Gorica se vraća! Pripreme kreću u ponedjeljak, start na Rujevici, transferi na čekanju
Otišli su Špikić i Hamad, došao zasad nije nitko, najavljuje se napadač Kustošije Fran Brodić, a više bi trebalo biti poznato u ponedjeljak, kad novi trener Krunoslav Rendulić odradi prvu prozivku
Punih je 16 dana prošlo od one utakmice na Rujevici, onih 1-2 koje smo već idućeg jutra odlučili zaboraviti… Sezona koja je imala sve da postane povijesna, europska, na kraju to ipak nije postala, ali to ne znači da priča ne ide dalje svojim tijekom. S nekim novim likovima u naslovnim ulogama, bez nekih koji su dugo bili vitalan dio ove momčadi, no ideja je ista. Rasti, napredovati, izgrađivati klub na svim razinama korak po korak.
– Šteta što nismo uspjeli, što se nije dogodila ta Europa, jer zaista sam vjerovao da će treća biti sreća. Ali dobro, sad ćemo reći da će četvrta biti sreća! – govori Matija Dvorneković, svjež i odmoran nakon odmora s obitelji na Korčuli.
Krenuo je kapetan Ninja već i trenirati, jednako kao i svi njegovi suigrači, jer prošla sezona i definitivno pripada prošlosti. Već u ponedjeljak opet se kreće u akciju, prozivku će odraditi novi trener Krunoslav Rendulić, a na njoj se sasvim sigurno neće pojaviti Dario Špikić i Jiloan Hamad. Prvi je otišao u Dinamo, drugi otišao svojim putem nakon dvije lijepe sezone… Iako se otvarala i ta mogućnost, neće na pripreme doći ni Kristijan Kahlina i Cherif Ndiaye, koji su svoje posudbe pretvorili u transfere u bugarski Ludogorec, odnosno turski Göztepe.
Ostatak društva, kako sad stvari stoje, trebao bi ostati na okupu. Kristijanu Lovriću nije aktiviran pretpoziv za Euro, Hrvoje Babec i Krešimir Krizmanić stigli su se odmoriti nakon Eura U-21, a osokoljeni nastupima za reprezentacije BiH i Albanije stižu Aleksandar Jovičić i Albi Doka. Pojavit će se i Ognjen Mudrinski te Younes Delfi, čije posudbe istječu, a razgovori o njihovoj budućnosti su u tijeku… U sve boljem stanju je i Joey Suk, koji vrijedno i predano odrađuje rehabilitaciju, a suigračima bi se trebao priključiti početkom srpnja, 15-ak dana prije početka prvenstva.
A njega će Gorica otvoriti na istom onome mjestu iz uvodne rečenice ovog teksta. U prvom kolu na rasporedu je, dakle, gostovanje kod Rijeke na Rujevici, na stadionu na kojem je Gorica gostovala šest puta, a izgubila samo dvaput – prvi i posljednji put. Ovaj posljednji bit će, naravno, dodatan motiv nekoj novoj Gorici, vođenoj trenerskom rukom Krune Rendulića. Koji će, usput rečeno, svoje dugove pokušati naplatiti u drugome kolu, kad u velikogoričkom domu nogometa gostuje Šibenik, njegov posljednji klub, iz kojeg su mu se na suradnji zahvalili SMS porukom…
Nakon Rijeke i Šibenika, Goričanima slijedi gostovanje kod Istre, a zatim domaći ogled s Hajdukom i gostovanje kod Dinama. Šesto kolo dovodi Slaven Belupo u Veliku Goricu, sedmo gostovanje kod Lokomotive, a osmo domaći ogled s novim prvoligašem Hrvatskim dragovoljcem. Gostovanje u Gradskom vrtu kod Osijeka zatvorit će prvi od četiri kruga prvenstva, što će reći da Gorica konačno nema sva četiri člana “velike četvorke” u nizu. Umjesto toga, ove sezone “spajat” će Dinamo i Hajduk, odnosno Osijek i Rijeku.
U kakvom će sastavu Gorica istrčati na otvaranju sezone, kao i kako će izgledati nakon završetka prijelaznog roka 31. kolovoza, u ovom je trenutku nemoguće pogađati. Odlazaka će vrlo vjerojatno biti, u prvom planu i ovoga će puta biti Kristijan Lovrić, no jednako zanimljivo bit će vidjeti i tko će sve pojačati Goricu u ovom prijelaznom roku. Zasad se najglasnije priča o dolasku Frana Brodića, napadača drugoligaša Kustošije, koji je impresionirao u jesenskoj pobjedi njegove momčad u prijateljskoj utakmici u gostima kod – Gorice. Bio je već na probi u Gorici, u eri Sergeja Jakirovića, no u tom trenutku nije bio u dovoljno dobrom stanju. Danas dolazi, vjerojatno već kroz koji dan, kao ponajbolji igrač prošle sezone 2. HNL, željan dokazivanja, a to su svakako obećavajuće reference.
Svi dolasci u tjednima pred nama ovisit će prije svega o odlascima, u Gorici ne žele pretrpavati kadar koji je vrlo dobro popunjen, no već je sad prilično jasno kako će Gorica ponovno biti dobra, jaka, konkurentna za gornji dio tablice. S novom energijom u liku trenera Rendulića, s lanjskim iskustvom iz kojeg se puno toga može naučiti.
Liga veteranskih momčadi Nogometnog saveza Velika Gorica (NSVG) nastavljena je utakmicama 17. kola u kojem je bilo nekoliko iznenađujućih rezultata. Lukavec je s 3:2 pobijedio VG Boys, Gradići su odigrali neodlučeno s vodećim Klasom, u derbiju kola Vatrogasac i Kurilovec odigrali su neodlučeno bez golova.
Velika Mlaka, 20.04.2026. Liga veterana NSVG-a, 17.kolo: Velika Mlaka 1947 – VNK Dinamo 6:4. Foto: David Jolić/cityportal.hr
Velika Mlaka, 20.04.2026. Liga veterana NSVG-a, 17.kolo: Velika Mlaka 1947 – VNK Dinamo 6:4. Foto: David Jolić/cityportal.hr
Velika Mlaka, 20.04.2026. Liga veterana NSVG-a, 17.kolo: Velika Mlaka 1947 – VNK Dinamo 6:4. Foto: David Jolić/cityportal.hr
Odličnu utakmicu odigrali su Velika Mlaka i Dinamo, na kraju su u pravoj golijadi domaći stigli do vrijedne pobjede. Kretanje rezultata: 3:0, 3:3, 4:3, 4:4, 6:4!! Bravo, za obje momčadi.
Velika Mlaka, 20.04.2026. Liga veterana NSVG-a, 17.kolo: Velika Mlaka 1947 – VNK Dinamo 6:4. Foto: David Jolić/cityportal.hr
Velika Mlaka, 20.04.2026. Liga veterana NSVG-a, 17.kolo: Velika Mlaka 1947 – VNK Dinamo 6:4. Foto: David Jolić/cityportal.hr
Velika Mlaka, 20.04.2026. Liga veterana NSVG-a, 17.kolo: Velika Mlaka 1947 – VNK Dinamo 6:4. Foto: David Jolić/cityportal.hr
Velika Mlaka, 20.04.2026. Liga veterana NSVG-a, 17.kolo: Velika Mlaka 1947 – VNK Dinamo 6:4. Foto: David Jolić/cityportal.hr
Utakmice 18. kola igraju se u petak (24. travnja) i u ponedjeljak (27. travnja).
Galerija fotografija
Liga veteranskih momčadi NSVG-a 2025./2026., 17. kolo
Rezultati 17. kola (17./20.04.2026.): Polet – Buna 2:0, Vatrogasac – Kurilovec 0:0, Lukavec – VG Boys 3:2, Gradići – Klas 1:1, Hruševec – Lekenik 0:9, Velika Mlaka 1947 – Dinamo 6:4, Posavec slobodni.
Jedno državno na dan! Odbojkaši iz Šćitarjeva nastavljaju oduševljavati…
Osnovna škola Šćitarjevo u dva je dana izborila dvije državne završnice u odbojci za dječake! Prvo su u tome uspjeli klinci iz petog i šestog razreda, a dan poslije i njihovi kolege iz sedmih i osmih…
Sjajan tjedan imali su mladi odbojkaši iz OŠ Šćitarjevo, čak i za vlastite kriterije! Letvicu su sami sebi postavili jako visoko, ali ove školske godine dečki koje vodi profesor Matija Ribić preskaču sve prepreke. Dogodilo se tako da su dan za danom plasman na državno natjecanje izborile obje muške selekcije, što je samo po sebi – senzacija!
Na stranu to što su nas profesor Ribić i njegovi klinci na ovakve stvari već naviknuli, ali ni najveće škole u državi nemaju po dva predstavnika na državnoj završnici u jednome sportu. Drugim riječima, za jednu malo seosku školu ovo je uspjeh koji je impresivan na svim mogućim razinama.
Prvi su na red došli dječaci iz petih i šestih razloga, koji su u Karlovcu igrali svoje poludržavno natjecanje. Osnovna škola Dubovac ugostila je ukupno pet momčadi, uz naše Šćitarjevo tu su bili i domaćin te OŠ Vladimir Nazor iz Pazina, OŠ Zorke Sever iz Popovače i OŠ Čavle.
Klinci iz Šćitarjeva našli su se u skupini sa OŠ Dubovac i OŠ Zorke Sever, oba meča dobili su s uvjerljivih 2-0, pa su izborili plasman u finale, gdje su ih čekali vršnjaci iz Pazina. I ponovno je Šćitarjevo bilo uvjerljivo, opet 2-0, čime je čekirana karta za Vinkovce, gdje će se igrati državna završnica. Prije tri godine u ovoj je kategoriji OŠ Šćitarjevo postalo prvak Hrvatske, cilj je pokušati opet otići do kraja…
U momčadi koju je Matija Ribić vodio uz pomoć i podršku Leona Levara, kolege iz OŠ Slavka Kolara iz Kravarskog, bili su ovi mladi odbojkaši:
Ivano Ćosić, Teo Grbač, Alexandar Nesvanulica, Bruno Serdar, Jurica Trupčević, David Uroić, Patrik Urošević, Luka Vukadin, Jakov Martinović, Stjepan Malec, Adriano Svekrić, Benjamin Šibalić
Dan poslije, svoje županijsko natjecanje imali su njihovi stariji školski kolege, dečki iz sedmih i osmih razreda. Igralo se u Vrbovcu, u organizaciji OŠ Marije Jurić Zagorke, a u ovom uzrastu prvo mjesto u županiji vodilo je izravno na državni turnir. Okupilo se šest momčadi, podijeljenih u dvije skupine, a Šćitarjevo je obje utakmice dobilo bez izgubljenog seta. I protiv domaćina i protiv OŠ Pavla Belasa iz Brdovca bilo je 2-0, pa je preostalo jedino dovršiti posao u finalu.
Šćitarjevo je protiv OŠ Vladimira Deščaka iz Rakitja ponovno slavilo 2-0 u setovima, pa je mogla početi proslava novog plasmana na državnu završnicu. Ova će generacija do što sjajnije medalje pokušati doći na turniru u Poreču, a profesor Ribić na raspolaganju je imao ove igrače:
Marko Ivić, Ivan Križić, Ante Martinović, Roko Bekavac, Patrik Cik, Luka Blatnjak, Niko Vrdoljak, Alexandar Nesvanulica, Jakov Martinović, Patrik Urošević, Mihael Pastrećka, Robert Lončar
Parastolnotenisači kluba USPON imali su vrlo uspješan nastup na državnom prvenstvu održanom ovog vikenda u Prelogu. Klub je natjecanje završio kao treći u ukupnom poretku, a iza rezultata stoji čak devet osvojenih medalja u različitim kategorijama.
Zlatnu medalju, osvojila je Mirjana Lučić, koja je svojim nastupom donijela klubu naslov državne prvakinje.
Srebro su osvojili Sara Điković, Lana Artić, Marija Sečenj, Marko Vračan i Boris Đuračić, dok su brončane medalje pripale Ruži Šolić, Loreni Rinčić i Igoru Nosiću.
Od Španjolske do Zaprešića, Taekwondo klub Velika Gorica osvojio dva srebra u jednom vikendu
Taekwondo klub Velika Gorica donio je medalje s prestižnog Spanish Opena u La Nucíi i državnog prvenstva u Zaprešiću, a uspješan niz nastavili su i mlađi natjecatelji na nekoliko turnira.
Taekwondo klub Velika Gorica iza sebe ima iznimno uspješan vikend, obilježen nastupima na više natjecanja istovremeno.
Najveći međunarodni rezultat ostvarila je Lejla Lea Kajfeš, koja je na G1/E1 Spanish Openu 2026 u La Nucíi osvojila srebrnu medalju. Na turniru je nastupilo više od 1300 natjecatelja iz preko 30 zemalja, a gorička juniorka do finala je stigla s tri pobjede. U borbi za zlato tijesno je poražena od predstavnice Španjolske, no kući se vratila sa srebrom i vrijednim bodovima za rang-listu.
U Španjolskoj su nastupile i juniorke Meri Muža i Lana Horvat, koje su natjecanje završile u osmini finala, dok su seniorke Lana Gavrilov i Dora Habijančić imale tijesne mečeve, ali su obje zaustavljene s 2:1 u rundama.
Paralelno s time, na Seniorskom prvenstvu Hrvatske u Zaprešiću, klub je imao samo jednu predstavnicu, Petru Prlić, koja je također stigla do finala i osvojila srebro, čime je postala viceprvakinja Hrvatske.
Mlađi članovi kluba nastupili su i na dodatnom turniru u Zaprešiću, gdje su osvojili nove medalje u borbama i formama. Zlatne medalje osvojile su Lota Borić (mlađe kadetkinje), Paula Kučiš (kadetkinje) te Katja Kajfeš u formama u paru. Kajfeš je pritom dodala i srebro u pojedinačnoj konkurenciji.
Iz kluba ističu kako je ovo nastavak niza dobrih rezultata nakon što je tjedan ranije Na turniru u Ozlju Kira Mei Davidović osvojila je srebro, dok su gorički natjecatelji u formama na međunarodnom turniru u Sloveniji ponovno bili među najboljima. Iva Becić osvojila je zlato, a Iva Hapać srebro, dok je Katja Kajfeš u kadetskoj konkurenciji uzela zlato u paru i srebro pojedinačno.
Dinamo Hidrel pobijedio je u 22. kolu Jedinstvene 1.ŽNL-e Mladost Obrezinu rezultatom 4:2 golovima Harisa Rebihića (2), Nebojše Jandrića (11m) i Vida Sečenja, za goste Ivan Lucin (11m) i Franko Budin.
Novo Čiče, 19.04.2026. Jedinstvena 1.ŽNL-22.kolo: NK Dinamo Hidrel – NK Mladost Obrezina 4:2. Foto: David Jolić/cityportal.hr
Novo Čiče, 19.04.2026. Jedinstvena 1.ŽNL-22.kolo: NK Dinamo Hidrel – NK Mladost Obrezina 4:2. Foto: David Jolić/cityportal.hr
Kazneni udarac i realizacija u 2. minuti za 1:0 usmjerili su događanja na terenu u korist domaće momčadi. Momčad gostiju nije se slagala sa sudačkim odlukama i teško se koncentrirala na igru.
Novo Čiče, 19.04.2026. Jedinstvena 1.ŽNL-22.kolo: NK Dinamo Hidrel – NK Mladost Obrezina 4:2. Foto: David Jolić/cityportal.hr
Domaći su koristili takvu situaciju i mirno gradili napade. Dva puta nisu poentirali iz vrlo povoljnih pozicija, ali jesu u 37. minuti kada je Sečenj iz blizine loptu poslao u donji kut za 2:0. Neposredno pred odlazak na odmor Rehibić je povisio na 3:0.
Novo Čiče, 19.04.2026. Jedinstvena 1.ŽNL-22.kolo: NK Dinamo Hidrel – NK Mladost Obrezina 4:2. Foto: David Jolić/cityportal.hr
Kada je isti igrač u 60. minuti zabio za 4:0 to je već mirisalo na visoki poraz. Ipak, Mladost iz kaznenog udarca smanjuje na 4:1, a Budin svojim pogotkom postavlja na 4:2.
Novo Čiče, 19.04.2026. Jedinstvena 1.ŽNL-22.kolo: NK Dinamo Hidrel – NK Mladost Obrezina 4:2. Foto: David Jolić/cityportal.hr
Dinamo Hidrel (22 4 4 14 28:58 16) je sa 16 bodova na posljednjem 16. mjestu u trenutačnom poretku, a Mladost Obrezina (22 8 3 11 35:45 27) je sa 27 bodova na 11. mjestu.
Galerija fotografija
Jedinstvena 1.ŽNL NSZŽ 2025./2026., 22. kolo
NK Dinamo Hidrel – NK Mladost Obrezina 4:2 (3:0)
Novo Čiče. Stadion: ŠRC Novo Čiče. Gledatelja: 80. Nedjelja, 19.04.2026., 17 sati. Sudac: Ivan Družanović. Pomoćni suci: Eugen Novak i Josip Žiljak (svi Zaprešić). Delegat: Velibor Miličević (Velika Gorica). Strijelci: 1:0 – Jandrić (2.-11m), 2:0 – Sečenj (37), 3:0 – Rebihić (45), 4:0 – Rebihić (60), 4:1 – Lucin (61.-11m), 4:2 – Budin (79).
DINAMO HIDREL: Ogrič, Budimir (od 71. Maras), Minković (cap.), Rebihić (od 90. Hasanović), Jandrić (od 75. Veljačić), Milanščak, Štivić, Bilokapić, Sečenj, Babić, Hemen. Trener: Tomislav Posavec.
MLADOST OBREZINA: Kerkez, Ćurić, Jurišić, Đurašin (od 66. Leovac), Smajić, Kunić (cap.)(od 60. Memić), Lucin, Lacković, Matić, Groznica (od 46. Caganić), Filipčić (od 46. Budin). Trener: Goran Klipa.