Povežite se s nama

Sport

Gorica u pripreme s devet juniora, Niko Janković napustio klub

Nogometaši Gorice krenuli su u pripreme za proljetni dio sezone s 32 igrača, među kojima je i devet juniora. Cijele pripreme Goričani će provesti na svom stadionu, a odigrat će i tri utakmice…

Objavljeno

na

Krunoslav Rendulić i njegova ekipa iz stožera točno u podne okupili su igrače na početku priprema za proljetni dio prvenstva. Njih čak 32, koliko ih se odazvalo na prvu prozivku, započelo je ciklus koji će trajati do prve utakmice nastavka sezone, gostovanja kod Istre 1961 u petak, 28. siječnja, prenosi službena stranica HNK Gorice.

Moglo ih je biti i nešto više, jer ima i izostanaka s prvog dana priprema. Benito će se po dogovoru priključiti sutra, Aleksandar Jovičić je pod temperaturom, a Jozo Šimunović u problemima s koljenom, dok će Junior Martinsson Ngouali propustiti prvi dio priprema jer je dio reprezentacije Gabona, koja će nastupati na Afričkom kupu nacija. Odvojeno od momčadi, smanjenim intenzitetom, za početak će trenirati povratnici nakon ozljeda Toni Fruk i Krešimir Krizmanić.

Uz Elvisa Sarića, koji je pred realizacijom transfera u Južnu Koreju, redove HNK Gorice napustio je i Niko Janković. Njegova posudba iz GNK Dinama je okončana i 20-godišnji veznjak napustio je naš klub nakon devet nastupa u prvom dijelu prvenstva.

Ostatak društva iz jesenskog dijela prvenstva, koji se okupio nakon odrađenih individualnih programa u posljednjim danima odmora, na startu priprema pojačan je za osmoricu igrača iz juniorske momčadi HNK Gorice, koja je odradila fantastičnu jesen u juniorskoj 1. HNL. S prvom momčadi tako će raditi 17-godišnji desni bek David Sim i ofenzivni vezni Lukak Brlek, 18-godišnjaci golman Faruk Dalipagić, branič Marco Ćurić, veznjak Vinko Skrbin i napadač Vanja Kulenović, te 19-godišnji lijevi bek David Kovačić i zadnji vezni Patrik Jug. Od ranije je dio prve momčadi 19-godišnji Caio Cruz, što brojku juniora u kadru povećava na impresivnih devet…

Trenirat će se žestoko od samog početka, tri dana u ovom prvom tjednu imat će dvostruki program treninga, a u subotu je predviđena i međusobna trening-utakmica u formatu 2×25 minuta. Prvu prijateljsku utakmicu Gorica će igrati 14. siječnja, kad na Gradski stadion dolazi slovenski prvoligaš Radomlje. Osam dana kasnije, 22. siječnja, na rasporedu su dvije utakmice – jedna momčad igrat će u 11 sati protiv Rudeša, a druga u 14 sati protiv slovenskog Brava.

32 IGRAČA NA PRIPREMAMA

GOLMANI
Dominik Kotarski
Ivan Banić
Faruk Dalipagić
Jan Paolo Debijađi

BRANIČI
Musa Muhammed
Albi Doka
Matthew Steenvoorden
Saša Marjanović
Krešimir Krizmanić
Cheick Keita
Marco Ćurić
David Sim
David Kovačić

VEZNI IGRAČI
Hrvoje Babec
Jurica Pršir
Joey Suk
Anthony Kalik
Paulius Golubickas
Josip Mitrović
Vinko Skrbin
Patrik Jug
Luka Brlek

NAPADAČI
Toni Fruk
Younes Delfi
Kristijan Lovrić
Matija Dvorneković
Martin Šroler
Matar Dieye
Vlatko Stojanovski
Fran Brodić
Caio Cruz
Vanja Kulenović

Sport

FOTO VG Boys u derbi susretu bolji od Kurilovca

Objavljeno

na

Objavio/la

Liga veteranskih momčadi Nogometnog saveza Velika Gorica (NSVG) nastavljena je utakmicama 23. i 24. kola u kojima je na 12 odigranih utakmica postignuto 53 pogotka (23+ 30). Do kraja prvenstva za odigrati su još utakmice dva kompletna kola i nekoliko odgođenih utakmica.

Utakmice 25. kola igraju se u petak, 29. svibnja, odnosno u ponedjeljak 01. lipnja 2026. godine.

Galerija fotografija

Liga veteranskih momčadi NSVG-a 2025./2026., 23.-24. kolo

Rezultati 23. kola (petak, 22.05.2026.): Buna – VG Boys 1:3, Dinamo – Klas 1:2, Posavec – Lekenik 0:0, Velika Mlaka 1947 – Hruševec 7:2, Polet – Gradići 2:2, Vatrogasac – Lukavec 3:0, Kurilovec slobodni.

Rezultati 24. kola (ponedjeljak, 25.05.2026.): Lukavec – Polet 1:3, Gradići –Velika Mlaka 1947 4:4, Hruševec – Posavec 5:1, Lekenik – Dinamo 6:0, Klas – Buna 3:0, VG Boys – Kurilovec 2:1 (Škrinjarić, Zorić / Šporčić), Vatrogasac slobodni.

Poredak nakon 24. kola: 1. Klas 55 (21 17 4 0 97:26), 2. VG Boys 50 (23 16 2 5 71:24), 3. Kurilovec 47 (21 15 2 4 61:20), 4. Velika Mlaka 1947 38 (22 12 2 8 61:48), 5. Dinamo 35 (22 11 2 9 63:51), 6. Lekenik 34 (22 10 4 8 57:44), 7. Vatrogasac 33 (20 10 3 7 36:26), 8. Gradići 22 (21 6 5 11 30:66), 9. Lukavec 22 (22 6 4 12 31:43), 10. Polet 22 (23 6 4 13 34:50), 11. Buna 22 (20 6 3 13 29:44), 12. Hruševec 12 (20 3 3 14 30:87), 13. Posavec 9 (21 1 6 14 11:82).

Nastavite čitati

Sport

FOTO Šahovsko natjecanje Zagrebačke županije i tečaj za šahovske suce u Buševcu

Objavljeno

na

Objavio/la

Sportske igre mladih Šahovsko natjecanje Zagrebačke županije održano je u Buševcu za plasman na završno natjecanje Sportske igre mladih, koje će biti održano u Rijeci. Natjecanje je održano u dvije skupine: za uzrast do 11 godina i za uzrast do 15 godina.

Buševec, svibanj 2026. Natjecanje za plasman na Sportske igre mladih i seminar za šahovske suce. Foto: ŠK Polet

Buševec, svibanj 2026. Natjecanje za plasman na Sportske igre mladih i seminar za šahovske suce. Foto: ŠK Polet

Zajedno su igrali djevojčice i dječaci, a tri prvoplasirane djevojčice i tri prvoplasirana dječaka u svom uzrastu dobili su medalje. Prvaci su izborili plasman na završno natjecanje Sportske igre mladih.

Buševec, svibanj 2026. Natjecanje za plasman na Sportske igre mladih i seminar za šahovske suce. Foto: ŠK Polet

Buševec, svibanj 2026. Natjecanje za plasman na Sportske igre mladih i seminar za šahovske suce. Foto: ŠK Polet

Poredak U15: 1. Larisa Živčić, 2. Melani Đurašin, 3. Maja Kos; 1. Vid Karan, 2. Marin Doko, 3. Juraj Ilić.  Poredak U11: 1. Maša Šuligoj, 2. Marta Rožić, 3. Paula Kovačević; 1. Borna Križanić, 2. Matija Pek, 3. Viktor Heinrich.

Tečaj za šahovske suce  Seminar za klupske i županijske šahovske suce u organizaciji ogranka Centar Hrvatske udruge šahovskih sudaca (HUŠS) i ŠK Polet Buševec održan je u prostorijama ŠK Polet Buševec, od 23 do 24. svibnja 2026, godine.. Predavači na seminaru bili su međunarodni sudac Siniša Režek i drzavni sudac Maroje Portada.

Buševec, svibanj 2026. Natjecanje za plasman na Sportske igre mladih i seminar za šahovske suce. Foto: ŠK Polet

Seminar je uspješno završilo ukupno 24 kandidata.  Nakon položenog teorijskog i praktičnog dijela ispita njih 14 steklo je zvanje klupskog, a 10 zvanje županijskog šahovskog suca.

Prema izjavi predavača seminar je po brojnosti i komponentama tečaja bio jedan od najvećih i najkvalitetnijih u RH, od osamostaljenja. Predsjednik Ogranka Centar HUŠS Robert Kupek, nakon razgovora sa sudionicima, istaknuo je veliko zadovoljstvo organizacijom i kvalitetom seminara: ”Izvrstan tečaj, ljudi iznimno zadovoljni, metodički savršeno osmišljeno!” (Tekst: Zlatko Rožić)

Galerija fotografija

Nastavite čitati

Sport

Završeno ekipno Finale Kupa Hrvatske u šahu

Objavljeno

na

Objavio/la

Cityportal.hr                                           Utorak, 26.05.2026.

Završeno ekipno Finale Kupa Hrvatske u šahu

Ovogodišnje ekipno Finale kupa Hrvatske odigrano je u mjestu Brela. Završeno je u nedjelju, 17. svibnja 2026. godine. Natjecale su se 32 ekipe, a među tih 32 plasman je izborila i ekipa ŠK Polet. Prvo mjesto osvojila je ekipa ŠK Petar Sedlar-Pepe (Kaštel Novi), a slijedili su GŠK Solin-Cemex (Solin) i ŠK Stridon (Štrigova). Natjecanje se moglo pratiti na 48 ploča uživo, što je bilo vrlo zanimljivo za ljubitelje šaha.

Brela, svibanj 2026. Finale Kupa Hrvatske u šahu. Foto: ŠK Polet

Brela, svibanj 2026. Finale Kupa Hrvatske u šahu. Foto: ŠK Polet

Ekipa Poleta nastupila je u sastavu: Filip Radenić, koji je ovih dana ispunio normu FIDE majstora, Željko Jukić NM, Goran Radić MK i Tereza Dejanović NM. Radenić je na prvoj ploči pokazao da može i dalje napredovati. Od 6 partija osvojio je 4,5 boda i osvojio 33 nova rejting boda. Poraz je doživio od velemajstora Ante Brkića, ali je pobijedio velemajstora Aleksandra Kovačevića iz Srbije. Odlično je igrala i Tereza Dejanović, koja također u zadnje vrijeme dobro napreduje i prešla je granicu od 2000 rejting bodova. Polet je podijelio 13.mjesto zajedno s prvoligašima ŠK Mihovljan, ŠK Dugo Selo i još 4 kuba iz 2.lige.

Galerija fotografija

Nastavite čitati

HOTNEWS

FOTO Plesni klub Barbara dvostruki osvajač Kupa Hrvatske na 13. Državnom prvenstvu

U gradu na tri rijeke imale dupli uspjeh!

Objavljeno

na

Objavio/la

Trodnevno 13. Državno prvenstvo mažoret timova završeno je jučer (nedjelja, 24.05.2026.) u organizaciji Hrvatske udruge mažoret timova (HUMT-a, predsjednik Vlado Palac) i suorganizaciji Grada Siska odnosno Plesačke udruge Stardance Sisak. Prvenstvo je održano u Sportskoj dvorani Brezovica u Sisku (22. do 24. svibnja 2026. godine).

Sisak, 24.05.2026. 13.Držžavno prvenstvo mažžoret timova HUMT-a. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Sisak, 24.05.2026. 13.Držžavno prvenstvo mažžoret timova HUMT-a. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Sisak, 24.05.2026. 13.Držžavno prvenstvo mažžoret timova HUMT-a. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Trećeg dana na prvenstvu sudjelovalo je 14 timova: Belečke mažoretkinje (Belec), Halubajke Viškovo (Viškovo), Jelačićke – Zaprešićke mažoretkinje, Mažoretkinje DND-a Budinščina, Mažoretkinje Dubrovčan (Dubrovčan), Mažoretkinje Grada Kutine, Mažoretkinje Grada Svetog Ivana Zeline, Plesna udruga Magi (Graberje Ivaničko – Ivanić Grad), Plesna udruga Ritmokracija (Brdovec), Plesna udruga Stardance Sisak, Plesni klub Barbara (Velika Mlaka – Velika Gorica), Stankovačke mažoretkinje (Stankovci), Tribunjske mažoretkinje (Tribunj) i Vodiške mažoretkinje (Vodice).

Sisak, 24.05.2026. 13.Držžavno prvenstvo mažžoret timova HUMT-a. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Sisak, 24.05.2026. 13.Držžavno prvenstvo mažžoret timova HUMT-a. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Sisak, 24.05.2026. 13.Držžavno prvenstvo mažžoret timova HUMT-a. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Trećeg dana natjecanja izvedeno je više od stotinu koreografija (uračunat i show program) u konkurenciji sva tri dobna uzrasta: kadetkinja, juniorki i seniorki. Izvedbe je ocjenjivao sudački žiri u sastavu: Vlado Palac – delegat natjecanja, Lucija Palac, Ivana Mišević (svi iz Velike Gorice), Sara Bogović (Veliko Trgovišće), Ana Marija Benčić (Kutina), Josipa Razum (Ivanić Grad), Petra Kocman  (Budinščina) i Katarina Ahel.

Sisak, 24.05.2026. 13.Držžavno prvenstvo mažžoret timova HUMT-a. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Sisak, 24.05.2026. 13.Držžavno prvenstvo mažžoret timova HUMT-a. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Sisak, 24.05.2026. 13.Držžavno prvenstvo mažžoret timova HUMT-a. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Sisak, 24.05.2026. 13.Držžavno prvenstvo mažžoret timova HUMT-a. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Dvostruke osvajačice Kupa Hrvatske 2026. su mažoretkinje Plesnog kluba Barbara (juniorke i kadetkinje) i Mažoretkinje Dubrovčan u konkurenciji seniorki.

Galerija fotografija

Nastavite čitati

Moja županija

Mraclin uvjerljiv protiv Metalca, Ivan Kos – Čapa proslavio jubilej asistencijom i pogotkom

Objavljeno

na

Objavio/la

Prije početka susreta domaća uprava prigodnim je dresom s brojem 200 nagradila Ivana Kosa za dvjestoti nastup u dresu Mraclina, a iskusni napadač jubilej je obilježio asistencijom i pogotkom. Nogometaši Mraclina ostvarili su važnu pobjedu u borbi za bijeg iz donjeg dijela tablice svladavši na Novoj grabi Metalac iz Siska rezultatom 3:0.

Domaćini su do prednosti stigli u 34. minuti kada je nakon ubačaja Frana Krilića s desne strane glavom precizan bio Dominik Smolković. Mraclin je i u nastavku bio bolja momčad, a vodstvo je povećano u 52. minuti. Ivan Kos probio je desni bok gostiju i ubacio u peterac gdje je Igor Hajduk na drugoj vratnici pospremio loptu u mrežu za 2:0.

Točku na zasluženu pobjedu stavio je upravo slavljenik Ivan Kos u 70. minuti. Nakon kornera i nekoliko odbijanaca lopta je stigla do domaćeg napadača koji je s četrnaest metara preciznim prizemnim udarcem pogodio iza leđa vratara Blagojevića. Ovom pobjedom Mraclin je dva kola prije kraja napravio važan korak prema očuvanju četvrtoligaškog statusa.

IV. NL SREDIŠTE ZAGREB – B, 28. kolo

MRACLIN – METALAC (S) 3:0

Stadion Nova graba. Gledatelja 70.
Sudac: Juraj Mikšec (Vrbovec). Pomoćnici: Luka Bradašić (Novska) i Veronika Muraja (Rajić).

STRIJELCI: 1:0 – Smolković (34), 2:0 – Hajduk (52), 3:0 – I. Kos (70).

MRACLIN: Matejčić (od 78. Zagorac), Marjanović, J. Domitrović, Rajić, Brdek, Smolković (od 60. Matić), Borovac, Tokić, Krilić, Hajduk, I. Kos (od 83. Hodalin). Trener: Marko Pancirov.

METALAC (S): Blagojević, Čajani, Acel, Matić (od 53. Pupić), Bičanić, Ayuba, Kesse (od 53. Perić), Brlečić, Krištopović, Knežević (od 57. Bekonjić), Vincelj (od 53. Brlić). Trener: Dalibor Sanader.

*Tekst je dio programskog sadržaja ‘Moja županija’ nastao u suradnji sa Zagrebačkom županijom.

Nastavite čitati

Reporter 459 - 30.04.2026.

Facebook

Izdvojeno