Povežite se s nama

Sport

Gorica u Koprivnici: ‘Uh, kako bi bilo lijepo krenuti s dvije pobjede…’

Nogometaši Gorice u subotu od 17.55 sati gostuju kod Slaven Belupa u drugom kolu HT Prve lige, čeka ih sudar s protivnikom kojem u posljednjih 180 minuta nisu uspjeli zabiti gol, ali istovremeno nisu ni primili gol…

Objavljeno

na

Ako uzmemo da su prve dvije prvoligaške sezone Gorice – tako barem kažu želje, snovi i ambicije – samo najava za sve ono što slijedi u trećoj, možemo bez problema reći kako je sa Slaven Belupom puno toga i počelo i završilo. U sudaru s momčadi iz Koprivnice osvojila je Gorica svoj prvi prvoligaški bod, u drugom kolu prve sezone bilo je 3-3, a upravo sudarom sa Slaven Belupom završila je i prošla sezona. Onim “potopom biblijskih razmjera”, s onih 0-0 koji su označili da je druga sezona u prvoj ligi završila. I da treća može početi…

A u tu treću, prvu u koju je trener Valdas Dambrauskas krenuo od prve sekunde, Goričani su ušli visokom pobjedom na sjeveru, s visokih i uvjerljivh 5-1 kod Varaždina, da bi već u drugom kolu opet došao na red Slaven Belupo. I opet bi ta utakmica mogla označiti jedan novi početak.

– Vjerujemo u sebe, vjerujemo da napredujemo iz utakmice u utakmicu, a s tim progresom ne namjeravamo stati. Vrijeme je da dokažemo da možemo pobjeđivati u nizu i u gostima, da imamo tu snagu. Potencijal za to svakako imamo – uvjeren je trener Valdas uoči novoga gostovanja.

Slaven Belupo doveo je sedmoricu igrača u ovoj kratkoj pauzi, pojačao ih je i dojučerašnji golman Gorice Ivan Čović, obranu će im pokušati učvrstiti Frane Maglica, Franjo Prce i Damian van Bruggen, koji je stigao iz zaprešićkog Intera, jednako kao i veznjak Frano Mlinar. U napadu su nova imena dva stranca, talijanski Ganac Martin Boakye i Nijemac Törles Knöll, a sve su to igrači koji bi trebali donijeti novu snagu ionako dobro posloženim “farmaceutima”.

– Uvijek je teško igrati protiv njih, riječ je o izvrsno organiziranoj i fizički iznimno moćnoj momčadi. Otkad sam došao u Goricu, dvaput smo igrali protiv njih, oba puta završilo je 0-0, pri čemu baš ne mogu reći da smo stvarali previše šansi u tim susretima. Sve to govori koliko je to dobro organizirana i posložena momčad, koliko ih je teško probiti, a ništa lakši posao ne očekujemo ni ovoga puta – kaže trener Dambrauskas.

U Koprivnici ponovno Gorica neće biti u punom sastavu, morat će Valdas kombinirati, no pokazala je i utakmica u Varaždinu da ima vrlo pristojnu širinu u momčadi, da se čak i u ovim uvjetima jako teško izboriti za minute na terenu.

– Da, i to je dobro, jer konkurencija unutar momčadi svakoga od nas čini boljim igračem. Svi mi koji smo imali problema s ozljedama svjesni smo da su dečki bez nas odradili jako dobar posao i da moramo koristiti svaku priliku koju dobijemo ako se želimo izboriti za svoje mjesto. U svemu tome jedan drugome smo podrška, a to je jedini način da kao momčad budemo još bolji – kaže Dario Čanađija, jedan od strijelaca u varaždinskoj “petardi”.

– Nećemo živjeti na staroj slavi, treba tu pobjedu iz Varaždina potvrditi i ovoga puta, iako smo svjesni da nas čeka jako težak posao. Nikad nije lako igrati u Koprivnici, čeka nas protivnik koji je defenzivno jako dobar, a napadački uvijek neugodan kroz brze izlaske, ali trener nas je na analizi upozorio na njihove mane i naše snage. Budemo li se držali dogovora, vjerujem da naše šanse rapidno rastu – kazao je Čanađija.

Sport

Petorica u kockastom: Uz igrače Gorice, tu je i dinamovac iz Šćitarjeva…

Ante Kavelj dobio je poziv U-21 reprezentacije, koju čeka ogled s Turskom, a za Europsko prvenstvo borit će se i Luka Vrzić s U-19 selekcijom, kao i čak trojica igrača Gorice u U-17 reprezentaciji

Objavljeno

na

Objavio/la

Dok nogometaši Gorice vode svoje bitke u SuperSport HNL-u, dok skupljaju bodove gledajući i unaprijed i unatrag, usporedno se u toj priči rađa se budućnost kluba, a možda i hrvatskog nogometa. Naime, u predstojećem reprezentativnom ciklusu čak će petorica igrača Gorice nastupati u hrvatskom dresu, i to u tri različite selekcije, počevši od one koja je istovremeno i omladinska i seniorska.

Naime, U-21 reprezentaciju u ovom prozoru čeka domaći ogled s Turskom na Opus Areni, a za tu je utakmicu izbornik Ivica Olić ponovno pozvao veznog igrača Gorice Antu Kavelja. Splićanin je standardni prvotimac, s punom minutažom, ali i s učinkom, pa ne čudi da je njegova pozicija u reprezentaciji stabilna, a uloga koju ima sve važnija.

Reprezentativac će ponovno biti i njegov suigrač Luka Vrzić, kojem je stigao poziv izbornika U-19 reprezentacije Siniše Oreščanina. Vrza će tražiti svoju minutažu u ozbiljnoj konkurenciji, a ta će selekcija ovoga puta kroz elitnu rundu kvalifikacija tražiti svoje mjesto na Europskom prvenstvu. Turnir će se igrati u Varaždinu od 22. do 31. ožujka, a na njemu će Hrvatska igrati protiv vršnjaka iz Švicarske, Norveške i Francuske. Da će biti lako, neće…

Za Europsko prvenstvo borit će se i U-17 reprezentacija, koja će sudjelovati na izlučnom turniru u Poljskoj, a to je ujedno i selekcija s daleko najsnažnijim goričkim pečatom. Naime, u njoj su čak trojica igrača HNK Gorice, izbornik Marijan Budimir redovito računa na trojac koji je pozvan i ovoga puta: Juraj Frigan, Mihael Kelava i Lovro Lojen. Prva dvojica su “originalno” godište, rođeni su 2009. godine, dok je Lojen kao godinu mlađi od većine ostalih prvi vratar ove reprezentacije.

Uz njih, u ovoj je selekciji donedavno bio i Francis Chinedu Echue, koji propušta i drugu akciju reprezentacije zaredom, no VG pečat tu je i u liku i djelu Lovre Trupčevića. Dečko iz Šćitarjeva desni je bek Dinama, ali i prvi izbor Marijana Budimira za tu poziciju u reprezentaciji kojoj će u poljskom gradu Opole protivnici biti klinci iz Slovačke, Irske i, naravno, Poljske.

“Pozivi u reprezentaciju još su jedno priznanje za kvalitetan rad klupske škole nogometa te razvoj mladih igrača u HNK Gorici”, s ponosom ističu iz kluba.

Nastavite čitati

Sport

Pogled u budućnost: ‘Želimo bazu od domaćih igrača, Gruja je tek početak’

Nakon što je prošlog ljeta priključen seniorskoj momčadi, Petar Gruja je prošlog tjedna navršio 18 godina, čime su se stekli uvjeti za potpis ugovora s KK Goricom, klubom čije je dijete, ali i čija je budućnost

Objavljeno

na

Pomalo je nestvarna činjenica da je velikogorička košarka, odnosno Velika Gorica kao sredina, tijekom više od pet desetljeća svoje povijesti uspjela izbaciti prvoligaških igrača koliko ih stane na prste jedne ruke. Pritom čak možda neće biti potrebno ni koristiti sve prste, jer ova će se priča zaustaviti na Robertu Trohi, Zvonimiru Kovačević, Igoru Ciglaru… Moguće je da smo nekoga tu i propustili, ali brojka je svakako vrlo skromna. Pod velikogoričke košarkaše, naravno, ne ubrajamo bivše igrače KK Gorice, kao što su Mario Kasun, Ante Tomić, Damjan Rudež i ostali.

U tom smislu, uvijek se posebno radujemo kad neki domaći klinac naznači svoj potencijal da se jednog dana možda može ugurati u to društvo. Novi kandidat u toj kategoriji je 18-godišnji Petar Gruja, dečko koji se razvija u svom klubu, za koji je potpisao i novi ugovor. Nažalost, odmah potom se i lakše ozlijedio, pa je propustio gostovanje kod Marsonije, no ovo je ionako priča na duge staze, o kojoj su se detaljnije oglasili na klupskim kanalima.

“Postavši punoljetan, Petar Gruja, koji je ove sezone priključen seniorskoj momčadi, potpisao je novi dvogodišnji ugovor s klubom. Nakon što je prošlog ljeta kao perspektivan igrač priključen seniorima, Gruja se tijekom sezone izborio za svoj status, te je postao stalnim članom prve momčadi za koju je debitirao krajem siječnja u Kaštelima.

Nakon toga uslijedio je debi u prvoj petorci protiv Vrijednosnica Osijek, da bi u posljednjoj utakmici protiv Đakova naš Pero ubacio osam poena uz dva skoka i jednu ukradenu loptu. Uz sve to, potpisao je novi dvogodišnji ugovor s klubom, koji je ovim još jednom pokazao smjer kojim se želi ići u naredno vrijeme.

– Na meni je da treniram i budem još bolji. Drago mi je da sam dobio priliku i vjerujem kako ću iz utakmice u utakmicu biti sve bolji – poručio je prilikom potpisivanja Gruja.

Na potpisanom ugovoru ispred kluba mu je čestitao član Izvršnog odbora Dominik Živanović, koji je izrazio zadovoljstvo što igrač iz klupskog pogona potpisuje ugovor s matičnim klubom.

– Ovo je početak priče u koju smo krenuli, da pokušamo stvoriti bazu od naših igrača. Petar je pravi primjer toga, kako se radom i zalaganjem može uspjeti. Uvjeren sam kako će njegovim stopama uskoro krenuti i neki drugi klinci, budući da u mlađim kategorijama imamo nekoliko itekako zanimljivih igrača – naglasio je Živanović.”

Uz njega, u kadru seniorske momčadi već godinama je i Frano Miloloža, također Velikogoričanin, baš kao i Jakov Ninić, koji se bori za svoje minute. Potencijala ima i u mlađim uzrastima, dolaze talentirani klinci, no proces je ovo koji zahtjeva strpljenje. Bude li tako, mogao bi na red doći i rezultatski iskorak, povratak u goričkoj košarci prirodno, premijerligaško okruženje.

Nastavite čitati

Sport

Poraz u Brodu: Goričani se vraćali, pa na kraju ostali praznih ruku…

Košarkaši Gorice doživjeli su poraz 86-77 u Slavonskom Brodu, bolja je bila Marsonia, i to na američki pogon. Gorica tek mora pronaći način kako funkcionirati bez dvojice važnih igrača…

Objavljeno

na

Objavio/la

Oslabljeni odlascima Filipa Kalajžića i Nike Rimca, košarkaši Gorice otišli su na gostovanje kod Marsonije u Slavonski Brod. Domaćin je silno trebao pobjedu u borbi za ostanak, znali su Brođani da s obzirom na okolnosti imaju šansu protiv neopterećenih Goričana, a to se pokazalo i točnim. Marsonia je došla do pobjede koju je burno proslavila, a Gorica se još jedan korak udaljila od ionako teško dostižnog plasmana u doigravanje.

Počela je Gorica solidno, da bi već do isteka prve četvrtine potonula u minus od osam koševa, koji se u prvoj fazi druge dionice pretvorio i u ogromnih minus 12, a zatim i najvećih 17 koševa zaostatka (40-23). Iz te rupe Goričani su se ipak uspjeli vratiti do odlaska na veliki odmor, budući da je nakon prvih 20 minuta bilo ipak puno prihvatljivijih plus osam za Brođane (45-37).

Početkom nastavka prišli su Goričani i na samo tri poena minusa, ali nova serija domaćina opet je odvela do dvoznamenkastog minusa (53-42), koji je ponovno anuliran, i to vrlo brzo, već na 55-55. Imala je Gorica u završnici treće četvrtine i vodstvo, no u zadnjih deset minuta s plus dva ušla je Marsonia. Sljedeće, ujedno i posljednje vodstvo Gorice bilježimo kod 67-65, da bi sve nakon toga otišlo na stranu Marsonije.

Amerikanac Henry sa 23 i Maričević s 19 koševa bili su predvodnici domaćeg sastava na putu do pobjede, a kod Gorice su bolji od ostalih bili Kristijan Validžić sa 17, Roko Ivanković sa 13 i Pavao Turić sa 13 koševa, dok se Kristijan Šutalo priključio s devet poena i deset skokova.

U sljedećem kolu u Veliku Goricu dolaze zadarske Jazine…

Standings provided by Sofascore

Nastavite čitati

Sport

Vrijeme za buđenje: Kurilovec opet dobar, ali i opet bez bodova…

Nogometaši Kurilovca doživjeli su poraz 3-1 u gostima kod Zagorca u Krapini, a prilika za povratak na pobjedničke staze stiže za vikend protiv Trešnjevke doma. Igrale su i kurilovečke mlađe kategorije…

Objavljeno

na

Objavio/la

Ako je ona sad već čuvena utakmica s Dinamom na Maksimiru bila ostvarenje snova, onda je u svijetu NK Kurilovca u tijeku – buđenje. Ne ide to baš lako, san je bio toliko lijep i ugodan, čvrsto utkan u klupsku povijest i osobne memorije, zato i to buđenje, točnije razbuđivanje, zahtjeva malo vremena… Kurilovčani su, dakle, doživjeli i drugi uzastopni prvenstveni poraz nakon Dinama, pali sad već na deseto mjesto tablice, što će sugerirati da je vrijeme za pravo buđenje stiglo.

Nakon pomalo iznenađujućeg, ali i prilično nesretnog, odnosno nezasluženog poraza doma od Bistre (0-1), u sklopu 18. kola put je Senada Harambašića i njegove igrače odveo u Krapinu, na noge domaćem Zagorcu i bivšem treneru Kurilovčana Perici Vidaku. Ovoga puta nitko nije ni u ludilu mogao unaprijed računati na bodove, bilo je to gostovanje kod momčadi iz vrha tablice, a to se dalo osjetiti i na terenu. I to u utakmici koja je bila dobra, dinamična, zanimljiva i borbena, sa četiri gola, od čega tri puta na “krivoj” strani.

Sve do posljednje faze prvog dijela redale su se prilike i poluprilike na obje strane, da bi Zagorec u vodstvo došao u 38. minuti. Karlo Krznar glavom je pogodio mrežu golmana Leona Išeka i sastav iz Krapine s tim je minimalnim vodstvom otišao i na odmor.

Trener Senad u svlačionici je ostavio Furmeka i Banića, uveo Kušeca i Turkalja, a u svemu tome dobio je ono što je tražio. Kurilovec je u 65. minuti izjednačio upravo preko Filipa Turkalja, koji je iz okreta pogodio neobranjivo za domaćega golmana.

Nažalost, 1-1 je na semaforu pisalo samo do 71. minuti, kad je nakon jednog zračnog duela i dobrog proigravanja na Išeka izašao Matej Čičković. Mirno je pogodio i ponovno doveo Krapinjane u vodstvo, koje je dodatno učvršćeno već pet minuta poslije. Mak Goziembah, kurilovečki Nigerijac, u toj je 76. minuti dobio drugi žuti karton i ostavio svoju momčad sa desetoricom na terenu.

Zahvaljujući velikoj pogrešci u obrani Kurilovca priča je i definitivno zaključena u 89. minuti, kad je od cijele situacije profitirao i za konačnih 3-1 zabio Filip Pavlinić. Sve u svemu, jako dobra utakmica, odigrana pod svjetlima reflektora, utakmica koja je otišla na stranu domaćina…

Ostao je tako Kurilovec na 23 boda, u posljednjih šest prvenstvenih utakmica upisana su tri remija i tri poraza, a posljednju pobjedu ostvario je još 8. studenog, četiri dana nakon pobjede nad Istrom, najvećom u klupskoj povijesti.

Prva sljedeća prilika za prvu sljedeću pobjedu stiže u vikendu pred nama, u subotu od 16 sati na Udarniku će gostovati Trešnjevka.

Standings provided by Sofascore

Dobar vikend iza kurilovečke mladosti

Iz kluba su na društvenim mrežama objavili i kako su ovoga vikenda prošle njihove mlađe selekcije, koje su imale sadržajna dva dana:

Kadeti i juniori vs. NK Ponikve
Kadeti: Fantastična predstava i pobjeda 4:0! Strijelci su bili Patrik Gale, Ante Miletić, Jurica Trčak i Noah Ivan Dora, a ovim trijumfom drže visoko peto mjesto na tablici Prve NL Centar. Bravo dečki!
Juniori: Unatoč dobroj borbi, upisan je poraz od 2:0.

Pioniri: Golijada protiv Samobora!
Pioniri su proteklog vikenda bili neumoljivi. Stariji pioniri s nevjerojatnom pobjedom 12-2 (strijelci Bratković x3, Mikulin x2, Šebek x2, Bukovac x2, Kos, Malbaša i Kušen) zadržali su drugo mjesto u Prvo NSZŽ
Mlađi pioniri: Dominacija se nastavlja pobjedom 7-1 (strijelci Horvatić x2, Halar, Pavlinić, Grdenić, Živanović i Vrban), čime su zacementirali prvo mjesto na tablici!
Najmlađi uzrasti

Naši mališani iz U-11 i U-9 kategorija ovaj put su morali čestitati Samoboru. U-11 su upisali poraz 6-3 (strijelci Budak i Sitler), a selekcija U-9 je doživjela poraz 7-0. Svaka utakmica je nova lekcija, idemo dalje jači!

Nastavite čitati

Sport

Uvijek iste vijesti! Odbojkaši iz Šćitarjeva najbolji i u cijeloj županiji

Mladi odbojkaši iz OŠ Šćitarjevo, učenici petih i šestih razreda, s tri uvjerljive pobjede na parketu naše Gradske sportske dvorane došli su do titule prvaka Zagrebačke županije i plasmana u sljedeću fazu

Objavljeno

na

Objavio/la

Iz Šćitarjeva – ništa novo! Vijesti vezane za školsku odbojku uvijek su uglavnom iste, ali neka tako i ostane… Osim što su stalno iste, te vijesti su i pobjedničke, i to u praktički svim kategorijama. Gradsku razinu su prošle tri ekipe iz OŠ Šćitarjevo, a sad su klinci iz ove škole krenuli osvajati i županiju.

Proteklog četvrtka županijsko natjecanje u odbojci za dječake iz petih i šestih razreda tako je održano u organizaciji OŠ Šćitarjeva, u Gradskoj sportskoj dvorani. Uz domaćina, na županijskoj završnici pojavili su se i OŠ Milka Trnina iz Križa, OŠ Mihaela Šiloboda iz Sv. Martina pod Okićem, OŠ Antuna Augustinčića iz Zaprešića i OŠ Krunoslava Kutena iz Vrbovca. Momčadi su podijeljene u dvije skupine, a pobjednici su išli u finale.

OŠ Šćitarjevo je na putu do finala pokazalo dominaciju, te je s glatkih 2-0 prvo pobijedilo vršnjake iz Vrbovca, a zatim i one iz Svetog Martina pod Okićem. Uvjerljivo i sigurno izboren je plasman u finale, a takvim epitetima može se opisati i utakmica kojom su profesor Matija Ribić i njegovi klinci došli do titule prvaka županije. OŠ Antuna Augustinčića tradicionalni je protivnik u županijskim finalima, no ovoga puta Šćitarjevo je do pobjede došlo i lakše nego što se očekivalo.

Poludržavno natjecanje, koje će se igrati u Karlovcu, izborili su ovi mladi odbojkaši:
Ivano Ćosić, Teo Grbač, Alexandar Nesvanulica, Bruno Serdar, Jurica Trupčević, David Uroić, Patrik Urošević, Luka Vukadin, Jakov Martinović, Stjepan Malec, Adriano Svekrić, Benjamin Šibalić

U bitku za županiju, što se OŠ Šćitarjeva tiče, sljedeće će krenuti odbojkašice iz sedmih i osmih razreda, koje nastupaju 25. ožujka, dok će odbojkaši iz sedmih i osmih razreda svoje odraditi 16. travnja.

Nastavite čitati

Reporter 457 - 26.02.2026.

Facebook

Izdvojeno