1:2, Kurilovec – Lukavec 2:2, Lekenik slobodni.

Rezultati 15. kola (03./06.04.2026.): Polet – Posavec 1:1, Vatrogasac – Dinamo 4:1, Lukavec – Buna 0:1, Kurilovec – Gradići 5:0, Lekenik – Klas 1:1, Hruševec – VG Boys odgođeno, Velika Mlaka 1947 slobodni.

Poredak nakon 16. kola: 1. Klas 36 (14 11 3 0 68:18), 2. Kurilovec 34 (15 11 1 3 50:16), 3. Dinamo 31 (15 10 1 4 50:27), 4. VG Boys 30 (14 10 0 4 46:16), 5. Vatrogasac 28 (15 9 1 5 31:22), 6. Velika Mlaka 1947 25 (14 8 1 5 35:26), 7. Lekenik 20 (14 6 2 6 29:34), 8. Buna 17 (15 5 2 8 20:27), 9. Lukavec 15 (15 4 3 9 21:25), 10. Gradići 11 (15 3 2 10 12:50), 11. Polet 10 (15 3 1 11 19:36), 12. Hruševec 8 (13 2 2 9 18:58), 13. Posavec 8 (15 1 5 9 9:53).

Nastavite čitati

Sport

Karate klub Centar se vraća s broncom i tri peta mjesta s Kupa Hrvatske

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: Karate klub Centar Velika Gorica

Mladi karatisti iz Karate Kluba Centar Velika Gorica nastupili su na Kupu Hrvatske, održanom u nedjelju, 12. travnja u Zagrebu.

Lara Dugonjić Dugonjić je u kategoriji djevojčica rođenih 2013. godine, do 49 kilograma, izborila broncu. Uz nju su na turniru nastupili i Patrik Jeromić, Sara Brletić te Kim Kumic. Nažalost, svi oni su ostali tik do medalje. Poraženi su u borbama za broncu te su natjecanje završili na petim mjestima.

“Klub nastavlja s kvalitetnim i sustavnim rado. Fokus ostaje na strpljivom razvoju mladih natjecatelja. Upravo iz ove generacije očekuju se vrlo dobri rezultati u skoroj budućnosti, kako na nacionalnoj razini, tako i na međunarodnim natjecanjima koja slijede, a ističemo Svjetsku ligu mladih u Poreču na kojoj će karate klub Centar nastupiti po prvi put i okušati se sa najboljima”, rekla je glavna trenerica Ines Grdenić.

Nastavite čitati

Sport

FOTO Prekid nogometne utakmice u Kobiliću

Objavljeno

na

Objavio/la

Utakmica 14. kola Druge županijske lige-Istok u Kobiliću između NK Vatrogasac i NK Gaj (Gaj) prekinuta je u 58. minuti nakon prekršaja i izazvane žestoke reakcije.

Kobilić, 12.04.2026. Druga ŽŽNL-Istok, 14.kolo: NK Vatrogasac – NK Gaj 3:0, prekid u 58. minuti. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Kobilić, 12.04.2026. Druga ŽŽNL-Istok, 14.kolo: NK Vatrogasac – NK Gaj 3:0, prekid u 58. minuti. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Kobilić, 12.04.2026. Druga ŽŽNL-Istok, 14.kolo: NK Vatrogasac – NK Gaj 3:0, prekid u 58. minuti. Foto: David Jolić/cityportal.hr

U službenom zapisniku, između ostalog, stoji: ”…U 58. minuti domaći igrač br.19, nakon opravdano dosuđenog prekršaja nad njim, snažno je udario nogom u predjelu stražnjice gostujućeg igrača koji je napravio prekršaj i koji je nakon istog završio na travi u poluležećem položaju. Odmah nakon toga nastao je stampedo u šprintu po terenu svih igrača i vratara obje momčadi, a naročito gostujućih igrača prema domaćem igraču br.19. U par sekundi, na malom prostoru su se našli gotovo svi igrači obje momčadi te su na kraju završili na ogradi središnjeg zapadnog dijela terena gdje je došlo do generalnog međusobnog guranja, navlačenja za dresove, razdvajanja te vjerojatno i nekog međusobnog udaranja igrača u toj masi. Na navedeni dio terena su došli i redari domaćeg kluba s oznakama te i dio publike koja prema navodima sudaca nije ulazila u teren već je bila na ogradi s vanjske strane…U tom događanju najviše je stradao gostujući igrač br.9, kojem je kasnije pozlilo i kolima Hitne odvezen je na daljnje pretrage u KB Dubrava. Gostujući igrači su se međusobno konzultirali te definirali da ne mogu nastaviti utakmicu, jer su u stanju šoka zbog gore navedenih događanja i povukli se u svlačionicu.”

Galerija fotografija

Druga ŽNL – Istok 2025./2026., 14. kolo

NK Vatrogasac – NK Gaj (Gaj) 3:0 (2:0), prekid u 58. minuti

Kobilić. Stadion: ŠRC Kobilić. Gledatelja: 60. Nedjelja, 12.04.2026., 17 sati. Sudac: Tihomir Čunčić. Pomoćni suci: Davor Merkaš i Tihomir Bratković (svi Velika Gorica). Delegat: Zdenko Hrešć (Velika Gorica). Strijelac: 1:0 – Mijatović (15), 2:0 – Mijatović (37), 3:0 – Mijatović (49).

VATROGASAC: Grabović, Hrženjak (od 46. Jovanić), Haraminčić, Kovačević (od 46. Sukser), Lihtar, Vukadin, Berišić, Mijatović, Kirinić, Vodelšek, Wesseh. Trener: Kristijan Golub.

GAJ: Kuten (od 12. Medverec), Berko, F.Hren, Špekuljak, Benko, Gregoran, Čulina, Ma.Suša, Jovanović, Mi.Suša, M.Hren. Trener: Tomislav Biškupec.

Nastavite čitati

Reporter 458 - 31.03.2026.

Facebook

Izdvojeno