Povežite se s nama

Sport

Gorica u laganini stilu preplivala Spačvu

Objavljeno

na

Osnovni dio Premijer lige sa 14 klubova i odigranih 26 kola dao je sudionike Lige za prvaka odnosno Lige za ostanak. Varaždin 1930, Dubrava, Zamet i Umag će zajedno sa regionalnim (SEHA) ligašima Zagrebom PPD i Nexeom (Našice) u dvokružnom bod sustavu (10 kola) odlučivati o prvaku države.

U Ligi za ostanak, također dvokružno u 10 kola, igraju Gorica, Ribola Kaštela, Poreč, Spačva (Vinkovci), Ivanić (Ivanić Grad) i Moslavina (Kutina). Klubovi u ovoj Ligi ne startaju od nule, nego su prenijeli bodove iz osnovnog dijela natjecanja. Dva posljednje plasirana kluba izgubit će status premijer ligaša i pridružiti se Buzetu, Đakovu, Medvešćaku i Karlovcu, koji su već izgubili taj status, te će u idućoj sezoni igrati u 1. HRL.

 

Gorica je u 1. kolu Lige za ostanak očekivano i bez suvišnog stresa pobijedila goste iz Vinkovaca, koji su samo u prvom poluvremenu bili donekle ravnopravni suparnici. Nakon 6:6 (10’47”) domaći su se 6:0 serijom odvojili na 12:6 (22’38”) i zorno pokazali tko će biti pobjednik. Istina, do odlaska na odmor Spačva se primakla na -2 (16:14), a u drugom poluvremenu su se još mogli nečemu nadati pri 23:19 (44’14”). Iza toga odlični Tomislav Sladoljev spustio je žaluzinu na svojim vratima, prednost je narasla na +9 (28:19, 53’30”), ostalo je bila formalnost.

 

Jedna od dvije nepoznanice (tko ispada) je skoro već riješena, jer Moslavina je objektivno jednom nogom u ponoru. Gorica ima dva boda više od Spačve i šest od Ivanića, u normalnom razvoju događanja ova pozicija bi Goričanima morala biti dostatna za ostanak u elitnom rangu.

 

Premijer liga za ostanak – 1. kolo

HRK Gorica –RK Spačva 30:23 (16:14)

Velika Gorica. Dvorana Srednjih škola. Gledatelja 100. Suci: Igor Barle i Saša Vučić (oba Zagreb) Nadzornik: Boris Čačić (Zagreb).

 

GORICA: 16 Tomislav Sladoljev, 1 Nikola Lončar, 12 Josip Dijanić (cap.); 2 Hrvoje Ceković 4, 3 Ivan Borić, 4 Domagoj Ferenčina 5(1), 5 Ivan Laljek 9(4), 8 Ivan Petković, 9 Tomislav Barišić 3, 10 Marko Dijanić, 14 Ozren Vučičević, 17 Andro Vladušić 1, 18 Marko Goršeta, 22 Lucian Bura 6, 23 Luka Pandža 2, 77 Tomislav Buhiniček. Trener: Hrvoje Pekera.

 

SPAČVA: 16 Dražen Stojanović, 1 Tomislav Stojanović, 30 Ivan Adamčević; Marin Jurić 1, Filip Bekavac, Miran Androš, Tomislav Babić 3, Luka Omrčanin 3, Krešo Tomas, Marin Kružić 2, Mile Mušić 2, Slaven Šijaković 5(1), Dino Vukušić 2, Marko Karaula 4, Vlatko Ranogajec 1, Marko Nađ. Trener: Josip Mečić.

 

Sedmerci: Gorica 6(5), Spačva 1(1). Isključenja: Gorica 6 minuta, Đakovo 6 minute. Igrač utakmice: Ivan Laljek.

 

Rezultati 01. kola (16.04.2016.): Gorica – Spačva (Vinkovci) 30:23, Ribola Kaštela – Moslavina 32:26, Poreč – Ivanić 29:24.

 

Redoslijed: 1. Kaštela 34 (27 15 4 8 753:719), 2. Poreč 32 (27 15 2 10 708:666), 3. Gorica 31 (27 14 3 10 747:721), 4. Spačva 29 (27 13 3 11 710:701), 5. Ivanić 25 (27 10 5 12 737:743), 6. Moslavina 19 (27 9 1 17 678:748).

 

galerija fotografija

Sport

Posljedice Dinama traju i dalje: ‘Vrijeme je da se upale prvi alarmi…’

Nogometaši Kurilovca poraženi su 1-0 od Trešnjevke na Udarniku, što im je treći uzastopni poraz u prvenstvu. Nakon Dinama nisu osvojili još ni boda, a bez pobjede su u posljednjih osam utakmica…

Objavljeno

na

Objavio/la

Netko iz kurilovečkog nogometnog okruženja, je u onim prekrasnim trenucima iščekivanja povijesnog ogleda s Dinamom u četvrtfinalu Kupa Hrvatske, onako ispod glasa, izrazio skepsu po pitanju neposredne budućnosti:

– Samo da, kad ovo prođe, sljedećih mjesec dana ne budemo u kanalu…

S obzirom na svu tu emotivnu potrošnju, koja je držala tenziju još tamo od prvog dana priprema, mjesec i pol dana ranije, morala se osjetiti i zato je definitivno bilo argumenata za biti skeptičan. Nažalost, točno dvadeset dana poslije to se vrlo živo potvrđuje u praksi, jer Kurilovec je doživio poraz i u sudaru s Trešnjevkom i sad je u nizu od tri prvenstvena poraza u eri nakon Dinama.

– Bila je to utakmica koja nije ponudila kvalitetu izvedbe ni jedne ni druge momčadi. Mi smo bili dominantni što se tiče posjeda tijekom cijele utakmice, ali bio je to jalov posjed. Gosti su se postavili u niski blok i jako rijetko prijetili našem golu, ali dogodila se ta situacija u 32. minuti… – vrti film trener Kurilovca Senad Harambašić, misleći na situaciju koja je odlučila utakmicu.

Poslovično sjajni golman Kurilovca Leon Išek pokušao je odigrati pas prema suigraču, nije to učinio dovoljno dobro i Roko Jelavić je loptu prvo presjekao, a zatim je i poslao u mrežu.

– Da, gol odluke plod je našeg darivanja… Nažalost, pogreške vratara većinom se iskoriste i tu nema pomoći. Iz našeg posjeda i kontrole lopte servirali smo im najbolju moguću priliku i za to smo kažnjeni. Međutim, moram naglasiti i da smo u kreaciji, brzini igre i stvaranja opasnosti po gol protivnika totalno zakazali – priznaje trener Harambašić.

U prvoj utakmici nakon Dinama njegova je momčad, također s minimalnih 1-0, pala u domaćem ogledu s Bistrom, u Krapini je upisan poraz 3-1 od Zagorca, a na to se nadovezao i ovaj posljednji, opet domaći posrtaj.

– Razočarani smo, došao je trenutak da se upale prvi alarmi, tu u prvom redu mislim na budnost i odgovornost. Već iduća utakmica nudi priliku za to – zaključio je Harambašić.

Problem je, međutim, u tome što je iduća utakmica vrlo izazovna. Jednako kao i ona iza nje. Naime, u subotu će Kurilovčani gostovati kod Vrapča, vodeće momčadi lige, koja ima samo bod više od drugoplasiranog Inkera, koji u onom sljedećem kolu dolazi na Udarnik. Drugim riječima, iz krize će se trebati čupati protiv najboljih klubova u ligi.

Vrijeme tapšanja po ramenima i komplimenata definitivno je prošlo, a došlo je vrijeme za otrežnjenje. Jer, da vremenski još malo proširimo ovu priču, Kurilovec je posljednji put pobijedio još 8. studenog, a od tad je odigrao osam utakmica…

Standings provided by Sofascore

Nastavite čitati

Sport

Došli, vidjeli, osvojili! Karatisti donose 24 medalje s dva natjecanja

Dva vikenda, dva turnira.

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: Karate klub Velika Gorica/FB

Karate klub Velika Gorica je u protekla dva tjedna nastupio na turnirima u Zagrebu i Križu, gdje su njihovi natjecatelji osvojili ukupno 24 medalje.

Na zagrebačkom turniru Grand Karate Fun, u konkurenciji 471 natjecatelja iz 52 kluba, Velikogoričani su sa sedam boraca osvojili devet medalja – tri zlata, četiri srebra i dvije bronce. Najuspješniji je bio Vito Miletović s dva zlata (U12 -39 kg i U14 -40 kg). Zlato je osvojio i Vito Hulina (U18 -61 kg), koji je ujedno u OPEN kategoriji uzeo srebro.

Srebrne medalje osvojili su i Gabrijel Zagorac (U14 -45 kg), Nikola Krnjaja (U14 -55 kg) te Ena Lukačić (U14 -52 kg), dok je Sara Banović stigla do dvije bronce (U14 -57 kg i U16 -54 kg).

Niz dobrih rezultata nastavljen je i u Križu, gdje je nastupilo devet natjecatelja kluba. U konkurenciji nešto manje od 300 boraca iz Austrije, Slovenije i Hrvatske osvojeno je čak 15 medalja, četiri zlata, šest srebra i pet bronci. Miletović je ponovno bio najuspješniji s dva zlata, a na najvišu stepenicu pobjedničkog postolja popeli su se i Nikola Krnjaja te Mihael Kaurić.

 

Nastavite čitati

Sport

Taekwondo klub Velika Gorica do novih medalja! Goričanke uzele zlato i srebro

Medalje ponovno stižu u Goricu.

Objavljeno

na

Objavio/la

Natjecateljice Taekwondo kluba Velika Gorica sudjelovale su Na Prvenstvu Hrvatske u taekwondou u disciplini formi.

U konkurenciji 304 natjecatelja iz 34 kluba, gorički klub predstavljalo je pet borkinja. Najveći uspjeh ostvarila je kadetkinja Katja Kajfeš, koja je u paru s Vitom Konigshoferom iz TK Zaprešić osvojila zlato i titulu prvakinje Hrvatske. U pojedinačnoj konkurenciji zauzela je peto mjesto.

Srebrnu medalju osvojile su seniorke Iva Hapać i Iva Becić, koje su s Emmom Šantek iz TK Motiv+ u ženskom timskom nastupu izborile drugo mjesto i naslov viceprvakinja Hrvatske.

Vrlo blizu medalje bila je i juniorka Tamara Milić, koja je natjecanje završila na petoj poziciji.

Nastavite čitati

Sport

USPON briljirao u Lignanu – pet medalja, dvije u pojedinačnoj konkurenciji i tri u parovima

Velikogorički klub još jednom među vodećima.

Objavljeno

na

Objavio/la

Foto: Parastolnoteniski klub USPON/FB

Parastolnoteniski klub Uspon osvojio je pet brončanih medalja na ITTF World Para Challenger turniru u Lignanu.

U pojedinačnoj konkurenciji, do medalja su stigle Marija Sečenj i Mirjana Lučić. Sečenj je u kategoriji Women’s Singles Class 2 nakon drugog mjesta u skupini izborila polufinale, u kojem je poražena od domaće predstavnice G. Rossi. Sličan put imala je i Lučić u kategoriji 9, koja je također kao drugoplasirana prošla skupinu, a u polufinalu ju je zaustavila Mađarica Alexa Szvitacs.

U parovima su stigle dodatne tri medalje. Vračan i Borna Zohil osvojili su broncu u muškim parovima (MD18), dok su Zohil i Lučić do trećeg mjesta stigli u mješovitim parovima (XD17-20).

Marko Vračan bio je nadomak medalje u klasi 8. Nakon što je kao prvoplasirani prošao skupinu i slavio u osmini finala, no zaustavljen je u četvrtfinalu. Najmlađa članica ekipe, Lorena Rinčić, natjecala se u klasi 6, ali nažalost nije prošla skupinu.

Nastavite čitati

Kultura

FOTO PK Barbara dominirala na Regionalnom prvenstvu i osvojila ukupno 39 medalja

Objavljeno

na

Objavio/la

Treće regionalno prvenstvo Regije Sjeveroistok 2026. u organizaciji Hrvatskog udruženja mažoret timova (HUMT) održano je u Graberju Ivanićkom, u subotu, 21. ožujka 2026. godine.

Graberje Ivanićko, 21.03.2026. Regionalno prvenstvo HUMT-a. Foto: PK Barbara

Graberje Ivanićko, 21.03.2026. Regionalno prvenstvo HUMT-a. Foto: PK Barbara

Plesni klub Barbara natjecao se sa rekordnim brojem mažoretkinja u tri dobna uzrasta i osvojio je rekordan broj medalja – ukupno 39! Seniorke su izvele 11 koreografija i bile nagrađene sa 11 medalja: 8 zlatnih, jedna srebrna i dvije brončane. Juniorke su s 12 koreografija osvojile 12 medalja: 7 zlatnih, 3 srebrne i dvije brončane.

Graberje Ivanićko, 21.03.2026. Regionalno prvenstvo HUMT-a. Foto: PK Barbara

Graberje Ivanićko, 21.03.2026. Regionalno prvenstvo HUMT-a. Foto: PK Barbara

Tri formacije kadetkinja prezentirale su 17 koreografija i osvojile 16 medalja: 6 zlatnih, 9 srebrnih i jednu brončanu te jedno 4. mjesto. Barbarice su sveukupno osvojile 39 medalja: 21 zlatnu, 13 srebrnih i 5 brončanih. Dječja formacija se predstavila u revijalnom dijelu prvenstva.

Graberje Ivanićko, 21.03.2026. Regionalno prvenstvo HUMT-a. Foto: PK Barbara

Graberje Ivanićko, 21.03.2026. Regionalno prvenstvo HUMT-a. Foto: PK Barbara

Regionalno prvenstvo bilo je istovremeno i kvalifikacijsko natjecanje za 13. Državno prvenstvo u Sisku (svibanj 2026.). HUMT će proglasiti sveukupno 10 najboljih u svakoj kategoriji sa tri Regionalna prvenstva, koji će imati pravo natjecati se na Državnom prvenstvu.

Graberje Ivanićko, 21.03.2026. Regionalno prvenstvo HUMT-a. Foto: PK Barbara

Graberje Ivanićko, 21.03.2026. Regionalno prvenstvo HUMT-a. Foto: PK Barbara

Barbarice vjeruju da će se na Državnom prvenstvu natjecati u velikom broju kategorija.

Galerija fotografija

Nastavite čitati

Reporter 457 - 26.02.2026.

Facebook

Izdvojeno